Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 17:43 
Szia Sylor !

A festékek között azért írtam a diszperzitet, mivel könnyebb lesz a rendszeres tisztántartása. Ha meg újra kell festened sokkal gyorsabban szárad, mint az olajfesték. Nem kell a madaraidat sokáig kalitban tartanod, amig megszárad a festék.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2007 okt. 23, 10:48 
Sziasztok!

Nagyon megtetszett az oldalon olvasható üveg vitrin és elkészítési módja. Megtaláltam benne a tökéletes megoldást télire, csak lenne vele egy problémám, illetve egy félelmem.
Egy éve kaptam egy zebrapinty párt, akik nem voltak restek rakták nekem szépen a tojásokat és kikeltették. Szét kellett őket választanom mert az apa kergette a fiát... Így külön kalitkába kerültek. Az idei nyárival is ez történt, az apa elzavarta a fiút. (És most ősszel is kikeltettek egy pár pinty fiókát...)
És attól tartok, hogyha elkészítjük ezt az üveges hobby voilert, és összeengedem őket nagy harcok lesznek, és meg nem értés. Lényegében három generáció kerülne egybe. Az apa, anya, a nyári fiókák (fiú, lány), és az őszi (valószínűnek tartom hogy ismét egy lány és fiú testvér lesz, ahogy eddigis :) )... ( A tavalyi nyári szaporulat már nincs meg, gazdira leltek :) )
Mit gondoltok, ha akkorát készítek, mint a leírásban van, akkor "el fognak férni" egymás mellett? Nem lesz belőle gond? Vagy inkább készítsem el úgy, hogy középre csinálunk egy "határvonalat", és akkor lényegében két részre lesz osztva a vitrin?
Nemsokára az őszi is kirepül a fészekből, akkor ugye majd össze tehetem a nyári szaporulattal, meg fogják e egymást tűrni? (Azért kérdezem, mert ilyet még nem csináltam, és van még egy plusz kalitkám, szóval nem muszáj összeraknom őket, csak ha mégis elkészítenénk a hobby voilert, akkor legalább már ők ismerjék egymást. :) )

A válaszokat előre is nagyon nagyon köszönöm!!!

Köszönettel: Vacak


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 11, 23:21
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 22:10 
Szia Lajos!

Igen a fészekodút én is kívülre szántam.
Az anyagokat már megvettem és már állítgatom össze.

Köszönöm a tanácsokat.

Bár nem értek a festékekhez, de ha jól sejtem a diszperzites festéket a mésztartalma és a vízalapú-sága miatt irtad. Az olaj alapú festékek ártalmasak lehetnek?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 15:24 
Szia Sylor !

Ha még nem vetted meg az anyagot, akkor a fehér színű HDL lapot ajánlom, mosható fertőtleníthető és nem okoz mérgezést.
Ha meg megvan már a diszperzites festés is megfelel.
Növényt ilyen kis helyre ne rakj be, legfeljebb néhány Thuja ágat dekorációnak a hátsó laphoz és a fészek bebúlyó nyílásához. Kűlső fészekelhelyezést alkalmazz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 11, 23:21
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 okt. 22, 11:20 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni:
belekezdtem egy 90*40*40-es dobozkalitka építésébe és ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Mégpedig, hogy a belselyét szeretném fehérre festeni, de nem tudom, hogy milyen festékkel lenne ajánlatos ami nem árt a pintyféléknek.
Valamint, hogy gondoltam arra, hogy élő növényt teszek a kalitkába miután elkészült. Lehet kapni kb. 15cm magasságú kis örökzöld növényeket. Ezek tuja jellegű növények. Megfelelőek lehetnek-e ezek vagy valami másfajta növény? Esetleg a pintyfélék mellé ne is akarjak ilyen méretű kalitkába élő növényt tenni?

Bárki segítégét, tanácsát szívesen venném és előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 8, 19:48 
Sziasztok!
Én csak ámulok itt, micsoda kalit költeményeket tudtok csinálni! De elkelne nálam is egy ilyen ezermester férfikéz! Nagyon tetszenek a kalitok, szépek, madárbarátok, látszik, hogy törődtök a kis neveltjeitekkel!
:31:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 16:03 
Hát itt mindenki ilyen ezermester??? GRATULÁLOK!!!

:08:

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 15:15 
Ckuzmos, fantasztikus, szerintem tök jól néz ki!!!
Na végre én is elkészültem, kezdődhet a telepítés:))
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 9:00 
Ez a Karcagi kiállítás arra is jó volt, hogy szaladgáljunk egy kicsit, vagy szaladgáltassunk másokat.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm aki segített befogni a szökevényeimet és helyettem is fáradozott, de legalább láttuk, hogy a madár az repűlni is tud.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 27, 14:10 
Kész a madársarok az ebédlőnkben...
A madárkák már ebben töltik kellemes napjaikat.
A felső nagyra hírtelen gyermekrajzokat kellet csinálni az üvegre, mert nagyon vergődtek az elején, és félő volt hogy megütik magukat.
Azóta már mindenki megtanulta hol a határ...

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 19:41 
Idézet:
Hehe,
Akkor ezek szerint sikerült a végén még egyszer megreptetni az ezüstcsőrűeket?
:lol:


Nem repültek ki, azért a rutin az rutin... :05:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 8:55 
ckuzmos írta:
A képek láttán egy kicsit elmosolyodtam. Eszembe jutott hogy a papagájokat részben azért cserélted le mert külön etetgetni kellet őket…
Ahogy látom jól magával rántott az aprócska madarak szelleme
:D

Csak ne mosolyogj! Mindennek Ti vagytok az okai!! :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 8:27 
waxbill írta:

Szia Csaba!

Megerősíteném az általad leírtakat, ugyanis volt szerencsém az ezüstcsőrűidet kivenni a kiállítási kalitból a Karcagi Kiállítás után, amikor Koós Laci és Katica pakoltak. Hát régen izzadtam le ennyire. De kemény volt... Mint a dongó, úgy mentek és a legkisebb lyukat is kifigyelték, amit esetleg a másik kezemmel nem takartam el. Leültem pár percre, amikor készen voltam.
:D


Hehe,

Akkor ezek szerint sikerült a végén még egyszer megreptetni az ezüstcsőrűeket?
:lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 8:23 
A képek láttán egy kicsit elmosolyodtam. Eszembe jutott hogy a papagájokat részben azért cserélted le mert külön etetgetni kellet őket…
Ahogy látom jól magával rántott az aprócska madarak szelleme
:D


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 8:17 
Egyrészt mozambiki csicsörkék, / ameglévő 3 pár/ másrészt meg majd amit sikerül beszerezni. Csicsörkék, csízek, pintyfélék elsőbbséget élveznek.
Remélem sikerül kijutnom most hétvégén Straubinga, ahol talán találok kedvemre való madarakat.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 25, 1:25 
Nyuzilla írta:
...Kézzel elkapkodni őket esélytelen...
Ötlet? :-)


Sziasztok mindenkinek!

Takarítás elötti napon, sötétedés után egy elemlámpa segítségével fogd ki őket, majd az ideiglenes helyüköl fél órát tartsd még őket világosban. Egy kis csemegét, fürtöskölest, ha adsz nekik ezidő alatt gyorsan megnyugszanak! :wink:

Gratulálok Díszmadár! Kik a tervezett lakói a röpesornak?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 20:26 
Sziasztok!

Bocsi, én tényleg kanáriban gondolkodtam... A tavaly zebrapintyem volt 12, (idén csak egy szem maradt) és hát igencsak többet kellett velük elidőzni, míg óhajtottak befáradni a csalikalitba... És tényleg sokkal fürgébbek, gyorsabbak- meg idegesebb természetű madarak mint a kanárik. Ha a szobában hagytam őket szabadon röpködni, fiókákat repülni tanulni, sokszor kézzel kellett lefogni őket- néha szó szerint levadászni...

Gratulálok nektek a Karcag-i szerepléshez!

Üdv: Gabesz


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 19:25 
ckuzmos írta:
Azért halkan megjegyezném hogy a díszpintyek megfogása nem ilyen könnyű.
Nem Gabesz „madárfogó” tehetségét akarom leértékelni de a kanárikhoz képest ezek a díszpintyőkék sokkal macerásabbak.


Szia Csaba!

Megerősíteném az általad leírtakat, ugyanis volt szerencsém az ezüstcsőrűidet kivenni a kiállítási kalitból a Karcagi Kiállítás után, amikor Koós Laci és Katica pakoltak. Hát régen izzadtam le ennyire. De kemény volt... Mint a dongó, úgy mentek és a legkisebb lyukat is kifigyelték, amit esetleg a másik kezemmel nem takartam el. Leültem pár percre, amikor készen voltam.
:D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waxbill 2007 szept. 24, 20:31-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 18:36 
Lassan én is a célegyenesbe érek a kazánház-projekt-tel.
Már csak a homlokpaneleket várom, s költözhetnek a madarak.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 9:29 
Azért halkan megjegyezném hogy a díszpintyek megfogása nem ilyen könnyű.
Nem Gabesz „madárfogó” tehetségét akarom leértékelni de a kanárikhoz képest ezek a díszpintyőkék sokkal macerásabbak.
Egy kanárit sokkal könnyebb ilyen bámulatos dolgokra rávenni, illetve hamar megszokják az emberi kontaktust, a „zargatásokat”.
Példáúl egy rácsos vagy ezüstcsőrű azonban képes akár egész életében ugyanakkora fejvesztett menekülést produkálni, vagy bizalmatlanul viselkedni az új dolgokkal.
Hozzátartozik még az is hogy sokkal fürgébbek, gyorsabbak, így ha kiszabadulnak, akkor kemény fél órás kergetőzés is lehet az esetből, mire kifáradnak egy picit és sikerül őket megfogni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO