Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 11, 20:16 
Nah én most folytattam egy cseresznye vitát az egyik fb-s fórumon, és váltig állította a hölgyemény, hogy én egy barom vagyok, mert nem olvasok külföldi írásokat, mert ott egyértelműen megmondják, a prunus nemzetségbe tartozóknak a leve is sok amigdalint tartalmaz, nem csak a magjuk, ezért mit képzelek, hogy a papagájoknak adom, mert pl a lovak a cseresznye levéltől megmurdernek. Jah csak egy papesz kicsit több sósavat tart az emésztőrendszerébe, mint egy ló, aminek a hatására mandulasavra, ammóniára, és szőlőcukorra bomlik. Véleményem szerint ha nem a panelba tartjuk a papeszunkat, akkor pl a meggy levelével nem tud annyit bezabálni, hogy ebből baja legyen, főleg, hogy a bűzafű szintén teli van vele, amit meg nem kevesen adnak a papeszoknak nagy büszkén. :shock:
Szóval a mérgező anyagokkal kicsit kételyeim vannak nekem is, mert ha kicsit utána kutat az ember, nem is biztos, hogy minden mérgező, vagy éppen nem úgy ahogy mi azt elképzeljük.
Pl a borsóba is van valamennyi linamarin, ami egy cianogén glükozid, azt mégis adják sokan gond nélkül.
Valószínű, hogy kis mennyiségebn elbírnak vele, sőtt jót is tehet nekik, csak nagyobb mennyiségben dőlnek ki tőle. Minden esetre kényes téma. Sok minden befolyásolja: a táplálkozás, a tartási körülmények. Pl. a te röpdéidben nem hiszem hogy ilyeneken sokat kéne agyalnod, mert sok írásodat olvastam, és tudom, hogy nálad sokan lennének papagájok (köztük én is! :D ) ott megkapnak mindent. Vitamint, fényt, rágnivalót, stb. Persze egy sötét panelszobában tartott papesznak már más a helyzete, mert ott meg mivel semmi nem terheli, semmit nem is fog bírni. Tudom ez így nagyon le van egyszerüsítve, de szerintem nagyjából ez lehet az alap problematika.
Én hajnalkát, meg egyébb ilyen oda kell rá figyelnem növényt nem szeretnék nekik beültetni, mert a munka rendem olyan, hogy sokszor hetekig örülök, ha rendben tudom náluk tartani a dolgokat, van hogy meg órákat velük bügyörészhetek.
Tényleg nálad a fertőtlenítés takarítás hogy zajlik a röpdében? Használsz valamilyen fertőtlenítőt? Mondjuk Virkon-t vagy valami mást a falak tisztításánál?
Bambuszon lesz mit gondolkodnod, mert van pár száz faj belölle, csak ők szeretik a tápanyagban gazdag talajt. Én ezt mondjuk megoldottam a szomszédom lovai segítségével (igaz még nem ültettem, csak előkészítettem a talajt). :D
Ha bambuszból megtaláltad az igazgyöngyöt szólhatnál, mert én is azt keresem éppen! :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 11, 18:30 
Hali!

Jó a röpdéd, rosszabb sose legyen. :)


http://gyorimadaraszok.hu/index.php/mad ... o-novenyek

Van némi kétségem szinte minden felsorolásnál bármit is találok.Mielőtt bármit is beteszel a röpdébe több helyen nézd meg a leírást a mérgező mivoltukról, de a tapasztalatok is sokat érnek.

Elméletileg én sarkantyúkának ismerem, de minden része ehető. Én még a hajnalkára is gondoltam annak csak a magja mérgező, de de figyelni kell rá időben.Viszont nagyon jól kúszik és buja dzsungelt alkot, és gyönyörű a virágja.

Több eltérő vélemény van a madarászok körében.Pl. a petrezselyem, a madársóska, tüztövis.
Néhány mérgező felsorolt bogyót padig a hazai madaraink vígan eszik nincs semmi bajuk tőle.

Pl. jó lehet az uborka, a lopótök, a komló (nem a vadkomló !! ).Talán az első kettőnél szúrós száruk visszatartja őket a rágcsálástól.Talán megpróbálkozom a lóbabbal, ennek is mérgező a nyers termése de még idejében leszedem a virágokat.Egész jól kúszik a batata is, volt már a röpdén kivűl, most majd belül is próbálkozom.

Viszont a dolog a madarakon múlik mert ha rájuk jön a hoppáré akkor lerágnak napok alatt mindent. Hónapig nem nyúltak a meggycsemetéhez de aztán 2 nap alatt tarra rágták.Nálam volt sima Yukka is annak csak néhány levelét rágták meg aztán abbahagyták, ez is egy lehetséges növény.A vége ugyan tüskés de nemigen szoktak felé szállni, remélem elkerülik ezután is..

Gondolkodom valami bambuszon is, van egy pár csak be kell ültetni.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 11, 13:51 
Szia Jojó!
Sarkantyúcska (elvileg minden része ehető)? Esetleg más futó? Én a borsón, vagy valami tök félén gondolkodok, hogy megfuttatom a benti térben, csak nem tudom, hogy azok szárai nem tartalmaznak-e valami nem nekik valót?
Valamilyen tököt el tudok képzelni a hátsó falon, mint valami kúszó esőerdei csodaként beadagolva, mondjuk "kúszó pálmatök"? :)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 11, 11:10 
Sziasztok!
Még tavaly nyáron próbálkoztam egy röpde építésénak a dokumentálásával,de egyrészről a képek elvesztek :( másrészről Jojó utólérhetetlen a témában. Ha előbb látom ezt a leírását, talán teljesen máshogy alakítom ki az enyémet, meg szétt bombázom kérdésekkel.
Azért szerintem így sem rossz annak a pár lurkónak? :)
Bálint a csodasövénnyel igen csak elültetted a bogarat a fülembe. Szerintem a betelepítet fát körbe fonom vele. Már ha hagyják. :)
Íme az én példányom (Frici röpdéje, és segítsége nyomán):
Kép


Csatolmányok:
12696267_1313357878681703_1444929224_n.jpg
12696267_1313357878681703_1444929224_n.jpg [ 177.44 KiB | Megtekintve 8628 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2016 jan. 3, 12:58 
Az első évben tényleg nyírni kell, de utána
nem kell vele semmit foglalkozni.
Max ha túl gyorsan nő, vágni kell belőle.

Legalábbis nálam így van/volt.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 jan. 1, 14:44 
Hali!

Először is : B.U.É.K.! :D

Köszönöm.

Tény. hogy az apróbb madarak nem annyira rombolnak és imádnám is őket tartani, de hát nincs télen fűtött helyem.Pedig sok szép vitrint láttam a külföldi állatkertekben ill.madárparkokban, csak hát az a fránya helyhiány ne lenne..

Ahogy elnéztem nagyon nagy röpdében kevesebb a rombolási hajlam, példa rá a jurongi Jácintkék arák, kakaduk benövényesített röpdéje vagy akár az itteni Pálmaház Pyrrhurái.Nem mondom, hogy nincs néhány növény tönkretéve, bár sztem, inkább a rajtuk lévő folyamatos taposástól nyúvadtak ki.

Még gondolkodom a rebarbarán vagy páfrányféléken, a vadszőlőn, a komlón, a hajnalka féléken is de még nézek valami potenciális szép egzotikumot.

Tisztában vagyok a felsorolt növények mérgező mivoltával (pl.a rebarbara túlzott oxálsav tartalmával-)de sokszor a növényeket inkább rágják mintsem megeszik.Persze nyilván nem éri meg kockáztatni.

A külső növényesítési lehetőség korlátozott mert takarja a röpdét.

A csodasövényt, (gondolom a turkesztáni szilre céloztál) ismerem ami jó lehetne
ha nem akarnék valami dzsungelszerűbb növényt, márpedig a csodasövény nem annyira az.(csak mellékesen megjegyzem bár ez nem idevaló megjegyzés-- hogy tényleges hosszú sövénynek a csoda sövény mazohistáknak vagy valami rohadt ráérős embernek való mert sokat kell vágni és van utána hulladék bőven.Bár pár darabnál még.. egye fene...)

De ha van valakinek valami jó ötlete azt szívesen venném.

WL.
Olvasom az írásaidat de ez az év fárasztó volt, esténként még egy betűt sincs kedvem leütni semmilyen általam favorizált fórumon, de ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelnek az írásaitok.

Főleg Te írogatsz olyan madarakról amelyek valószínűleg mindig is csak a vágyálmaim lesznek. :( A madárszobád is korrekt, de hiába mutattam a két gyerekemnek, hogy ha elköltöznének akkor nekem is lehetne ilyen madárszobám de az Istennek se akarnak itthagyni bennünket.... :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 1, 5:52 
Pedig a regi sem volt rossz!

Amugy kisebb lagyevoknak tenyleg sokkal konnyebb lehet termeszetszeru kulso ropdet berendezni.
Nalam nemhogy papagajok de apacapintyek is szorgosan leragtak minden elo levelet par nap alatt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2015 dec. 31, 19:45 
Király! :P
Én a következő röpdéknél nem csak bentre, de a drótháló mellé kívülre is ültetek csodasövényt. Gyorsan nő, és be is nő a röpdébe folyamatosan. Jó árnyékoló, nem zavaró, rágni való pedig mindig lesz!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 dec. 30, 19:00 
Hali!

Talán még emlékeztek rá, hogy réges régen írogattunk talán a lágyevős topikban, hogy minden álmom egy természethű berendezésű volier, amolyan „biotóp „ berendezésű röpde.

De aki tisztában van a „Biotóp” kifejezéssel az tudja, hogy nálunk szabadtérben sőt talán még zárt térben is szint kizárt (ha más nem—az anyagi okok miatt..) a „Biotóp” berendezésű röpde.Max a biotóp jellegű jelzőt lehet ráaggatni.
Mindenesetre igyekeztem egy kicsit leutánozni a természet darabját az új volieremben.
Az egyik nehézség abban rejlett, hogy miután papagájoknak Pyrrhura perlatáknak szántam. az élőnövényes röpde dőre reménynek ígérkezett, mint ahogy később be is következett a növényzet pusztulása a madarak miatt.

Régebbi képen látszódik az előző röpde, ennek lebontása sem volt kis feladat. Persze az is fájó dolog volt, hogy abban is sok munkám volt. Ennek átalakítása nem volt lehetséges a faanyagok korhadása miatt, célszerűbb volt újat építeni. A neten nézegettem röpde ötleteket,ami kicsit segített de az egész tervezet saját kútfejemben fogant meg inkább.
3D hátteret szerettem volna, olyan kissé dzsungeles hangulatút. A volier részben fedett de egy részből van nincs benne semmilyen kis védő rész ahová rossz időben behúzódhatnának. Megfigyelésem szerint a vihart is átvészelték minden gond nélkül-hiszen bementek az odújukba.

A fából készült röpdék jobban tetszenek de a kezelésük gondot okoz ezért inkább a fémváz mellett döntöttem. A röpde első része trapéz alakú – mondhatom a szögvas hosszanti kinyitása a megfelelő szöghöz nagy élmény volt annyit használtam a „sikító fűrészt”, már gondolom a szomszédok is imába foglalták a nevem. :oops: Ez volt életem első komolyabb lakatos munkája, de valamelyest sikerült, a hegesztések is tűrhetőek lettek.Tűrhetőek...a gittelés és a festés sokat segített.. :lol:
Az egészet szinte magam készítettem, csak kis segítséget kaptam, ezért is tartott vagy fél évig az egész.Volt amikor még este hidegben halogénlámpánál is dolgoztam.A "létesítmény" jóformán bontott anyagból készült, így kb. megúsztam egy kb 60.000 Ft.-ból. Drótháló, cement, festékek- ezek kerültek pénzbe, de még ezek is kedvezménnyel.A munka megfizethetetlen...kőműves,- ács, bádogos, szigetelő,-vizszerelő munka--általam mind utált szakmák...osztán mégis nekem kellett csinálni... :evil:

A röpde méretei: hátul a szélessége kb 4 m. a fedett rész mélysége 1.2m, utána kezdődik a trapéz alak aminek minden része 2m. hosszú.A magasság kb 2.3 m, de változó a telek lejtése miatt.
A fedett rész oldalait igyekeztem, amolyan sziklásra építeni.A háttér betonból készült centiméterről-centiméterrel vittem fel az anyagot, megtekintve a nagyságát elképzelhető, hogy mekkora munka volt.Miután akvarista-terrarista múltamból a háttérkészítéssel volt némi tapasztalatom ezért nem volt nehéz a feladat—csak sok volt.A háttérbe igyekeztem amolyan növényzsebeket is készíteni, amelyekbe elég nagy növényeket lehet majd betelepíteni. Ugyan a növényesítésre még nem került sor ezeknél, mert volt más fontosabb dolgom is a nyáron.A hátteret oxidfestékkel kentem le, kicsit más színárnyalattal imitt amott,-na meg több kevesebb sikerrel.

Az itatójukat és az etetőjüket is megpróbáltam kicsit természetesebben beépíteni, hát, hogy hogyan sikerült azt mindenki döntse el magában.Nyilván lehetett volna jobban is, de azért nemigen érek én rá annyit pepecselni.Ha itthon ülnék és más dolgom nem lenne, biztos csinálnék toplistás röpdéket-de egyenlőre van még ezer dolgom is.
Pár szó a növényesítésről. Ültettem bele berkenyét, és törpebambuszt,meg egy -2-3 méterre növő bambuszt (ami csak olyan fél méteres volt még csak) na meg füvet. A füvet nem bántják, de a berkenyét meg a talajra ültetett bambuszokat kb 2 hónap múlva leamortizálták.

Érdekes, hogy addig rá se bagóztak, de aztán 2 nap alatt mindet lerágták.Csak tudnám miért vártak ennyit….?
Ami még érdekes, hogy a fedett részben van egy kialakított növényvályú amibe szintén törpebambuszt építettem—érdekes ahhoz hozzá sem nyúlnak.
A röpde hálójánál szerettük volna, hogy a háló lehetőleg egy darabból legyen vagy legalábbis a trapéz alak oszlopai között ami ugyebár 2 méter—egyben legyen a drótháló, azaz 2 méter széles.
Nos az országban nem találtam kb. 2x2 cm szemnagyságú pvc bevonatú dróthálót ami elég vastag is.
Ez eléggé elkeserített..Nagy nehezen találtam egy embert aki 2m széles fonottat készített volna, csakhogy fonottat nem akartam.Kissé tovább kerestem de így sem találtam senkit aki hegesztettet legyártott volna nekem.
Telefonálások özönében teltek napjaim amikor végül is találtam egy szakit aki lefont volna nekem az előző ember ajánlatának feléért. Azért ez érdekes. mert én nem is említettem neki az előző ember ajánlatát…

Szóval végül is erős, pvc bevonatú, fonott drótháló lett.Be kell vallanom rossz választás volt iszonyú rossz átnézni rajta.Nagyon vezeti a szemet a pvc bevonat, a sima horganyzottat javasolta a készítője is, de makacs balfék voltam..
Nem akartam a horganyzottat pár év múlva festeni, pedig akárki akármit is mond többször láttam madarasoknál, hogy bizony rozsdásodik.
Na mindegy majd megpróbálok majd valami biztonsági üveget szerezni, ha nem is mindenhová legalább előre az legyen.
Nos végül is a röpde elfogadható kinézetű lett.A közvetlen környékét is megpróbáltam kissé dzsungelesre készíteni még hidegtűrő broméliát is ültettem vagy 3 tövet.Ősz végéig szépen nőttek, megpróbálom őket kint teleltetni takarással.
Tavasszal megpróbálom a belső növényesítést valami előnevelt bambuszokkal vagy mittudom én mivel, de a lényeg—legyen egy kis minidzsungel.Nem lehetetlen így elsőre, mert ma voltam az állatkertbe és láttam a pálmaházban egy Purrhura csapatot (perlata –molinea) szabadon.Az tény, hogy 50 x ekkora helyen voltak----

Még csak annyit, hogy a tavasszal kihelyezett perlaták pár hónapig szokták az új helyüket, és elég későn költöttek, (első költésük!) de így is felneveltek elsőre 2 fiókát.No persze lent is van egy pár Kínai törpefürj, ők is felneveltek egy kicsit, nekik is első költésük.
Tehát a röpde még nincs teljesen kész, tavasszal folytatom a projectet. Gyakorlatilag ha nem is változtatnék rajta akkor is teljesen vállalható lenne, de még „vadregényesebb” kinézetet szeretnék.

Tisztában vagyok vele, hogy a növényzetet illetőleg kompromisszumot kell kötnöm, mert kevés olyan Dél-Amerikai trópusi növény van ami bírná a mi telünket akár takarással is.(tudom, hogy a trópusi nem feltétlen takar hőséget is mert vannak Braziliában meg az andoki régióban hidegtűrő, növények is) Tehát kell egy kis „flórahamisítást” elkövetni, ha dús és szép élő növényzetet szeretnék. Még ez ügyben körbe kell néznem.

Tudom, hogy lehetnek benne mesterkélt részek de erre futotta az idén.A következő röpde már jobb lesz.

És most pár kép:

A régi röpde:

Kép

bontás után:
Kép

Kezdődik a robotolás, ez a fatörzs lesz az itató helye, ami be lesz építve, felette csappal, és alsó kifolyóval.
Kép

Kész a fal és a tető, kezdődik a háttér építése.

Kép
Kép

Kép

Kép

Az itató:

Kép

Az etető fa hatású (maradék, egy építkezésből azért nem egyforma) burkolólapból lett készítve.
Kép


A közlekedő út:

Kép

Az odú és környéke:

Kép

A hátsó növény vájú felette a nagy növényzsebbel ami még lakóra vár:
Kép


Pár belső kép:

Kép

Kép

Kép

Az ifjú pár...:
Kép

Kép

A zsilip két röpdét is összeköt:
Kép

Pár kép kívülről:
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2015 júl. 6, 19:04 
Sziasztok!
Gondoltam kicsit életre hívom a fórumot, azzal, hogy neki állok első röpdém építésének, és megpróbálom ezt teljes pontoossággal itt dokumentálni. A fórumok javán már végig rágtam magam, beszéltem több tenyésztővel, a fórumozók közül pedig Frici tanácsát kikérve alakítottam ki a végleges elképzelésem, ami egy (a méreteket méterben adom, hosszXszéleségXmagaság szerint) 3X3,3X2,4 Fegetlen röpdéből, egy 1X2,4X2,5-ös védőházikóból, és egy 1X0,8X2,4-es zsilipből fog állni.
A váz alapját térköszegély fogja adni, Az acélszerkezet 20X20-as zártszelvényből lesz heggesztve, erre kerül a 19X19X1,4-es horganyzott drótháló. A védőházikó OSB lapokból lesz összeállítva, bellül pedig szintén kap egy hálót biztos ami biztos alapon.
Jelenleg egy pár kecskének építem, de mellé azért lehet be fog férni még egy pár egyébb. :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 8:33 
Hát nekem most a télen volt egy egér családom (2 felnőtt egér, majd később a kisegerek)
Mikor megbolygattam a tetőt az anyaegér menekítette a szopósegereket... raktam ki egér ragasztót, úgy hogy a madarak ne férjenek hozzá és szerencsére idő előtt elkapta a szülőegereket, a kicsik gondolom valahol elpusztultak, éhen haltak mert még biztosan nem voltak önállóak.

Próbáltuk minél biztonságosabbra építeni, hát az egér talál kis rést, de patkány az szerencsére nem. Napi szinten körbejárom a röpdét hogy nincs-e valami kaparás, vagy ásás, rágás.

Van pár macska a szomszédságban, de nekünk meg van kutyánk aki nem tűr meg semmi mozgó lényt az udvarban. Ami érdekes mert a lakásban is vannak madarak de azokat le sem bagózza. Mintha tudná hogy azokat nem szabad.

Igazából bármikor bármi megtörténhet. Egy karvaly is kóricál itt, ha leveszem a téliesítést biztosan bepróbálkozik, nekirepülni a drótnak... de ez ellen nem tudok mit tenni sajnos...

Most hogy elhoztam anyukáméktól a gerléimet, apukám a röpdémbe telepítette a papagájait (rózsás törpék, sápadt fejű rozellák).

Eltelt pár hét és hirtelen eltűnt 3 törpe... majd eltűnt egy rozella... majd egyszer apukám arra ment ki hogy a második rozella nagyon visít. Kiszaladt és látta hogy a fenti sarokban valami kis barna mancs húzza befelé egy kis lukon. Egy menyét volt. Mire apum oda ért a menyét megijedt és elengedte a papagájt, apum azt hitte elpusztult mert nem igen mozgott... az ajtó tárva nyitva pár perc, a papagáj észhez tért és kirepült.

Azért ez a vicc hogy én évekig ott tenyésztettem és soha menyét, se patkány nem vitt el semmit... szegény apum meg így járt :(

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 márc. 5, 22:59 
Nekem is nagyon tetszik, barcsak lenne helyem ilyesmire!
Mondjuk nemileg felnek, plane itt, hogy a 40 centis betonalap alatt ragcsalok meg beashatjak magukat, de ez gerlemeretu madaraknal talan kisebb veszelyt hordoz, mint aprobb pintyeknel.

Nalam a patkany es a hangya a ket fo veszelyforras!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2015 márc. 5, 10:09 
Köszönöm, de igazából a páromé a gratuláció mert ha Ő nincs akkor a röpdém sincs :D


Kép

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2015 márc. 5, 9:01 
Madarászlány írta:
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel :)

Kukorica góréból kerti röpde...

Link:
http://www.dorestubi.eoldal.hu/cikkek/uj-ropdem.html


Kép


Ez nagyon jól néz ki gratulálok!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2015 márc. 4, 18:49 
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel :)

Kukorica góréból kerti röpde...

Link:
http://www.dorestubi.eoldal.hu/cikkek/uj-ropdem.html


Kép

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 6, 10:46
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 17:14 
És még valami, amit elfelejtettem megkérdezni.

A telek sarkában volt némi elburjánzott meggyfa. sose volt permetezve. gyökérről felnőtt vagy 10-12 kis fa (70centi-2 méter). Ezeket kiszedtem tavasszal, azóta száradnak. Csinálhatom ebből a madarak ülőfáit és játékait?
köszi
Andris


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 6, 10:46
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 14:05 
Szia,
Köszi a jó tanácsokat.
20x20-as 1,8-as fonott drótot vettem.
Körben 20 centis szegélykő adja a keretet, valamint egyik oldalról a kerítésalap.
Az alja nem betonozott, hanem úgy oldottam meg, hogy 20 centi mélyre ugyanebből a fonott drótból raktam le, és ebbe kötnek bele az oldalfal drótjai (+ a keretre rögzítve).
Így minden oldalról drótózva vannak. ( védőház is belülről).

üdv
KisA


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 12:46 
KisA írta:
Úgy tudom tarthatóak együtt, csak a hely mérete kérdéses. Nem tudom egy ekkora röpdében mennyi madár a megszokott, mi a túlzsúfolt,stb.

Erre van egy nagyon jó képlet. Minél nagyobb, annál jobb. ;) Szóval azt a hibát nem lehet elkövetni, hogy túl nagy lenne a madaraknak egy röpde. Elméletben ekkora helyen el fognak férni, elméletben nem zavarják egymást (ahogy írtad mind ausztrál faj), de ha netán akár kicsivel is nagyobbat tudsz akkor legyen azzal a kicsivel nagyobb a hely.

És még egy fontos dolog. Ne csak a madarakra méretezd a biztonságot. Nem csak az ő kijutásukat kell megakadályozni, hanem a ragadozók bejutását is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 6, 10:46
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 11:32 
szia,
köszi a válaszokat.

Amit tudok róluk, hogy nyugodt madarak, és szintén Ausztrália az eredeti élőhelyük. Huzatra nagyon érzékenyek, emiatt a védőházon kívül még 1 oldalon lesz takaró lemez, ami védi őket. a 2 jellemző szélirányt így fogom. A nyitott rövidebb oldal felől nem nagyon van légmozgás, mert eléggé védett. Az egész mögött/felett egy nagy diófa van, ami szintén elég jól védi.

Úgy tudom tarthatóak együtt, csak a hely mérete kérdéses. Nem tudom egy ekkora röpdében mennyi madár a megszokott, mi a túlzsúfolt,stb.

köszi
Andris


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 13:42 
KisA írta:
Én 1 Sokszínű papagáj párra gondoltam, és így lenne 6 madár összesen. Tenyésztésben nem gondolkodom.

A sokszínű papagájról (Psephotus varius) nincs semmi infóm, elvileg akár el is lehetnek így egybe. Jó lenne azért megerősítés olyanoktól akik tartanak vagy tenyésztenek ilyen madarat. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO