Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jún. 17, 8:58 
Hód: az elhelyezési adottságaidat figyelembe véve ajánlanám hogy a magevők (carduelis, serinus) fajok felé tekints ki. Ott számos olyan hazánkban is beszerezhető faj van, amelyek ezt a teleltetési feltételeket extra problémák nélkül jól tűrik, sőt...
Ha egzotikus díszpintyekben gondolkodol, akkor alapvetően az ázsiai fajok jöhetnének szóba, ausztrálok teljes mértékben és az afrikaiak nagy része is felejtős.
Sajnos az ázsiaiak viszont igen "kihaltak" kis hazánkban.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jún. 16, 16:03 
Vegyél talán egy fagyőrt az 5 foknál bekapcsol, és csak 500 Wattos.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2013 jún. 16, 10:35 
Hód írta:
Sziasztok segítségre lenne szükségem! Madárház építésébe kezdenék, csak az a problémám nem tudom milyen egzóta félék bírnák télen fűtés nélkül! A ház extrán jól szigetelt lesz, még az ajzat betonra is megy szigetelés, hogy a föld se nyomja fel a hideget, viszont sajnos külön fűtés annyira nem megoldható! De reményeim szerint 5-10 fokot tudok biztosítani igy is!


Nálam 25-ös ytong fal van, 18nm alap terület, 0 szigetelés (csak a tetöben van 10cm),2db dupla ablak(régi, nem thermo) 2db szimpla ablak.
Télen -20ban, olaj radiátor megy 3as-on és bent 8-10fok van.
Ennyi szigeteléssel nem lesz gondod, minimális villannyal simán eléred ezt a hőfokot.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 13, 22:11
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 jún. 16, 9:44 
Köszönöm a rengeteg segítséget! Még talán arra tudok gondolni, hogy egy nap egy egy órát olajradiátorrla fűtök nekik, és a jó szigetelés ott tartja egy darabig a meleget, amíg másnpa megint bekapcsolom egy kicsit! Tudjátok ez a gyerekkori álmom, számtalan képet videót láttam ilyen madárházakról, és nem mondtam le az álmaimról, tehát megvalósítom!!! Ti se adjátok fel soha!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 jún. 16, 1:17 
Szia Hód!
Azt eddig is tudtam ,h a hódok nagy építőmesterek, de ez a madárház ez, ez....tényleg szuper!
Saját tapasztalat...
Rizspintyek, tavaly télen szükségből, egy fűtetlen nyári konyhában lettek elszállásolva. Alatta pince, az ajtót egy kicsit felnyitottam, hátha jön lentről valami( ahogy Columba említi) .... Hát nem izzadtak!
Amikor a legzordabb idő volt, az alsó kalitkáknál megfagyott a víz. De ez csak két reggel történt meg. Viszont az ajtó belső oldala nem egyszer zúzmarás volt reggelre. A madarak (rizs,gloster) 80*40*50 magas ládakalitkában páronként voltak elhelyezve, odú nélkül. Ahogy Lajos írja, extra kaja kell szerintem is az ilyen tartáshoz. Nálam ez a rizseknél kender, hántolt zab, zabpehely volt, a kanáriknál dió(nem egészben :twisted:) , szeletelt mandula. A madarak azon a nyáron olyan szuperül költöttek, mint még soha.
Ami az egyéb egzótákat illeti, ahogy mondod, sokan írnak sokfélét, mert sok a különböző tapasztalat. Szerintem ha olyan helyről veszel pl. : ezüstcsőrűt, ahol nomád tartás van, akkor bírni fogják. De ha ezüstcsőrűt olyan helyről szerzel be ahol a seggét is kinyalják, akkor azzal lehet, h nem kell tavasszal költetni...
Láttam már (egyébként makk egészséges) Gyémántgerlét a megfagyott tojásain kotlani télen, de ez nem azt jelenti, h ezt mindegyik gy.g. utána tudja csinálni.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 13, 22:11
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 18:58 
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Még annyit kérek hogy mondjatok fajokat amik birják az 5-10 fokot saját tapasztalat alapján ( egzóták)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 17:12 
HaliHód!
Ha biztosan nem akarsz fűteni, az aljzatot én nem hőszigetelném, mert 10 C alatt lentről meleg jön, nem pedig hideg.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 21:44 
Nálam 25-ös Ytong,de csak 3 cm-es szigetelés lessz,de a tető alatt van még 15cm szigetelés és dupla fólia.
Szerintem ez maximálisan elég lessz.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 20:59 
Hali!

Nálam 10 cm-es Ytong van 10 cm-es hőszigeteléssel dupla thermopan ablakokkal hőzsilippel és a kinti -13 foknál + 1 fok van bent.

Ha nem fűtesz, akkor pár hét után lehűl + 1 fok köré és általában ott is marad.De 5-10 fok...? Kétlem, de legyen szerencséd!

Talán 30-35 cm-es szigeteléssel mint a passzív házaknál. :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 16:25 
Hód írta:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A ház teljesen zárt lesz, esetleg még valami nagyobb infralámpa megoldható az segítene valamit!? A felsoroltjaimon kívűl milyen madarak jöhetnek még szóba?


Az infralámpával nem nyersz háborút egy madárházban,mert csak a közvetlen környezetét melegiti.
De,ha dupla ablakot teszel,nappal elég gyorsan felmelegszik a levegő. Bár az ablak nagyon viszi hőt,de ha dupla akkor kibirható.
Én néhány centi szigetelést is javaslok a külső falra...

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 13, 22:11
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 15:55 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A ház teljesen zárt lesz, esetleg még valami nagyobb infralámpa megoldható az segítene valamit!? A felsoroltjaimon kívűl milyen madarak jöhetnek még szóba?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 15:39 
Szia !

A zárókjelben lévő fajok valóban jól bírják a ridegen tartást, viszont minimális 5 - 1o C fokos hőre, valamint védőházikóra, energiadús takarmányozásra a téli időszakban is szükségük van.

A tartósan alacsonyabb hő (fagypont alatti) fagyási károsodásokhoz és elhulláshoz vezet. Ha meg netán átvészeli a telet az meg a tavaszi szaporodási időszakra fog negatívan kihatni.

Azt ajánlanám, hogy mindenképp old meg a védőházikóban legalább a + 5 C fok állandó biztosítását, illetve, mivel nem rágó madarakról, hanem egzotákról van szó az ülőrúd közvetlen fűtése is szóba jöhet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 13, 22:11
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 13:28 
Sziasztok segítségre lenne szükségem! Madárház építésébe kezdenék, csak az a problémám nem tudom milyen egzóta félék bírnák télen fűtés nélkül! A ház extrán jól szigetelt lesz, még az ajzat betonra is megy szigetelés, hogy a föld se nyomja fel a hideget, viszont sajnos külön fűtés annyira nem megoldható! De reményeim szerint 5-10 fokot tudok biztosítani igy is! Azt tudom hogy a zebrák, meg a kanárik bírják, mert ezeket garázsban tartottam idáig, ahol még a szigetelés is rossz volt, meg a rizspintyek is! A szakkönyvek meg ahány féle, annyi dolgot irnak ( amiket én kiszürtem hogy az ezüstcsőrűek, kákapinty, nyársfarkú, aranymellű, sirálykák elég jól bírják a strapát) de szeretnék kérni saját tapasztalatok alapján, minnél több segítséget, kérem akik ilyen körülmények között tartanak egzótákat segitsenek! Nagyon fontos lenne számomra! Előre is KÖSZÖNÖM!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 12, 20:13 
A hétvégén felkerült a tető is.....

Kép


Kép


Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 30, 17:05 
Igen ,kezd alakulni. Épp a minap elkiabáltam,hogy kegyes volt hozánk az idő,mert minden hétvégén tudtunk dolgozni...
Még kéne egy tiszta hétvége,utána felőlem lehet bármi,benn tudunk dolgozni,szigetelni,ablakokat berakni,festeni.
Ez komolyabban van megépitve,mint az a ház amiben lakom,de akkor sem költözöm be, a szárnyasoké az egész! :)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 30, 10:49 
Jó lesz ez!

Ha az enyém ekkora lenne gondolkodnék azon, hogy ne csináljak oda magamnak egy kis szobát. :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 30, 8:46 
Kezd alakulni! ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 30, 8:30 
Második "felvonás": késsz a koszorú is!


Kép


Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 18, 20:28 
jojo írta:
Hali!

Na igen, valahogy így kell kinézni egy madárháznak--kezdetekben. :)


Bár nem értem, hogy docoonak miért kell ehhez lóvé?
Hisz ha már csinálod akkor nyilván meg van rá a keret.Csak annyiban hibáztatok, hogy nem őnála kezdtétek el. :lol:

Egyébként mik lesznek benne?Csakhogy tudjuk mit lehet, majd onnan beszerezni. :)


Még nem tudom pontosan milyen papagájok lesznek! Ami biztos,hogy a több hullámost akarok,de nem egy helyen,több volierbe széttosztva,esetleg szinváltozatokra,gy jobban kontrol alatt tarthatom őket. Nimfákat akarok több szinben,valamint zebrapinty,rizspinty,penannt,rozella,esetleg sanyik...
Később király is jó lenne! De egyenlőre csak szisztematikusan haladok. Folyamatosan változtatok a méreteken,ahogy az ötlete jönnek! :)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 18, 7:37 
Hali!

Na igen, valahogy így kell kinézni egy madárháznak--kezdetekben. :)


Bár nem értem, hogy docoonak miért kell ehhez lóvé?
Hisz ha már csinálod akkor nyilván meg van rá a keret.Csak annyiban hibáztatok, hogy nem őnála kezdtétek el. :lol:

Egyébként mik lesznek benne?Csakhogy tudjuk mit lehet, majd onnan beszerezni. :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO