Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2007 feb. 14, 22:10 
Igen, Gombi :) Én vagyok.

Hasonló cipőben jár egy kismadaram...A négy fióka közül az első három nagyon jó egészségnek örvend, csakhogy a picike mindig legutoljára kapott enni, aztán hamarabb is belefáradt a kajakuncsorgásba, mikor a nagyobbak magasabbra tartják a csőrük :( Ma már nem is akart ételt kérni egyáltalán, üres is volt a begye ma este :( A sziivem majd megszakad, mikor látom :( Csipesszel próbáltam beadni egy falatkát, sikerült is, de többet nem kért... A mamája szemmel láthatólag és biztosan ösztönösen, nem is eteti már, mellőzi, nem is törődik már, hogy őt is maga alá vegye... Sajnos, látom már szomorú sorsát...


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
Hozzászólás 2007 feb. 14, 21:51 
Gabesz írta:
Szia, Gombi!!!

Gratulálok a naplódhoz!!! És a kis fiókához is :D Most is olyan sokan kotlanak a fészken? Hányan etetnek? És a nagytestvérek színesednek már?

Üdv: Gabi


Szia!
Te lennél "TéGabi"? Köszönöm a gratulációt.
Most is négyen járnak be, de kicsit más a helyzet.Tegnap reggel 4 fiókát láttam a fészekben, de az egyik gyanusan nem mozdult. Ma reggelre sajnos kidobva találtam halottan, a begye üres volt. Kicsit aggódom, mert nem hallom a kicsik követelőzését.Egy darabig nem kíváncsiskodok.Bár nem hiszem, hogy ez lett volna a baj.
A "nagytestvérek" még nem szinesednek, gondolom még korai.De nagyon élénkek, kíváncsiak, és részt vesznek a röpdén belüli életben.

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2007 feb. 14, 20:46 
Szia, Gombi!!!

Gratulálok a naplódhoz!!! És a kis fiókához is :D Most is olyan sokan kotlanak a fészken? Hányan etetnek? És a nagytestvérek színesednek már?

Üdv: Gabi


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
Hozzászólás 2007 feb. 9, 16:59 
Ma reggel az újabb költésből megszületett az első gould fióka. Még van 6 tojás a fészekben. Kíváncsi vagyok, hány fióka lessz a végén.Tegnapelőtt reggel találtam a földön egy tojást. Fogalmam sincs ki "követte el".A fészekből nem hiányzott.Az előző fészekaljból kelt 3 gould fióka szépen fejlődik.Szeretnék értük madarakat cserélni. (ők akik a cikksorozatban szerepelnek)
Elsősorban kákapinty tojót. Ha valakit érdekel írjon, és megbeszéljük.

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 29, 11:54 
Szia Lajos bá' !
nem itt, hanem egy másik fórumon állítottam.
mégpedig pont azt amit Te is leírtál
az Országos események-Rendezvény topikjában:

"fényévekkel járnak előbbre a tenyésztésben, mint mi."


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 24, 23:32 
Mit állítasz Guvat ? Nem találom.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 23, 11:36 
Hali!
Nekem is nagyon tetszik!
Ám az állításom továbbra is fenntartom!
De ezt nem csak díszpintyekre értettem, hanem a díszmadártartásra-tenyésztésre összeségében ( a kolibritől a struccig ). + a szerveziti életre.
üdv: g
:D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 22, 20:44 
Szia Gombi!
Mint már A.M.fórumán is dicsértem a madaraid és tartási körülményeit,most az állam is leesett(a feleségemnek is nagyon tetszik).Ez igy már szuper,nagyon tetszik!És még Guvat azt mondta nekem,hogy fényévekkel levagyunk maradva a német madarászoktól.Hááát már nem is vagy annyira lemaradva. :-)))

_________________
Turulmadár


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
Hozzászólás 2007 jan. 21, 13:08 
Kedves Ákos!

Köszönöm a dícséretet, örömöm telik az írásban, és ha valaki olvassa, pláne hozzászól már megérte.

Megpróbáltam úgy elhelyezni az ülőágakat, hogy minimálisan piszkítsák a fa részeket. Ez sikerült, és alig van szennyezés. Sajnos valamelyik ujjunkat meg kell harapnunk. Láttam a neten tisztán üvegből készült kalitot, de az már akvárium. Íme:

Kép

Az unokáim a készítés során, így is megkérdezték, hogy halak, vagy madarak lesznek benne? A túl steril körülmények sem jók, mert a madarak immunrendszere nem tud kifejlődni, és könnyebben megbetegednek.Természetesen, a takarítás rendszeresen szükséges.Épp ma végeztem "nagytakarítást" mielőtt megkezdődik a kotlás.Két oduban tojás van. Az egyikben négy, a másikban egy. Én könnyű helyzetben vagyok, mert a röpde mellett a falon van a központi porszívó csatlakozója.A kalitból kirámolok minden mozdítható tárgyat.A homokot a szeméttel együtt egyszerűen kiszívatom.
Új homok be, a berendezési tárgyak folyó vízzel megsikálva.

A kis zöld lámpa: glimm irányfény.(220V) Olyan mint egy villásdugó. Barkácsáruházban vettem, de szerintem minden vill.szer. boltban kapható. Pár forinttal drágább az amelyik sötétedésre automatikusan bekapcsol. Ilyet választottam, és azért zöld, mert már csak ez a szín volt.
Kellemes hangulatvilágítást produkál, és egészen nyugodtak tőle a madarak.

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 jan. 21, 9:03 
Kedves Gombi!

Kezdem én! :) Nos, remek az ötlet, és szorgalom. Mind a vitrin miatt, mind a cikk miatt. Ezt a magam részéről köszönöm, tanulságos, olvasom.

Íme a kérdéseim. A fa váz nem okoz gondot higiéniai okokbol? A fa - ahogy itt is tanultam - különböző kórokozók melegágya. Hogyan takarítod? Másik: mi az a kis zöld lámpa pontosan, ami este kapcsol be a madaraidnak? Hol kapható?

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
Hozzászólás 2007 jan. 20, 23:59 
T. Fórumlakók!
Eszteró lajos kérésére, és segítségével cikket írtam az "ujrakezdésemről", amely most jelenik meg folytatásban.
Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, és ha kérdés merülne fel bátran tegyétek fel.
Ide várok hozzászólásával minden kezdő, haladó, és profi madártartót, tenyésztőt.
Remélem mozgalmas, és tanulságos topic lessz!

Ki kezdi?

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO