Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 20, 10:08 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Rendben, csak érdekelt. Mert azért mégis 7 éven keresztül szobában éltek, nehogy valami baj legyen. Remélhetőleg - ha az idő is jó, akkor kimehetnek két héten belül a volierbe.

Azért figyelj az időjárás jelentésekre, nehogy most jöjjön még éjszakai fagy (semmi sem lehetetlen). De ha már megszokták, akkor ritkán lesz gond belőle.


Persze, most még semmiképp nem mennek ki. Most hétvégén kerül a drótháló a vázra, és a védőházikó is meglesz, és ha nagyon ügyes vagyok, már a helyére tudom nyomatni, bár szerintem az már csak jövőhéten lesz. Mindenesetre olyan május elején-közepén már kinn akarom őket tudni - időjárástól függ. De azért remélem nem lesz olyan őrült időjárás, hanem jön a szép nyári meleg.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 20, 8:22 
Lacrimosa írta:
Rendben, csak érdekelt. Mert azért mégis 7 éven keresztül szobában éltek, nehogy valami baj legyen. Remélhetőleg - ha az idő is jó, akkor kimehetnek két héten belül a volierbe.

Azért figyelj az időjárás jelentésekre, nehogy most jöjjön még éjszakai fagy (semmi sem lehetetlen). De ha már megszokták, akkor ritkán lesz gond belőle.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 20, 8:09 
Warhawk írta:
A szigetelés csak azért fontos, hogy ne fújjon át rajta a szél. Még kemény mínuszokban sem szokott gond lenni (kivéve ha eszükbe jut költeni). Ha szél és fagymentes helyen vannak (itt jegyezném meg, hogy -15 fokokban sincs gond, csak befagy a vizük), akkor simán áttelelnek. A lényeg, hogy szokniuk kell a hideget azaz a meleg szobából ősszel már nem szabad kitenni őket (tudom nálad nem így lesz, de azért csak leírtam).



Rendben, csak érdekelt. Mert azért mégis 7 éven keresztül szobában éltek, nehogy valami baj legyen. Remélhetőleg - ha az idő is jó, akkor kimehetnek két héten belül a volierbe.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 20, 8:04 
A szigetelés csak azért fontos, hogy ne fújjon át rajta a szél. Még kemény mínuszokban sem szokott gond lenni (kivéve ha eszükbe jut költeni). Ha szél és fagymentes helyen vannak (itt jegyezném meg, hogy -15 fokokban sincs gond, csak befagy a vizük), akkor simán áttelelnek. A lényeg, hogy szokniuk kell a hideget azaz a meleg szobából ősszel már nem szabad kitenni őket (tudom nálad nem így lesz, de azért csak leírtam).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 20, 7:53 
Sziasztok
Még egy kérdés: Ti hogy, ill. mivel szigetelitek a védőházikókat télen - ha a madarak is kinn vannak?
Úgy terveztem, hogy a madarak (nimfapapagájok) télen is nyugodtan kinn lehetnek, de anyám folyamatosan rágja a fülem, hogy már első éjszaka le fognak fordulni az ágról stb.
Na mindenesetre persze semmiképp nem fogom csakúgy úgy hagyni őket kinn. A védőházikó 1 négyzetméteres lesz, ahova éjszaka lesznek bezárva, ill. ahova visszavonulhatnak rossz idő esetén. 2,5 cm vastag bútorlapból készül, amire rárakunk valamilyen szigetelő anyagot (nem jut most eszembe a neve..) olyan 5 centis vastagsággal, amire még egy vékony falemez kerül rá. Ezenkívül télen fólia is kerül rá - ahogy a volier többi részére a kemény szelek elkerülése végett. Melegítésre egy infralámpa kerül be, amit minden este egy fél órára felnyomok, és akkor jó meleg lesz benn egész éjszaka.
A védőházikóban lesz egy vastag ág (olyan 10 cm átmérőjű) és 3-4 20 cm átmérőjű 20 cm hosszú gurigák lesznek az egyik falra felszerelve, amiben imádnak aludni.
Az udvarban erős szelek sosincsenek, mert eléggé zárt, 4-5 méteres bástya és a szomszéd ház, amelyik szintén magas.
Mit lehetne még tenni a hideg ellen? Valami tipp?
Ti hogy csináljátok?

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO