Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:21 
Hát én azért egy szép zöld felületkezelt lemezt (vagy pirosat) el tudnék képzelni esztétikusan, elébe virágokkal stb.
Ha meg valaki a madarakat akarja nézegetni, üljön be hozzájuk (vagy mögéjük). :)

(Na jó csak vicceltem, a tied kiülős, nézegetős megoldás ahol az esztétika tényleg fontos, de egy 20 méteres röpdesornál nem fog üldögélni senki...)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:11 
Megmondom én Csaba! :)

Azért mert rohadt randa lenne a röpde elölről vagy fél méter magasan egy lemezzel vagy bármi mással eltakarva.
Tudod milyen szép látvány amikor a fénypapagájok a 30 centis fűben "motyóznak"?Ha elől lemez van--nem látod.
Milyen szép látvány amikor 5-6 törpe a földön lévő szikla medencében viháncol?
Meg mikor a tűzfarkúak a fűben sertepertélnek?

Egy eltakart aljú röpdében ilyet nem élvezhetsz.

De mondjuk egy röpdesornál más.De a lemez se olcsó és némi extra technikai megoldást kell alkalmazni, azaz plusz munka.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jojo 2013 ápr. 15, 16:23-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 15:47 
Hali,

rengeteget nézegetem az itthoni madarászok volier megoldásait, de sosem értettem hogy miért úgy csinálják ahogy. Főleg a papagájosokat nem értem.
Pontosabban a problémám pont a külső behatolás elleni védelemmel van. Mindenki a földtől kezdi a drótozást (max egy kis felugró alap van), ami a legnagyobb veszélynek van kitéve mindenféle állatnak legyen az kicsi vagy extraerős. Egyszer elkezdtem nézegetni a drót árakat és elgondolkodtam azon hogy miért nem raknak egy méter magasságig mondjuk tele lemezt? Árban a lemez és a drótháló (pláne ha extra minőségű duplán rakott, vastag drótút veszünk figyelembe) szinte minimális. Talán még olcsóbb is a lemez.
Viszont a lemez a dróttal szemben sokkal nagyobb biztonságot ad. Ha megfelelően eldolgozzuk az illesztéseket, még a rágcsáló sem tud felmenni rajta, ragadozók nem tudnak lukat rágni, nem tudják szétfeszíteni, talajon tartózkodó madarakat nem ijesztgeti állat stb.
Ha valaki nagyon extra védelmet akar akkor a felső szélére tud rakni villanypásztort, de ha a tető szélére is rak akkor akárhány macskája is van a szomszédnak pillanatok alatt leszokik a madarakról. Ha egy kicsit odafigyelünk a többi helyen, akkor az egérnek sincs esélye a bejutásra (lemezen nem tud megkapaszkodni).
De nem, mindenki drótoz alaptól a tetőig…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 15:21 
jojo írta:
Jó fel tudod dobni az embert. :mrgreen:

Hehe.. amióta tudom, hogy a környékünkön: menyét, karvaly, héja és vízisikló (eltévedt?) rendszeres látogató, nos azóta határozottan elbizonytalanodtam, hogy bunkert vagy voliert építsek...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 15:17 
Warhawk írta:
baltibb írta:
Hát ez alap a tervezésnél.

Sajnos nem mindenkinek. Aztán előbb utóbb (mert bekövetkezik előbb utóbb) jön a baj.


Vészmadár...! :evil:

Jó fel tudod dobni az embert. :mrgreen:


Tibor egyébként mire vagy konkrétan kíváncsi?

Gondolom nem az építkezés mikéntje érdekel...

Víz legyen, áram legyen, slagozható legyen az aljzat, meg a falak, (elnézve a madaraim disznó evési szokásait sztem csak magasnyomású mosóval tudom leszedni a falról a dzsuvát, vagy drótkefével..) jól szellőztethető legyen, világos legyen, magas legyen, a boxok dupla dróttal legyenek elválasztva, az etetés kivülről is legyen megoldható a kezelő folyósóról, és egyéb extra, mosogató a kis konyhával, hűtővel.

És a legfontosabbat elfelejtettem, a pontos címet megadni, hogy hová építsd... :mrgreen:

De egyébként biztos nézted már a kulcsszót a gugliba--- Volier, Volieren, aviary, vogelarena, antwerpen zoo aviary, jurong bird park, http://www.zoochat.com/83/

Ha itt nem találsz ötletet, fűcsomó legyek. Egyébként ezek az oldalak amiket találsz csak arra jók, hogy a szívedet fájdítsák... :cry:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jojo 2013 ápr. 15, 15:33-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 15:02 
baltibb írta:
Hát ez alap a tervezésnél.

Sajnos nem mindenkinek. Aztán előbb utóbb (mert bekövetkezik előbb utóbb) jön a baj.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 11:51 
Hát ez alap a tervezésnél.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 10:00 
Egy jótanács: ne arra tervezd, hogy a madarak ne tudjanak kijönni, hanem arra, hogy a ragadozók ne tudjanak bemenni. Ez a leggyakoribb hiba amit az első volier építésnél elkövethetnek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 9:37 
Nagy kerti volier építését tervezem / 8x20 m / ha esetleg tudtok webcímeket, fotókat, amelyeket fel tudok használni a tervezésben szívesen veszem. / baltibb@freemail.hu / vagy itt. Főleg egzótáknak tervezem. Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen veszek. A fórumot már végig nyálaztam, van sok hasznos, beültethető tanács. Profi helyet szeretnék csinálni, és főleg praktikus, jól használható voliert / voliereket /.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 10, 5:59 
Köszi a választ :) hát majd valahogy csak megdumálom velük.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 22:13 
Hali!

Lehet.De vagy lekezeled valamivel, vagy a vízálló formulát veszed.
De kérd meg a madaradat ne rágja széjjel.

Én beszéltem az enyéimmel, szót fogadtak. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 21:32 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy röpdéhez védőháznak jó osb lapbol csinált zárt tér?? (1 réteg osb 10 mm)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 19:33 
Sziasztok!
Remélem tud valaki itt segíteni, tanácsolni nekem valamit.
Van egy kerti volierem, mely 2X1X2 méteres. Eredetileg csak nyári nappali "pihenőhelynek" minősül, azonban most azt tervezem, hogy kiköltöztetem végleg a madaraimat. Pontosabban a nimfapapagájokat és hullámospapagájokat. Mivel eredetileg benti madarak, nem tudom, mennyire viselik meg a telet majd, ezért szeretnék minden óvintézkedést megtenni.
A volier most jelenleg úgy néz ki, hogy mind a négy oldala nyitott. Egy melléképület oldalán van az egyik hosszabbik oldala, az egyik rövid oldalon egy erősen burjánzó tuja, ill. körbe szeder van. Az udvar, amiben áll a volier, nem nagy, 4 méteres bástya és magas házakkal körülzárt, ezért nem annyira szeles, nincs huzat.
Terveim: az egyik rövid oldalhoz csatlakoztatni egy védőházikót, ill. télen fóliával erősen körbetekerni. A védőházikó terveim szerint OSB lapokból lenne, jól szigetelve, azonban csak 1 négyzetméter lenne. Minden oldala zárt lenne, azonban az elülső oldalon lenne egy nagyobb, ill. kisebb ajtó - egy nekem, egy madaraknak.
Ekkora hely elég lenne 2 pár nimfának és 3 pár hullámospapagájnak? Rendesen csak éjszaka lennének bezárva, egyébként meg ki-be járhatnának. Terveim szerint télen lenne beszerelve egy infralámpa, ami rövid időre felfűtené éjszaka a házikót.
Na most akkor kérdéseim:
milyen vastagságú OSB lapot ajánlanátok?
valami ötlet, mivel tudnám jobbá tenni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 6, 9:51 
Olivér írta:
Az érdekelne, hogy milyen anyagból csináljam a vázat fából, vagy vasból?....A nagy kérdés ,hogy milyen hálót használjak ami bírja a nagy papagájok pl Jákó erejét?

Ha papagájokban, nagypapagájokban gondolkodsz, akkor egyértelműen valamiféle fém. Aluminium vagy vasvázat javasolnék.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 2, 20:07
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 dec. 5, 19:39 
Akarok építeni egy 2 m széles, 4 m hosszú, és 2 m magas kerti röpdét. Hasznos ötleteket tanácsokat szívesen olvasnék aki tudna segíteni.Az érdekelne, hogy milyen anyagból csináljam a vázat fából, vagy vasból? A védőház az rendben lesz,de az egész alja se tudom még milyen legyen,mert vagy beton,esetleg gondoltam raklapokat raknék le és azokat lefedném pvc-vel a takarítás miatt? A nagy kérdés ,hogy milyen hálót használjak ami bírja a nagy papagájok pl Jákó erejét? Előre is köszönöm a segítségeket!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 14, 17:54 
Soós Ádám írta:
Egy pár szellőzöt csinálsz az ugy már jó! nem kell levenni a fóliát

Köszi ma meg is lett a szellőző vágva.
Üdv Norbi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 19:03 
Egy pár szellőzöt csinálsz az ugy már jó! nem kell levenni a fóliát

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 18:50 
Soós Ádám írta:
Szellőzöket KELL hagyni! így rosszab mintha nem is lenne lefóliázni

Ok gondoltam, hogy ez lesz a tetején akkor vágok nyílást milyen nagyot ajánlasz? 1x1? Vagy vegyem le az egész tetejéről vagy vágjak máshol?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 18:11 
Szellőzöket KELL hagyni! így rosszab mintha nem is lenne lefóliázni

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 16:07 
Sziasztok! Nálam már le lett fóliázva a kerti volier külső röpdéje a teteje is, mivel az idén lett megépítve, így ez az első alkalom. Amit észre vettem benn elég párás lett a levegő a fólia belső felülete nedves, és a talaj is, nem lesz ebből gond? Kellene szellőzőket hadjak? a méretek 3x2x2 a dróthálós rész ehez megy egy ugyanilyen tégla épület.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 3:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO