Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 11:19 
Warhawk írta:
eszterolajos írta:
Az áprilisban megjelenő Magyar Madarászban is foglalkozunk e témával... részletesen leírjuk a madárszobák, külső szabad volierek, védőházikós volierek tájolását, készítését, felszerelését.

Április? Elvonási tüneteim lesznek! Hogy bírom ki addig? :mrgreen:



Azért valahogy csak fog menni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 10:45 
Kedves Lajos!
Már értem. Az zavart meg,hogy én úgy láttam, hogy egybefüggő nikecell borítást kapott mindkét oldalfal :?
A volier méretéről lehet tudni valamit? Köszönöm szépen, és neked is Warhawk. Szép napot:Kati


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 10:39 
eszterolajos írta:
Az áprilisban megjelenő Magyar Madarászban is foglalkozunk e témával... részletesen leírjuk a madárszobák, külső szabad volierek, védőházikós volierek tájolását, készítését, felszerelését.

Április? Elvonási tüneteim lesznek! Hogy bírom ki addig? :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 10:14 
Idézet:
Szia!
Ez tényleg szép,bár lenne egy kérdésem. A madarakat hogy lehet így etetni??? Nem látok sem etetőt,sem ajtót ahol be lehetne menni betenni az élelmet?
Köszi:Kati


Szia Kati !

Korábban, amikor még készűlt, volt szerencsém ezt a voliert látni. Igazán szépen és a madarak (egzoták) igényeit kielégítően lett kialakítva.

Az etetést/ gondozást a kép baloldalán lévő fa ajtón keresztűl végezte el a tulajdonosa.

Az áprilisban megjelenő Magyar Madarászban is foglalkozunk e témával... részletesen leírjuk a madárszobák, külső szabad volierek, védőházikós volierek tájolását, készítését, felszerelését.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 8:14 
Warhawk írta:
A Kuckó díszállat kereskedés oldalán található az alábbi nagyon jól kinéző volier. Építése képekben és magyarázó szöveggel:

Alapozás, és a hátoldal falazása. A téglafalban kihagyott mélyedésekbe később cserepes növények kerültek.

A hátsó és oldalsó falakra hőszigetelő lemezeket ragasztottam, melyet sziklautánzatúra faragtam.

Az elkészült röpdét később villanypásztorral is felszereltem (bár ez a képen nem látszik) a macskák távoltartására.

A tető átlátszó műanyag hullámlemezből készült. Így a beültetett növények és a madarak is elegendő napfényhez jutnak.

Szia!
Ez tényleg szép,bár lenne egy kérdésem. A madarakat hogy lehet így etetni??? Nem látok sem etetőt,sem ajtót ahol be lehetne menni betenni az élelmet?
Köszi:Kati


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 feb. 21, 10:37-kor.
Az idézett rész méretének csökkentése ;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 21:25 
Sziasztok!
Egy kis segítség,tőlünk nyugatabbra milyeneket csinálnak.

http://www.vogelarena.com/voliere/overz ... iging.html


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 19, 22:00 
A Kuckó díszállat kereskedés oldalán található az alábbi nagyon jól kinéző volier. Építése képekben és magyarázó szöveggel:



Kép
Alapozás, és a hátoldal falazása. A téglafalban kihagyott mélyedésekbe később cserepes növények kerültek.


Kép
A hátsó és oldalsó falakra hőszigetelő lemezeket ragasztottam, melyet sziklautánzatúra faragtam.


Kép
Az elkészült röpdét később villanypásztorral is felszereltem (bár ez a képen nem látszik) a macskák távoltartására.


Kép
A tető átlátszó műanyag hullámlemezből készült. Így a beültetett növények és a madarak is elegendő napfényhez jutnak.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 12:30 
rigóbaba írta:
Kép

Egész jól néz ki :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 12:13 
Én Betty honlapján találtam egy rajzott, ami eléggé megfogott, és egy hasonlót eltudnék képzelni a madaraimnak. Ráadásul van egy csomó bontott téglánk, biztos kifutná az alsó részét. Legalább téglára nem kell költeni...

Kép

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2011 jan. 30, 15:44 
Üdv!
Lebetonozni véleményem szerint azt a röpdét kell amiben a fiatal és eladásra váró madarakat tartjuk, így könyebb kifertőtleníteni, mivel ezekben gyakran kerülnek új madarak!
A párok állandó volierei alatt szerintem jobb ha föld van, hiszen alig kell takarítani egy pár esetén egy 3-4 mes röpdét ha az etetőhely jól van kialakítva, és sokkal jobb klímát és elfoglaltságot nyujt a madaraknak. Egy évbe egyszer kétszer felásni pedig nem olyan nagy ördöngősség.
Szerintem a masszív acélháló lefektetése is ideális, a gazok ugyanúgy kinőnek rajta és a ragadozók sem jutnak be (nyilván fák és bokrok nem ültethetők).
Szerintem a mai gyógyszerek mellett egyáltalán nem kell tartani a földes volierektől, hiszen a madarak negyedévente féreghajtva vannak és az amit a földből hasznosítani tudnak sokkal több mint a negativ tulajdonság, ráadásul esztétikusabb is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 jan. 30, 15:23 
Nagy Tamás írta:
Helló Warhawk!

Úgy, hogy a röpde alapterületét kiássa 50-60 cm mélyen, majd tesz kb 6-10 cm vastag beton. Úgy, hogy a föld felszínéig és felbetonoz kb 10 cm vastagon. Így lehet/kell tenni termőföldet a vályúba. Kisebb növényekkel be lehet ültetni!
Ez csak egy gondolat, sose próbáltam...


Ötlet jó, de hogyan gondoltad?

A nagy gyökérezetű növények gyökerei 1-2 éven belül szétnyomják a betont, az öntözés következménye(ami a növényeknek kell) viszont az,hogy kb 1,5 -2 évente a földet cserélned kell + a növényeknek szükséges tápanyag is elveszik a földből.
A beton vastagság kicsit sok szerintem.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 jan. 26, 12:24 
Én is a betonozásra mondanék igent, és Tamás ötlete pedig megoldaná az ültethető növények helyét. :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 25, 18:22 
Helló Warhawk!

Szerintem érdemesebb lebetonozni az általad felsorolt okok miatt! Még hozzátenném azt is, hogy nehezebben, vagy egyáltalán nem jutnak be a ragadozók. Pl patkány,nyest,görény stb!
Ha van pénze az embernek úgy is ki lehet betonozni, hogy egyfajta beton vályút csinál. Úgy, hogy a röpde alapterületét kiássa 50-60 cm mélyen, majd tesz kb 6-10 cm vastag beton. Úgy, hogy a föld felszínéig és felbetonoz kb 10 cm vastagon. Így lehet/kell tenni termőföldet a vályúba. Kisebb növényekkel be lehet ültetni!
Ez csak egy gondolat, sose próbáltam...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 25, 17:54 
Egy érdekes téma... ki mit gondol, érdemes lebetonozni a volier alját (előnye, könnyebben takarítható, könnyebben tisztán tartható, kisebb a parazitaveszély) vagy jobb a talaj (növényeket lehet ültetni amiket még el is fogyaszthatnak a madarak, nyáron kevésbé melegszik mint a beton). Vélemények? :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 jan. 11, 23:36 
Frici írta:
Érd az már sokkal jobban hangzik, azt a hirdetést nem láttam. Nekem is jó lenne a március, akkor összebeszélhetünk majd, hogy hogy is legyen, vas megyéből nem érte volna meg. Lehet, hogy beszállna még egy koléga, akkor már háromfelé oszthatnánk a költségeket.


Még jobb!! :mrgreen:
Akkor majd térjünk vissza erre a témára később!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 11, 20:19 
Érd az már sokkal jobban hangzik, azt a hirdetést nem láttam. Nekem is jó lenne a március, akkor összebeszélhetünk majd, hogy hogy is legyen, vas megyéből nem érte volna meg. Lehet, hogy beszállna még egy koléga, akkor már háromfelé oszthatnánk a költségeket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 jan. 11, 20:14 
Idézet:
Helló! A vas megyei hirdetést láttad? Én úgy számoltam, hogy az üzemanyagköltség akkora lenne, hogy már nemigen éri meg elmenni, oda-vissza kb. majd 600 kilométer lenne, persze a mennyiségtől függ. Ha lenne közelebb akkor megérné. Meg a súly miatt teherautó kellene.


Üdv!

Van a vas megyei is de az nagyon messze van.
Én az érdit szoktam nézni, az azért sokkal közelebb lenne, ráadásul ott két helyen is árulják!
Mondjuk a vas megyei előnye, hogy nagyobb táblákat árul kb 1 m2
Az érdi az a kicsiket (0.3-0,5 m2).
Teherautót tudok szerezni aki szerintem üzemanyagköltség + minimális árért elhozná nekünk.

Nekem március körül lenne aktuális.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 jan. 11, 21:38-kor.
Idézet-javítás :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 11, 19:38 
tasi írta:
Frici írta:
Mégse olcsóbb, vagy rászaladtam egy kamu hirdetésre, vagy lehagytak egy nullát a számok végéről :lol:


Szia Frici!

Szerintem azt a hirdetést láttad amit én is figyelek egy ideje.(Expressz.hu)
Azért olcsó, mert ha megnézed a méreteket, szinte mindegyik 0,3-0,5m2-es tábla.
A "rendes" -építőanyag kereskedésben vásárolható- CK lapok pedig ha jól emlékszem 4m2-esek.
Szerintem ezek a gyártás vagy felhasználás során keletkező maradék lapok méretre vágva.
Ezért ilyen olcsó!

Egyébként én tervezem, hogy ebből fogom a madárházam oldalait megcsinálni, ha esetleg te is ebben gondolkodsz, összefoghatnánk, és felezhetnénk a fuvarköltséget, mert látom Te is bács-megyei vagy!! :mrgreen:



Helló! A vas megyei hirdetést láttad? Én úgy számoltam, hogy az üzemanyagköltség akkora lenne, hogy már nemigen éri meg elmenni, oda-vissza kb. majd 600 kilométer lenne, persze a mennyiségtől függ. Ha lenne közelebb akkor megérné. Meg a súly miatt teherautó kellene.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 jan. 10, 22:58 
Frici írta:
Mégse olcsóbb, vagy rászaladtam egy kamu hirdetésre, vagy lehagytak egy nullát a számok végéről :lol:


Szia Frici!

Szerintem azt a hirdetést láttad amit én is figyelek egy ideje.(Expressz.hu)
Azért olcsó, mert ha megnézed a méreteket, szinte mindegyik 0,3-0,5m2-es tábla.
A "rendes" -építőanyag kereskedésben vásárolható- CK lapok pedig ha jól emlékszem 4m2-esek.
Szerintem ezek a gyártás vagy felhasználás során keletkező maradék lapok méretre vágva.
Ezért ilyen olcsó!

Egyébként én tervezem, hogy ebből fogom a madárházam oldalait megcsinálni, ha esetleg te is ebben gondolkodsz, összefoghatnánk, és felezhetnénk a fuvarköltséget, mert látom Te is bács-megyei vagy!! :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 10, 16:32 
Mégse olcsóbb, vagy rászaladtam egy kamu hirdetésre, vagy lehagytak egy nullát a számok végéről :lol:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 21:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO