Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 8:47 
Szervusztok !

Az előző kérdésekből kiindulva úgy gondoltam lefolytatok egy megfigyelő kisérletet, hogy hogyan reagálnak az egzotikus madarak a hőmérséklet, a páratartalom, a teljes, de szórtan árnyékolt (ritkás erdei árnyékoltság) és az 1/3 - teljes árnyék és 2/3 tűző napfény, valamint az Magas UV sugárzási érték hatásaira.
Az idöjárás kiváló, felhőtlen az égbolt, kánikulai a hőmérséklet, itthon vagyok egész nap, ha baj van bármikor be tudok avatkozni.
A kisérletbe bevontam a teljes állományt 14 faj több mint 25o egyedét. A eredeti előfordulási helyük földrajzi megoszlása : Afrika, Kelet-Ázsia, Ausztrália.
A megfigyelés de. 1o,oo - órátől, du. 18 óráig tartott 1 óránkénti adatrögzítéssel.

Megfigyelés tárgya : Külső hőmértséklet változásai a megfigyelési szakaszban. A belső tér beavatkozás utáni hőmennyiség változása. A külső, belső tér relatív páratartalmának alakulása. A madarak reagálásai a megfigyelés alatt.
A terület adott fix árnyékoltsága mellett figyelhető meg.
Zárt helyiség 18 nm, 6o légköbméter. Egy oldalon nyitott terület 33 nm, 99 légköbméter.
A tegnap mért adatok és a madarak reagálásai oly változatosságot mutattak, hogy ma újra megismétlem a megfigyelést és a kettő tapasztalatait összegzem. Remek alkalom, mivel a mai időjárás is hasonló lesz a tegnapihoz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 jún. 20, 19:45 
Ki vettem az üveget teljesen fel frissült a levegő, így szépen csendesen, sajnos a ventillátor akármilyen profi legyen van hangja és nem tetszett a madaraimnak sem, 1 órát ment és teljesen más lett a viselkedésük. Nekem ennyi elég is volt belőle, este a szobámba is be indítottam a ventit reggel alig birtam kinyitni a szemem pedig nem rám volt állítva és minimumon :(


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 20, 9:26 
Idézet:
Norbi83 írta:
A tisztitást ugy gondoltam,hogy vizpermettel kifujom a port,meg a mi kijön. Nem tudom ez mennyire jó ötlet.


Valószínű, hogy más megoldás nem nagyon van, itt majd arra kell vigyázni, hogy a lécből készített keret (impregnálásánál is) ha közvetlenűl érintkezik a padozattal egy idő után rothadásnak fog indulni. Ezért azt javaslom, hogy a padozat és a keret között minimálisan egy cm. rést hagyjál, bár évek múlva a 6o % relatív páratartalom és a helyiség tisztitáskor bevitt víz néhány év mulva kikezdi a keretet és újra építheted a belső elválasztók egy részét.


Idézet:
Ha már a benti melegnél tartunk,sokszor beszéltünk arró,hogy mennyit is birnak ki a madarak a hidegben. De a melegről nem nagyon esett szó. Tud nálunk olyan magas hőmérséklet lenni,amit a madarak nem birnak?
Természetesen,ugy gondolom,hogy ha nincs közvetlen nap.


A hövolumen tűrés faj és egyedfüggő, de így is nagymértékben befolyásolja a tartási körülmény. Néhány éve egy kutatás keretén belől megvizsgáltunk olyan elpusztulásokat amelyek a höhatásnak voltak az áldozatai.
néhány konkrét vizsgálati adat : Zebrapintynél zárt helyiségben 4o % - ban szórt fényben elhelyezett zárt oduban 37 C fok külső és 44 C fok oduban mért hőmérsékletnél 12 napos korban mind a 4 fióka elpusztult. Ugyanezen viszinyok között a rizsek életben maradtak. Volt egy napmadár pusztulás esetünk is, ahol a gazda kb. 2o % - os szort fényben napoztatta a madaraait, ivóvíz biztosításával. A madarak 4 órai napozás után örökre elszenderűltek. Több ilyen esetet tanulmányoztunk és a következtetések alapján a hibás tartási viszonyok voltak a madarak pusztulásának az előidézői, de minden esetben ott volt a höhatás okozta problémák ismeretének hiánya, a tartó gazdának a figyelmetlensége.

Idézet:
A hullámosokoknak szinte egész nap szét van tárva a szárnyuk. Persze ilyenkor van benn viz fürdésre,és vizpermetet is kapnak. A volierem teljes hosszaban védett,ha be is sütt a nap,mindig van olyan szeglet,ahol hüs van.


A hullámosknál ez a jelenség sürün előfordúl, egyrészt azért mert szeret napozni és így jut hozzá a D vitaminhoz. + 35 C fok felett, viszont már Így adja le a felesleges hőt.
Ilyenkor nagyon jó megoldás a vízpermetezés, akár 4 - 6 C fokkal is csökkentheti a madaraknál a mikroklímát. Én is alkalmazom a külső volierben speciálisan kialakított csőrendszeren keresztúl és manuálisa nkezelve.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 20, 0:58 
Valóban válogathatunk a műszaki megoldások tömkelegében és mindenki saját maga dönt, hogy mire esküszik és számára mi a legkedvezőbb megoldás amit választ, bár a megélt tapasztalatok szoktak a legértékesebbek lenni, noha többnyire a madár szenvedi meg azt. Például a madár tenyészidőszakában a tartási hely átlagos zajszintjének ugrásszerű növekedése, ami a madárnál állandósuló stresszt okoz és ez kihat a szaporodásra, sőt átcsaphat valamelyik szülő, vagy mindkettő elhullásba is. A steressz káros hatása megmutatkozik a fajra jellemző egy fészekaljba rakott tojásszám csökkenésében és a befulladások arányának növekedésében, valamint a kelésgyengeségben, az azt követő elhullásokban.
Ezért is meggondolandó, hogy mit választunk a szellőztetés megoldására.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 22:18 
u.i, Egy ventillátot működése szabályozható nen csak hőmérsékleti alapon , de páratartalom érzékezóvel , idő kapcsolóval vagy akár füst és co érzékelővel is , vagy akár ezek konbinációjával!

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 22:04 
Hogy miért vagyok híve a szabályozható és automatizálható szellőzésnek (nem mintha nekem lenne!:)).egy példával támasztanám alá: Augusztus 10.-én hajnalban bevágom maga, az autóba és megyek Monorra. Ilyenkor kissé hűvös még a levegő, de d.e. 10-től meredeken emelkedik a hőmérséklet és vele együtt a levegő elhasználtsága otthon a madárházban. Sajnos nem tudok hirtelen haza ugrani hogy kinyissam az ablakot és vizet locsoljak a betonra. Nem baj, mert a megfelelőnek tartott hőmérsékleti érték elérésekor a termosztát bekapcsolja a szívó ventillátort, majd a délután kerekedő vihar okozta lehűlés hatására a termosztát kikapcsolja a szellőztetést. Mikor kora este hazaérek, mindent rendben találok.
Mifelénk ha áramszünet van , azt egy-két órán belül meg szokták havítani. Ha meg nem vagyok otthon, akkor nem tudok vizet sem locsolni a padozatra. Van egyébbként műszaki lehetőség zárt terek automatizált , evaporációs (párolgási elven működő) hűtésére is. ( ha valaki pl. pingvinben gondolkodna.....)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 15:39 
A tisztitást ugy gondoltam,hogy vizpermettel kifujom a port,meg a mi kijön. Nem tudom ez mennyire jó ötlet.
Ha már a benti melegnél tartunk,sokszor beszéltünk arró,hogy mennyit is birnak ki a madarak a hidegben. De a melegről nem nagyon esett szó. Tud nálunk olyan magas hőmérséklet lenni,amit a madarak nem birnak?
Természetesen,ugy gondolom,hogy ha nincs közvetlen nap.

A hullámosokoknak szinte egész nap szét van tárva a szárnyuk. Persze ilyenkor van benn viz fürdésre,és vizpermetet is kapnak. A volierem teljes hosszaban védett,ha be is sütt a nap,mindig van olyan szeglet,ahol hüs van.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 14:57 
columba írta:
Nem tudom a válasz /idézet funkciót használni, ezt igy és itt csak annyit szeretnék hozzászólni , hogy az alapkérdés az volt ,hogy kell/szabad-e ventillátort használni. Véleményemet fenntartom, annak ellenére, hogy exotás tapasztaltságom vélhetően nem említhető egy lapon Eszteró tenyésztőtárséval.


A sikeres díszmadár tartás kis dolgokon múlik amit legtöbbszőr nem is veszünk figyelembe, vagy nem tartunk fontosnak, pedig ezeken múlik, hogy kezdőként valaki megszereti, vagy örökre megutálja a madarakkal való foglalkozást. Nekem elsősorban a megszerettetés a célom és ezért hívom fel a figyelmet bizonyos buktatókra , főleg akkor, ha az csak a madártartás összefüggő kerek tortájából egy piciny szeletecskét emel ki és nem veszi fontolóra a többi járulékos hatást. Ilyen szeletecske a mesterséges légcsere is. Persze, hogy lehet ventillátort alkalmazni, de hogyan védjük ki a káros hatásait ? Vajon ismerjük - e a madarak a tartani kívánt különböző fajaira vonatkozó minden hatását, ha igen akkor meg van - e a kivédésére a módszerünk ?

Ezek a kérdések többnyire még a tapasztalt madarászoknál is bizonytalanok, hát még a kezdőknél.
Segíteni csak akkor tudunk, ha a tortát egyben tálaljuk fel. Ezért kell a felvetődő kérdést teljesen kibontani, hátha ad kivitelezhető támpontot.

Amiért én nem vagyok a híve a villamos energiára épített szellőztetésnek, azt egy példával támasztanám alá :
Most a külső hömérséklet 39 C fok, a belső térben 44 C fok volt 13 óra körűl. Mi van ha mesterségesen szellöztetek és hirtelen áramszünet van és nem vagyok otthon ? Hazatéréskor egy sereg elpusztult madarat találok.
Így meg a természetes szellőzésnél elég volt 1o liter víz beöntése a padozatra és 37 C fokra visszahűlt a zárt tér.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 14:06 
Nem tudom a válasz /idézet funkciót használni, ezt igy és itt csak annyit szeretnék hozzászólni , hogy az alapkérdés az volt ,hogy kell/szabad-e ventillátort használni. Véleményemet fenntartom, annak ellenére, hogy exotás tapasztaltságom vélhetően nem említhető egy lapon Eszteró tenyésztőtárséval.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 14:00 
Norbi83 írta:
Még a szellőztetésről annyit,hogy láttam,olyan tenyésztőket,ahol csak egy ajtó,van vagy kis ablak,egyszer kinyitják néhyány órára és annyi. Egymás fölött négy szinten,kis helyen a madarak stb...
Félre ne értsetek,nem akarok ezekről példát venni,hiszen ezek a faulsi megoldások a könyökömön jönnek ki. Csak arra akarok kilyukadni,hogy nem vettem észre,hogy a benti körülmények ellenére visszaesett volna a tenyészet....



Hááát ? ...... nem nevezném tenyészetnek ezt a megoldást.

Ha a 12 x 12 - es háló nem sokkal drágább, mint a nagyobb lyukbőségű, akkor én a 12 x 12 - set használnám, mint ahogy használom is. Nem fér át rajta az egér, így nincs is vele gondom már évtizedek óta.
A belső duplahálós módszer jó megoldás akkor, ha rágómadarakat is fogsz tartani, de ott a nagy kérdés HOGYAN FOGOD RENDSZERESEN KITAKARÍTANI A DRÓTHÁLÓVAL LEZÁRT RÉSZT ??? Főleg akkor, ha nincs hova kiterelni a madarakat !!!
A betelepítés után néhány hét és megtelik a takart rész pokhálóval ami felfogja a port, a tollat/füszálakat, maghéjat stb.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2013 jún. 19, 14:08-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 9:06 
Nem tudom,hogy kinek,hogy van megoldva a volier elrendezés a madárházban,erre is várok észrevételeket.
Mivel vadi uj házat csinálok,igy a dupla dróthálóból nem engedek. A vaskonstrukcióról lemondok,mert bentre nekem ez nem természetes,és nem kell erős volier,hiszen itt nem kell,hogy tetőt tartson.
3x5-ös lecekből szeretném összerakni. Most jól kiszáritom,utána megy rá a védő lakk,persze hozzáférni nem fognak tudni,mivel dupla drót lesst,max. az ajtónál nem kenem be,ahol csak sima drótháló lessz.
Azon gondolkodom,hogy milyen nagyságú drótot vegyek. A kisebb volierekre,vagyis amikben kisebb madarak lesznek,ugy gondoltam marad 12x12mm-es, a többire vagy 16x16-os,vagy 19x19-es megy majd.

Még a szellőztetésről annyit,hogy láttam,olyan tenyésztőket,ahol csak egy ajtó,van vagy kis ablak,egyszer kinyitják néhyány órára és annyi. Egymás fölött négy szinten,kis helyen a madarak stb...
Félre ne értsetek,nem akarok ezekről példát venni,hiszen ezek a faulsi megoldások a könyökömön jönnek ki. Csak arra akarok kilyukadni,hogy nem vettem észre,hogy a benti körülmények ellenére visszaesett volna a tenyészet....

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 21:30 
Idézet:
Ezt másként látom. Kifelé fújó (szívó), állítható teljesítményű ventillátor semmivel sem veszélyesebb, mint a kéményhatás elvén működő passzív szellőzés. Mindkettő légmozgást generál, nem kavargatják a belső légtömeget, hanem kicserélik a belső pososat a külső tisztára.
ráadásul egy szívó ventillátorral és több irányból nyitható légbeömlő nyílással lassúbb , és a ház minden zugára kiterjedő légöblítést lehet elérni.



Ezt a megoldást a díszmadaraknál gyakorlati tapasztalat is igazolja, vagy csak elméleti feltételezés ?

Kezdő madarász koromban én is így láttam a szellőzést, ( elég egy szívó ventillátor, valamint néhány nyílás és máris meg van oldva a kérdés, gondoltam én, hogy nem lehet ez komolyabb mint a baromfi nevelés ), de aztán csőstől jöttek a gondok : a fajok különböző testtömegéből adódó érzékenység, aklimatizálódási kézség, fertőzések kivédésére való felkészűltség, az helyiség belső légterének nagysága, az elhelyezett madarak száma, a külső és belső levegő hőmérséklet eltérése, hogy csak egy pár befolyásoló tényezőt említsek.
Sokkal összetetteb dolog a díszmadaraknak a jó tartási hely kialakítása, mint a modern müszaki berendezések üzemeltetése. Ha a madaraknak a legjobb megoldást keressük, akkor az élőhelyének természetes környezetéből kell kiindúlnunk és azt a természetben előfordulóhoz a lehető legjobban hasonlítóan megvalósítanunk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 19:54 
eszterolajos írta:
Norbi83 írta:
Amikor tavaly a szomszédom "jóvoltából" 8 hónapig intéztem az engedélyt,akkor megvolt tiltva hogy nyithatóak legyenek az ablakok,merthogy tul hangosak a madarak. Igy ,ha visszanézed a képeimet,láthatod,hogy négy szellőztető van az ablakok fölött,ami nem volt probléma. Ebből is látszik a hőzzáértésük...
Szóval én ugy gondoltam,hogy beteszek egy kissebb ventit alulra,talán az ajtóra,hogy nyomja be alulról a levegőt,felülről pedig szépen kimegy. Persze nem akkorát,hogy huzat legyen belőle...


A ventilátor felesleges ha a padlószint felett kb. 1o centire vagy ahogy a falazótégla engedi is vágsz egy ugyanakkora szellözőt, mint ami felől van.

A ventillátor felkavarja a belső légteret és benne a már leülepedett apró szemcsés anyagokat, ami a kavarás hatására növeli az amúgy is kicsi légtér por koncentrálságát, mely rövid időn belől a madaraknál szem és légúti megbetegedésekhez vezethet.
Gondolj csak arra, hogy a helyiséget akárhogy is takarítod pár napon belől finom fehér lerakódás keletkezik. Ez viszont hemzseg a kórokozóktól és ezt fogod a ventillátorral felkavarni. Ezen a módon nem javitassz a légtér tisztaságán, hanem nagymértékben rontassz.
A külső volier nélküli zárt téri madárelhelyezés az egyik legrosszabb tenyésztési módszer, mely több módon is leszűkíti a madarak elhelyzésénél a minimális tartási feltételek biztosítását.


Ezt másként látom. Kifelé fújó (szívó), állítható teljesítményű ventillátor semmivel sem veszélyesebb, mint a kéményhatás elvén működő passzív szellőzés. Mindkettő légmozgást generál, nem kavargatják a belső légtömeget, hanem kicserélik a belső pososat a külső tisztára.
ráadásul egy szívó ventillátorral és több irányból nyitható légbeömlő nyílással lassúbb , és a ház minden zugára kiterjedő légöblítést lehet elérni.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 15:32 
Mondjuk vannak lakótérbe való porszűrők, pollenszűrők, légtisztítók, bár az üzemeltetésük nem olcsók hosszabb távon, de talán szakasosan működtethetők, úgy nem annyira húzós a villanyszámla.

Úgy olvastam itt, hogy néhányan használják jákóknál, amazonoknál, stb.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 11:21 
Hát igen,sajnos nem lehetnek kinn a madarak...
Ami a szellőzést illeti,gondoltam is,hogy alulra is kivágok néhány lyukat,ezzel előidézve egy minimális cirkulációt. A ventilátort a "hozzáértők" tették kötelezővé. Mindegy,azt a 15 centi átmérőt beteszem egy falba magasabbra,hogy bekapcsolom vagy nem az már az én dolgom,de ha magasba teszem akkor csak is kifelé huzással...

Ami a szellőzési tanácsokat illeti,vagy bármit,ami majd javithatja a belső környezetet,mindent megfontolok. Ha valakinek ötlete van irja ide!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 18, 9:07 
Norbi83 írta:
Amikor tavaly a szomszédom "jóvoltából" 8 hónapig intéztem az engedélyt,akkor megvolt tiltva hogy nyithatóak legyenek az ablakok,merthogy tul hangosak a madarak. Igy ,ha visszanézed a képeimet,láthatod,hogy négy szellőztető van az ablakok fölött,ami nem volt probléma. Ebből is látszik a hőzzáértésük...
Szóval én ugy gondoltam,hogy beteszek egy kissebb ventit alulra,talán az ajtóra,hogy nyomja be alulról a levegőt,felülről pedig szépen kimegy. Persze nem akkorát,hogy huzat legyen belőle...


A ventilátor felesleges ha a padlószint felett kb. 1o centire vagy ahogy a falazótégla engedi is vágsz egy ugyanakkora szellözőt, mint ami felől van.

A ventillátor felkavarja a belső légteret és benne a már leülepedett apró szemcsés anyagokat, ami a kavarás hatására növeli az amúgy is kicsi légtér por koncentrálságát, mely rövid időn belől a madaraknál szem és légúti megbetegedésekhez vezethet.
Gondolj csak arra, hogy a helyiséget akárhogy is takarítod pár napon belől finom fehér lerakódás keletkezik. Ez viszont hemzseg a kórokozóktól és ezt fogod a ventillátorral felkavarni. Ezen a módon nem javitassz a légtér tisztaságán, hanem nagymértékben rontassz.
A külső volier nélküli zárt téri madárelhelyezés az egyik legrosszabb tenyésztési módszer, mely több módon is leszűkíti a madarak elhelyzésénél a minimális tartási feltételek biztosítását.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 17, 21:50 
Amikor tavaly a szomszédom "jóvoltából" 8 hónapig intéztem az engedélyt,akkor megvolt tiltva hogy nyithatóak legyenek az ablakok,merthogy tul hangosak a madarak. Igy ,ha visszanézed a képeimet,láthatod,hogy négy szellőztető van az ablakok fölött,ami nem volt probléma. Ebből is látszik a hőzzáértésük...
Szóval én ugy gondoltam,hogy beteszek egy kissebb ventit alulra,talán az ajtóra,hogy nyomja be alulról a levegőt,felülről pedig szépen kimegy. Persze nem akkorát,hogy huzat legyen belőle...

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 jún. 17, 19:24 
eszterolajos írta:
A mesterségesen gerjesztett huzatnak több a káros hatása a madaraidra, mint az így képződő frissebb levegő adta előny. Ha van egy oldalon két ablakot nyiss ki és naponta többször locsold fel az ablak előtti terepet. A hűs levegő az ablak alján beáramlik, az elhasznált meg a felső 1/3 részénél kiáramlik. Igy természetesen csedrélődik a levegő és nem lesz huzat a madárházban. SEM PÓR !!!!.

Rendben akkor ki kapcsolom a ventit, az a helyzet, hogy az ajtó is nyitva volt és a bejáratra eső bal oldalt az ablak is mégis teljesen befülledt a levegő, nem tudom mi lehet a gond, talán nagyobb ablak kellene, mert sajnos csak az egyik szárnya nyitható de akkor kiveszem a másik szárnyból az üveget hátha így jobban fog szellőzni.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 17, 19:08 
A mesterségesen gerjesztett huzatnak több a káros hatása a madaraidra, mint az így képződő frissebb levegő adta előny. Ha van egy oldalon két ablakot nyiss ki és naponta többször locsold fel az ablak előtti terepet. A hűs levegő az ablak alján beáramlik, az elhasznált meg a felső 1/3 részénél kiáramlik. Igy természetesen csedrélődik a levegő és nem lesz huzat a madárházban. SEM PÓR !!!!.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 jún. 17, 16:28 
Sziasztok a nagy melegre való tekintettel a madárház ablakába beszerelésre került egy nagy teljesítményü ventilátor persze megfelelő rácsozattal, az lenne a kérdésem mit javasoltok befelé fújja a levegőt (közvetlenül egy madarat sem ér) vagy inkább kifelé szívja az elhasznált és eléggé fület levegőt? Egy másik ablak is nyitva van de az szinte semmit nem ért ezért lett beszerelve a venti a szomszédos ablakba.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO