Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 31, 8:49 
Lorba írta:
Ha tudtok valakit, aki szeretne egy szarka fiókát felnevelni, tartani, kérlek jelezzetek. A házunk mellett találtam a földön másfél hete, nagyon aranyos, teljesen szelid madárka. Sajnos megtartani nem tudjuk, egy hét múlva pedig elutazunk. Szeretném hozzáértő, jó helyre odaadni.

Merrefelé laksz? Képed nincs róla? Mekkora? Én idén már kettőt neveltem fel és engedtem sikeresen szabadon (azért ez nem ennyire egyszerű, mert apránként szoktak vissza, de ez már egy másik történet :D).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2013 júl. 30, 22:09 
Ha tudtok valakit, aki szeretne egy szarka fiókát felnevelni, tartani, kérlek jelezzetek. A házunk mellett találtam a földön másfél hete, nagyon aranyos, teljesen szelid madárka. Sajnos megtartani nem tudjuk, egy hét múlva pedig elutazunk. Szeretném hozzáértő, jó helyre odaadni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 16:14 
Köszönöm a választ!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 21, 10:49 
Lorba írta:
Az lenne a kérdésem,hogy mennyi idősen és miből tudom megállapítani a szarka nemét?

A szarkák szexuálisan nem dimorf madarak, nem lehet ránézésre megállapítani a nemüket. Ugyanúgy mint a papagájoknál egy DNS teszt vagy endoszkópos vizsgálat képes egyértelműen meghatározni, illetve a viselkedésükből lehet rá következtetni (udvarlás, stb). Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 13:11
Hozzászólások: 249
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2013 júl. 20, 23:08 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy mennyi idősen és miből tudom megállapítani a szarka nemét?
Köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 21, 11:26 
NitaB írta:
... valami baj van a lábával mert mindig egy picit eldől..

Valószínűleg amikor kiesett a fészekből, megüthette, meghúzhatta a lábát. Ha rá tud állni, de néha eldől, akkor csak meghúzta, ha képtelen ráállni, akkor viszont kellene egy röntgen, hogy nincs-e eltörve (állatorvos).

NitaB írta:
Most egy dobozba van és akarok neki csinálni kalitkát, kb mekkora kéne neki?

Minél nagyobbat. Olyan hiba nincs, hogy túl nagy lenne. És mindemellett rengeteget engedd ki a szobába szabadon, mert kell nekik a mozgás. :)

Ha viszont úgy döntesz, hogy szabadon engeded, akkor előtte szólj, mert ha emberhez szokott, akkor nem lehet csak úgy elengedni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 20, 20:39
Hozzászólások: 1
Valódi név: Baumgarten Anita
   
Hozzászólás 2013 máj. 20, 20:52 
Sziasztok!:)

 2 napja munkába menet találtam a fűbe egy kis szarkát és haza is hoztam :) Nagyon aranyos össze - vissza ugrálgat és már próbálgat repkedni, de valami baj van a lábával mert mindig egy picit eldől..Most egy dobozba van és akarok neki csinálni kalitkát, kb mekkora kéne neki? Olvastam egyik oldalon, hogy meg lehet őket tanítani beszélni, meg hogy nagyon ragaszkodóak és nem mennek el, ez tényleg így van ?:) Elég sokat eszik.. vettem neki macskakaját meg lisztkukacot, de amit már magáról is megeszik az az eper minden mennyiségben :D Nevet is adtam neki bár nem tudom, hogyan lehet megállapítani,hogy fiú vagy lány, de ettől függetlenül Guszti lett :D


Csatolmányok:
260269_468792216533438_208869521_n.jpg
260269_468792216533438_208869521_n.jpg [ 22.43 KiB | Megtekintve 16198 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 4, 17:11 
jojo írta:
Akkor már inkább egy egzotikus szarkát.. :oops:

A szemezést madara válogatja, de persze jobb vigyázni vele. Én úgy vettem észre inkább fiatalabb madarakra jellemző ez, de én az idősebb szarkában sem merek megbízni.

Egzotikus szarkát szeretnél? Lásd a "szarkaszajkó" topikot. Csak nem lehet kapni idehaza... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 15:07 
Anyósomnak volt egy kézzel nevelt szarkája de a kleptomániás hülye azt hitte, hogy anyósom szeme is "csecsebogyó" és ki akarta kapni....

Én csak egy baromi nagy kötésre figyeltem fel a szemén, de nem állt neki jól.Hál'Isten megúszta nem lett belőle probléma, de a szarka rövidesen ment a háztól.

Na én már láttam pár ragadozómadarat egy régi barátomnál, (engedéllyel, mert solymász volt a Heros..) de egyetlen madara sem kapott bele a szemébe, mindig azzal dicsekedett, hogy akár a szeméhez is tesz 1 cm-re.
A mai napig épek a szemei.

Már akkor tudtam, hogy soha nem lesz szarkám.
Minek? Igy is van általában 5 db. a kertben meg a régi temetőben a kertünk végébe akik minden reggel csörögve ébresztenek, és veszekednek a szajkópárral hajnalok hajnalán.

Akkor már inkább egy egzotikus szarkát.. :oops:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 12:51 
makeszfiu írta:
Nem értem miért nem tartják többen háziállatként. Amiket olvastam róla, kb. okosabb mint egy jákó.

Nem okosabb, hanem máshogy okos. Kb egyforma okosak. De a jákó beszédesebb. A szarka egyik legnagyobb problémája a vele született KGB-s hajlam. Szóval ha nem vagy a közelében, szereti felforgatni a lakást eldugott cuccok után kutatva. Ebben elég alapos munkát tud végezni. A másik ami elrettenti a tartástól a kezdő "varjast", hogy elég khhmm, Illatos és híg a széklete. Ezen persze lehet segíteni megfelelő táplálással, de a rossz hír mindig előrébb jár mint a megoldás, így sokan már eleve csak legyintenek amikor a tartása szóba kerül.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 9:46 
Nem értem miért nem tartják többen háziállatként. Amiket olvastam róla, kb. okosabb mint egy jákó.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 9:14 
makeszfiu írta:
Fenébe, reménykedtem pedig :D debrecenben van egy tenyésztő csak az innen messze van.

Egyszer láttam kiállításon zártgyűrűs szarkákat, mindenki csak pislogott, hogy hát ezek meg...? De gondolom csak tréfás kedvében volt aki felnevelte őket. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 19:49 
Fenébe, reménykedtem pedig :D debrecenben van egy tenyésztő csak az innen messze van.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 19:42 
makeszfiu írta:
Elkezdtek érdekelni a szarkák, érdekel mennyire okosak :D

Nagyon is okosak :) Sajna nemigen tenyészti senki, de tavasszal fészekből kihullt vagy mentett madárhoz hozzá lehet jutni. Esetleg ha a környéken van fácántelep, akkor ott érdeklődj (ott irtják őket).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 19:28 
Sziasztok!

Vannak szarka tenyésztők? Hol lehet beszerezni fiatal madarat? Szolnok megyében van tenyésztő?

Elkezdtek érdekelni a szarkák, érdekel mennyire okosak :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 12, 19:52
Hozzászólások: 3
Valódi név: Kovács Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 18:53 
Gabesz írta:
kolali írta:
Olvastam, hogy a Magyar madarász 2011/4 és 2012/1 számában Gelencsér Viktória a szarka tartásáról szóló cikkek vannak, hol tudom ezt a két számot beszerezni, vagy a cikket beszerezni.
Esetleg Bp, 17.kerületben vagy környékén lévő tapasztal madarászhoz is szívesen elvinnem, hogy átnézzek szegényt.

Szia, Lajos!
A Magyar Madarász szarkás lapszáma felől érdeklődj az idre@idre.hu email címen.
Szarkás cikk I. rész
Szarkás cikk II. rész


Kedves Gabesz,

Köszönöm válaszod ezeket az oldalakat én is megleletem, de képeket nem tudom nagyítani. A megadott idere emailcímre dobok egy emilt a témában.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 júl. 13, 9:30 
kolali írta:
Olvastam, hogy a Magyar madarász 2011/4 és 2012/1 számában Gelencsér Viktória a szarka tartásáról szóló cikkek vannak, hol tudom ezt a két számot beszerezni, vagy a cikket beszerezni.
Esetleg Bp, 17.kerületben vagy környékén lévő tapasztal madarászhoz is szívesen elvinnem, hogy átnézzek szegényt.

Szia, Lajos!
A Magyar Madarász szarkás lapszáma felől érdeklődj az idre@idre.hu email címen.
Szarkás cikk I. rész
Szarkás cikk II. rész


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 júl. 12, 21:09 
Két hete egy ismerősöm egyik szarkája is elpusztult. Ki volt engedve a magyar vizslája, és eltaposta a madarat, de állítólag csak játszani akart. Pár perccel később elpusztult. :(


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 12, 19:52
Hozzászólások: 3
Valódi név: Kovács Lajos
   
Hozzászólás 2012 júl. 12, 20:23 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Ma történt egy baleset, a kis kutyánk ( Peti) elkapott egy szarkát. Nagy nehezén sikerült megmentenem. A csetepaté következtében az összes farktolla oda lett. A hátán és a feje búbján kis foltokban hiányzik a toll. Mint kiderült azért tudta Peti elkapni, mert szegény szarkának hiányzik az egyik lába, combközéptől, régebbi sérülés, mivel a csonk teljesen be van gyógyulva. Amennyire megtudtam állapítani a szárnya nem tört el viszont toll hiányos) Nagyon megsajnáltam a szarkát és felelősséget is érzek a Peti miatt ( igaz benne az ösztönök működtek).
Mivel a szarkának ebben a helyzetbe esélye sincs a túlélésre úgy döntöttem, hogy a gondjaimba veszem. Tákoltam gyorsan neki egy kis ketrecet, kapott magokat és kutya kolbászt ( snack kolbász amiből egy szálat mar meg is evett).
Amiben segítséget szeretném kérni, hogy mekkora ketrec kell neki, milyen táplálék kell neki, vitaminok kellenek e és milyenek, hogy lehet a korát illetve nemét megállapítani, milyen egyéb felszerelés kell amivel a közérzetét és kedved tudom javítani és ,hogy lehet kézhez szoktatni ( most mikor meglát elkezd remegni, érhető módon), azt olvastam a fajtáról ,hogy elég intelligens.
Olvastam, hogy a Magyar madarász 2011/4 és 2012/1 számában Gelencsér Viktória a szarka tartásáról szóló cikkek vannak, hol tudom ezt a két számot beszerezni, vagy a cikket beszerezni.
Esetleg Bp, 17.kerületben vagy környékén lévő tapasztal madarászhoz is szívesen elvinnem, hogy átnézzek szegényt.

Várom mielőbbi válaszokat

Köszönettel
Lajos


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2012 márc. 14, 15:15 
Egy szép ma készült fotó, egy kis "fajtörővel"!
De... Hány szarka van a képen? És hány igazi szarka van a képen? 8)

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO