Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 9:02 
Tisztelt Lajos Úr! Létezik olyan párosítás(ok), ahol a párok szaporodásnál békésen elférnek és ugyanabban a hónapban költenek? Ezt a lágyeleség etetése miatt kérdezném!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 8:49 
Szia Péter !

A röpdédben elhelyezett növényeket ne lógasd, hanem eredeti természetes állásukban helyezd be neki. Jobban biztosítja a természetes kapaszkodási, fészkelési lehetőségeket.
A fészekodu elé - köré viszont tegyél sürübben nádat, hogy legyen jobb az elszigetelődési lehetőségük. Jobban érzik majd magukat és biztosabban költenek, viszont az inkubációs időszakban meg nem riadoznak annyira.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 8:23 
Szia Uti péter! Nézd meg légyszi ebben a témában Nov. 7-ei hozzászólásokat! köszi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 23:58 
Szia Borlacsa!

Mekkora helyed van, és milyen madarakra gondoltál?
UP


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 23:50 
Sziasztok!

Megnéztem én is az oldalt. Rá kellett jönnöm, nálam marha nagy kosz van, igaz nincsenek múzeumban.
Üdv:U.P.
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 23:39 
Jó estét mindenkine. HŰHA!! Meg csak az elején vagyok mindenek és máris nőt bennem a bizonytalanság!!! Szóval be kellene rendeznem egy madárszobát úgy hogy szép is legyen, meg praktikus is, meg tenyészetre is legyen alkalmas. Az alábiak szerint ha minden madarat egybeengedek nem jó mert nehéz szaporítani viszont szépek, ha viszont külön rakom őket akkor könnyebb a szaporítás viszont nem adja meg azt az igazi madaras(szabad) hangulatott amit én egyébként nagyon szeretnék. Akkor mit csináljak?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 23:02 
Igen ez megjegyezendő.... EGZOTÁS !!!!! PATIKA TISZTASÁGÚ HELYRŐL NE VEGYEN MADARAT, HA A VÁSÁRLÓ NEM UGYANAZT A TISZTASÁGÚ HELYET BIZTOSÍTJA.

Egy másik gond : ezek a tenyésztők többnyire gyógyhatású szerekkel is tömik a madaraIkat és ha ezt elhagyjátok a vásárlás után, megint ott a probléma a madár szervezete által megszokott csoda szerek hiánya miatt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 18:25 
Nyuzilla írta:
Szerintem még látványnak sem szép...


Szia Nyuzilla!

Igazad van. Ha belegondolok, nekem is inkább csak a növények tetszenek a madárház közepén. Meg az akváriumok.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 18:21 
eszterolajos írta:
Ez főleg akkor jelentkezik, amikor egy ilyen helyről származó madár természetesebb környezetbe kerül át. Ilyenkor van az, hogy külső jel nélkűl, pár napon belől lefordul a madár.


Akkor Lajos, innen nem vásárolunk madarat. :57:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 18:03 
Sziasztok !

A honlapon látott tenyészetnél nem csak az a probléma, hogy művi a környezet, hanem az is, hogy a madár nem kap elég külső fertőzési dózist ami az immun rendszer gyengűlését hozhatja magával, és korán pár nap, vagy legfeljeb 1 - 2 hét alatt elpusztul, mert nincs felkészűlve a szervezete a kórokózok leküzdésére.
Ez főleg akkor jelentkezik, amikor egy ilyen helyről származó madár természetesebb környezetbe kerül át. Ilyenkor van az, hogy külső jel nélkűl, pár napon belől lefordul a madár.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 17:20 
waxbill írta:
Mindenesetre gyönyörű látvány, az tény.



Hali!
Szerintem még látványnak sem szép, nem értem, hogyan lehet ilyen laboratóriumi körülmények között tartani állatokat. Nekem százszor inkább a te kis természetközeli madárházadra fáj a fogam, mint erre műmadártartó alkalmatosságra!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 16:48 
Szia! Láttam már ezt a weboldalt, guvattal azon elmélkedtünk, hogyan lehet ilyen patika-tisztaságot produkálni...pl. az üveg-előlapokat tisztán tartani. Az meg egyenesen ellentmond minden eddigi ismeretemnek, hogy ilyen természetellenes "akváriumokban", hogyan szaporodhatnak a képeken látható ritka és kényes fajok.
Mindenesetre gyönyörű látvány, az tény.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 21:40 
Bocs az előbb nem köszöntem. Szia!És szeretnék megosztani egy honlapot veled. ha már esetleg látad akkor bocs www.avitoon.nl szerintem eszméletlenűl szép!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 21:26 
Én láttam a neten olyan megoldást hogy egy nagy volierbe csak hímeket tartott , mert a tulaj gyönyörködi abban szokott, a tenyésztésre pedig ennél jóval kisebbeket használtak.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 20:45 
eszterolajos írta:
Waxbill az utolsó hozzászólásodban egy igencsak fontos tenyésztői gondot vetettél fel, a tenyésztési ciklusokban változó mínőségű eleség kérdését. Ez egyik alapja a jó tenyésztésnek, erről a tapasztalataidról bővebben is jó volna, ha írnál.


Szia Lajos!

Az a helyzet, hogy a jó megoldásra nem jöttem még rá. Mivel nálam a szabad térben több pár madár (aranymellűek, amarantok és kis kubák) van, a tenyésztési ciklusok teljes reperetoárja előfordul.
Most az egyik aranymellű pár ül tojásokon, egy másik pár eteti a november 3-án kirepült fészekaljat, a kis kubák ugyanezt teszik három fiókával, az amarantok fészket építenek, stb.
Lehetetlen a táplálásuk során az eltérő igényket figyelembe vennem, úgyhogy marad a nem túl jó, de kézenfekvő megoldás: mindig van előttük MINDEN.

A pihentetés és a szaporulat "lehalászása" jelenti a másik nagy gondot, mert madarat kifogni nagyon vesződséges.
A befogókalit mellett nem tudok órákat, napokat eltölteni (sajnos), ráadásul leginkább a kis kubák kíváncsiskodnak benne, az amarantok pl. nagyon óvatosak, és messzire elkerülik.

Itt hadd írjak le egy sztorit: múlt hétvégén Horváth Gabinál tettünk látogatást a feleségemmel, Békésen. Nála röpdékban, kalitokban is vannak madarak, de "szabadon" is. A sorban elhelyezett sok kalit közül az egyikben két kákapinty ült, az ajtaja tárva-nyitva. Szóltam Gabinak, hogy nyitva maradt egy ajtó. Erre a válasz: na végre, hogy párba álltak! - majd gyorsan ivóvizet tett bele és becsukta az ajtót. Ezután elmondta, hogy ez egy befogókalit :D , és egy párba állt kákapár önként belakta.

Szóval mehet ez ilyen könnyen is, de nekem így nem jött még össze.

Bármilyen ötletet szívesen olvasnék egyébként a kolóniában tartással kapcsolatban, a jó megoldást én is keresem.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 20:23 
Köszönöm Ákos! Megpróbálom !!! Még nem tudom, hogyan kell közzé tenni, (remélem elolvassák egy páran)de szeretne esetleg még valaki könyvet rendelni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 15:59 
Utánvéttel nincs szállítás.

A megrendelés végén fizethetsz (dombornyomásos) bankártyával (EC/MC vagy Visa), mintha csak itthon egy boltban fizetnél. Semmi más nem kell hozzá, tökéletesen jó a kártyád mögötti forintszámla. Ráadásul a bankok is jól váltják. Most még a dollár is gyenge (cca. 173 Ft).

Pofon egyszerű, nem tudod elrontani.

(Figyelj a biztonságra: csak az amazonnak add meg a kártya adataidat, sehol senki másnak.)

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 14:10 
Szia Ákos! Köszi a segítséget akkor lehet, hogy jobban járnék, főleg ha tudsza a megrendelésbe is segíteni. Ezt utánvéttel gondolom nem nagyon szokták, valahol olvastam hogy valami nemzetközi banszámla száma kell legyen az emberkének, ez igaz?
Három könyvet szeretnék, ha csak új van akkor úgy néztem kb.100-150 dollár, de ha lenne még valaki nyilván legalább a postaköltség kevesebb lenne!
Előre is köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 10:17 
Szia, kb. 15-20 nap szokott lenni, de ez függ attól, van-e raktáron. Volt már több is.

Legutóbb 4 db könyvet rendeltem 82 dollárért, és ennek a szállítási költsége volt 22 dollár. Ez a költségtétel viszonylag elég stabil, tehát 1 könyv és 4 könyv esetén is összesen kb. 20 dollárral kell számolni.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 9:26 
Szia Ákos. És mennyi idő alatt postázzák el? És mennyi a postaköltség?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO