Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 10, 21:38 
Nem tudtam hogy hol kérdezzem, de atalán ez a legmegfelelőbb topic!

Nos, arra lennék kiváncsi hogy az alábbi képeken, Milyen magokat ismertek fel!
Most vettem ebből 50 kilot próbára, csak nem tudom pontosan milyen magokból áll!
Aki biztosan tudja kérem irja le, Köszönöm!
A vörös köles és fehér köles biztos :D , a többit nem tudom.

Kép

Kép

Kép

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2008 jan. 10, 15:11 
sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy a kukorica, búza, napraforgó, köles, muhar és a fénymag mennyibe kerül Szlovákiában?
Előre is köszönöm!
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 22:28 
Használ valaki az egzóták etetésénél szőlőcukort. Egyáltalán szabad?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 19:33 
kovács attila írta:
Szia waxbill! Nem tudsz véletlenül tel.számot mag ügyben. üdv. Attila


Szia Attila!

Egy kis éjjeli ragadozómadár megelőzött... :D Én is ezt a számot írtam volna.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 12:00 
Szia Attila!

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de tudok segíteni.(A Robi a szomszé-
dom. Ő a tulajdonos fia, és vele lehet megbeszélni a magokkal kapcsola-
tos ügyeket.)
Sexty Róbert tel.: 06 - 30 - 985- 6321
Csak ő tud segíteni, mert ő irányítja a túrajáratokat, és amúgy is Ő az
illetékes. Halkan: vele lehet ü...telni!!!!! Remélem érted?!

Üdv: Vs.


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 9:56 
Üdv Mindenkinek! Nem kell idegenkedni a jó minőségű gtyári magkeverékektől, tápoktól, hisz ezet szigorúan ellenőrzött körülmények között készítik. Az esetleges problémák általában a kereskedelmi láncba keresendő szállítási ,tárolási gondok stb, ezért mindíg győződjünk meg a szavatosságról, sértetlen csomagolásról. A magok, zöldség félk sütésével főzésével rontunk a beltartalmi értéken, ezért a magokat csíráztatva, a zöldséget ,gyümöllcsöt nyersen adjuk. Természetesen a zöldség féléket megbízható helyről szerezzük be. Télen lehet búzát ,zabot hajtatni, és fagyasztott félérett magvakat etetni, erre a legalkalmasabb a fürtös köles, egyébb kölesfélék, búza. A vitamin vízbe való adagolását nem tartom jónak, mivel egyébb szennyeződés is bekerül a vízbe, és így nagyobb kárt okozunk mint hasznot. Én a vízbe almaecetet öntök (erről külon várom a véleményeteket). üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 21:38 
Szia waxbill!

Nem tudsz véletlenül tel.számot mag ügyben.

üdv. Attila


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 20:12 
Szia Kerek Laci!

Elnézést, hogy itt válaszolok a kérdésedre, amit telefonon tetél fel, de hátha mást is érdekel:

A Kite-Aprómag Kft. Karcagon bruttó 180 Ft-ért adja a kanári magkeveréket, 25 kg-os zsákokban. Apró magfélékkel (saláta-, répamag, stb.) nem foglalkoznak, ezzel kapcsolatban nem tudtak nekem mondani semmilyen beszerzési forrást.

Saját tapasztalat: tiszta, jó minőségű magot forgalmaznak, többször vásároltam már tőlük, igaz nem keveréket, hanem fénymagot, muhart, hántolatlan rizst és fehér kölest.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 20:11 
A lágyeleség kis adagokban való lefagyasztásához tökéletes a bonbonos doboz belső műanyagja.
Én újabban kis golyókat formálok belőle (ha nagy, kettőbe vágom) és tálcán fagyasztom le. Ha megfagytak, mehetnek zacsiba vagy dobozba.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 19:52 
Szia Dóra!

Én a tojást is hozzákeverem, és apró tasakokba lefagyasztom. Ha kevés madarad van, egy zacsiba fagyaszd le kb:0,5 cm vastagon, utána csak törnöd kell mindig egy kicsit, és nem kell minden nap összeállítani. Ha hűtőben tartod a főtt vagy áztatott kaját, akkor néhány nap alatt megromlik (savanyodik).A tojásos kaját ha lehet akkor add nekik, ha otthon vagy, és egy óra múlva vedd el a maradékot, mert könnyen romlik, és ez csak kiegészítő eleség. Az enyémek (főleg a zebrák, sirálykák) ha tehetnék egész nap ennék, és az már minden, csak nem egészséges.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 19:08 
utipéter írta:
Én egy tasak rizst+ugyanennyi hántolt kölest megfőzők és 6 főtt tojást vágok hozzá.


Kedves Utipéter!

Igen, ezt tőled tanultam.Egy teáskanálnyit kapnak naponta a pépből.A főtt tojást hozzáreszelem, mert csak a fehérjét eszik meg.Másnap kidobom, ami maradt, mert nagyon megkeményedik.Hűtőben tárolom a főtt köles-krumpli-rizs többi részét, meleg vízzel átnyomkodom, mielőtt adok belőle egy újabb kávéskanálnyit.Naponta 3x cserélem az ivóvizet, mert hamar nagyon piszkos lesz.És már előfordul, hogy szezámmagból, lenmagból után kell pótolni délután...
Lehet különben, hogy túletetem őket :? , mert igen jó húsban vannak :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 21:37 
a rizst szoktuk a lágyeleségbe kissé megfőzve adni, de ezt is csak nagyon kis mennyiségben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 21:35 
Szia Dóra!

Ha esetleg én lettem volna! Rizs+hántolt köles+tojás főzve, de ez 4 madárnál kb:1 kávéskanálnyi, csak amit azonnal megesznek!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 20:59 
Isten ments! A magokat nem főzöm, csak a kölest, mert az egyik fórumtárs a minap ezt tanácsolta.Próbáljam a biokölest is natúr? Megjegyeztem, hogy a magkeveréket meg kell mosni és kiszárítani odaadás előtt.Ez is most már így van, 1 éjszakát száradnak a cserépkályha tetejére tett papír kéztörlőkön.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 18:17 
Szia Dóra !

Még sok minden van amit ki lehet próbálni az etetésükre.
Egyre azért felhívnám a figyelmedet a magokat nem feltétlen kell megfőzni, mivel a vitaminok nagy része elbomlik a hő hatására és sokat veszít a tápértékéből az eléjük tett eleség. A száraz magok is előre átnedvesednek, melyeknek a begyben kellene és ekkor már nem veszik fel azt a begyváladékot, melyet a magok puhitására és főleg az előemésztésére talált ki az evolúció... ennek sajnos a következménye lehet a bélcsatorna hurutos fertőzése, ami aztán a madarak pusztulásához is vezethet... a vadon élő madaraknak sem főzik meg a magokat...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 12:51 
Nagyon örülök, hogy számos innen olvasott jó ötlet bevált! A madaraim ettek a rizzsel és krumplival főzött biokölesből.És valamennyi fogyott a mézzel csöpögtetett főtt, reszelt almából és répából is.Továbbá a magkeverékkel egyidejűleg fogyott el a szezámmag és a lenmag!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 19:36 
Dóra írta:
...Nagy hátrány, ha tavaszig csak salátalevéllel kell beérniük? ...


Szia Dóra!

Nagy hátrány lenne, de szerencsére ősztől tavaszig tombol a tyúkhúr szezon!!! Mindenfelé megtalálod, még a hó alatt is gyönyörű egészséges leveleket nevel.
Én a saláta helyett nyáron gyermekláncfüvet adok a madaraimnak, és mire véget ér a gyermekláncfű-szezon, jön a tyúkhúr-szezon. Ki van ez találva kérem! :D

A saláta, amit a boltban megvásárolsz, tele van kemikáliákkal. Koós Laci rizspintyeinek még a csőre is kifehéredett tőle, erről olvashatsz a rizspintyes topicban.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 18:44 
utipéter írta:
én inkább magam sütöm nekik a piskótát. Teszek bele mézet, apróra tört tojáshéjat, magkeveréket,(imádják) 4 tojás, 4 csapott kanál cukor, 4 púpozott kanál liszt.Sűtőport nem használlok! Kiszárítva hetekig eláll. A nejem már ferde szemmel néz, mikor kiderül, hogy a sütiből nekik csak az illat marad.


:D
Köszönöm a jó ötleteket, kipróbálom! A madaraim számára el fog kezdődni az aranyélet!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 18:23 
Szia Dóra!

Káposztát ne adj nekik, mert puffaszt! Én egy tasak rizst+ugyanennyi hántolt kölest megfőzők és 6 főtt tojást vágok hozzá.Ezt a mennyiséget kiadagolom és lefagyasztom, így időt spórolsz.Minden nap kaphatnak, de csak amennyit egyszerre megesznek!De ez csak egy alap, amit változatosan dúsíthatsz. A répát, krumplit főzve szeretik, babapiskótát is szívesen fogyasztanak, bár én inkább magam sütöm nekik a piskótát. Teszek bele mézet, apróra tört tojáshéjat, magkeveréket,(imádják) 4 tojás, 4 csapott kanál cukor, 4 púpozott kanál liszt.Sűtőport nem használlok! Kiszárítva hetekig eláll. A nejem már ferde szemmel néz, mikor kiderül, hogy a sütiből nekik csak az illat marad.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:46 
eszterolajos írta:
lágyeleség, 2 nagy alma, fél banán, egy nagyfej saláta, csumiz 4 - 5 szál felakasztva , de ez csak csemege, mivel a magkeverékben morzsoltan is benne van. Tavasztól a fagyokig minden nap kapnak tyúkhúrt, gyermekláncfű levelet, félérett magot és virágot. Keskenylevelű útifüvet (levél és magház) Minden héten egyszer kapnak
fünyíróval vágott fűvet amit nagyon szeretnek. A fűfűlék virágzásától kezdve minden nap kapnak félérett fűmagot csomóba kötve jól elszórakoznak a kiszedegetésével.


Én nem vásárolok bolti lágyeleséget, hanem aprítok-reszelek főtt tojásfehérjét, diót, almát, sárgarépát, saláta és káposztaleveleket, némi tehéntúrót.Egy héten csak egyszer elég adni, alig esznek belőle.Jól van ez így? Mivel lehet még dúsítani, vagy kívánatosabbá tenni a lágyeleséget? Persze válogatnak.(Leginkább csak a tojást eszik meg.)
Mivel itt azt olvastam, ezentúl a boltban vásárolt magkeveréket meg fogom mosni és szárítani.De ha van fürtösköles meg vörösköles, akkor nemigen esznek mást.Vegyem el egy-egy napra tőlük ezeket, hogy fanyalodjanak rá másra?
Honnan lehet fűféleséget szerezni télvíz idején? Nyáron kellett volna gyűjteni és szárítani? Nagy hátrány, ha tavaszig csak salátalevéllel kell beérniük? (Vitamint kapnak az ivóvízbe és a magkeverékbe is.)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 11:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO