Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 9:13 
Én már többször rendeltem az amazon.com oldalról (USA), és hibátlanul küldték. Általában akár 15-20%-kal is olcsóbb, mint az angol amazon.

Persze, van szállítási költsége, de ha több könyvet rendelsz (pl. másokkal összefogva), akkor elenyésző.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 6:45 
Sziasztok !

Helyes döntés a honlapon való konzultácíó, hiszen ezért van, nem csak kedvcsináló, hanem fontos szerepe van a tapasztalatok átadásában is. Pont ezért hoztuk létre a honlapot.

Waxbill az utolsó hozzászólásodban egy igencsak fontos tenyésztői gondot vetettél fel, a tenyésztési ciklusokban változó mínőségű eleség kérdését. Ez egyik alapja a jó tenyésztésnek, erről a tapasztalataidról bővebben is jó volna, ha írnál.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 0:47 
Találkoztam a könyvvel a neten, de többet nem tudok róla. Valószínűsítem, hogy jó.
Nálam is vannak egyébként kalitok, 3 db 95x45x50 cm-esek (rizsekkel), + 2 röpde 125x80x60 cm-esek (kákákkal, álarcos amandinákkal és papagájamandinákkal). Csak a fennmaradó hely van berendezve ágakkal és növényekkel.
A kalitok és a röpdék is doboz-rendszerűek, a benti madarak megszokták a helyet, a kintiek pedig természetes, hogy kíváncsiskodnak. Különösen a kis kubák.
A szabad térben való társas elhelyezés egyébként sok hátránnyal is jár, a legjelentősebb, hogy nehéz a szaporodási ciklushoz megfelelő eleséget (pl. élőeleség) adni, mert minden pár más ciklusban van (egyik tojásokon ül, a másik fiókát nevel, a harmadik pihenőidőszakát töltené, stb.), és nehéz megfogni a madarakat.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 0:11 
Szia. szerintem csak a fórumonkeresztűl konz. hátha kedvet kap még valaki akár csak 5 négyzm. is mert az mégiscsak több mint egy kalitka.
Lenne még egy könyv még húzosabb ugyan de hát... Encyclopedia of estrildid finches..a szerző Hancock arról mit tudsz?
És egy kérdés is: igazából még nem döntöttem el hogy csináljak egy külön röpdét és a kalitkákat vagy legyen úgy mint nálad? A kalitba lévő madarakat nem zavarja a kinti madarak nagyobb szabadsága, illetve nem szoktak udarepülni a kalitokhoz?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 21:40 
Szia borlacsa!

Köszönöm a gratulációt, konzultálhatunk itt a fórumon is, ha gondolod. Alapról kezdeni költséges, de nagyon jó dolog, mert így legalább úgy alakítod kis, ahogyan a madaraknak és Neked a legjobb... Sajnos nekem már adott volt az alapterület, pedig szívesen készítettem volna nagyobb területű madárszobát. Az enyém csak 10,5 négyzetméteres.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 21:27 
Szia Waxbill! Sokan megtették de had gratulájak én is a honlapodhoz meg a madárházhoz. Titokban legalább 4 hónapja követem a nálad zajló eseményeket és nagyon örülök. Én is hasonlóra készülök annyi különbséggel, hogy én alaptól kezdem. A könyv az nekem sem közömbős és ha te mint tapasztalt azt mondod hogy ez nincs nagyon meg ennek a körnek akkor én megpróbálom, igaz csak karácsonra lesz belőle valami mert akkor jön vissza az ismerősöm . Hozzád pedig lenne egy jó pár kérdésem!! De németországból is lehetne csak azt nem tudom hogy ott angolul lehete, mert angolul csak-csak, na de németűl semmit nem értek! üdv


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 20:57 
borlacsa írta:
...szeretném leszögezni semilyen anyagi, vagy pénzbeli hasznot nem szeretnék ebből csinálni első perctől leginkább csak kiadásra számítok ez számomra egy szép hobby semmi más...


Szia borlacsa!

Nagyon szimpatikus a hozzáállásod a madarászathoz. Furán hangzik, amikor azt kérdezi tőlem valaki, hogy milyen gyorsan lehet meggazdagodni az egzótázásból... :41: Örülök, hogy Neked nem ez a filozófiád.

A kérdésedre válaszolva: hétvégén járt nálam egy jászárokszállási különítmény :D : Kerek Laci (carduelis) és Görbe Gábor (G2) tenyésztők. Laci mutatott egy könyvet, szenzációs. Peter Clement: Finches & Sparrows. Az Amazonon megtalálod, sajnos jó húzós az ára, ami Lacinál volt, annak címkéjén is 29,90 angol font díszelgett.
Nagyon gondolkozom rajta, hogy meg kéne venni, csak az asszony meg ne tudja...


Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 20:00 
Köszönöm szépen! Az ön segítségére biztosan szükségem lesz.
Irodalmam az kezd alakulni az alap könyveket mint a Díszmadarak a lakásban már rongyosra olvastam Díszmadár magazint minden hónapba megveszem, és még van két magyarnyelvű ami egzotás. A kérdésem az hogy jövő hónapba egyik ismerősőm megy Ausztráliába és bár egy pár könyvet kinéztem az Amazonon tanácstalan vagyok abba hogy melyiket lenne érdemes, illetve itthon a fórumozók között melyik van meg mert akkor egy másikat hozatnék!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 19:47 
Két részre szeretném osztani egy nagyobb röpde ami kapcsolatban van a kinti röpdével a többi pedig kalitkázni szerteném.
Célkitüzéseim: szeretném leszögezni semilyen anyagi, vagy pénzbeli hasznot nem szeretnék ebből csinálni első perctől leginkább csak kiadásra számítok ez számomra egy szép hobby semmi más.
1)minél több irodalmat beszerezni egzotákról mert csak ezek érdekelnek
2)megépíteni tavasszal a madárházat
3)berendezni minél hasznosabban és szépen
4) beszerezni a madarakat itthonról vagy külföldröl
5)tapasztalatokat szerezni tenyésztésükkel kapcsolatban
6) megpróbálni minél jobb tenyészetet felmutatni


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 19:36 
Most már jó! Szóval előszö is egy pár szót ejtenék magamról. 30 éves vagyok és kisebb-nagyobb megszakításokkal mindig voltak madaraim, most ez annyival jobb hogy kicsit nagyobb dolgokban gondolkodhatok és ehez szeretném kérni a segítségeteket. Jelenleg egy 1.8m magas 1,2m széles és 50cm mély szobai vitrinem van ahol 7 ékfarkú, egy Oryx szővő pár, három sirályka és egy kanári van. De volt ez népesebb is volt gouldom, papagájamandinám, mozcsim is csak ezek idővel sajnos elmentek. Az ékfarkúak nálam szaporodtak (nincsenek gyűrűzve) a szülők már sajnos nincsenek. Egy kis természetet akartam hozni ezzel a házba és ez sikerült is. De amiért itt vagyok: Tavasszal fogom megépíteni a garázst és mellé már meg van tervezve egy 4m széles 4,5m hosszú madárszoba(ház) amihez egy 4,5m hosszú és 1.2m széles kinti röpde fog csatlakozni. Az tervrajz és az épület alap már kész van ha megtanulok képet felrakni akkor felteszem, na de itt szeretném kérni mindenki segítségét és itt ahogy eddig láttam van ki segítsen abban hogy a legjobban be tudjam rendezni.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 19:30 
Szervusz Laci !

Légy üdvözölve honlapunkon.

Ha bármi kérdésed van tedd fel és válaszolunk, véleményedet is várjuk bármely topikban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 19:22 
Sziasztok! Borbély László vagyok Gyálról és ma regisztráltam


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 21:20 
Kedves Díszmadár!

Sajnos nem fér be a röpde oda, ahová szeretném. :(

Üdv.: Vacak


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 21, 14:47
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Pécs/Budapest
   
Hozzászólás 2007 okt. 25, 11:34 
Szintén helyhiány miatt eladó egy 200cm x 120cm x 170 cm-es beltéri röpde 80cm x 60cm x 170cm-es belépővel, dupla ajtóval. Az ajtót kívülről-belülről is be lehet zárni. Panelekre szerelhető. Ár megegyezés szerint.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 24, 20:48 
Szia!
Szerintem minden további nélkül kettéválasztható egy 105x 50 cm-es egyenes fallal lappal, vagy ráccsal, mert teljesen szimmetrikus. Mindkét oldalán van egy kis ajtó, illetve mindkét oldalfal nyitható is teljesen. Egyátalán nem szemeteltek ki rajta, mert körbe üvegezett. Az első üveglapok is felesben vannak, tehát a két szélétől indulva sínben csúsznak. Van fix alja is, tehát takarításkor a fiók kihúzható és takarítható. A tető ugyancsak leemelhető. Akár falra szerelve is használható.
Az ára kompletten 25.000 Ft.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 24, 19:08 
Kedves Díszmadár!

Ez a beltéri kis röpde azt hiszem pont jókor kerül eladásra. Rám nézve biztosan. :D Márcsak a méréseket kell elvégeznem, hogy biztos választ tudjak adni, illetve egy árat szeretnék kérni!
Csak egy olyan kérdésem lenne, hogy annélkül, hogy tönkretennénk, valami válasz falat tudunk beleoperálni - lejjebb olvasható okok miatt -?
És még annyit, hogy mennyire szemeteltek benne a madarai? :D
A válaszát előre is köszönöm!

Köszönettel: Vacak


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 24, 18:28 
2 in 1 !!!

Megválnék helyhiány miatt egy beltéri röpdémtől.

Méretek 120 cm széles, 80 cm magas, 50 cm mély + 25 cm a tető csúcspont felfelé, illetve kétoldalt 15-15 cm a tető túllógás.

Tiszta fenyőfa lakozva /nem pozdorja, osb, rétegelt lemez stb./, elegáns kivitel, fiókos, körbe üvegezett alul, világítással, két oldalfal nyitható, ajtók vannak rajt, hibátlan. A lakás dísze!

Az alatta látható jó állapotú pelenkázót ajándékba adom!

Mozambik csicsörke párt, fiatalt beszámítok!:)))
Csicsörkének elővásárlási joga van rá! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 11, 23:21
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 24, 0:07 
Szia Lajos!

Köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 21:49 
eszterolajos írta:
Szervusz Vacak !
Üdvözöllek honlapunkon.

A voliret úgy készítsétek el, hogy a költőpár külön legyen elhelyezve, mert az mindég zavarni fogja a fiatalokat.
A szaporulatot, meg az eladásig egyben is tarthatod, csak ne adj nekik fészket.


Köszönöm szépen a választ! :D
Akkor az úgy jó lenne, ha a voilert két részre osztanánk? Elfeleznénk, és a költőpár kerülne egy helyre, és a másik felébe pedig a fiatalok. Tehát a két generációnyi testvérpár. :D
Köztük pedig ilyen pontozott hegesztésű rács lenne (nem tudom a pontos nevét).
Olyan aranyosak, mégha fészket nem is raknak, de szeretnek benne aludni. A volierben nem lehetne, hogy két fészek kerülne be, és úgy laknának abban a felében négyen? (Vagy az gond, ha testvérek?)
Ne haragudjatok, hogy benneteket fárasztalak ezekkel a buta kérdésekkel, csak a legjobbat szeretném a madaraimnak, és sajnos ilyen sokan még nem voltunk, s itt már elakad a tudományom. :( Meg aztán voilert most készítenénk először és nem mindegy, hogy akkor kik hova miként és hogyan kerülnek majd. :D

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!! :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 17:46 
Szervusz Vacak !
Üdvözöllek honlapunkon.

A voliret úgy készítsétek el, hogy a költőpár külön legyen elhelyezve, mert az mindég zavarni fogja a fiatalokat.
A szaporulatot, meg az eladásig egyben is tarthatod, csak ne adj nekik fészket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO