Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 18:02 
Én azt még nem próbáltam,nekem natúr zab pehely van alattuk,meg répa...

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 17:58 
Én egy szelet almát és egy szelet répát tettem be, nem tudom még milyen gyorsan eszik meg. Visszaolvasva úgy látom, hogy csirketápon a legjobb tartani őket. Holnap hozok nekik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 17:52 
Én olyat nem szokta,de heti 1szál répa!

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 17:49 
Lenne egy kérdésem. Ez a nedves szövet behelyezés mennyire fontos? Vagy elég ha kapnak zöldséget vagy gyümölcsöt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 12:10 
Én is vettem egy éve 2dl-nyi mennyiséget-azóta is van a pincében,szépen elvannak egy műanyag dobozban.
Én családon,hála' nem látta!!! :D :D

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 11:52 
Monori szerzeményeim :mrgreen: .

Kép

Megpróbálok egy tenyészetet összehozni, bár ilyet még nem csináltam. (A család arcát látni kéne mikor az ember hazaállít egy adag ilyen kukaccal :lol: .)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 10:17 
Ez a tesco-s jónak tűnik, a te kukacigényedhez elég lesz szerintem. :) Az a másik anyag az is zabpehely volt - miután a liszkukacok már ettek belőle (javarészt ürülék). Van itt egy másik leírás is: >>> Rovartenyésztés <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 21, 12:33
Hozzászólások: 8
Valódi név: Vér Alexandra
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 5:51 
Warhawk írta:
Azt mondják egy kép többet mond ezer szónál. Na de mit mondjunk akkor egy videóra? ;)



(Nem, nem korpát használ, hanem zabpelyhet).


Brutális :D Ő sem lihegi túl úgy néz ki és mennyi kukaca van :D
Hogy rárohantak a répákra a végén a bogarak.
Nálam nem eszik :( vagy nem találják meg? nem tudom...
Amúgy ő zabpelyhet meg mit használ, mert két dolog volt?
Azt meg tudod mondani hogy mennyi időnként teszi új dobozba őket? Sajnos nem vagyok angolból valami szaki főleg nem hallott szövegből :S
Azt hiszem benevezek majd arra a tescos tálra az pont megfelelő méret lesz. És van teteje!
http://szines.tesco.hu/index.php?method ... 210&page=6
ilyesmi az is a hosszúkás nagyobb, amire 438 ml-t ír.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 21:39 
Azt mondják egy kép többet mond ezer szónál. Na de mit mondjunk akkor egy videóra? ;)



(Nem, nem korpát használ, hanem zabpelyhet).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 15:18 
SilverMoon írta:
Szal mennyi réteg kaja kell nekik hogy jól érezzék magukat?

Megint csak az edény méretétől is függ, de szerintem esetedben olyan 3-5 cm elég lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 21, 12:33
Hozzászólások: 8
Valódi név: Vér Alexandra
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 14:40 
Warhawk írta:
Hogy is mondjam?... :) A kis doboz az egyformán a mennyiség és a minőség rovására is mehet. A hely méretét úgy kell elképzelned, hogy ha nagyon sok van egy helyen és nincs elegendő/megfelelő táplálék akkor meg fogják rágni a bábokat. Amit mutatsz abban is lehet sikeresen szaporítani őket - minden csak azon múlik pontosan mennyit szeretnél belőlük. Nekem még így is picit kicsinek tűnik az az edény.

Nem hiszem hogy ne találnák meg egymást, ezt még nem hallottam sehol. Nagyobb tenyészetek akár négyzetméter felületű edények is lehetnek és biza ott is (bőven) egymásra találnak a bogarak. Nem tudom mire gondolhatott aki ezt írta...

A peték aprók, ne keresd őket. Egyszer csak azt fogod látni, hogy rengeteg kukacka van az edényben (aprók persze). A peték jó részét a textilre helyezik (nedvesebb környezet mint a száraz korpa).

Ja igen. Nem vagyunk mi profik. Nagyon kevesen foglalkoznak (sajnos) rovarevő madarakkal, így ez a lisztkukacoskodás sem megy komolyabb szinten.


Rendben van megfogadom a tanácsot, bár most nincs lehetőségem új edényt keresni, de addig is nagyon oda figyelek rájuk, maximum addig is elkülönítem a 3 ciklust.... De van a Tesco-ban Tesco gazdaságos esti TV-hez szervirozó tál:D egyből arra gondoltam hogy olyan kéne 400FT... nem hamarkodom el, majd körbe lesek, csak most fogom az idősebb hörimet röntgenre vinni, és úgy érzem ez majd nyomot hagy a pénztárcámon, de nem is ide tartozik...

Lehet hogy nem profik, de tapasztalatuk elég nagy, és tényleg sok jó infót kaptam. pl erről az atka dologról sem hallottam sosem, most már tudom hogy van ilyen is és nem szabad nedvesíteni. az bogár ami már rég óta ki volt kelve tegnap dobta fel a pacskert, és ahogy olvastam, itt hogy van ez az atka, egyből szét is nyitottam, de nem láttam sárga mozgást ahogy olvastam. be volt esve a potroha... még élt, mozgott, szóval felkínáltam a hörinek hátha hamar átsegíti a dolgon, a höri leharapta a fejét, és ott hagyta... :shock: :? borzasztó micsoda vérengzők ezek a kis állatok. Aztán olvasom az atkát, na még lehet a hörcsögöt is ellepik... Remélem nem az volt a gond, és úgy tűnt egészséges a bogár, nincs megrágva (fejletépésen kívül)
tényleg sok jó infó van itt.

Szal mennyi réteg kaja kell nekik hogy jól érezzék magukat?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 18:09 
Hogy is mondjam?... :) A kis doboz az egyformán a mennyiség és a minőség rovására is mehet. A hely méretét úgy kell elképzelned, hogy ha nagyon sok van egy helyen és nincs elegendő/megfelelő táplálék akkor meg fogják rágni a bábokat. Amit mutatsz abban is lehet sikeresen szaporítani őket - minden csak azon múlik pontosan mennyit szeretnél belőlük. Nekem még így is picit kicsinek tűnik az az edény.

Nem hiszem hogy ne találnák meg egymást, ezt még nem hallottam sehol. Nagyobb tenyészetek akár négyzetméter felületű edények is lehetnek és biza ott is (bőven) egymásra találnak a bogarak. Nem tudom mire gondolhatott aki ezt írta...

A peték aprók, ne keresd őket. Egyszer csak azt fogod látni, hogy rengeteg kukacka van az edényben (aprók persze). A peték jó részét a textilre helyezik (nedvesebb környezet mint a száraz korpa).

Ja igen. Nem vagyunk mi profik. Nagyon kevesen foglalkoznak (sajnos) rovarevő madarakkal, így ez a lisztkukacoskodás sem megy komolyabb szinten.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 21, 12:33
Hozzászólások: 8
Valódi név: Vér Alexandra
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 17:58 
Warhawk írta:
Először is, Üdv a fórumon :)

Azt hiszem lehetne ezt egyszerűbben is csinálni. Nem kell 3 edény. Viszont a delmás az nagyon picike. Én egy kb 10 literes edénybe tartottam a kukackákat. A szövetdarab azért jó, mert ha arra pakolod a romlékonyabb kaját, akkor arról utána könnyebben el lehet távolítani, nem keveredik össze a korpával. Ráadásul a szövetdarabot ha megnedvesíted az a folyadékpótlásról is gondoskodik részben (a másik részben meg a zöldségek, almadarabok, stb).

Amikor az első edényben megjelennek a kikelt bogarak, akkor azokat átpakolod a másodikba. Ezzel indítasz egy második tenyészetet. Az elsőt ezek után mire feleteted az állatkákkal, addigra a második már tartalmaz elég nagy kukacokat. Az első edény tartalmát, mire a másikban is kikelnek a kukacok már feleteted (max a néhány maradékot átteszed oda). Első edényt kiüríted, a másodikban megjelent bogarakat átpakolod és kezdődik minden elölről. :)

Ez egy kisebb tenyészetre bőven elég így. Ha hirtelenjében nem találsz megfelelő edényt, akkor érdemes ellátogatnod esetleg az IKEA-ba, ahol szép nagy műanyag dobozokat, ládákat lehet kapni egész baráti áron (persze tetővel vagy tetőt csinálni kell rá). ;)

Kép


Köszönöm a választ! :)

Huh sejtettem hogy az kicsi lesz, de nem is akartam szegényeket abba tenni csak tegnap itt olvastam, hogy megzabálják egymást és hirtelen ebbe lettek elkülönítve, eredetileg ezekbe a fém tápszeres dobozokba terveztem, de igazából az sem sokkal nagyobb csak magasabb.... Szóval abba jó sok cm kaja meg még ruha is belefér. Abban lehet? vagy ezeknek számít, hogy mekkora a bödön? minőség rovására megy?
Csatolmány:
Magyarázat: átmérő 10cm, magasság 12 cm
P1250120k.jpg
P1250120k.jpg [ 109.92 KiB | Megtekintve 6478 alkalommal. ]

Nos ez azért lenne marha jó mert a műanyag tetőt középen kivágom és oda befeszítek egy géz darabot és tökéletesen le vannak fedve és szellőzik, mellesleg ebből fér a WC-be jó pár :D De ha emiatt nem lesznek peték, hogy kicsi a helyük akkor kerítek valami nagyobbat :( persze nincsenek is sokan... Sztem még pár bogarat engedek kikelni többi lárva meg vacsora lesz... Valahol azt olvastam, hogy ezek a bogarak már olyan ostobák, hogy nagy helyen meg sem találják egymást... úgyhogy kicsibe kell tenni, akkor ez egy téves gondolat?

Amúgy már adtam is nekik rongyot meg kaptak répát mert ezt már itt olvastam, hogy az a legjobb, úgyhogy nagyon örülök, hogy ilyen profi csapattól kaphatok infót, mert most már igencsak össze vagyok zavarodva. Kukacok már szelnek is felfelé a rongyra.

Szóval akkor kis számú tenyészetnél nem fontos ennyire válogatni, kukac és lárva mehet egybe? csak a bogár legyen külön szedve?
Ahol 1 bogár volt hetekig ott kell figyelnem kiskukacot, vagy kidobhatom?
hogy néznek ki a peték, hátha találok árulkodó jeleket...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 14:32 
Először is, Üdv a fórumon :)

Azt hiszem lehetne ezt egyszerűbben is csinálni. Nem kell 3 edény. Viszont a delmás az nagyon picike. Én egy kb 10 literes edénybe tartottam a kukackákat. A szövetdarab azért jó, mert ha arra pakolod a romlékonyabb kaját, akkor arról utána könnyebben el lehet távolítani, nem keveredik össze a korpával. Ráadásul a szövetdarabot ha megnedvesíted az a folyadékpótlásról is gondoskodik részben (a másik részben meg a zöldségek, almadarabok, stb).

Amikor az első edényben megjelennek a kikelt bogarak, akkor azokat átpakolod a másodikba. Ezzel indítasz egy második tenyészetet. Az elsőt ezek után mire feleteted az állatkákkal, addigra a második már tartalmaz elég nagy kukacokat. Az első edény tartalmát, mire a másikban is kikelnek a kukacok már feleteted (max a néhány maradékot átteszed oda). Első edényt kiüríted, a másodikban megjelent bogarakat átpakolod és kezdődik minden elölről. :)

Ez egy kisebb tenyészetre bőven elég így. Ha hirtelenjében nem találsz megfelelő edényt, akkor érdemes ellátogatnod esetleg az IKEA-ba, ahol szép nagy műanyag dobozokat, ládákat lehet kapni egész baráti áron (persze tetővel vagy tetőt csinálni kell rá). ;)

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 21, 12:33
Hozzászólások: 8
Valódi név: Vér Alexandra
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 13:02 
Sziasztok!

Szeretnék először is pár szót mondani magamról, mert első hozzászólásom ezen a fórumon.
Nem madarakat tartok, de az élő állat eleség kicsit össze köt minket, nálam aranyhörcsögök élnek és nekik is szükségük van a kukackákra!
Nagyon sok gondom volt a kereskedésekben vásárolható kukacokkal, és betette nálam a kaput, hogy a 200Ft/50db áron vásárolt kukacnak a 3/4 döglött volt(összeszáradt pici barnák), ekkor határoztam el, hogy csinálok egy apró tenyészetet, mivel mindenhol csak azt olvasni, hogy semmi nehézség nincs benne. Bevágtam kukacokat, lárvákat egy fém kis 400gos edénybe, igazából 2ilyet csináltam. Aztán az egyikbe már hetek óta volt 1 bogár. Az első kérdésem az, hogy 1 bogár egyes egyedül petézik-e mert ha nem kidobnám azt a kaja maradékot amiben élt... Sajna bogár szaporodásban nem vagyok otthon...
Aztán tegnap rátaláltam a cikkre az oldalon, hogy hogy kéne csinálni... Nah akkor kezdtem elgondolkodni hogy ez a dolog csak azoknak egyszerű akik nem csinálták, csak átgondolták... A cikk alapján gyorsan átválogattam őket kukac-lárva-bogár dobozokba. Most itt annyi a gond, hogy egy 2 szobás panel lakás WC-jébe képzeltem el, ahol stabil 26fok van és azért 90%-ban sötét is, és nem párás a levegő, de ha így kell őket szortírozni akkor lehet nagy fába vágtam a fejszémet helyileg...
-Hogy felfessem a képet, van nekem 4db bogár egy Delmás dobozba.
-Van egy rahedli báb egy másik Delmás dobozban.
-és vannak kukacok egy fém tápszeres bödönbe.
Segítséget kérnék abban, hogy mondjátok el melyik ciklusnak pontosan hány cm kajaréteg kell, illetve az nem tiszta számomra, hogy a bogarak megeszik-e a petét a korpában, és azt a korpát a bogarak alatt mennyi időnként kell cserélni. Azt olvastam a cikkben, hogy 2naponta illetve szitaszerűen kell megcsinálni a bödönjüket, hogy leszóródjon a korpa, kell ennyire félteni? Nem elég csak pár naponta új korpára tenni őket?
Amit kapnak nálam: búzakorpa, búzadara, száraz kenyér darab (ezért meg vannak őrülve, a kukacok bele fúrják magukat és ott bábozódnak be, és a bogarak is azon csüngenek :shock: :shock: ) liszt, azt olvastam kell tejpor nekik ezért egy-két kanál tápszert szoktam rájuk szórni, illetve fehérjetartalmú hörcsögtáp (olyan mint a macska-kutyatáp, barna golyók) ez nincs elporlasztva. És időnként valami zöld és gyömülcs.
Még egy dolog nem tiszta, szövetet kell tenni a bödönbe? arra kell a répa? Melyik ciklusnak kell a szövet, a kukacnak, bogárnak, mindnek?
Én egy havi pár száz-esetleg 1000 kukacnövendék-es tenyészetet képzeltem el, van pár rágcsás, akik szívesebben vásárolnának tőlem, és tenyésztők is akadnak. Ennek a rétegnek képzeltem el az árusítást, mivel az én 2 szem hörim havi 100db kukaccal el van, esetleg 200... Ehhez vajon hány bogár kell egyszerre? Mert nálunk a bogár sem vész kárba, hörike vevő arra is :) meg a lárva az a csúcs és a legfincsibb....
Ha marad annyi madarasoknak is szívesen adnék el, bár még fogalmam sincs mire számítsak... Kérlek szépen ne kíméljetek, ellepnek a kukacok idővel? :lol: :roll: :roll: :wink:

Üdv!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2012 feb. 16, 21:55 
Közben meg is találtam a cikket! ... :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2012 feb. 16, 21:45 
A kukacokat, a bábokat, és a bogarakat is célszerű külön dobozba tenni? Vagy semmi baj nem lesz, ha egy dobozban marad minden?

Zabkorpát, lisztet, zabpelyhet, zablisztet és amarant keverékét kapták. Erre tettem almát és répát. Úgy nőnek mint a gomba :shock:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:35 
ati. írta:
Más lehetőség nincs? Nagyobb mennyiség esetén ez igen időigényes. Már próbálkoztam néhány dologgal, de nem vált be egyik sem...

A tetejéről próbálhatod "besöpörni" őket, ha tényleg komolyabb mennyiségről van szó, de pár száz bogár elég nagy mennyiségű utódot képes produkálni, szóval elméletileg olyan sok bábra nincs is szükség... (kivéve ha tényleg nagyon sok kukacot akarsz).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 31, 13:11
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:32 
Más lehetőség nincs? Nagyobb mennyiség esetén ez igen időigényes. Már próbálkoztam néhány dologgal, de nem vált be egyik sem...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 14:06 
ati. írta:
Az én kérdésem az lenne, hogy a bábokat a lárváktól milyen módszerrel választjátok szét?

Én egyszerűen kézzel kiszedtem a bábokat (a lárvák azok a korpába belefúrják magukat, de a bábok azok mindig a tetején vannak valahol).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO