Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 21:14 
Szia Gabesz!
Köszi neked is.
Én spec az alját eddig egyszer takarítottam, azt is csak azért, hogy ha jönnek a papik, akkor legyen már rend és fegyelem :lol:
Hát igen, egy kis kanári nem piszkolt sokat:)
Én nem tudom, hogyan kell fertőtleníteni, még sosem csináltam...:(
Jah, és ha valaki erre jár, leírná hogy szokott takarítani, mi van az aljzaton?
Köszi....

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 21:10 
Hali, hali! Sziasztok!

Gratula Dani a röpdéhez! így már másképp mutat, mint csak belülről, ahogyan eddig láttam... Spéci a bejárat tetszik nekem :D .

Az aljazással kapcs. kérdezném: tényleg, kell azt fertőtleníteni? kicsi jó emésztő, kicsi immunerősítő :roll: ... vagy ha már elég piszkos hozzá, kicserélni. A faforgács helyett én is szívesebben használnék homokot- valójában bentonit van a madaraim alatt.

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 21:05 
Szia conure!
Bocs, észre sem vettem, hogy hozzászóltál.
Azért vettem ezt a fajta drótot, mert ez volt a legolcsóbb.
A csirkeháló nekem eszembe sem jutott, ráadásul a kanárim simán kidugta volna a fejét rajta. A mostani háló 0,7 mm es drótból készült, a nimfáknak 1-1,5 mm (bár ez szerintem hülyeség) vastag drót kell, ahhoz, hogy épen maradjon a rács.
Úgyhogy remélem nem hullik szét..
Amúgy köszi ;)

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 21:01 
Oké, várom a holnapot. Nekem azért tűnt a legjobb megoldásnak a faforgács mert:
- Olcsó (egy százas egy zsák, és nagyon sokáig kitart)
- Egyszerű beszerezni
- Egyszerű használni (nem kell sütögetni, csak levágod a földre oszt kész)

Vagy valakinek van még tippje az aljzat tisztán tartásához?
köszi.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 20:57 
Gratula Dani, valahogy így kell kinézni egy szabadtéri röpdének.
A nehezen elcsíphető csírkedrótról annyit, hogy anno én is azzal húztam be ideiglenesen egyik röpdémet, gondolván a frissen elválasztott nagysanyik csőre még nem annyira erős, hogy egy hónapot ne bírna ki. Hát kibírt-vagy három órát! A reggel elválasztott madarak, délre már nagyrészét széjjel szedték. Na mindegy, az ember legjobban saját kárán tanul.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 20:06 
Szia Dani!

A röpdéről holnap írok, most takarítok.

A röpdécske alja homok (15 cm-en grit), 2-3 cm-es mélységben. Sima egyszerű homok. Nem tudom még, hogy milyen gyakran kell majd pucolni, de egyszerű kisszemű szűrővel szitálom át a homokot, így minden apró vacok kijön belőle. Fertőtleníteni 1 napba kerül, tepsiben sütöm ki a homokot, majt hűtöm, és vissza a madarak alá. Eddig is így csináltam, csak mostantól nagyban kell majd.

Holnap írok bővebben...

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 19:28 
Jah, igen, remélem még nem mutattam.
Szóval pár kép a röpdémről:

Kép MOST

Kép FÉLIG KÉSZEN

Kép
RÁCS + EGY RÉGI LAKÓ

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 19:19 
Szia!
Nem tudom, milyen madarakat szeretnél a nagy röpdédben tartani, de feltételezem papagájokat és nem csak hullámost én nimfát. Így én ellenzem a csirkehálót.
Én akkor rohadt hülye vagyok, mert az én, a tiedhez képest picike röpdémet 70e-ből építettem.
Erről a téliesítésről még írhatnél, nagyon érdekel a dolog, főleg ez a dobozos megoldás, amit már én is tervezgetek.

És, hogy takarítod a mostani röpdédet?
Én forgácsot rakok, csak az ülőrudak alá, és ha már piszkos, bent seprűvel meg lapáttal összeszedegetem egy vödörbe, majd frisset szórok. Én nem találtam ennél jobb megoldást, de biztos van.

Most még nem nyűg neked, hogy ilyen alacsony a röpdéd, de lehet hogy a 2,5 m hosszból azt a 0,5m-t a magasságra kellett volna szánni :02:

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 jún. 10, 11:10 
daniduke írta:
Szia!
Nagyon szép lett.
Nálam pontheggesztett drót van, a csirkehálódat szerinted nem fogják kinyírni a papagájok?
Elég furcsa, hogy csak hajolva lehet (?) benne közlekedni...
De amúgy nagyon jó, főleg, hogy ez csak egy előzetes, majd utána lesz kész a nagy röpde. És arra már van terv, mekkora, hogyan, miből?:)
És nem félsz, hogy ha kinyitod az ajtót, kiszállnak a madarak?
Én még így is rettegek ettől, pedig nálam van zsilip.


Szia Dani!

Úgy vettem észre, hogy vastagabb az a drót, mint amit el tudnak rágni, még csipőfogóval is egy kicsit erőteljesebb bánásmódra van igény, hogy elcsípjem.

A hajolva közlekedés tényleg egy kicsit nehezíti a helyzetet, de hát most erre volt pénz, ennek is örülök, így legalább nem a szobában vannak, hanem a szabadban. Nagyon élvezik, látszik rajtuk. A hullámosok elkezdték darálni a birsalmafa ágat, amit beraktam nekik. A nimfa a földön kotor a legtöbbször, vagy az Ő külön ülőrúdján, amit tegnap tett be neki apukám.

Nem hiszem, hogy kijönnének a madarak, amikor megyek be, nagyon félősek. Ha hallják, hogy nyílik a rigli, akkor átvándorolnak a távolabbi csücskébe a röpdének. De ha már bent vagyok, akkor elfogadnak, nincs pánik. Egyébként apummal beszéltem. Azért ilyen egyenlőre, mert a cél az volt, hogy használni lehessen vasárnap estig (a nimfa 4-kor már keltett, és 26 négyzetméteren, az túl korai, és túl hangos) ki lehessen költöztetni a madarakat. Így zsiliprendszernek majd egy csirkehálós rész kerül majd kialakításra, és akkor már tényleg nem fognak tudni még véletlenül sem kijönni.

A nagy röpde (számításaim szerint) 2m magas, 1.5 - 2 m széles, és 4-5-6 méter hosszu lesz. Helyem van bőven. Mobil lesz, szétszedhető. Nem beton, hanem föld alapon, kavicságyban fog állni, a téliesítés külön dobozzal történik majd. Előzetes számítás szerint kb. 25-35 ezer forintba fog kerülni. Még nem letisztázott, hogy csirkeháló, vagy ponthegesztett hálóból fog készülni, ezt még ki kell dolgozni.

De erre még van idő, augusztusra terveztem az elkezdését, ha minden úgy akarja.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 9, 15:34 
Szia!
Nagyon szép lett.
Nálam pontheggesztett drót van, a csirkehálódat szerinted nem fogják kinyírni a papagájok?
Elég furcsa, hogy csak hajolva lehet (?) benne közlekedni...
De amúgy nagyon jó, főleg, hogy ez csak egy előzetes, majd utána lesz kész a nagy röpde. És arra már van terv, mekkora, hogyan, miből?:)
És nem félsz, hogy ha kinyitod az ajtót, kiszállnak a madarak?
Én még így is rettegek ettől, pedig nálam van zsilip.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 22:33 
Kész van. Ma délután 6 órakor, 2 és fél nap után elkészült egy kerti röpdém, 0-ról. 250X125X125 cm. Köszönettel tartozom érte apukámnak, aki megtervezte, és a páromnak, aki segített benne, és magamnak is, aki most nyalogatja a kék zúzódásait. A madarak már benne vannak, jobban bírták, mint vártam. A két hullámos, akik 5 éve nem voltak ilyen nagy helyen (előtte az állatkereskedőnél), azonnal "vették a lapot", felültek az ágra, és elkezdték szétforgácsolni. Most nem tudok képet hozni, mert töltődik fel a netre, de holnap a melóhelyemről mutatok képeket.

áááá nem. Inkább megvárom, amíg feltölti:


Kép


Kép


Kép[/quote][/url]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dujuor 2008 jún. 10, 11:12-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 14:07 
conure: köszi.
Igazából csak oda süt be a nap, és oda esik be az eső az egész röpde területén.
Maradt egy kis OSB daram, majd azt felhasználom polcocskának:)
Üdv: Rasta


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 8:39 
Idézet:
Az etetőket talán fel tudom majd valahogy akasztani, de hová?
A röpde három oldala OSB, az eleje rács, ahová tehetném. Viszont azt olvastam, hogy az etetők a röpde egy védett ehlyén legyenek, az meg nem az...
[quote]
Jó megoldás egy kis asztalka, vagy polc az oldalfalra, és arra lehet tenni az etetőket. Mindenképpen olyan helyre, ahol nem süti a nap és nem esik bele az eső.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 jún. 5, 22:28 
De. Annyiból veszélyes, hogy kijöhetnek. De nem akkor, amikor a kaját adok be. Van egy-két ötletem, hogy hogyan lehet kiküszöbölni a lukat, ez a legkisebb gond. Én attól félek, hogy amikor kinyitom, akkor kijönnek. De ezt felezővel "küszöbölöm ki". Mivel csak 3-an lesznek egyenlőre, és nagyon félnek, ezért nem gond, hogy átmenjenek a volier egyik felébe. Én berakom a felezőt (ami elfelezi a volier területét), és akkor ki tudok takarítani az egyik felén, utána felező ki, madarak át, felező vissza, másik oldal takarít. Sőt ha valami balhé van, akkor így is meg tudom oldani. De már tervezem a nagy röpdét. Egyenlőre erre van pénzügyi keret. De bővíteni mindig mindent lehet.

Kellemes estét kívánok: dujuor

daniduke írta:
Szegedi vagyok.
Aha, értem, és ez az ajtó nem veszélyes? Mármint olyan szempontból, hogy ha kinyitod kimennek a madarak. Én direkt nem csinálok ilyen megoldást. Inkább bemegyek a röpdémbe, úgy is meg kell nézni a madarakat, nem csak a kajásedényt akarom majd cserélni.
Én benti megoldásra hajlok.
Ha lehetne a röpde elejére tenni a kajás tálat az nagyon jó lenne, mivel én is meg bírnám oldani, nem kellene a szülőket nyaggatni, és még jól is nézne ki.
Kérdés, hogy használható-é?

Az én röpdém elég drága volt, hosszasan építettük, de vannak ilyen kis extrái (ha lehet ilyet mondani): ferde a teteje a csapadák ellen, van zsilip a madárkák kiszökése ellen, zsindely tető egyebek.........
Viszont nem téliesített.. ez még gond lesz. Szerintetek az téliesítésnek számít, ha egy 70x70x70m dobozt bevágok a röpdébe, leszigetelem, és esténként bezárom oda a madarakat?
Vagy van valami jó megoldás?
Üdv: Rasta


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 20:03 
Szegedi vagyok.
Aha, értem, és ez az ajtó nem veszélyes? Mármint olyan szempontból, hogy ha kinyitod kimennek a madarak. Én direkt nem csinálok ilyen megoldást. Inkább bemegyek a röpdémbe, úgy is meg kell nézni a madarakat, nem csak a kajásedényt akarom majd cserélni.
Én benti megoldásra hajlok.
Ha lehetne a röpde elejére tenni a kajás tálat az nagyon jó lenne, mivel én is meg bírnám oldani, nem kellene a szülőket nyaggatni, és még jól is nézne ki.
Kérdés, hogy használható-é?

Az én röpdém elég drága volt, hosszasan építettük, de vannak ilyen kis extrái (ha lehet ilyet mondani): ferde a teteje a csapadák ellen, van zsilip a madárkák kiszökése ellen, zsindely tető egyebek.........
Viszont nem téliesített.. ez még gond lesz. Szerintetek az téliesítésnek számít, ha egy 70x70x70m dobozt bevágok a röpdébe, leszigetelem, és esténként bezárom oda a madarakat?
Vagy van valami jó megoldás?
Üdv: Rasta


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 jún. 5, 19:31 
daniduke írta:
Sziasztok!
Az etetőket talán fel tudom majd valahogy akasztani, de hová?
A röpde három oldala OSB, az eleje rács, ahová tehetném. Viszont azt olvastam, hogy az etetők a röpde egy védett ehlyén legyenek, az meg nem az...
Üdv: Rasta


Dani!

Amennyire előzetes terveim nem csalnak, nekem úgy lesz megoldva, hogy az egyik OSB lapoldalon lesz vágva egy kb. 10 cm magas, 20 cm széles "lyuk". ide belülröl fel lesz szerelve az edények tartója, illetve egy vastagabb tiplifából egy kapaszkodó. Így ha kaját kell cserélnem, akkor kinyitom az ajtót, ki az etetőket, ajtó visszacsuk, etető elmos, kaja bele, visszarak. Zongorapánt, vagy csuklópánt biztosítja a nyitást, a másik oldalon rigli a záródást. És ezt még lehet fokozni. Ugyanilyen elven lesz megoldva a majdani odu felrakása is.

Ma este megcsináltuk a keretet, apum holnap beleilleszti a hátsó falat. Már most nagyon jól néz ki, szombaton kap egy lenolajkencés kezelést. Kiszámoltuk, 3,8 köbméter. Dani, Te pesti vagy?

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 18:57 
Sziasztok!
Semmi baj, a képen tényleg egy lány van, a jobb oldalon, de az nem én vagyok:) Én a bal oldali rasta vagyok.:lol:
Nekem is OSB lapból van a röpdém, hát csak nem hullik az szét? :56:
És szerintem az nem egy hétvégés meló lesz, bár ki tudja...
Az etetőket talán fel tudom majd valahogy akasztani, de hová?
A röpde három oldala OSB, az eleje rács, ahová tehetném. Viszont azt olvastam, hogy az etetők a röpde egy védett ehlyén legyenek, az meg nem az...
A növények ki vannak akkor lőve...
Akkor szerintetek fel akaszthatom a tálakat a röpde elejére?
Üdv: Rasta


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 15:37 
Igen tudom, hogy a farostlemez nem a legidőtállóbb fajta. Az OSB lapok páccal lesznek kezelve, impregnáltak lesznek (hmmm. a szó jelentését tudom, na de leírni :07: ) Egyenlőre ezek a lehetőségeim vannak, ezeket kell meglovagolni. Természetesen kerül a röpde fölé "esernyő", egyenlőre ponyva, később pala.

Ami a nagyobb papikat illeti. Most vettünk kocsit (aminek több baja van, drága szerelőkkel, mint az elején látszott), és hát bizony meg kell hagyni: nem élek egyedül. És itt most nem a páromat bántom, hanem a szüleimről van szó. Ha elmérgesedik a helyzet, akkor pár hullámost és nimfát könnyebb felnyalábolni, mint több nagyobb papagájt. Valamint jövőre esküvőt tervezünk (most nem panaszkodom, dicsekszem), és megfogadom egy kedves fórumtárs tanácsát, miszerint ne drága papagájokon kezdjem a tenyésztés gyakorlását, mert az első hibámnál abbahagyhatom az egészet. Tehát most a pénzügyek bölcs és alapos megfontolása után (jujj micsoda mondat), úgy döntöttem, hogy egyenlőre a nagymadár projektet aludni hagyom, és kisebb papagájokon "tanulok". Ha a lelkesedés kitart, akkor semmi nem ment meg egy-két nagyobb papagájtól, de ha mégsem vagyok kitartó, akkor inkább kis papagájoknál hagyjam abba, mint egy ragaszkodó nagynál.

Ami pedig a röpdeépítést illeti. A nagyház fala 2 oldalról fogja határolni a röpdét, felette esővető, és csatorna, plusz a ponyva (később pala). Zsalukő alapokon fog állni, közel 30-40 kiló lesz, tehát a szél sem fogja csapkodni. Jó lenne, ha Tamara is egy kicsit kinyújtóztathatná magát, mert a lakásban nem merem elengedni, annyira vad, annyira félős.

dujuor

(az idre. látogatása olyan, mint a kábszer. Ha nem kapom meg a napi adagom, morci leszek. Minden nap többször itt vagyok, olvasok, újra olvasok, tanulok.)

conure írta:
Bocsi Daniduke alias Rasta, de tényleg lánynak hittelek (mintha a képen is egy lány lenne?):P'

Dujuor-nak: hát a farostlemez nem a legjobb építőanyag, egyszer vizet kap és már széjjel mállott! Meg különben is multkor arról beszéltél, hogy nagyobb papagájokat akarsz, akkor meg strapabíró röpde kell. Ugy kell gondolkodni, hogy csak egyszer kelljen megépíteni, de akkor rendesen. (ez ugy sem fog sikerülni, mert ahány madártartót ismerek, azok velem együtt időközönként átépítenek jóbbító és praktikusabbá tevő szándékból):lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 15:06 
Bocsi Daniduke alias Rasta, de tényleg lánynak hittelek (mintha a képen is egy lány lenne?):P'

Dujuor-nak: hát a farostlemez nem a legjobb építőanyag, egyszer vizet kap és már széjjel mállott! Meg különben is multkor arról beszéltél, hogy nagyobb papagájokat akarsz, akkor meg strapabíró röpde kell. Ugy kell gondolkodni, hogy csak egyszer kelljen megépíteni, de akkor rendesen. (ez ugy sem fog sikerülni, mert ahány madártartót ismerek, azok velem együtt időközönként átépítenek jóbbító és praktikusabbá tevő szándékból):lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 14:25 
Szia conure!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, a lányokat magamra veszem Dani helyett. :08: Vagy Daniellára lányosítjuk. Hmm Dani? Tetszik az ötlet?. Én is gondoltam arra, hogy visszaviszem a házba télire a madarakat, de nem hiszem, hogy ez sikerülni fog. Majd még gondolkodom a téliesítésen, szerencsére az még messze van. Apukám elment megvenni a kellékeket a röpdéhez. Nem lesz olcsó mulatság, de nem is halok bele. Eleddig a legnagyobb kiadás 40 méter cserépléc. A 3 OSB lap már megvolt, már csak 1 faroslemez kell a röpde hátának. Olyan jó lenne, ha már hétvége lenne. :51:

dujuor

conure írta:
Sziasztok lányok!
Hogy őszinte legyek, az a párszáz papagáj tenyésztőnél, -kinél már voltam-még nem láttam egyetlen ültetett növényt sem a volierben, maximum fűvet. Élő növényeket a volier mellé ill. elé lehet ültetni. Nálom fűzfa van, mihelyst belóg egy hajtás azonnal szétcincálják. Jó még a mogyoró, meg ami nem mérgező, de talán legjobbak a felfuttatható növények, főleg olyan, melyiket ősszel jól vissza lehet vágni, pl. szőlő. A volier belsejében lehet, sőt kell különböző vastagságú frissen vágott ágakat rakni. és időközönként lecserélni. Erre ugyis ráfogtok jönni, hogy úgy helyezzétek el, hogy a madarak is tudjanak tőlük röpülni, meg Ti is végig tudjatok menni a volierben. Etető és itató edénynek javaslom a rozsdamentes acélból készült felakasztható tálkákat. Semmi képpen sem a földre tenni!
Téliesítés: ekkora mennyiségű, és ilyen nagyságú madaraknál legjobb megoldás a két db kalitka és fagymentes helyre vinni. Ha mindenképpen kint akarjátok tartani őket, akkor pedig legegyszerűbb megoldás lefóliázni a voliert.
Na persze ezek csak az én véleményeim, hallgassatok meg másokat is, de legjobb a saját tapasztalat.
Üdv: conure


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 20:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO