Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 21:27 
zsuzsanna írta:
és a korvimin?használja valaki?van valakinek tapasztalata? nekem van egy dobozzal, de eddig még nem mertem adni nekik.

A KORVIMIN ZVT + REPTIL-re gondolsz? Én hüllőknek adtam régebben, semmi baj nincs vele. Viszont az olyan "all in one" készítmény. Emiatt vigyázni kell, nehogy túladagold. Mondjuk elég havonta - kéthavonta egyszer adni (főleg, ha más vitaminokat is kapnak). Én a túlzott vitaminozástól jobban félek mint a vitamin hiánytól, mert ha megfelelően vannak táplálva az állatok, akkor a legritkábban fordul elő vitamin hiány. Más kérdés persze a költés, fiókanevelés ideje, akkor megnő az igényük mindenből (ásványi anyag, vitamin, stb). Olyankor jól jön egy kis plusz. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 19:33 
és a korvimin?használja valaki?van valakinek tapasztalata? nekem van egy dobozzal, de eddig még nem mertem adni nekik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 19:19 
zsuzsanna írta:
Azt szeretném megkérdezni tőletek, miért olyan jó szerintetek a laktiferm.Van esetleg ettől jobb?

A Laktiferm egy táplálékkiegészítő, probiotikumos készítmény. Gyakorlatilag szaporodásra képes az emésztéshez hasznos baktériumok vannak benne némi vitaminnal "fűszerezve". Ezek a baktériumok általában tejsavbaktériumok (Lactobacillus, Bifidobacterium). Ezek a baktériumkultúrák az emésztőrendszer természetes bélflórájának a helyreállítását segítik, így pl antibiotikum vagy egy fokhagyma kúra után jól jönnek (ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyébként feleslegesek lennének). Ha másként nem, akkor havonta egyszer lehet adagolni a madaraknak.

A Laktifermnél szerintem jobb a Entrobac (meg sok más készítmény is még). Ha jól emlékszem több baktérium törzset tartalmaz és a benne található vitaminok aránya is jobb talán. Hátránya a borsos ára...

Ugyanakkor egy kevéske ízesítetlen (adalékagyagoktól mentes) natúr joghurttal hasonlóan jó hatást tudunk elérni, azonban a fenti két készítmény a mellé adagolt vitaminok és a több különböző kultúra miatt némileg mégiscsak jobb.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 19:08 
zsuzsanna írta:
Nagy Tamás írta:
Helló André!

Még megfontolom a mérleget. Ha hamarabb tudom, akkor rendeltem volna, de most nem akarok "kétszer fizetni" a futárnak...


(((Derékszögű, Talpas Félhomálymérőt fogok alkalmazni a vitaminok kimérésére :wink: :mrgreen: )))

Azt szeretném megkérdezni tőletek, miért olyan jó szerintetek a laktiferm.Van esetleg ettől jobb?


Természetesen vannak drágább termékek is. Pl. a Pharma Belgica de Weerd is gyárt hasonló hatású készítményt. Magyarországon még nem kapható, de tőlünk nyugatra szinte minden tenyésztőnél megtalálható.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 19:06 
Kúraszerűen adom a laktifermet és folyamatosan az almaecetet. Belső parazitával még nem volt dolgom.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 18:50 
Nagy Tamás írta:
Helló André!

Még megfontolom a mérleget. Ha hamarabb tudom, akkor rendeltem volna, de most nem akarok "kétszer fizetni" a futárnak...


(((Derékszögű, Talpas Félhomálymérőt fogok alkalmazni a vitaminok kimérésére :wink: :mrgreen: )))

Azt szeretném megkérdezni tőletek, miért olyan jó szerintetek a laktiferm.Van esetleg ettől jobb?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 7:30 
Helló André!

Még megfontolom a mérleget. Ha hamarabb tudom, akkor rendeltem volna, de most nem akarok "kétszer fizetni" a futárnak...


(((Derékszögű, Talpas Félhomálymérőt fogok alkalmazni a vitaminok kimérésére :wink: :mrgreen: )))

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 21:17 
Szia Tamás!
Árulunk gyógyszer mérleget is :wink:
4000ft/db.
Szerintem megéri az árát.Csak ezzel lehet pontos adagokat kimérni.
Ezek a kanalas megoldások elég sz@...k.
Nekünk itthon 3 féle kávés kanalunk van.Szerintetek melyikkel mérjem ki az adagot?
A gyártók utasításait érdemes pontosan betartani.Nem hülye emberek találják ki a vitaminok adagolását.A vízben oldódók kiürülnek a szervezetből de a zsírban oldódók nagy károkat tudnak okozni ha túladagoljuk őket.
Az az állatorvos aki meg a kanalazást javasolja az egy KURUZSLÓ!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 20:48 
Hidd el Marcsi, hogy 1 gramm vaspor, az ugyanolyan nehéz, mint 1 gramm toll :lol: A viccet félretéve, az a mérőkanál az Orlux vitaminokhoz van, és annak az 1 grammos térfogata, és a Laktiferm 1 grammos térfogata között, a különbség elenyésző, talán nem is mérhető. Nem úgy mint egy kávéskanál között, amiben csapottan is legalább 6-8 gramm belefér.
Természetesen mindenki azzal eteti és itatja a madarait amivel akarja, és annak az állatorvosnak a tanácsát fogadja meg akinek hisz.
Egyébként meg az adagolást nem úgy ajánlják, hogy amelyik sokat iszik az keveset kapjon, a másik meg többet, hanem testtömeg alapján. Eleve egy 100 grammos kismadár nem iszik annyit, int a 2 kg-os bojler csirke, csakhogy a súlya is csak huszadrésze. Ha arra céloztál, hogy a csirke csak száraz kaját kap azért tivornyázik, a madarak meg kapják a gyümölcsöt meg a zöldet, és azért nem alkoholizálnak, akkor egyértelmű, hogy vízben való akármi adásánál ne adjunk gyümölcsöt, hiszen azt akarjuk, hogy igyon a madár, ha mégis ragaszkodunk a zöldhöz, akkor pedig a kajába kell adagolni az akármit.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 20:45 
Mátyás Gábor írta:
Nekem havi szinten kb. 1000 Ft a vitamin 51 madárra és 2 éve nem hullott el felnőtt madaram.

Ennek nagyon örülök, de nekem a szaporulat pl. évente 2x 4 egy párnál. Ugy gondolom, hogy visszakölthetem reájuk.Különben én sem tehetném meg.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 20:41 
Nekem havi szinten kb. 1000 Ft a vitamin 51 madárra és 2 éve nem hullott el felnőtt madaram.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 20:29 
feketemarcsi írta:
Ja. :lol:

nekem 1 kávéskanál 2 lite vizbe sok, én meg sem próbálom, de egy csirke nagysága, és mondjuk egy papagáj között van különbség. Engem arra figyelmeztettek, hogy ne adagoljam tul. 1 héten egyszer adok, de más vitamint is kapnak.Nem arról van szó, hogy a vitamin ára ugymond olcsó, én nem tudom mit tudnak 600 ft.-ba beletenni. Nekem a vitamin havi szinten 20000-30000 ft.-ba kerül FLP-t használok, ledarálva. Minden nap azzal szórom meg a kajájukat, azt ha ráöntöm az egész dobozzal akkor sem ártok vele. Nem lehet tuladagolni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 20:05 
Akinek a legtöbb ideje van osszon fel egy 100 g-os Laktifermet 100 egyenlő részre. :lol:

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 19:34 
feketemarcsi írta:
Passz, nekem az állatorvos mondta az egy kávéskanál/2l víz adagolást.

Az ekodiárt pedig a csomagoláson lévő adagolás szerint mérem ki 1 ml-es fecskendővel, ami százados osztású. Rettenetesen büdös valami, az tuti. Hogy őszinte legyek nem számoltam ki, hogy az hány csepp, ami a flakonon van. A citrus mag kivonatot viszont szívesen megitták, de most azt sem adok már. Kipróbáltam a citrex-et, az sem jött be, ugyanazt tudja, mint az almaecet, csak sokkal drágább.

Úgyhogy maradtam az almaecetnél és a laktifermnél, amit nem kapnak minden nap, a felnőttek egy héten egyszer a lágykajába, meg fiókanevelésnél.

Passz, nekem az állatorvos mondta az egy kávéskanál/2l víz adagolást Hát ez a legnagyobb gond!Még az állatorvos is hülyeséget beszél. Csoda hogy nem döglöttek meg.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 17:53 
feketemarcsi írta:
Megmondom őszintén, nekem az ekodiár nem jött be, a madarak inkább megdöglöttek volna szomjan, mint abból a büdös izéből igyanak, ráadásul a kezemen is megmaradt a szaga, akármivel mostam.


Na, hol is kezdjem?
Ha olyan töményen alkalmazod mint a Laktiferm-et, akkor nem csodálom, hogy nem isszák meg. Az Ekodiar-ból 8 csepp kell 1 liter vizben megelőzésképpen (14 ha valami gond van), soha nem fintorgott egyik madaram sem tőle, simán isszák.
A Laktiferm-ből az egy kávéskanál 2 liter vizben, az legalább 4 szeres túladagolás. Nekem van 1 grammos mérőm, és az akkora, mint egy közepes cukorborsó. Egyébként ha valaki nem tudja mérni, akkor annyit kell a vízbe rakni, hogy ha a fény felé fordítja, akkor éppen hogy csak sárga árnyalata legyen az elegynek. Mivel zsírban oldódó vitaminokat is tartalmaz, ezért akár káros is lehet egy idő után a túladagolás.
Egyébként nem probléma, ha nálunk nem gyártják, hoznak be máshonnan, amit én vettem az pl. cseh gyártmány.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 11:32 
index fórumán olvastam, lehet igaz lehet nem, de ott beszéltek róla.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 11:18 
Az Ekodiár az egy természetes illóolaj tartalmú készítmény, a Laktiferm az viszont probiotikum.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 11:06 
Ha jól tudom leállnak a gyártással, vagy már le is álltak. Helyette HEMA termékeket ajánlanak pl.: Ekodiár stb.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 8:30 
Helló Marcsi!

Köszönöm!

(féreghajtás után akarom alkalmazni a laktifermet)

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 6:48 
Helló!

Köszi André!

Megrendeltem!
Már csak az a kérdés, hogy-hogy mérjek ki 0,4 g-ot az egy liter ivóvízbe? Valami ötlet?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 6:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO