Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 15, 18:40 
Tudom, hogy az a legolajosabb, de itt a környéken mindenki ad nekik. Gondoltam érdekes. Szívem szerint fehéret meg csíkosat adnék, de fehéret nem találok sehol.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 15, 18:20 
adam92 írta:
Szerintetek az a jobb ha csak csíkos napraforgót adok a madaraimnak vagy ha fele fekete és fele csíkost?

Feketét ne adj. Max csíráztatva. Az a legolajosabb, legegészségtelenebb.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 15, 18:01 
Szerintetek az a jobb ha csak csíkos napraforgót adok a madaraimnak vagy ha fele fekete és fele csíkost?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 21, 19:24
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Valódi név: Gyulai László
   
Hozzászólás 2010 dec. 6, 19:23 
Szia Zotyka!

Próbáld meg a Gazdaboltokban, Pl.: Simai út, Sóstóhegy, stb.

Üdv: Kanáris

_________________
Madárbaráti üdvözlettel: Kanáris http://kanaris.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 aug. 16, 13:49
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Nagyhalász
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 20:43 
Sziasztok!

Azután érdeklődöm,hogy valaki nem-e tudja Nyíregyházán hol lehet kimérősen magokat vásárolni /köles, fénymag, négermag, kender, stb.
Ha valaki tudna segíteni köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 15:04 
conure írta:
Hali

Nem tudom mi van mostanában, de elég sok hozzászólásom eltűnik az éterben, és általában olyankor, mikor több topikba is befirkálok :?


Hali,

jelentkezz ki légyszi és a bejelentkezésnél pipáld be az "Automatikus bejelentkezés"-t is. Ilyenkor ha le is jár az időkorlát, a rendszer lekezeli anélkül hogy bármit is észrevennél.
Ha ezek után is tapasztalsz problémákat, szólj priviben.

Köszi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 14:28 
Eltűnik?
Ha sikeres volt a hozzászólás elküldése, és utána látod is (olvasod), le ellenőrzöd hogy tényleg bekerült a topikba, akkor annak nem szabad csak úgy eltűnnie...

Légyszi ha ilyet tapasztaltok, szóljatok mindenképp (priviben), de előtte tényleg nézzétek meg hogy bekerült e a rendszerbe a hozzászólás...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 17, 19:45 
conure írta:
Tegnap válaszoltam rá, hogy kb.20 féle. Meg azt is, hogy tévedtem ,mert kicsit utána néztem és láttam mégis van tenyész magkeverék. Legalábbis annak ajánlják.

Nem tudom mi van mostanában, de elég sok hozzászólásom eltűnik az éterben, és általában olyankor, mikor több topikba is befirkálok :?

Ezt én is tapasztaltam már, elvileg ezt a használt böngésző és a peches időzítés okozhatja... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 17, 19:29 
Hali

Tegnap válaszoltam rá, hogy kb.20 féle. Meg azt is, hogy tévedtem ,mert kicsit utána néztem és láttam mégis van tenyész magkeverék. Legalábbis annak ajánlják.

Nem tudom mi van mostanában, de elég sok hozzászólásom eltűnik az éterben, és általában olyankor, mikor több topikba is befirkálok :?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 17:26 
conure írta:
Az igazság az, hogy a madaraim sokkal több féle magot esznek, mind bármelyik gyári keverékben van, meg ezek a keverékek szerintem inkább házi kedvenceknek valók mint tenyészmadaraknak, harmadszor pedig nem tesz különbséget a téli mínusz , és a nyári dög meleg között, amikor is teljesen más a madarak energia szükséglete és étvágya.

Hányféle magból állítod össze (kb) az eleséget? (Természetesen ez megint madaranként is változik gondolom, de úgy átlagban)?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 12, 21:41 
Warhawk írta:
conure írta:
Egy-két madarat ellehet látni gyári keverékkel, de egy egész állományt már egy kicsit költséges lenne.

Én ismerek olyan tenyésztőt aki így cselekszik (szerintem negatívba van a végére). De ha nagykerben veszed 20 kilós zsákban, akkor annyira nem vészes ezeknek a tápoknak az ára. Persze még így is többszöröse annak amit saját magának tudna az ember (szerintem).


Az igazság az, hogy a madaraim sokkal több féle magot esznek, mind bármelyik gyári keverékben van, meg ezek a keverékek szerintem inkább házi kedvenceknek valók mint tenyészmadaraknak, harmadszor pedig nem tesz különbséget a téli mínusz , és a nyári dög meleg között, amikor is teljesen más a madarak energia szükséglete és étvágya.
Tehát mindenféleképpen a gyárit ki kellene egészíteni elég rendesen. Akkor meg már egyszerűbb és jóval olcsóbb a saját keverék, amit mindig úgy keverek ahogy éppen a hőmérséklet, meg a tenyészidőszak megkívánja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 12, 21:31 
dobozostej írta:
Hogy lehet pormentesíteni a magokat? Vagy ez hülye kérdés? :D A napraforgó mag amit veszek az általában elég poros, meg még szoktak benne lenni nagy darab virág maradványok is.


Fogsz egy nagy szobai ventilátort, aztán megfelelő távolságra előtte, magasból öntöd egyik edényből a másikba. Ha jól csinálod akkor a mag az alsó edénybe köt ki, a por meg elszáll :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 20:57 
Hogy lehet pormentesíteni a magokat? Vagy ez hülye kérdés? :D A napraforgó mag amit veszek az általában elég poros, meg még szoktak benne lenni nagy darab virág maradványok is.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 20:24 
conure írta:
Egy-két madarat ellehet látni gyári keverékkel, de egy egész állományt már egy kicsit költséges lenne.

Én ismerek olyan tenyésztőt aki így cselekszik (szerintem negatívba van a végére). De ha nagykerben veszed 20 kilós zsákban, akkor annyira nem vészes ezeknek a tápoknak az ára. Persze még így is többszöröse annak amit saját magának tudna az ember (szerintem).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 19:13 
Egy-két madarat ellehet látni gyári keverékkel, de egy egész állományt már egy kicsit költséges lenne. Eddig én magam készítettem a keverékeket, és megkockáztatom mind a magfélék számában mind a minőségben veri a gyáriakat. (nem hinném, hogy a gyárit kiválogatnák szemenként, én minden keverést, ami kb 1 hónapig elég, amennyire lehetséges kiválogatok, és pormentesítek)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 17:25 
conure írta:
Megbízható hely? Az az, ahol bevizsgáltatják a magokat. De van ilyen? Én kétlem, de reménykedem.

Én abban reménykedem, hogy a Belgák elég alaposak élelmiszer-egészségügyi kérdésekben. Szóval belga magkeveréket veszek (Versele-laga). Igaz, hogy a mag nem ott terem, de komolyabb előírásaik és ellenőrzési mehanizmusaik vannak mint nálunk az ember-kajákra. Az is igaz, hogy pár éve több tonna Versele magot vontak be, mert a saját ellenőrzésük utólag túl magas értékeket talált az egyik termékben.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 21:49 
Hát igen, a kukoricában még csak-csak felismerhető, ha az ember csövesen szerzi be, de aggodalmam inkább a búzára, zabra, rozsra, stb terjed ki. (állítólag a rozs a legellenállóbb, igaz azt meg a madarak legkevésbé eszik meg) Vajon a takarmányboltban vásárolt magoknál észre vehetünk e valami jelét legalább a fertőzésnek? Ezt lenne jó tudni.
Megbízható hely? Az az, ahol bevizsgáltatják a magokat. De van ilyen? Én kétlem, de reménykedem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 20:40 
conure írta:
A kérdésem az lenne, hogy van e valakinek tapasztalata, ismerete affelől, hogyan lehetne kiküszöbölni a fertőzött magok etetését, megállapítható-e egyáltalán házilagosan (esetleg szabad szemmel) a fertőzöttség.
Jó lenne ezen a téren okosodni, tehát várom a felhalmozott ismereteket.

Próbáltam már ennek utána nézni, de túl sok információt nem leltem fel ebben a témában én sem. Tanulni meg túl régen tanultam már róla. A gabona erős fertőzöttség esetén úgy néz ki mintha megégett volna, a kukoricánál pedig jól látható a rothadás. Ugyanakkor enyhe fertőzöttség esetén nem vagy csak nagyon nehezen lehet észrevenni (gondolom csak laboratóriumi vizsgálattal) a fertőzöttség mértékét. Enyhe fertőzöttség mindig is jelen van a gond csak az ha megnő a koncentrációja.

"A Fusarium graminearum legjobban 25 Celsius-fokon és 0,88-os vízaktivitási szint fölött szaporodik el. A Fusarium culmorum legjobban 21 fokos környezetben 0,87-os vízaktivitás fölött fejti ki hatását. A két faj földrajzi elterjedését leginkább a hőmérséklet határozza meg. Az F. graminearum a szokásosabb fajta, s leginkább a melegebb égtájakon található meg. A vomitoxin mind az embereknél, mind pedig az állatoknál okozhat gombák által terjesztett mérgezést."

"A mikotoxinok íztelen, szagtalan és szabad szemmel nem felismerhető anyagok, ezért fontos a megelőzés. Sajnos a sütőipari feldolgozások során nem semmisülnek meg, sőt a raktározott gabonában több évig is elél."

Kép

Ezek mérgek (ahogy mondtad) rendkívül erősek. Példának okáért a Deoxynivalenol (ez a méreg fordul elő a leggyakrabban fuzárium fertőzés következtében) annyira erős, hogy egy felnőtt ember szervezetébe maximum 0,007 mg/kg kerülhet naponta következmények nélkül. Egy kiló kukoricában átlagosan 0.1 mg található. Ezt még emberi fogyasztásra alkalmasnak tartják.

Szóval nehéz felismerni (ha nem lehetetlen) és még a sütéstől sem bomlanak le... szerintem az egyetlen esély, ha megbízható helyről vásárolunk takarmányt. A kérdés már csak az, hogy van ilyen hely?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 20:12 
Hali

Magkeveréket, de milyet? Fuzáriummal fertőzöttet, vagy menteset? Ez itt a nagy kérdés, ugyanis gondolom senki sem örülne annak, ha a sok-sok év alatt összehozott állománya egy hét alatt nullára redukálódna.

Bizonyára valamennyien hallottatok róla, hogy az idén a gabonák a sok esőtől fuzárium fertőzöttek. A fuzárium toxin erősen mérgező, még egy akkora állatra is mint egy ember :lol: , vagy egy marha. A madarak meg egyenesen pottyannak le a rúdról ha kapnak belőle.
A kérdésem az lenne, hogy van e valakinek tapasztalata, ismerete affelől, hogyan lehetne kiküszöbölni a fertőzött magok etetését, megállapítható-e egyáltalán házilagosan (esetleg szabad szemmel) a fertőzöttség.
Jó lenne ezen a téren okosodni, tehát várom a felhalmozott ismereteket.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 20, 14:28
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 15:11 
feketemarcsi írta:
Annak mondja magát, de szerintem még az életben nem nevelt fel saját kezűleg egyetlen madarat sem.

Ilyen körülmények között nem csodálom!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:45
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO