Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 14:00 
Sziasztok lányok!
Hogy őszinte legyek, az a párszáz papagáj tenyésztőnél, -kinél már voltam-még nem láttam egyetlen ültetett növényt sem a volierben, maximum fűvet. Élő növényeket a volier mellé ill. elé lehet ültetni. Nálom fűzfa van, mihelyst belóg egy hajtás azonnal szétcincálják. Jó még a mogyoró, meg ami nem mérgező, de talán legjobbak a felfuttatható növények, főleg olyan, melyiket ősszel jól vissza lehet vágni, pl. szőlő. A volier belsejében lehet, sőt kell különböző vastagságú frissen vágott ágakat rakni. és időközönként lecserélni. Erre ugyis ráfogtok jönni, hogy úgy helyezzétek el, hogy a madarak is tudjanak tőlük röpülni, meg Ti is végig tudjatok menni a volierben. Etető és itató edénynek javaslom a rozsdamentes acélból készült felakasztható tálkákat. Semmi képpen sem a földre tenni!
Téliesítés: ekkora mennyiségű, és ilyen nagyságú madaraknál legjobb megoldás a két db kalitka és fagymentes helyre vinni. Ha mindenképpen kint akarjátok tartani őket, akkor pedig legegyszerűbb megoldás lefóliázni a voliert.
Na persze ezek csak az én véleményeim, hallgassatok meg másokat is, de legjobb a saját tapasztalat.
Üdv: conure


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 jún. 5, 9:08 
Sziasztok!

Daniduke kérdésére a válasz engem is érdekelne, mert örömmel jelentem a hétvégén nekiállunk a párommal, és apummal egy kisebb röpde építésének (2,5 * 1,5 * 1,5). Úgy gondoltam, hogy ezt csak nyáron (a hideg időkig) használom majd, 2 hullámos, 1 nimfa (és talán ősszel még 1), és egy törpefürjecske (de feleséget is akarok keresni neki) számára. Gondolom a hely elég lesz nekik. Ősszel tervezem egy nagyobb röpde építését. Ehhez jön a kérdésem. A fórumon többször olvastam a téliesítést. Nagyjából tisztába is vagyok vele, hogy ez mit jelent. Viszont a méreteket nem tudom behatárolni. Mi szabja meg, hogy mekkora részt kerítek le, szigetelek le, és fűtök fel? Állandó kijárás kell a madaraknak a hideg részbe, és csak akkor mennek majd vissza, ha fáznak? Az ételt, italt hova kell kihelyezni? A hideg részbe, naponta többször cserélve, vagy a meleg részbe? Valaki kérlek világosítson fel...

És örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy Küzmitől vett nimfacsajom szépen vedlik, növeli a tollait, és ha minden igaz, akkor idegen nyelvként kanáriul csicsereg. Több kanárit hallgattam a youtube-on, és határozottan hasonlít (illetve majdnem egy az egyben ugyanaz) Tamara csicsergése a kanáriakéra. Igazi csaj, bámulja magát a tükrében, és föl-le billegteti a bóbitáját.

Ennyi a mese része, próbálok még a téliesítésnek utána olvasni, de a segítségeket előre is köszönöm.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 4, 20:40 
Sziasztok!
Érdekelne, hogy milyen berendezési tárgyakat rakhatnék a kerti röpdémbe? (kb. 2,2x2x2m)
Papagájok laknának benne.
Milyen élő növényeket, hogyan, és mekkorákat rakhatok be? (tudom, hogy a papagájok szétcincálják, de addig is eljátszanak)
És az etető, itató edényeket hol, és hogyan tartjátok a röpdében, miből vannak?
Nálam most műanyagok vannak, a talajon, de ezt nem szeretném folytatni, nagyon gagyi megoldás...(a műanyag marad, remélem a nimfák nem szedik szét, de valahogy rögzíteni szeretném)
A röpdémben van egy fonott, és egy lánccal felakasztott hinta, és pár faág.
Szerintetek mit lehetne még belerakni?
A világért sem szeretném túlzsúfolni...
Köszi.
Üdv: Rasta :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 22:25 
Sziasztok!

Valóban csak egy kis félreértés okozta a nézetkülönbséget, talán nem fogalmaztam pontosan! :oops:

Mindenesetre köszönöm a segítséget, pontosan erre voltam kíváncsi, hogy a fiatalok jól meglesznek-e egymással.
Ezek szerint igen!

(Kuvik! Kérlek ne bántódj meg, nagy segítség a tapasztalatod a magamfajta "vak" kezdőknek. :D )

Ckuzmos, Neked is köszönöm a választ, figyelni fogom az ifjoncokat!
Remélem nem lesz vita köztük! :D

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 20:54 
Egy kicsit had vegyem el Kuvik hozzászólásának az "élét"!
Moncsi fiatal madárkákat szeretne összeengedni erősödés és jobb kondi elérése céljából. Ezek a madárkák még ürölnek ha saját nemükkel tisztában vannak és esetleg túltegyék magukat a leválasztási hercehúrcán, nemhogy kötekegyenek egymással. Ebben az erős tanulási fázisban magukat próbálgatják, hangicsálnak, tapasztalatokat szereznek a külvilágtól. Szerintem is nyugodtan össze lehet engedni őket, de azért a viselkedésüket és aktivitásukat folyamatosan figyelni kell...

Marcsinak és Laxnak a "tapasztalatai" szerintem helytálóak abban az esetben, ha az agreszívebb madár költeni szeretne és mondjuk nem talál elegendő vagy megfelelő fészekanyagot. Ekkor a zebrapinty vagy a káka, de még az amúgy békés kanári is (a saját fiókáját) képes pár órra allat teljesen megkopasztani a fészekanyagért. Vagy éppenséggel ha még nincs tolla a fiókának, akkor vele "kitapétázni" a fészek falát...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 20:18 
Sziasztok!

Látom, hogy sok itt a tapasztalt tenyésztő, aki néhány év alatt igen sok tapasztalatra tett szert, ezért azt mondom csináljátok úgy ahogy gondoljátok, mert amit ti TAPASZTALTATOK,az nálam az elmúlt harminc évben sohasem fordult elő. Bocs hogy beleszóltam a TAPASZTALTAK párbeszédébe. Eddig kb. harminc egzotafajt, és két galambfajt sikeresen szaporítottam, és volt hogy vegyes kolóniában. De biztos jobban képben vagytok, bár ahogy elnézem az eddigi múltatokat a tanácsban jók vagytok.( Vagy vak vezet világtalant?) További sikeres munkát. :75:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 16:03 
Hali Moncsi!


Én gyémántgalambokat és zebrákat tettem fürjekkel közös röpdébe. Az első két nálam kelt kisgalamb közül az egyiket megölték a zebrák, mikor kikeltek náluk a picik. :cry: Úgyh sztem a zebrák általában jobb ha kalitban vannak (legalábbis költési időben). Persze ez is egyedfüggő tulajdonság, de... Szóval érted. Sztem ne!

Jó madarászást mindenkinek!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 13:07 
Szia Moncsi!

Ha megfelelően nagy helyet biztosítol nekik a kákák sem veszekedősek.Nálam kb 80 db káka van együtt más madarakkal- kb. 10m2-en , és költési időn kivűl nincs velük semmi probléma.(Ebből 5 pár költő pihen, a többi fiatal káka.) "Balhé" csak akkor lesz, ha valamelyik úgy "dönt", hogy Ő pedig költeni akar, de ezt el lehet kerülni azzal, hogy a fészkelés lehetőségét kizárod. Az említett tolltépés - a zebránál- fészkelő anyag "gyüjtésére" vezethető vissza nagy valószínűséggel. Te pedig fiatalokat akarsz össze engedni, melynek semmilyen akadályát nem látok, legfeljebb kicsit elejében többet figyelj rájuk.Gyakran- hetente többször- biztosítsál nekik fürdési lehetőséget- ha van tollkondicionálód azt is rakjál bele- mert a fiataloknak szükségük van a gyakori fürdőre, melynek hatásait most nem részletezném.Az esetleges kergetőzések jól fejlesztik a repülőizmokat, és aktívabbak lesznek a madaraid. Ha megfelelő mennyiségű napozást is biztosítol, rá sem fogsz ismerni a madaraidra. Sok sikert.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 11:47 
Sziasztok!

Olvastam a madarak kiszínesedéséről, hogy minél nagyobb helyen vannak annál gyorsabban és szebben fejlődnek a fiatalok. Gondolom ez minden fajra igaz.
Arra gondoltam, hogy a költő párokat külön kalitokba rakom a fiatalok meg mehetnének a volierbe. A méretei:300x150X80cm.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ekkora volierbe betehetem az ékfarkú, zebra, sirályka "gyerekek"mellé a kákákat, esetleg a rizspinty fiatalokat is?
A rizsről és a kákáról is azt hallottam, hogy kötekedős madarak. A fiatalok is? Vagy elég nagy lenne a hely és békén hagynák egymást?:roll:
Akinek van ez irányú tapasztalata, nagyon megköszönném ha segítene eldönteni a kérdést. Nem szeretnék kisérletezni, nehogy baj legyen.
Köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 15, 8:10 
Szia!
1,9 x 1,9 a szemnagyság. A mozambiki csicsörkék lesznek benne. A nagy röpdém is ebből az anyagból van, illetve a az eddig használt gyűjtőkalitom, amiben a tavalyi szaporulat is felnőtt. Sosem volt vele gondom.
Tartottam bennük még a kisebbek közül: zebrapintyet, ékfarkú amandinát is.

A hálót én is olcsónak tartom, azért veszem itt. :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 14, 19:42 
Szia Zsolt

Tetszik az ötleted, de nagyon olcsónak találom a drótot (450 ft/m?)
A majd 2x2 cm-es lyukbőséget milyen madárnak szánod? Gondolom nem a mozambikoknak :D Muti majd a fényképet!

Üdv:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 14, 11:40 
Sziasztok!

Gyűjtő kalitot, nyári lakot próbálok összehozni a madaraimnak, cél a jó minőség, és az alacsony ár volt.
Megosztom veletek is , hogy mire jutottam.
Példának egy 50 cm magas, 100 cm széles, 50 cm mély kalit anyagát és költségét írom le,mely egy tepsibe van belehelyezve.

A kalitot 19x19 mm-es lyukbőségű ponthegesztett hálóból készítem, melynek 1,4 mm az anyagvastagsága. Ez az anyag már önhördő, tehát nem kell semmilyen keret, ez megkönnyíti, meggyorsítja a készítést, és alacsonyan tartja az árat.

A 100 cm anyagból 4 oldal összehajtogatható, a két vége /50x50-es/ pedig külön lappal lezárható.

Anyagköltség:
2 méter 100 cm-es /4db 100x50 oldal/aljával/ 450 Ft/m összesen 900 Ft
1 méter 50cm-es / 2 db oldalzárólap/ 250Ft/m összesen 250 Ft



háló mindösszesen 1150 Ft.

2 db 14x14 Cseh Sándor féle ajtó 2x100 Ft azaz 200 Ft

A tepsihez 67 cm széles 0,5 mm horganyzott lemezt teszek, ebből kell 116 cm, ezáltal 8 cm pereme lesz a tepsinek. Ennek ára 1000 Ft. Lemezollóval bevágva, felhajtva. Ebbe a tepsibe teszem bele a minden oldalról zárt kalitot. Takarításkor a tepsiből kiemelem a kalitot és a tepsi takarítható.
Összköltség 2350 Ft kalitonként. Kötőelemek, különleges szerszámok nem kellenek hozzá. Hulladék anyag nincs. Hozzávetőleg 1-2 óra alatt elkészíthető.

Természesen más méretben is elkészíthető a fenti recept alapján.

Ha már csináltam belőle, felteszem a fotót is. Jó barkácsolást!!

Anyagforrások
Ponthegesztett:
http://danoskft.hu/

Horganyzott lemez
http://www.sansz2002.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 6, 12:57 
Balance írta:
Sziasztok! :D

Szeretnék én is gratulálni a repdéhez, kalitokhoz! :wink:
Zsoltiét láthattam készítés közben is, remek ötleteket adott! Köszi! ;)

Jó látni ezeket a remekműveket, így én is láthatom, hogy más is szerelmes a madaraiba, nem csak én... :oops: :lol:

Az én Lepkém is sokat segített a hétvégén (sokszor az éjszakába nyúlva), hogy szép legyen a kákapintyek nászlakosztálya! Közben isteni vacsorát és hideg söröket, forró kávét szolgált fel, hogy jó legyen a munkakedvem! 8)

Üdv, Balance :)

:88:
Nagyon szép lett a kákapintyek lakhelye!!!
Nálunk jó madárnak lenni!!!! :D
A papagájok lakosztályához is hasonló segítséget tudok nyújtani :wink:


Checknek és Zsoltnak én is gratulálok, a madarak biztosan remekül fogják érezni magukat!!! :thumright:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 21:04 
Hali!

Nekem nem kalitrendszerem van csak ketreceim. Az egyikben olyan megoldás van, hogy be lehet tolni egy vékony farostlemezt, amivel elválasztom a két oldalt, így a madarak egyik oldalon tartózkodnak, míg én a másikon nyugodtan munkálkodom ... és a madarak sem szöknek meg. 8)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 19:28 
Szia Zsolt!

Köszönöm a segítséget, leesett az állam rendesen! Csudajó megoldást találtál ki! :31:
A fióktól egy kicsit én is féltem, a műanyag fiókos kalitokból kiindulva,( amit már rég nem próbálok kihúzni, hanem az egészet lecsatolom és úgy szedem szét) de ilyen egyszerű és nagyszerű megoldás sosem jutott volna eszembe!:oops:

Nagyon tetszik!! :D
Köszi!

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 18:44 
Moncsi írta:
Hú fiúk!

Ezek fantasztikusak! :31:

Szia Zsolt!
Hasonló kalitrendszer tervezési fázisában vagyok, de a fiók megoldásánál elakadtam. :(
Segítenél a Te megoldásod leírásával? :oops:
Nagyon hálás lennék, ilyet még nem csináltam!
Nálam annyi lenne a különbség, hogy ablakok elé kerülne a kalitrendszer és a hátulja is rácsos lenne a fény miatt.
(Van egy két oldalról üveges előterem, oda szeretnék a mostani kalitok helyett valami hasonlóan szép és esztétikus megoldást.)

Előre is köszönöm, és mégegyszer gratulálok mindkettőtöknek!! :D


Szia!

A fióknál én is elakadtam:) Úgyhogy nem is csináltam...
Volt már fiókosom, de azzal sokszor volt gondom. A fiók végéhez, alá állandóan került homokszem, vagy maghulladék ami miatt sokszor megszorult, nehezen járt.
Én a fiók helyére egy zsanéron billenő ajtót csináltam, ami egy 2-3 cm magas belső peremhez ütközik, amire még műanyag szigetelőcsíkot is ragasztottam. A billenő ajtó 15 cm magas. Ezen keresztül etetek is, mert földre teszem /nem az ülőrudak alá a kajájukat, ezéltam nem repked a mag a lakásban. A kalit aljára agyagos bányahomokot tettem kb. 1-2 cm vastagságban nedvesen. Ezt lenyomkodtam, s teljesen simára és vízszintesre egyengettem. Száradás után kemény réteget képez a kalit alján, nem tudják szétrúgni a madarak, nem csúszkálnak rajta. Takarítás is egyszerű, mert a billenő ajtót lenn felnyitom, s egy vékony műanyaglappal, vagy kefével egy lapátra húzom a szemetet. Illetve porszívózni is lehet. A homokból így csak a felső szemcseréteg távozk, tehát nem kell minden alkalommal homokot cserélni. Általában 3-4 havonta cserélem ezt a homokréteget újra.
Lényegesen olcsóbb megoldás mint a fiók, egyszerűbb a kivitelezése, s a takarítás is egyszerű.

Kép
Kép
Kép
Kép

üdv


A többieknek is köszi az elismerést!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 18:15 
Sziasztok! :D

Szeretnék én is gratulálni a repdéhez, kalitokhoz! :wink:
Zsoltiét láthattam készítés közben is, remek ötleteket adott! Köszi! ;)

Jó látni ezeket a remekműveket, így én is láthatom, hogy más is szerelmes a madaraiba, nem csak én... :oops: :lol:

Az én Lepkém is sokat segített a hétvégén (sokszor az éjszakába nyúlva), hogy szép legyen a kákapintyek nászlakosztálya! Közben isteni vacsorát és hideg söröket, forró kávét szolgált fel, hogy jó legyen a munkakedvem! 8)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 4, 21:24 
Check írta:
1 hét alatt elkészült az első kinti röpdém. Barátnőmel ketten építettük szerencsére hamar megvolt:)


Hegedűs Zsolt írta:
Ugyan kisebb munkával, de én is most végeztem a csicsörkéimnek egy 12 fakkos szobai kalitrendszerrel.


Szia Check, és Zsolt!

Mindkettőtöknek őszintén gratulálok az építményekhez, egyik sem lebecsülendő teljesítmény!!! És ami lényeg: mindkettőtök munkáján látszik a madarak szeretete, a törekvésetek arra, hogy a lehetőségekhez mérten a legoptimálisabb elhelyezést biztosítsatok nekik!

Check, akinek pedig ilyen barátnője van, hogy együtt építi párjával a röpdét, az tegye össze a kezét!!!! :D

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 3, 10:45 
Ja,most láttom,hogy csicsörkék:)

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 3, 10:44 
Köszönöm a gratulációkat! Én is gratulálok Díszmadárnak nagyon szép kalitkarendszer. Milyen madarak lesznek benne?

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 22:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO