Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 6, 10:46
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 10:17 
Szia,

Én 1 Sokszínű papagáj párra gondoltam, és így lenne 6 madár összesen.
Tenyésztésben nem gondolkodom. A jelenlegi 4 nimfa 2 pár, és nincs veszekedés.

Üdv
KisA


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 10:06 
KisA írta:
További kérdés, hogy rakhatok még melléjük valamilyen papagájt, vagy 4 madár kitölt ennyi helyet? (túlzsúfolni nem akarom semmiképp, így ez csak akkor opció, ha azt mondjátok, hogy bőven mehet még valami).

Ekkora helyre nem mernék betenni melléjük más papagájt. Igazából a nimfák nem verekedősek (nem annyira) és pl a sokak szerint szelíd kis hullámosok agyon terrorizálnák a madarakat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 9:45 
Adam köszi a választ hát tisztaságilag egy takarítás tuti ráférne mert a 100 éves por tuti ott van. Hát lehülni nemtudom hogy mennyire hül le de a felmelegedést a napokban tudom megmérni :) Majd meglátjuk milessz ;)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 6, 10:46
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 6, 10:55 
Üdvözlök mindenkit!

Frissen regisztráltam, ami nem jelenti azt, hogy nem olvastam sokat, de kérdések azok mindig vannak.:)

Jelenleg 4 nimfa papagájom van, nekik építek egy külső röpdét.
A méret: 3mx1,25mx2m (hxszxm). Ebből 1 méter lesz védőház, aminek a kialakítását úgy csinálom, hogy a kinti rész felöli oldalt csak ősszel rakom fel, amikor már hidegebbre fordul az idő, addig az egész térben tudnak repülni.
A rétegrend úgy néz ki, hogy belül drótháló, 5cm üres rész, 2cm osb,2cm hőszig, lambéria. Így az osb lapot nem tudják megkezdeni:).
Kérdésem az, hogy így teleltethetőek? Olvastam, hogy odukat is kellene felraknom, hogy kint lehessenek folyamatosan fűtés nélkül. Ez kötelező, vagy a ház elégséges védelmet nyújt majd?
A védőház tetején cserép van, de alulról azt is bedrótozom, nehogy gond legyen, ha sérül a tető egy vihar folytán.

További kérdés, hogy rakhatok még melléjük valamilyen papagájt, vagy 4 madár kitölt ennyi helyet? (túlzsúfolni nem akarom semmiképp, így ez csak akkor opció, ha azt mondjátok, hogy bőven mehet még valami).

köszi a segítséget előre is.
üdv
KisA


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 6, 10:19 
docoo írta:
Sziasztok! Avval az őrült kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy régi parasztház az udvarban es nyarikonyhanak van hasznalva , a masik helységében tartom a madarakat nagy kalitokban. És van egy elég nagy padlástere , mennyire extrém ötlet azt megycsinálni röpdének??? És esetleg milyen tapasztalatok vagy vélemények vannak evvel kapcsolatban. És ha nem orbitálisan nagy baromság ez akkor hogyan lehetne megoldani a fény bejuttatását???

Ismerősömnél van melléképület "padlásán" kialakított röpde. Kérdés nálad ez mennyire tiszta (más állatok nem tanyáznak ott), mennyire melegszik fel nyáron (gondolom nem akarod, hogy a madaraid hőgutát kapjanak) és mennyire hűl le télen. A fény bejutását pedig nagyon egyszerűen tetőablakkal. Ismerősömnél például van egy kinyúló rész a tetőre és így ki is tudnak ülni napozni. Ez hőmérséklet függvényében nyitható, zárható. Plusz itt a fórumon is van aki padláson csinálta meg a röpdéket, nézd át ezt az oldalt: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... start=1860

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 22:26 
Sziasztok! Avval az őrült kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy régi parasztház az udvarban es nyarikonyhanak van hasznalva , a masik helységében tartom a madarakat nagy kalitokban. És van egy elég nagy padlástere , mennyire extrém ötlet azt megycsinálni röpdének??? És esetleg milyen tapasztalatok vagy vélemények vannak evvel kapcsolatban. És ha nem orbitálisan nagy baromság ez akkor hogyan lehetne megoldani a fény bejuttatását???


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 20:59
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Budapest,XVI kerület
Valódi név: Gyarmati Renátó
   
Hozzászólás 2014 máj. 5, 23:44 
jojo írta:
Hali!

Igaz lehet, ez behulló idegen madárürülék fertőző lehet de ennek ellenére nálam is fele-fele arányban van a fedett és nyitott rész bár az egyik röpdénél harmadolva van az egyik tetőrész deszka, a másik biztonsági üveg, a harmadik drótháló, hogy ha akarnak az esőben tudjanak zuhanyozni.Mondjuk a füves rész is a nyitott tér alatt van, úgyhogy kevesebbet kell locsolni.

Sőt minden röpdém észak felé néz, amit így utólag belegondolva abszolute nem bántam meg a forró nyarak miatt.


Északnyugat felé. ± 3-5° pontossággal :afro: .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 máj. 3, 9:09 
nagyrenata89 írta:
Kép

Kép


Elég kupis még most, mert egyenlőre ide tudtunk pakolni... de ki lesz egy "kicsit" pofozva :-)
Köszönöm a hozzászólásodat


Ha jól látom,és jól értem,akkor van egy kinti fedett rész,és egy benti. Ha igy van ,akkor én a voliert a faltól épieném,igy a fele lehetne eresz alatt,fele pedig kinn. Ez ideális lenne. Védőháznak pedig jó lenne az ajtó mögötti, a belső rész. Hogy mennyi volier legyen egymás mellett,és milyen széles,ez attól függ,hogy miben gondolkodsz...

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 18, 12:26
Hozzászólások: 18
Valódi név: Reni
   
Hozzászólás 2014 máj. 2, 20:21 
Kép

Kép


Elég kupis még most, mert egyenlőre ide tudtunk pakolni... de ki lesz egy "kicsit" pofozva :-)
Köszönöm a hozzászólásodat

_________________
Reni :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 máj. 2, 18:57 
nagyrenata89 írta:
Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy ti hogyan építenétek meg egy kerti voliert, ha a rendelkezésetekre áll egy 2x5 m-es fedett ól, aminek a fele (2x2,5 m) teljesen zárt, a másik fele pedig rácsos, továbbá van lehetőségetek mellé építeni még egy kb 4x4 m-es röpdét.
(én nem feltétlenül építeném egybe a kettőt, mert akkor lenne lehetőségem külön is tartani madarakat, illetve érzékenyebb madarakat, valamint gondolkodtam azon is, hogy mi lenne ha egy vagy két nagyobb dézsába ültetnék valami zöld növényzetet, ami az egészségükre nem káros, viszont szerintem a környezet sokkal jobb lenne. Ezzel kapcsolatban is kérném a tanácsotokat, hogy mit érdemes, illetve jó ötlet e)
Érdekelne a véleményetek. Mindennel kapcsolatban. Az etetők, az hogy fedett legyen e teljesen, stb... Az biztos, hogy egész nap szemből süti a helyet a nap, valamint a hátulja zárt lenne, hogy a szomszéd felől legyen elkülönítve teljesen. :)


Szia! Ha tudsz hozzá épiteni röpdét,akkor a fedet részt kihasználnám védőházikónak! De jobb lenne,ha fel tudnál tölteni néhány képet,hogy hogyan néz ki most. Én is egy ilyesmi,régi,dupla disznóólat csináltam átt! :)


Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 18, 12:26
Hozzászólások: 18
Valódi név: Reni
   
Hozzászólás 2014 máj. 2, 16:00 
Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy ti hogyan építenétek meg egy kerti voliert, ha a rendelkezésetekre áll egy 2x5 m-es fedett ól, aminek a fele (2x2,5 m) teljesen zárt, a másik fele pedig rácsos, továbbá van lehetőségetek mellé építeni még egy kb 4x4 m-es röpdét.
(én nem feltétlenül építeném egybe a kettőt, mert akkor lenne lehetőségem külön is tartani madarakat, illetve érzékenyebb madarakat, valamint gondolkodtam azon is, hogy mi lenne ha egy vagy két nagyobb dézsába ültetnék valami zöld növényzetet, ami az egészségükre nem káros, viszont szerintem a környezet sokkal jobb lenne. Ezzel kapcsolatban is kérném a tanácsotokat, hogy mit érdemes, illetve jó ötlet e)
Érdekelne a véleményetek. Mindennel kapcsolatban. Az etetők, az hogy fedett legyen e teljesen, stb... Az biztos, hogy egész nap szemből süti a helyet a nap, valamint a hátulja zárt lenne, hogy a szomszéd felől legyen elkülönítve teljesen. :)

_________________
Reni :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 22:36 
Ezért gondolkodom én is abban a megoldásban, hogy ne legyen fix a fedés, legyen lehetőség részben zárni vagy nyitni. Nekem is északi tájolás van, ami szerintem sem gond. Van ismerősöm, akinek a madarai a tavalyi forróságban hőgutát kaptak.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 22:03 
Hali!

Igaz lehet, ez behulló idegen madárürülék fertőző lehet de ennek ellenére nálam is fele-fele arányban van a fedett és nyitott rész bár az egyik röpdénél harmadolva van az egyik tetőrész deszka, a másik biztonsági üveg, a harmadik drótháló, hogy ha akarnak az esőben tudjanak zuhanyozni.Mondjuk a füves rész is a nyitott tér alatt van, úgyhogy kevesebbet kell locsolni.

Sőt minden röpdém észak felé néz, amit így utólag belegondolva abszolute nem bántam meg a forró nyarak miatt.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 22:00 
A teljes mérete ekkora, természetesen közben ez is osztott, több részre. Én most abban a megoldásban gondolkodom, hogy a tetejét úgy alakítom ki, hogy az bármikor átalakítható legyen zárt, ill nyitottá. Betolható polikarbonát lapokkal, akár 10-20 perc alatt bezárhatom a tetőt.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 16:59 
Norbi83 írta:
baltibb írta:
Elég sokat olvasgattam ezt a témát különböző oldalakon, de megoszlanak a vélemények. A szabadtéri volier zárt tetejű legyen, vagy nyitott? Ha zárt mennyire legyen fényáteresztő? Ha zárt milyen anyag a legjobb? Elég sok vélemény a fertőzésveszély miatt tartja jó megoldásnak a zárt tetőt, vannak viszont akik a volier túlmelegedése miatt mondják, hogy legyen nyitott. Természetesen az időjárási tényező sem elhanyagolható. Most akarok építeni egy 40 m2-es voliert, és nagy dilemmába kerültem a fedéssel kapcsolatban. Van-e esetleg vélemény pro-kontra?


Ez a volier méret már hatalmas! Bűn lenne kihagyni a nyitott részeket! :wink:



Nálunk is kb. ekkora, de osztott. A tetőt úgy oldottuk meg, hogy végig zárt és középen húzódik egy poliészter pala betét, amit el lehet tolni, mert a volier hátulja is zárt és így jobb a szellőzése.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 8:54 
baltibb írta:
Elég sokat olvasgattam ezt a témát különböző oldalakon, de megoszlanak a vélemények. A szabadtéri volier zárt tetejű legyen, vagy nyitott? Ha zárt mennyire legyen fényáteresztő? Ha zárt milyen anyag a legjobb? Elég sok vélemény a fertőzésveszély miatt tartja jó megoldásnak a zárt tetőt, vannak viszont akik a volier túlmelegedése miatt mondják, hogy legyen nyitott. Természetesen az időjárási tényező sem elhanyagolható. Most akarok építeni egy 40 m2-es voliert, és nagy dilemmába kerültem a fedéssel kapcsolatban. Van-e esetleg vélemény pro-kontra?


Ez a volier méret már hatalmas! Bűn lenne kihagyni a nyitott részeket! :wink:

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 ápr. 26, 7:27 
Szia!
Ne vedd komolytalannak, de szerintem fele nyitott, fele fedett. Valamikor "régen" nekem is voltak ilyen külső volierjeim. Így a madár eltud bujni a tűző nap elől, és ha akar napozhat. (Bocs, de a kérdés sem volt "egyszerű" :oops: )

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 25, 23:16 
Elég sokat olvasgattam ezt a témát különböző oldalakon, de megoszlanak a vélemények. A szabadtéri volier zárt tetejű legyen, vagy nyitott? Ha zárt mennyire legyen fényáteresztő? Ha zárt milyen anyag a legjobb? Elég sok vélemény a fertőzésveszély miatt tartja jó megoldásnak a zárt tetőt, vannak viszont akik a volier túlmelegedése miatt mondják, hogy legyen nyitott. Természetesen az időjárási tényező sem elhanyagolható. Most akarok építeni egy 40 m2-es voliert, és nagy dilemmába kerültem a fedéssel kapcsolatban. Van-e esetleg vélemény pro-kontra?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 30, 20:20 
Sztem.úgy ahogy van: Tök mindegy, hogy a mai világban milyen nálunk kapható festéket használsz.
Mondom ezt úgy, hogy magam is vaktában választanék.Bár inkább vizes bázisút használnék.
De akkor sem visszakoznék, ha oldószeres lenne csak a piacon.

Ha gazdag lennék akkor alapozásnak cink sprayt használnék.Csak hát az ára.....

/horganyzott drótra is pluszban azt tennék!/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 júl. 30, 13:57 
jojo írta:
Hali!

Én fekete Cellkolort használtam, de semmi problémát nem okozott.Vázra és a dróthálóra is ez került.

Bár egy madaras könyvben asszem úgy olvastam, hogy a megszilárdult festék nagyon kis mennyiségben nem veszélyes.

Persze ezt nem azt jelenti, hogy ugye azzal zabáltassuk a madarunkat...Egyébként egy jó lealapozott és előkészített fém rendesen lefestve elég jól fogja a festéket.

Nálam is voltak festékhiányos részek egy két rágós papagájnál, de soha nem volt semmi bajuk.

Hali!,még van 1-2 hetem addig átgondolom a dolgot mit alkalmazzak.

Köszönöm mindkettőtök válaszát


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO