Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 15:17 
Érik a gránátalma a kertben, kipróbáltam, mit szólnak hozzá a madarak, hát csípik:)

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 12:57 
Szia Gabi!

Ha tudnád mióta kínlódom ezzel a panicum (vagy néhány helyen: pannicum) elnevezéssel az angol szövegekben!!!! Nem tudtam rájönni, hogy ez a muhar. Köszi.

:31:


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 9:57 
Korábban előkerült a Prestige magkeverékkel kapcsolatban a panicum és a millet megnevezés. Most olvasok egy angol nyelvű könyvet, ahol a panicumot egyértelműen a Hungarian millet-tel azonosítják, amit mi magyarul muharnak hívunk. Ennek, ha jól tudom, van sárga és vörös változata is.
Így a megoldás ez lesz: millet - köles, panicum - muhar.

A másik hasonló probléma a rapeseed és a black coleseed. Mindkettő repce, de valami eltérés biztos van köztük. Egyelőre még nem találtam meg....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 21:22 
eszterolajos írta:
Szia !

Ez a mag molyos, a kukacok nem ártanak, csak a magot eszegetik és így csökken a tápértéke, tehát éhezni fog a madarad, ha ugyanannyit adsz nekik belőle mint előzőleg szoktál.
Nem feltétlen kidobandó, ha van még ép mag csíráztasd ki és úgy használd fel etetésre.


Köszi a válaszokat!
Raktam be nekik a kukacos magból, élvezettel szedegették a betolakodókat. Amint végeztek, elvettem előlük, és kaptak normálisat. Azt hiszem, ez lesz a megoldás. A maradékot meg feleszik a tyúkok!

Üdv: Nyuzilla


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 20:17 
Szia !

Ez a mag molyos, a kukacok nem ártanak, csak a magot eszegetik és így csökken a tápértéke, tehát éhezni fog a madarad, ha ugyanannyit adsz nekik belőle mint előzőleg szoktál.
Nem feltétlen kidobandó, ha van még ép mag csíráztasd ki és úgy használd fel etetésre.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 20:10 
Halihó!

Ha rám hallgatsz kidobod. Az emésztőszervi nyavalyák nehezen kezelhetőek és gyakran elhullás a végük. Ne kockáztass!

Üdv : neco


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 15:39 
Sziasztok!

Most bontottam egy doboz Orlux pintykeveréket, és valami nem stimmel vele. A magokat helyenként pókhálószerű valami köti össze, és ahogy jobban megnéztem, apró sárgás színű kukacok is vannak benne. (Amúgy madár szemmel egészen gusztusosak is lehetnének...)
A mag nem dohos, nem koszos, nem léha, nem járt le.
Etethetem így, vagy vessem az egészet a tyúkok elé?

(Amíg valaki nem válaszol, másfélét kapnak!)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 6, 1:51 
A topic címre utalva (..... de milyet?) az általad említett prestige keveréket az összes kanáris dícséri felénk. Bár egzotások véleményét nem ismerem, de a színkanárisok nagyon istenítik. Ajánlom mindenkinek aki esetleg minőségi kész keveréket keres. Gondolom a papagájos, díszpintyes stb. is hasonló minőségű.

Üdv : neco


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 12:20 
A már említett prestige magkeveréket csíráztatatva is adom.
Gondoltam hogy ne legyen olyan egyhangú, kevertem a csiráztatáshoz egy kis cirok és kender magot is.
A sirálykáknak láthatóan bejött a dolog! Ebédkor a tojó folyamatosan hordta felfele egy ülőrúdra, és ott fogyasztotta el.
Addig forgatta a szájában míg szét nem esett, gyakran a lábát is használta hogy újabb fogást vegyen rajta.
Nagyon ügyesen csinálta.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 9:04 
Csak azt tapasztaltam előszőr, hogy sok benne a léha, még mondtam is magamban, hogy jól át....tak, de nem éreztem rajta dohosságot.
A probléma keresése közben elvégeztem a mag csíraképesség vizsgálatot és ekkor az is kiderült, hogy mindössze 1ooo magból 2oo fölötti volt a csíraképes mag, ami igencsak rossz arány a tápértéke többszörösen alacsonyabb a normálisnál. Viszont a magcsúcsokban többféle gombás fertőzés volt száraz állapotban található.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 8:04 
Köszönöm a választ! Elgondolkodtattál a dolgon......bár elég megbízható a jelenlegi forrásom, de ha megégetem magam újra lehet hogy nekiállnák én is mosni. Akkor viszont feleennyi madarat sem tartanék.
A fénymagon ami hazavágta a bandát nem láttál, nem éreztél semmit?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 7:53 
Szia neco !

A fuzáriumon kívűl számtalan gomba és más vegyi anyag rakódik le a maghéj apró zugaiban amit bevitel után egyszerűen csak szermaradvány károsításnak határozhatunk meg, mely felhalmozódik a szervezetben és egy szint elérése után minden előzetes tünet nélkül a madár gyors elhullásához vezet. Ezt csak boncolással tudod megállapítani a kiválasztó szervek károsítását látva.
Ezen kívül ezt még a madarak test tömege is elősegíti, mivel a kisebb test tömegű madarak sokkal érzékenyebbek, mint a nagytestűek.
A legtöbb gondot a gombák okozzák, mivel nedvessebb és melegebb helyen tárolt magnál beindúl a gomba szaporodása (dohosság) és többnyire mérgezés lép fel az elfogyasztás után, ami vagy csak többnapos gubbasztásban, emésztőrendszeri gyulladásban, majd hasmnésben jelentkezik, de sokszor elhullás a vége.

Nekem egy évben majdnem az egész állományom kipusztult, két héten át átlagosan napi 14 db madaram pusztult el mire kitapasztaltam, hogy a
fénymag volt a gombával fertözött eledel. Majdnem padlóra vitte az egész álloműányomat. Ekkor aztán úgy döntöttem, hogy soha többet nem veszek előzetes vizsgálat nélkül maszektól magot. AZT MEG INKÁBB KEZELEM ÉS MEGFELELŐEN TÁROLOM.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 7:30 
Üdvözlöm Lajos bátyám!

Milyen problémákat előzöl meg a magok mosásával? Én úgy 15 éve jártam pórul dohszagú maggal. Nem látszott rajta semmi, csak ha közelről szagoltam akkor lehetett érezni rajta valamit. Az első néhány madár elhullásánál kezdtem keresni mi lehet a gond, szerintem fuzárium lehetett a ludas. Azóta szimatolok meg kóstolgatok vásárlás előtt( néznek is rám hülyén néhányan), de mosásra nem gondoltam.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 6:14 
Igen porosak, próbáld egyszer ki, jól mosd ki a tisztának látszó magot és nézd meg utánna a vízet.
Ez kb 35o - 4oo madár heti adagja és ehhez jön a napi fél kiló lágyeleség, 2 nagy alma, fél banán, egy nagyfej saláta,
csumiz 4 - 5 szál felakasztva , de ez csak csemege, mivel a magkeverékben morzsoltan is benne van. Tavasztól a fagyokig minden nap kapnak tyúkhúrt, gyermekláncfű levelet, félérett magot és virágot. Keskenylevelű útifüvet (levél és magház) Minden héten egyszer kapnak
fünyíróval vágott fűvet amit nagyon szeretnek. A fűfűlék virágzásától kezdve minden nap kapnak félérett fűmagot csomóba kötve jól elszórakoznak a kiszedegetésével.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 29, 1:06 
Akkor ezek a magok amiket veszünk a magboltban vagy a termesztőtől ennyire porosak lennének?!
A 40liter nem semmi mennyiségnek tünik és ez kb.mennyi madár heti ellátására szolgál?

_________________
Turulmadár


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 12:20 
Leon írta:
VALAKÍÍÍÍ!!!
Melyik kereskedő árult takarmányokat a 2006-os Nyíregyházi Országos Bajnokságon???
FONTOS!!!


Ezt nem tudom, de Tóth Sándopr biztosan tudja.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 12:15 
moodie írta:
Köszi!

Ezek szerint nagy tételben érdemes vásárolni.
A mosást meg szárítást nem tudom, hogyan tudnám megoldani. :(



Én hetente kb 4o liter aprómagot etetek. Mosása furógépbe fogott keverőpálcával történik. Kb. 1 percig forgatom a vizzel kb 5 centire fedett magot egy 25 literes műanyag vederben. Aztán a kútnál egy szúnyoghálóval bevont fém bolti bevásárló kosárba öntöm és fólyóvizzel jól kiöblítem.
Ezután télen a műhely padlásán egy szúnyoghálóval bevont keretre terítem kb 3 -4 mm. vastagon és 1 nap alatt megszárad. Nyáron a tűző napra rakom a keretet itt a napfény ráadásúl még fertőtleníti is a kiterített magot. Légszáraz állapotban tárolom. fém szúnyoghálóval bevont téglalap alakú tárolóban.
Hát így piszmogok vele.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 12:05 
Ez csak szervezés kérdése !
Ezzel az exportőr kftvel jó a kapcsolatunk és mindig szólnak, hogy milyen mag van náluk. Tehát ha összegyűjtjük az igényeket ők házhoz is szállítják
azt, de ehhez az kell, hogy komoly legyen az igény mert amit egyszer lerendelünk azt el kell szállítani is. Kis tételeket meg az egyesületi egzota magkeverékből tudunk biztosítani 5 - 1o kg kiszerelésben.
Összetevői. Fehér, sárga, vörös, szenegál, köles, csumiz, muhar és fénymag. Ezt aztán Én még kiegészítem néger, szezám, saláta, amarant, gyermekláncfű, kender, len és repce maggal természetesen a tenyésztési időszakban szükséges és megfelelő részarányban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 11:44 
VALAKÍÍÍÍ!!!
Melyik kereskedő árult takarmányokat a 2006-os Nyíregyházi Országos Bajnokságon???
FONTOS!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 28, 11:27 
Jövőre???
Idén???
Ha tényleg lehetne többféle magot kapni, amiből össze is állna a keverék, akkor a Karcagiak is beszállnának szerintem a buliba :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 7:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO