Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 júl. 6, 14:24 
Nekem is van egy röpdém 0,8-as hálóból, a nagy kandúrunk rohangálását a tetején simán bírja. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 júl. 6, 14:00 
jojo írta:
Ádám, mi a gond evvel?

Nálam a 19 x 19 mm-es háló tökéletesen megfelel, igaz 1.4-es.
De hasonló is van nálam ami 0.8-as, teljesen jó és korrekt.

Persze látni kellene (na meg megfogdosni ) a szóban forgó dróthálót.
Nálam is van röpde hasonló módon megcsinálva.

Vagy mire gondoltál?

Szerintem arra gondolt,hogy 0.8-asból mindenképp jó minőségű kell(bár gondolom vastagabb jobb lenne) már a vékonysága miatt is,és abból nem kapsz 25 métert 12000 ft-ért.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 6, 6:51 
Ádám, mi a gond evvel?

Nálam a 19 x 19 mm-es háló tökéletesen megfelel, igaz 1.4-es.
De hasonló is van nálam ami 0.8-as, teljesen jó és korrekt.

Persze látni kellene (na meg megfogdosni ) a szóban forgó dróthálót.
Nálam is van röpde hasonló módon megcsinálva.

Vagy mire gondoltál?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 júl. 6, 0:35 
Schibo írta:
12x12 mm hálójú 0,8 mm vastagságú drótháló jó a nimfáknak?
Szerintetek ebből 1 m széles, 25 m hosszú, 12.000 Ft-ért jó ár, vagy drága?

Ha dróthálót teszek a földre, a szélén körbe zsalukővel lefogva, arra körbe 10x10 fából keret minden oldalon bevonva a fent írt dróthálóval elég biztonságos? A zsalukövön belül fel tudnám tölteni földdel néhány centi vastagon.
Zsilipnek meg egy sűrű anyagháló az ajtó köré.

Nem. Bővebben nagyon nem. :) Simán bemegy valami ezen, ha a nimfa nem is jön ki. Az ár is mutatja a drót minőségét.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 5, 15:51 
12x12 mm hálójú 0,8 mm vastagságú drótháló jó a nimfáknak?
Szerintetek ebből 1 m széles, 25 m hosszú, 12.000 Ft-ért jó ár, vagy drága?

Ha dróthálót teszek a földre, a szélén körbe zsalukővel lefogva, arra körbe 10x10 fából keret minden oldalon bevonva a fent írt dróthálóval elég biztonságos? A zsalukövön belül fel tudnám tölteni földdel néhány centi vastagon.
Zsilipnek meg egy sűrű anyagháló az ajtó köré.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 5, 11:44 
ckuzmos írta:
Ebben a topikban sok képet és megoldást találsz, illetve véleményeket is olvashatsz róluk. Lapozz illetve olvass vissza bátran.
Alapvetően azonban amit figyelembe kell venni:
- védelem alulról: többféle megoldás lehetséges, ezek lehetnek lábara felemelt és úgy lezárt aljzat, mély beton alap és így füves aljaz, vastag rácsozatú aljzat, vagy időszakos megoldásként betonkockás
- oldalsó védelem: dupla háló, üveg polikarbonát stb.
- felső védelem: tele fedés vagy duplaháló stb.
- időjárás (vihar): keret rögzítése hogy ne kapja fel a szél (betonozott lábak vagy egyéb módon fixált), tele tetőfedés esetén (pl. hullámpala) héjazat alá háló a biztonság kedvéért ha lekapja a szél.
- kiszökés elleni védelem: valamilyen zsilipezési rendszer dupla ajtóval vagy függönnyel

ha meg valamit kihagytam, biztos kisegítenek a többiek.

A megépítésnél ha csak az egyik nagyobb (hosszabb) oldalt hagyod meg nyitottnak (rácsosnak), a többit pedig teljesen lezárod (oldalsó és hátsó fal), sokkal jobb életfeltételeket lehet biztosítani mint egy minden irányból hálózott megoldás esetében. A megépítendő röpde helyének megválasztása más téma, ebben Lajos már útmutatást adott.


Köszönöm szépen, ezek után újragondoljuk az egészet, hogyan is legyen. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 5, 9:47 
Ebben a topikban sok képet és megoldást találsz, illetve véleményeket is olvashatsz róluk. Lapozz illetve olvass vissza bátran.
Alapvetően azonban amit figyelembe kell venni:
- védelem alulról: többféle megoldás lehetséges, ezek lehetnek lábara felemelt és úgy lezárt aljzat, mély beton alap és így füves aljaz, vastag rácsozatú aljzat, vagy időszakos megoldásként betonkockás
- oldalsó védelem: dupla háló, üveg polikarbonát stb.
- felső védelem: tele fedés vagy duplaháló stb.
- időjárás (vihar): keret rögzítése hogy ne kapja fel a szél (betonozott lábak vagy egyéb módon fixált), tele tetőfedés esetén (pl. hullámpala) héjazat alá háló a biztonság kedvéért ha lekapja a szél.
- kiszökés elleni védelem: valamilyen zsilipezési rendszer dupla ajtóval vagy függönnyel

ha meg valamit kihagytam, biztos kisegítenek a többiek.

A megépítésnél ha csak az egyik nagyobb (hosszabb) oldalt hagyod meg nyitottnak (rácsosnak), a többit pedig teljesen lezárod (oldalsó és hátsó fal), sokkal jobb életfeltételeket lehet biztosítani mint egy minden irányból hálózott megoldás esetében. A megépítendő röpde helyének megválasztása más téma, ebben Lajos már útmutatást adott.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 4, 20:53 
Igen, értem és én is érzem a problémát, vannak aggályaim. Hogyan építsünk olyan biztonságos röpdét, amiben kint hagyhatom őket éjszakára? Van olyan oldal, ahol ez lépésről lépésre le van írva?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 4, 14:32 
Nos én személy szerint az elképzelést és annak a megvalósítást több helyen is aggályosnak tartom. (A madarak szempontjából.)
A biztonságos udvari röpde jóval több előkészítést igényelne, mint ahogy nekem átjön az írásodból. A napi kétszeri mozgatáshoz zsilipelés kel, erőszakos levadászás a madár-ember kapcsolatban is problémákat fog okozni. Ha neagyisten elmentek boltba akárhova míg kint vannak a madarak akkor mi lesz?
Ahelyett inkább hogy papolok, elmondom én mit csinálnék:
Ha nem tudom olyan biztosságosra megépíteni a nyári rezidenciát, hogy abban akár éjszakára, akár felügyelet nélkül megbízhatóan el legyenek a madarak, akkor el sem kezdeném.
Helyette azt a lehetőséget vizsgálnám meg, hogy a nyaralóban hogyan lehetne naponta 1-2 órára zárt térben röptetni a madarakat. Ha ez megoldható, akkor egy nagyobb ketrec (akár csincsilla) vagy még azért kényelmesen mozgatható/szállítható szobai röpdében gondolkodnék, amiben utaztatni és nyaraltatni is lehetne a madarakat. Emellett a napi kiengedéssel, röptetéssel a mozgásigényt is ki lehet elégíteni.

Kérdésedre visszatérve: 2*2cm-es drótháló elégséges nekik, de nem sokkal drágább az 1*1-es sem ami jobban megfontolandó. Mezőgazdasági boltokban, vasáruházakban beszerezhető alapvetően. A műanya bevonattal kezelt hálók (szép zöldek) rágóknak nem valók, azt sokkal hamarabb megtalálják majd és megeszik mint a fa keretet adott esetben. Sima horganyzott az ajánlott, akár fonott akár ponthegesztett kivitelben.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 3, 21:25 
köszönöm a válaszokat! :)
Sajnos a leghosszabb szabi csak két hét lenne. A röpdét a szabadban szeretnénk felállítani, ahol rengeteg hely van, viszont a felsorolt állatok miatt nem hagynánk kint a madarakat éjszakára. A röpdét úgy képzeltük, hogy a füvön állna a kertnek egy árnyékos, de nem sötét részén (diófa alatt, sövény mellett), ahol többnyire mi is tartózkodunk. Oldala és teteje hálóval borítva, a rövidebb oldalon ajtóval, ahol be tudunk menni hozzájuk, hogy "elkapjuk"(?) őket. Levadászni kézzel szokták, vagy valami eszközzel (lepkeháló :) ). Nem szeretném elvadítani őket, most simán jönnek hozzánk, rajtunk vannak, stb. Csak épp arra nem tudom rávenni őket, hogy bemenjenek a kalitkába.
A 20x20 mm-es sűrűség nem túl nagy a nimfának? Milyen anyagú legyen a háló? Olvastam műanyag bevonatúról, gondolom az nekik nem jó.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 3, 8:25 
Szia Schibo,

Ha jól értem akkor a telken, ahova nyaralni mentek, szeretnétek egy röpdét építeni, és amikor oda mentek akkor vinnétek magatokkal is a madarakat.
Alapvetően az elképzelt méret megfelelő a két madárkának, nem hinném hogy zokon vennék az ugyan kisebb de ideiglenes mozgástér szűkülést. A szállítás ideje alatt egy kisebb kalitka is megfelelő az elhelyezés. Abba való berakás a kezességüktől függően könnyebb vagy bonyolultabb lehet, legrosszabb esetben le kell vadászni őket és egyszerűen berakni.

A nimfák is bizony rágnak, hosszútávon fa keret nem jó megoldás, de felügyelet alat kezelhető a helyzet. Nem világos azonban számomra hogy a telekre tervezett röpde zárt térben vagy kerti elhelyezésben lenne. Ettől függően kell a külső védelmét is megoldani, drótháló milyenségét megválasztani. Ezért nem tudom értelmezni azt sem hogy éjszakára nem meritek kint hagyni...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 júl. 3, 8:05 
Szia !

Mennyi időre mentek szabira ?

Ha 2 - 3 héten belől van, akkor elég lesz nekik egy hordozható voliert készíteni ( 6o x 6o x 1oo cm. )

A külső elhelyezésnél vigyázzatok arra, hogy de. 1o és du. 17 óra között mindig kapjon a volier árnyékot. Legalább 1/3 részben takarja a voliert. Az árnyékos részre tegyetek ülörudat.
Ivó és fürdővíz mindig legyen elöttük.
Ha megoldható a voliert legalább 1 méter magasan helyezzétek el.
A felsorolt ragadozók miatt a rácsozat legfeljebb 2o x 2o mm, vagy annál kevesebb lyukbőségű legyen.
Kellemes pihenést :


:09:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 2, 21:42 
ja, és milyen sűrű rács kell nimfának?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 júl. 2, 21:41 
Sziasztok! Új vagyok ezen az oldalon és a madártartásban is, ezért segítséget kérek. Februárban és áprilisban vettünk egy-egy nimfapapagájt. Napközben szabadon vannak az egyik szobában (5 méter), amikor hazaérünk, két szobán keresztül tudnak repülni, kb. 10 métert, plusz konyha, előszoba. Szabira megyünk a telekre és vinnénk magunkkal őket, ezért röpdét szeretnénk építeni. Mekkorát építsünk, hogy ne érezzék ezután rabságnak? Sajnos anyagi okokból 5 méterest sem tudunk, pedig hely van bőven. Mi lenne a minimális méret? Milyen hálót vegyünk hozzá? Gazdaboltban, vagy hol lehet ilyesmit kapni? Nekik ugye lehet fából is a keret, nem faragják szét? 2,70 hosszú, 0,70 széles, 1,70 magas elég lenne? Valami régi vastag fa ablakkereteket nézett ki a férjem erre a célra. Nem tudom, hogy oldjuk meg a madarak berakását és kivételét, mert éjszakára nem mernénk kint hagyni őket. A környéken van nyest, macska, róka, kóbor kutyák (zárt kert).


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 6:42 
Köszi a fotót.:) jó megoldás


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 máj. 16, 22:13 
docoo írta:
Erről tudnál csinálni egy fotót??? Mert nagyjából el tudom képzelni de egy kis.rész ködös.

Kép
Valahogy igy próbáld elképzelni..

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 16:01 
Védőházikónak 1 réteg osb is elég??? 10mm es???


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 9:18 
Erről tudnál csinálni egy fotót??? Mert nagyjából el tudom képzelni de egy kis.rész ködös.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 8:29 
docoo írta:
Igen és fémre popszegeccsel fel tudom rakni a hálót ??? Meg az osb-t???


Milyen a zártszelványed és az OSB lapod? Mert nálam egyik kaliton úgy van, hogy 1,5-ös zártszelvényből van hegesztve a keret, az OSB (12mm) meg méretre van vágva, úgy hogy belemenjen a keretbe. És aztán oldalról egyszerű forgácslapba való csavarral van rögzitve. Persze a keret előfúrva és a csavar feje belemélyitve. Igy a madár nem fér hozzá az OSB-hez, nem tudja megrágni, mert az ugye nem tesz valami jót az egészségének.

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 7:41 
Én is erre gondoltam csak ennyire nem vagyok ismerős a csavarok terén. :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO