Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 21:27 
Hali!

Köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 20:51 
Köszönjük a részletes és illusztrált sztorit, nagyon ügyes vagy! :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 20:19 
Hali!

Annak idején írogattam, hogy a nyári rezidenciáról a lakásba viszem a madaraimat télire mert féltem őket a hidegtől.

Mivel 3 pár madarat engedélyezett a nagyfőnök (értelemszerűen a :nej ) és 4 röpde volt, gondoltam, hogy az egyik felesleges és annak a helyére készítek egy fűtetlen de hőszigetelt madárházat, ahová télen el tudom szállásolni a madaraimat.3 fakkot szerettem volna dupla dróthálóval, nehogy valamelyik lecsípje a szomszédos röpde lakójának a lábát.

Kissé fájt a szivem, mert ebben a röpdében is--enyhén szólva-- rengeteg munkánk volt, mert még szépítgettem de ezen a régi képen nem látszik.


Ez volt a régi röpde:

Kép


Nos a szétbontása se volt egyszerű, rengeteg munka volt.

A házikó közepe alá terveztem a szikkasztógödröt, mert úgy terveztem, hogy a csempét meg a burkolólapokat magasnyomású mosóval is le lehessen mosni a takarításnál, és hogy legyen hová folynia a víznek.A 2 m3-es gödör kiásása is élmény volt, mert tele volt régi szemétgödör maradványaival meg beton és téglatörmelékkel.

Az alapot 15cm. széles zsalukővel raktam ki nemigen volt kedvem ennyi betont öntögetni, na meg főleg zsaluzni.

Az alap: 3 m x 2.8 m. Nem nagy de ennyi helyem volt.
Kép

Itt már beöntve:
Kép

Sajna nem minden fázist fotóztam le mert ezeket a munkákat általában dögfáradtan végeztem, és kisebb gondom is nagyobb volt a képeknél.

Itt már némileg felfalazva, a felső koszorú kiöntve:
Kép

Szemből, és kissé oldalról:

Kép

Kép

Készül a raklapokból a tető:
Kép

Kép


A gerendák közé 12 cm-es PUR hab táblák mentek.Az álmenyezet gipszkarton lett.
Kép

Aljzat burkolás:

Kép


Falburkolás:
Kép

A mosdókagyló:
Kép

Itt már leszigetelve 8-10 cm. vastag Nikecell vagy Austrotherm hőszigeteléssel:

Kép

Készül a zsilip:

Kép

A zsilip ajtaja 5 cm vastag hőszigetelt tolóajtó.
Kép
A zsilip ajtaja szintén 5 cm.-es hőszigetelt ajtó de ez már zsanéros-nyithatós megoldással.

Kép

Íme készen a zsilip:
Kép

Itt még zöldra volt festve de nem tetszett.

Kép

Itt más átfetve, és az alja nemesvakolatozva. A festék és a vakolat a ház szigeteléséből maradt meg, amit napközbe csináltam, szinte egész nyáron.
Kép

A házikó környezete nagyjából rendezve de még nincs kész.A házat körbe fogja nőni egy goji bogyó cserje, ami takar, és a termése a világ egyik legjobb gyógynövénye.(mármint Kínában--merthogy M.o-n hallucinogén növényként van nyilvántartva, azaz emberi fogyasztása nem ajánlott, de én szeretem és a madaraim is)

A kezelő folyosó.Nem túl széles csak 60 cm.--de elég.
Kép

A boxok. Csak 0.8 mm.vastag ponthegesztett horganyzott háló de brutál erős, csak néztem, mikor megvettem..Kivéve a királyoknál, mert ott asszem 1 mm-es de nagyon erős.Gondolom látni a váz mindenütt tetőléc.A háló és a fa egyben van semmi nem rágja.(kivéve egy kicsit a verébpapapi de nem vészes.)

Kép

Itt meg a V.I.P. lakók Lui, és Rózi a múlt évben született szelíd királyok.
Kép


Még egy pár sor a röpdéről. Nagyon sok anyagot ingyen kaptam, innen onnan.
A hőszig is építkezésből maradt a szomszédnál, ingyen megkaptam, a thermo üvegeket is, a aljzat burkolót is, a mosdókagylót is,a csapot is, lámpát földkábelt az áramnak is és pár darab óriás raklapot is, amik 2x3 m-es nagyságúak voltak, és sok kisebbet is amiken vastag oszlop talp volt.
A lapostető fedése UV állóPVC lemezzel van fedve az is bontásból származik, de első osztályú.
Az építési agyagokat is kedvezménnyel vettem hála a kereskedőnek (neve legyen áldott :) )
A hozzávezető Appia burkolólapokat is a barátomtól kaptam, éppen, hogy kifutotta erre a 4 méterre.

Szóval iszonyú nagy szerencsém volt kapott anyagokkal kapcsolatban.

Annak ellenére, hogy nagyon sok anyag ingyen volt, a házikó így is kb. 120.000. Ft.-ba került.
Természetesen ezt a pénzt nem a családi kasszából vettem el, hanem az eladott madarak árából, meg másodállásból szedtem össze, na meg bontott fémeket vittem vissza a fémhulladék gyűjtő telepekre.
Szóval kuliztam érte mint egy állat, de megérte.
/ ezt csak azért írtam le, nehogy valaki azt higgye, hogy gazdag vagyok :) )

A kis házban a boxok 2m. magasak, kb. 80 cm. szélesek, és kb. 180 cm. hosszúak.Nem nagyok, de sajna az Istennek se tudtam nagyobbat kihozni a kert kialakítása miatt.
A -10 fokos hidegben a belső hőmérséklet +1fok volt, a víz soha nem fagyott meg az itatókban.

A világítás 2 Wattos melegfehér led izzókkal van ellátva, minden box felett van egy.A fény teljesen kielégítő, 07 órától 20 óráig működik.Az éjszakai vészvilágítás egy 25 cm. hosszú 25 ledes csík, 1.2 Wattos.Ez 19 órától 07 óráig működik, sötétben épp annyira világítja, be a röpdéket, hogy a madarak lássák az ágakat.Időkapcsoló órák szabályozzák a világítás idejét.

A jelenlévő létszám, 1 pár Pyrrhura , 1 pár királypapagáj és 1 db. hím verébpapagáj.

Alapjában véve elégedett vagyok a munkámmal ami a közmondás szerint "Nem szép de mutatós."
Ha valami rossz benne, akkor szívesen veszek minden tanácsot.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2012 nov. 23, 19:31 
jojo írta:
A most elkészült madárházam is greslappal van burkolva.Erre homokszerűség van rászórva.Maga az olyan alap ami fix az sztem nem jó mert rossz takarítani.

A királypapiknál az etető helységben pvc lemez van de nagyon nehéz volt takarítani .Aztán rászórtam arra is homokot.

Tehát én tulajdonképpen a kérdést nem egészen értem mert számomra evidens dolog, hogy bármilyen burkolatú madárház alját homokkal vagy valamilyen hasonló (pl.zeolit) kell vagy inkább úgy mondanám --érdemes- boritani.

Így, ha kell, csak összesöpröm a homokot és kész, azaz még fel is lehet mosni.

Nos engem nemigazán érdekelt, hogy fürdőszobás jellegű lett a madárház mert tök praktikus.

A falak "Mátra" falicsempével lettek burkolva a földtől a plafonig, ha kell még magasnyomású mosóval is le lehet mosni, és a ház padlózatán összefolyó is van amin lemegy a szennyvíz.

Sőt még egy rendes nagy mosdókagyló is van, természetesen csappal ellátva.(sőt abból még víz is folyik .. :) )

Melegvíz kérdést egyenlőre egy gyorsforralóval oldom meg ne kelljen "máááá" reggelente hideg vízzel mosogatni.
Szóval valóban hasonlított a ház egy fürdőszobára, és amíg nem voltak a belső elválasztók meg a dróthálók felszerelve, a fiam meg is jegyezte: Na már csak egy pisszoár hiányzik... :oops:

Ha lesz időm leírok róla minden képekkel ilusztrálva.Hatalmas munka volt, de kárpótol az eredmény.(azaz még egyenlőre nemigen érzem ezt mert ha visszamenőleg rágondolok a munkára hányingerem lesz és éjjel rémálmaim.. :lol: )

Hú ha!
Komoly lehet!
Sok munka meghálálja a gyümölcsét...
Igazad van ,mert praktikus és könnyen tisztán tartható!
Én kíváncsi vagyok a képekre!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 nov. 23, 18:28 
A most elkészült madárházam is greslappal van burkolva.Erre homokszerűség van rászórva.Maga az olyan alap ami fix az sztem nem jó mert rossz takarítani.

A királypapiknál az etető helységben pvc lemez van de nagyon nehéz volt takarítani .Aztán rászórtam arra is homokot.

Tehát én tulajdonképpen a kérdést nem egészen értem mert számomra evidens dolog, hogy bármilyen burkolatú madárház alját homokkal vagy valamilyen hasonló (pl.zeolit) kell vagy inkább úgy mondanám --érdemes- boritani.

Így, ha kell, csak összesöpröm a homokot és kész, azaz még fel is lehet mosni.

Nos engem nemigazán érdekelt, hogy fürdőszobás jellegű lett a madárház mert tök praktikus.

A falak "Mátra" falicsempével lettek burkolva a földtől a plafonig, ha kell még magasnyomású mosóval is le lehet mosni, és a ház padlózatán összefolyó is van amin lemegy a szennyvíz.

Sőt még egy rendes nagy mosdókagyló is van, természetesen csappal ellátva.(sőt abból még víz is folyik .. :) )

Melegvíz kérdést egyenlőre egy gyorsforralóval oldom meg ne kelljen "máááá" reggelente hideg vízzel mosogatni.
Szóval valóban hasonlított a ház egy fürdőszobára, és amíg nem voltak a belső elválasztók meg a dróthálók felszerelve, a fiam meg is jegyezte: Na már csak egy pisszoár hiányzik... :oops:

Ha lesz időm leírok róla minden képekkel ilusztrálva.Hatalmas munka volt, de kárpótol az eredmény.(azaz még egyenlőre nemigen érzem ezt mert ha visszamenőleg rágondolok a munkára hányingerem lesz és éjjel rémálmaim.. :lol: )


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 22:42 
Egy próbát megér, ha nem jön be, jön a papír.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 14:50 
Nem ismerem pontosan ezt a márkát, típust, de szerintem bitumenes ez is, csak a hordozó anyaga textil.
(rákerestem a névre, jó pár helyen pontosabban írják le hogy a hordozó felület textil, ellentétben a teljes vastagságában bitumenes szigetelőkkel.)
No meg nem értem mitől lenne könnyen tisztítható? A széklet ki fogja fehéríteni, foltos lesz stb.
Nehezebben mosható, takarítható, rögzíteni kell hiába kivehető és legkevésbé természetbarát a madarak szempontjából.
De te tudod, én nem használnám még ha van is elfekvőben...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 14:34 
Nem bitumenes alapú, ha nem textil : http://www.skandinavfatelep.hu/iko_armo ... lemez.html

Van bőven :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 13:14 
Hát én ilyen bitumenes alapú anyagokat közvetlen hozzáféréssel nem használnék.
Ha nagyon le akarod takarni, akkor inkább vegyél hullámpapírt vagy valamilyen papír takarót.
20nm kb. 1500Ft, azzal letakarod. Esetleg mulccsal, forgáccsal, apró kvarchomokkal meghinted és kész.
Ha elhasználódott szépen feltekered, felmosol (fertőtlenítés és takarítás is megvan) majd újjal leteríted.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 12:49 
Valóban nagyon jó, de nekem egy kicsit fürdőszobás. Időközben találtam egy megoldást : zsindelyalátét lemez. Vízhatlan, mosható, kivehető, stabil. Még a színe is elfogadható zöld-fekete / terepmintás /.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 22, 12:38 
kerámia lapnál könnyebben takarítható, fertőtleníthető anyag azért nem nagyon van. Ha van is méregdrága.
Miért is kellene lecserélned a jelenlegi padlóborítást?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 21, 20:27 
Ki akarok alakítani egy 2x2 m-es nagyobb röpdét, több madárnak / egzóták / az alja jelenleg kerámia lap. Mi lenne a legpraktikusabb borítás alulra szerintetek? Takarítás, higiénia stb szempontok.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 20:13 
A fénnyel nincs gond, megoldom naplámpával ha szükséges. Csak egzótákat tartok / nincs papagáj / több fajból - festett asztrild, káka, háromszínű, vörösfejű, tigris, kis kuba, szakállas amandina stb. Azon egyébként meditálok, hogy ha a nagyobb elhelyezést választom, akkor esetleg két fajt teszek egy kalitba, ha szerencsém lesz kijönnek egymással.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 19:40 
baltibb írta:
Engem érdekelne a megoldásod, én is pont ilyen gonddal küzdök, hogy hogyan rendezzem be praktikusan egzótáknak. Gondoltam már a 100x70x180-as "szekrényekre", kérdés, hogy szükséges-e egyáltalán ekkora hely egy párnak, esetleg felezzem meg a magasságot, máris kétszer több a hely? Vagy csináljak 100x40x50 -es költő kalit sorokat? Nem tudom, hogy mi lenne a legoptimálisabb? A madárszoba 6x5 m-es. Nézegetek a neten is megoldásokat, de jó lenne valami szuper praktikus megoldást.


Attól függy,hogy miket akarsz tenyészteni hosszútávon. Milyenek a fényvszonyok,mert itt elég széles helyről van szó? Nem tudsz belinkelni egy képet vagy egy rajzot?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 19:01 
Engem érdekelne a megoldásod, én is pont ilyen gonddal küzdök, hogy hogyan rendezzem be praktikusan egzótáknak. Gondoltam már a 100x70x180-as "szekrényekre", kérdés, hogy szükséges-e egyáltalán ekkora hely egy párnak, esetleg felezzem meg a magasságot, máris kétszer több a hely? Vagy csináljak 100x40x50 -es költő kalit sorokat? Nem tudom, hogy mi lenne a legoptimálisabb? A madárszoba 6x5 m-es. Nézegetek a neten is megoldásokat, de jó lenne valami szuper praktikus megoldást.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2012 okt. 19, 18:01 
Ahogy már lentebb is irtam,madárházat épitek,ami jövőre lessz már csak késsz.
Az alap területe 9,8mx4m lessz!
Én már csináltam egy rajzot,hogyan képzelném el a volierek elhelyezését. Adhattok ti is tanácsokat,ki hogyan rendezné be a maga módján. Esetleg rajzot is bemásolhattok.

Az elkövetkező években ezeket a madarakat szeretneém benne tenyészteni: Hullámos,Nimfa,Énekes,Pinty,Rozella,Penant,Király,....

Az épületet felülről egy téglalap alakúnak kell elképzelni,aminek a két rövidebb oldalán lenne egy ablak,a hosszanti részen középen egy ajtó,és az ajtótól jobbra is balra is 2-2 ablak...

Várom az ötleteket!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 16:54 
El sem hiszem, 9 hónap huzavona a szomszéddal! Ennyi kellett hozzá,hogy a héten a kezemben tarthassam az engedélyt a madárház épittéséről!

Már megkezdük az alap ásását,igyekszünk letenni az alapot,és a talajt még az idén! Jobb később mint soha!

A madárház belső területe 9,8m x 4m.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 0:08 
Akkor nem is teszem őket egybe velük :wink:

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 22:08 
Én akkor sem tenném őket pintyekkel egybe, inkább nimfákkal... :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 20:30 
Értem.. Vadállatok :roll: nem lesz módom nagyon külön tartani .. De hátha tudok szerezni nem "annyira" hülye :P egyedeket.

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 2:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO