Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 20:45 
köszönöm a tanácsokat
olyat is kaptam, pl fűtés, hogy nem kell újat kiépíteni, mármint külön gázkazán, mert az sokba kerülne, hanem a ház fűtés csővét, melegvíz, azt vigyem ki, mert abba senki sem szól bele, csak bírja az a kazán, azt a + 100 négyzetmétert

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 20:24 
Én papagájos vagyok, de nem kértem, és a többi papagájos ismerősöm sem kért külön madárházra engedélyt. Neked építési engedélyt kell kérned, mellék vagy gazdasági épűletre, és ha elkészült utána már kerékpár tárolótól kezdve garázsig minden lehet. Kérdem én, ha már meglenne az épületed akkor valakihez rohangálnál engedélyért, hogy berakhasd a madarakat? Szerintem nem, mint ahogy más sem. Fognád és beraknád őket! Ha majd a szomszédokat zavarja a zaj, akkor szólnak és megoldjátok a dolgot. Ha megfelelő körülmények között tartod őket, a bejelentés kötelezett fajokat bejelented, akkor nemigen zargathatnak.
Megjegyzés: A Pócsi Bélánál, Tapolcán a zsufolt kertvárosban a kb.200 négyzetméteres telek minden talpalattnyi helyén nyitott volier van, viszont igaz nem "ordibáló" pintyekkel van tele, hanem többek között "csendes"kakadukkal! ':lol:'


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:44 
Cs.Misi írta:
Bár nem itt akarom megcsinálni, de szerintem sokban nem különböznek ezek a rendeletek.


Meglepődnél akkor hogy milyen sok különbség lehet!
A falvakban minden gond nélkűl bárki tarthat haszonállatot (disznó, ló, szarvasmarha...). Még csak meg se kérdeznék hogy te mit csinálsz, mennyi tartasz! Inkább azért néznének ki a többi lakók hogy te még azt sem tartassz...
Próbáld meg ezt egy nagyobb város közepén...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:36 
Misi!

Érdeklődj a helyi önkormányzati hívatalban!
Minden hívatalban van épitésügy osztáj, iroda vagy személy. A kisebb falvakban elképzelhető hogy nem tudnak fent tartani erre külön személyt de akkor a közeli nagyobb városból van kirendelve, vagy több falu tart fent erre hatósági személyt!

Dunaújvárosnál maradva: Építésügyi és Környezetvédelmi Iroda
http://www.dunaujvaros.hu/index.php?p=30

Csak ők fognak tudni hívatalos és pontos választ adni a kérdéseidre!
Ne legyél ennyire pesszimista, ők szabályozzák a helyi dolgokat pontosan illetve a telkek besorolása is az ő feladatuk, nekik kell a legjobban tudni mit hogyan kell csinálni... És ismétlem az engedélyeket is (építési/igénybevételi) ők fogják kiadni...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:33 
Szerintem az építéssel nincs gond, kikérem az engedélyeket, s minden legálisan megy.
Itt az állattartási helyi rendeletről van szó, amit már egy másik topikban firtattunk
Bár mi van, ha kész a ház, a madarakat pedig nem jelentem be....

Nem tudom, de most beszéltem itt egy illetékessel, még jó, hogy szegről végről ismerem, de ő is csak holnapra ígért választ, mert el kell olvasnia a szükséges doksikat.
Bár nem itt akarom megcsinálni, de szerintem sokban nem különböznek ezek a rendeletek.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:28 
minden képpen, mert ha nem akkor az építési bírságod egyenlő lehet a teljes építési költségeddel...azt pedig szigorúan behajtják...azt meg ne hidd, hogy nem ismerik a madártartási épületek előírásat.. sok az az oldal ami, ezt szabályozza hatósági szinten...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:26 
Oké, én értem, ...
na majd meglátjuk.

De akkor Te is azt mondod, hogy valahogy legális formába kell megépíteni.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:24 
Szia MIsi !

Itt senki sem tud neked megfelelő tanácsot adni, mert a tervezett épületed telkének helyrajzi száma alapján tartozól egy hivatali személyhez ( XY- hoz) és csak az adhat igazán jó feleletet a kérdéseidre. Az önkormányzatok az építési ővezeteket is megkülönböztetik ( még falun is) és az általános építési törvényen belőli határokat betartva saját maga állapítja meg a lehetőségeket.... és azokat be is tartatja...Az önkormányzatoknál az információst/portást keresd az eligazít, hogy kit kell majd személyesen megkeresned, lehetőleg félfogadási napon, mert egyébként tényleg elhajtanak....

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 júl. 6, 19:26-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 19:03 
csak még annyit, hogy jónak hangzik, hogy érdeklődjek a helyi önkormányzatnál, de szerintem ilyenről még nem hallottak semmit, így nem is tudnák, hogy mit kéne tenniük.

Nem tud valaki valakit, aki ilyen gondokkal küzd, mert bőven van olyan madarász nálunk, akinél ezek a gondok fent állhatnának, bár papagájosok, de az itt mindegy.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 18:56 
Köszönöm a hozzászólásokat, de, ki a területileg illetékes?
kit keressek az önkormányzatnál, mert szerintem lepattintanának, hogy menj, ehhez, vagy ahhoz, stb.

Csak még egy, mi van, ha pl most nem tesz keresztbe egy önkormányzati dolog se, de később változtatnak rajta valamit, ami már gond lehet, utólag is beleszólhatnak?

Csak kíváncsiságból, azoknál, akik papagájoznak, s több 100 madár van, az vajon legális???

Hol a határ?
Mert a törvények szerint, ami hobbynak van, az nincs limitálva. De egy bizonyos példányszám felett haszonállatnak is minősíthető, akkor pedig nagyon nehéz a papírokat beszerezni, mert sokan kitennék tanyára, vagy a falu szélére az ilyeneket, legalábbis papíron, mert a haszonállat, veszélyes hulladékkal jár, ha annak számít, akkor ezek is ürítenek, szóval...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 18:37 
Semmit sem kaptam eddig

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 18:19 
Szia Sanyi !

Elküldtem az anyagokat, + egy e-mailt is. Nem kaptad meg ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 18:15 
Szia Lajos

bocs hogy itt zaklatlak de fontos lenne hogy megnézd a privát üzeneteidet, mert szükség lenne a segítségedre

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2008 júl. 6, 17:58 
-
Idézet:
Ezt be kell jelenteni? Mert ha igen, akkor építésszel kell megterveztetni, stb.


Szia !

Azt javaslom, hogy ne nézegesd a rendeleteket, hanem a területileg illetékes építési hatósághoz/megbízotthoz menj el és kérd ki az elképzelésedről a véleményét, Ő tud sokat segíteni, mivel a helyileg vonatkozó rendeletek a mérvadóak és ők fogják majdan az épület felépítését engedélyezni. Ehhez a nagyságú épülethez, már kell az építési és tüzoltóságtól,valamint az energia szolgáltatól, egészségügyi hatóságtól üzembehelyezési engedély. Szeretik, ha előzetesen tájékozódsz a lehetőségről. Fű alatt semmiképp sem kezdj neki, mert azt többnyire mindig lebontatják...és még meg is büntetnek.
Hát nagyon nagy fába vágtad a fejszéd... no meg a szomszédok, minden körbelakó szomszéd beleszólhat az építkezési terveidbe, ha nem ért vele egyet.... azokkal előre alakíts ki haveri kapcsolatot.. ennyi egzota, már felér egy kisebb papagáj tenyészettel...fontos hogy előre tisztázd, hogy az adott építési ővezetben a telkeden hány egyedet tarthatsz a madarakból.. madárinfluenzia hatásainak tenyésztőkre vonatkozó problémáiról dobosapa tud a legbiztosabb választ adni..

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 júl. 6, 18:16-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 17:48 
Nem vagyok bíztos benne, de amit Te kivettél a törvényből -az a 100négyzet- az arra vonatkozik, aminek nincs beton alapja vagy a tartószerkezet nincs földbe betonozva!
Amennyiben beton az alap, vagy tartóoszlopon áll az építmény és az oszlopok be vannak betonozva a földbe akkor 10 négyzetméter fölött kell építési engedély! Legalábbis én így emlékszem.
Üdv: conure


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 17:39 
Szerintem az önkormányzatban megfelelő és mindenre kiterjedő tájékoztatást fogsz kapni.

A legrosszabb esetben a következő papírmunkákra lehet számítani (fűgg hogy milyen a szerencséd, hova költözöl és mitől "tekintenek el"):
-épület terveztetése (kívitelezés engedélyeztetése)
-komplett gépészeti tervezés (víz, gáz, villany, csatorna)
-közüzemi engedélyeztetés, előzetes egyeztetés (víz, gáz, villany, csatorna)
-kéményseprők szakvéleménye és a kémény engedélyeztetése a kazán rákötésére
-tűzoltósági szakvélemény

Hírtelen más nem jút eszembe :)
No azért nem ilyen vészes a dolog, ezek közzűl ha kell is mind, sok csak fél órás hivatali ügyintézés...

Javaslom azért még hogy a hatósági állatorvost is keresd fel, nehogy gáz legyen később valami, vagy hogy túl sok madarat tartol :)
Kérdezd meg tőlle majd azt is hogy ha elkezdenek a környéken hisztizni a madárinfluenza miatt, milyen biztosíték vagy tartási körülményt kell biztosítanod hogy ne öljék le a te madaraidat is adott esetben...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 16:35 
Nos igen, igazad van, központi fűtést akarok beépíteni, gázcirkósat, esetleg villanyost, kb egyformára jönnek ki a költségek. Tudom, mert a szomszéd is ilyet használ, csak ő a lakására.
Szóval a gázosok biztos kellenek, mert ugye ha gázos a fűtés, akkor le kell ellenőrizniük, ami bizogy pénz. Szerény számításaim szeint is egy "kissebb" vagyon lesz, tehát utánnajárok mindennek, de vajon mindent megnézek?!
Mert ugye a helyi önkormányzat elvárása az álattartásról, a helyi építési szabályok, és még vajon mi kellhet?

Szerintetek? Minek érdemes még utánna járni?
Mert ugye nem egy két madarat szeretnék tartani, s így bizony mindent meg kell nézni.

Bár sokan mondják, hogy fölösleges köröket futok, mert nekik is tele a kert, de azért nem külön fűtött helységekről van szó. Bár...

Nyilván itt elsősorban az anyagiak lefaragása a döntő, ezért aggódok, mert ha valami rosszakaró jön, s bontanom kell, akkor biztos lelövöm, ha rájövök ki az.

De épp ezek elkerülése miatt érdeklődök.
Minden ötletet szívesen veszek.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 15:52 
Szia,

ezt én csak kiinduló pontnak tartanám, a helyi hatóság ezt módosíthatja (szigoríthatja) a saját elképzelése szerint. (nem mindegy hogy a telek milyen besorolási kategóriába esik).
Szóval én azért azt ajánlanám hogy ne sajnáld az időt és menj be az önkormányzatba (ahova költözni fogsz) és kérdezd meg!
Egyébként is ők fogják jóváhagyni a dolgokat és kapcsolatba kerülsz majd velük...

A lényeges dolgok: alapterület és magasság.
Ez alapján lehet csak bejelentés kötelezett (nem kell megterveztetni) vagy engedély köteles (terveztetni kell)

Továbbá ha szeretnél fűtést is belerakni, akkor gáz/villany szolgáltatókkal egyeztetni, kémény esetén a kéményseprők is szóbajöhetnek, valamint a tűzoltók szakvélemyénye is szükséges lehet....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 15:06 
II. A következő építési tevékenységek - az I. és III. fejezetben foglaltak kivételével - bejelentés alapján végezhetőek:



4. a 100 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületem és 4,0 m vagy annál kisebb építménymagasságú, huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodásra szolgáló építmények (pl. állattartási építmény, vadetető, árnyékszék, állványzatok) építése,


Talán ez az amire gondoltam?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2008 júl. 6, 14:44 
Sziasztok!

Nos először új topikot akartam neki nyitni, de itt is megteszi!

Szóval a következőkre lennék kíváncsi:
Úgy néz ki, hogy egy év múlva elköltözök, s ott a kertbe szeretnék egy nagy madárházat. Hogy számszerűsítsük a dolgokat, kb 30 m hosszú, 3,5 m széles, s kb 2,8 m magas épületre gondoltam, amiben egzótákat tartanék. KÜlön fakkokban, + néhány röpdével, a kicsiknek, stb. Nos ugye ez nem hangzik kicsinek, tehát én az építési engedély után érdeklődnék, mert ha jól melékszem, az olyat nem kell bejelenteni, ami x időn bellül lebontható, ill y méternél alacsonyabb. Ha nem csal az emlékezetem, 3 nap, és 6 méter az előbbi értékek. Nos én nem téglából akarom, mert az irdatlan összeg lenne, hanem egy vasszarkezetű épület lenne, cementkarton, közötte szigetelő, majd ismét cementkarton, kinézetre mint egy normális ház, úgy nézne ki, de a szerkezete miatt mégse olyan drága, s a hőszigetelkése is kiválló.
Tehát a KONKRÉT KÉRDÉS:
- Ezt be kell jelenteni? Mert ha igen, akkor építésszel kell megterveztetni, stb.

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 18:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO