Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 21:14 
Akkor szerintem én is hanyagolom ,de ha egész évben kint szeretném tartani őket elég ha lefoliázom vagy kéne a védőház??? Bár ha ugy se mennek be akkor fölösleges. Odu lenne fent mindig. hullámos nimfa és pyrrhura fajaim vannak jelenleg. Arra gondoltam hogy a felét osbvel fedném le és akkor lenne szélvédett hely meg miegymás.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 19:57 
Nálam 2 röpdében van védőházikó de a királyok magas ívben tesznek rá, viharban is kint piknikeznek, ahelyett, hogy bemennének a gyagyások, a verébnél meg jó nagy, szinte üvegház, azt minden papagáj használta amelyik ott volt -anno--elhelyezve, a pyrrhuráknál meg nincs védőházikó (már -mert megszüntettem mert úgyse mentek bele.) de nekik az odú a mindenük.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 15:45 
Én ugy gondoltam hogy függölegesen lessz a drótháló. És szerintem 2 db 2m*2m es fakból fog álni vagy 2m*1.5m fakból ezeket az adatokat még rejtély fedi. Nálatok van védőházikó??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 12:49 
docoo írta:
A drothálo rögzitése miatt muszly méterenként nem akarom drottal összefogni. Köszi frici a megerősítést:)


Vízszintesen nálam is méterenként vannak a stafnifák, de a 3,5 méteren nincs függőleges alátámasztás, erre gondoltam.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 11:52 
A drothálo rögzitése miatt muszly méterenként nem akarom drottal összefogni. Köszi frici a megerősítést:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 8:37 
docoo írta:
Köszönöm a gyors választ 1 méterenkénti alátámasztásban gondolkodom.


Az egyik röpdém nekem is 5*5-ös fenyő stafnifából van, 3,5 m hosszú, nincs alátámasztva de nem hiszem, hogy fél centinél többet hajlana be, pedig meg van már pár éve, elég erős. Méterenként szerintem felesleges alátámasztani.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 6:04 
Köszönöm a gyors választ 1 méterenkénti alátámasztásban gondolkodom.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 7, 21:38 
Elég gyengus lesz, nálam azért 7x7-es, (vagy vastagabb? :oops: ) de ha sűrűn merevíted akkor talán jó lesz.

Én nem szeretem a kisebb méretet, mert a drótháló feszítéskor elhúzza.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 júl. 29, 16:32
Hozzászólások: 7
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 máj. 7, 21:06 
docoo írta:
Sziasztok volier vázát lehetne 5*5 stafniból csinálni??? 2*3 vagy 3*3 mas szeretnék építeni. szerintetek birná???

Persze, csak tegyél bele elég merevítést, és felület kezeld. Esetleg ha olyan fajokat tartasz benne akik szeretnek rágcsálni, akkor érdemes belülről tenni a rácsot, mert hamar szétrágják :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 7, 20:53 
Sziasztok volier vázát lehetne 5*5 stafniból csinálni??? 2*3 vagy 3*3 mas szeretnék építeni. szerintetek birná???


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 22:02 
Ilyen megoldásokat én is láttam, biztos, hogy ez a legbiztonságosabb egér és patkány ellen, de nekem fák vannak a területen, amiket szeretnék a volierben tartani. Tehát ez a megoldás kilőve. Most volt egyébként egy patkányirtási akcióm, a rég bevált módszerrel. Lada Niva kipufogóra húzott gumi cső, szívató ráhúz, és láss csodát...... ! Előtte kb 15 kg patkány mérget etettem meg, és semmi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 19:15 
jojo írta:
Május? :(

Sajna nem fogok tudni most hazamenni valószínűleg addig. De igyekszem, mert annyira én se szeretek albiba lenni végig.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 17:44 
Május? :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 16:16 
jojo írta:
Ádám!

Képeket! Ne hagy ki abból a látványból! :lol:

Mivel egy házról van, én biztos lebetonoznám, és leburkolnám az alját és homokot vagy sódert szórnék a madarak alá vékony rétegben.

Tudom babra munka, és drága én sem szívesen álltam neki de most már látom, hogy megérte.
Én földet nem tennék be a házba, bár olcsó megoldásnak tűnik azaz nem kerül semmibe.

A külső röpdék nincsenek lebetonozva az anyagiak hiánya miatt, csak egy szigetelő lemez van lerakva, és azon van a 20 cm-es földréteg ami be van füvesítve.Hát alulról még nem támadott senki, de a 19x19 mm-es hálón bemegy az egér.

A föld ott is a kinti röpdéknél van, nem a védőházakban bent. Képet majd csinálok ha otthon leszek és el tudok ugrani hozzá. Ez leghamarabb valamikor májusban lesz majd. Neked lesz külön egy amin jojo felirattal állok majd a röpdék előtt. :lol:

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 14:39 
Ádám!

Képeket! Ne hagy ki abból a látványból! :lol:

Mivel egy házról van, én biztos lebetonoznám, és leburkolnám az alját és homokot vagy sódert szórnék a madarak alá vékony rétegben.

Tudom babra munka, és drága én sem szívesen álltam neki de most már látom, hogy megérte.
Én földet nem tennék be a házba, bár olcsó megoldásnak tűnik azaz nem kerül semmibe.

A külső röpdék nincsenek lebetonozva az anyagiak hiánya miatt, csak egy szigetelő lemez van lerakva, és azon van a 20 cm-es földréteg ami be van füvesítve.Hát alulról még nem támadott senki, de a 19x19 mm-es hálón bemegy az egér.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 13:38 
Egy ismerősömnél láttam azt a megoldást, hogy szépen megcsinált minden röpdét a madaraknak esztétikusan és még jojo is boldogan nézegethetné őket. :lol: Azonban az egész röpdepark köré húzott fel egy védelmi falat, mint amit Csaba mondott. Az alja lemez és utána apró lyukú erős drót, még a teteje is. Így lényegében egy erős nagy külső röpdében vannak benne a madarak "kis" röpdéi meg a védőházak. Teljesen behatolás biztos az egész és ha esetleg valahogy az egyik madár kijutna a röpdéjéből akkor sincsen baj, mert a külső röpdéből nem tud kimenni. A védőházak is nagyon jól meg vannak csinálva, nagyon jól takaríthatók és tisztán tarthatók. Ha kell fűthetőek. Lehet fura elképzelni, de nagyon szépen meg van csinálva és mindig örömmel járok nála. Az ára? Hát nem olcsó, de pár darab elpusztult ara vagy kakadu sem az...

szerk: Ja és az alap végig betonozva van és arra van föld rakva meg abba lett vetve fűmag. Így alulról is biztos, de ugyanúgy esztétikus is. Ha befejezem a sulit és megint kezdek madarászni akkor én is így fogom megcsinálni. Kicsire már nem adunk, akármeddig is tart majd összeszedni a pénzt rá...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 18:11 
Igazad van, de a 20 centit minimumnak szántam az alsó behatolók ellen, ha bár a beton alá helyezett esetleges valami amit a rágcsálók undorítónak tartanak megoldás lehet. A lemezben annyiban igazad van, hogy pl az egér nem mászik fel rajta / talán /. Természetesen egy etető kuckóval kifoghatók a madarak, így is tervezem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 18:01 
Na akkor én csak tovább ülök itt, irogatok és közben reszelem a körmömet :)
(megtehetem, nekem a belső elrendezés várat magára :lol: )

A 20cm mély alap a ...-al egyenlő. Ha nem betonozod le a belső teret, a legelső aknamunkás önkéntes megzabálja a madaraidat.
Ha már 30 cm-re felhúzod az alapot, akkor attól függően hogy mivel akarod borítani (esztétika), akár lemezelheted is ugyan ilyen magasságban.
Az 1x1-es rácson az egér simán ki be mászkál, mindaddig amíg a benti kajától annyira el nem hízik amíg nem fog kiférni rajta. Bent meg fogdoshatod őket mindenféle trükkel, amivel a madarakat nem teszed tönkre.
Ha a madaraidat rászoktatod majd valami csemegére, (például lisztkukac) akkor könnyen beszoktathatod őket egy fogó kalitkába. Nem kell őket zargatni ha nem muszáj, no meg te sem izzadsz le.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 17:43 
Úgy látom, dől a segítség. / ez jó /
Próbálom összeszedni a dolgokat. Merek "nagyot álmodni", mert megpróbálok erre a célra egy pályázatot átverni, ami 65 % vissza nem térítendőt biztosít, a 35 %-ot, meg mellé teszem.
Természetesen rengeteg oldalt megnéztem, vannak is szívemnek tetsző megoldások.
Reagálnék egy-két dologra. A magasan belemezelt alap nekem sem tetszik, abban viszont igazad van, hogy nem kell a földről indítani a dróthálót. Nálam általában az okozza a gondot, ha pl benéz a macska az ablakon. Erre van megoldás, kb 30 cm magas alap és a külső oldalára tenni a hálót, hogy ne tudjon rajta közlekedni. A kis lukméretű háló 1x1 cm véd minden külső behatolótól, ha ez kívülről duplán van, még a gyöngybagolytól is. Természetesen az alapot legalább 20 cm mélyen ki kell betonozni. Belül nem gondolnám, hogy duplán drótozok / egzótákról beszélek, nem papagájokról /. A magas volier, a madarak megfogásánál problémát jelenthetnek. Nem tervezem a terület lebetonozását sem, mert szerintem ekkora felületnél nem okozgat gondot a kezelt földes felület. A polikarbonátot nagyon jó dolognak tartom, ezért ennek a beépítését tervszerűen, mint határoló és fedőanyag is tervezem. A váz egyenlőre kérdésez, de nekem a fa jobban tetszik, mint a fém váz.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 16:28 
Ezt mondom én is, hogy más egy röpdesor, de azért belinkelgettem már olyat is ami kiülős,(van dögivel) és kis takarással nem annyira, vagy semennyire sem élvezhető.Mondjuk ha esetleg üveg az alja....Lehet kapni biztonsági üveget is, nekem is azzal vannak lefedve az egyik röpde részben.
Bagatel, meg sem mondom mennyibe került..(ingyen volt :) )


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 17:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO