Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 17:50 
Sziasztok!
Gyorsan megnéztem az én hernyóimat, mi történt velük Augusztus óta!
Íme:

Kép

Kép
Ezek szerint nem kell mindjárt feletetni az összeset, nagyon jól eltarthatóak!!
Egy problémát azért látok. A kis hernyók előtt nincs akadály.
Gyorsan be kell kapni, mert minden honnan kimászik!!!

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 17:21 
köszi az útbaigazítást!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 17:05 
Sziasztok,

ugyan a neve a topiknak a lisztkukacokról szól, de azt hiszem volt itt már többféle élő eleség, így talán ennek is itt van a helye.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 17:01 
berenyibela írta:
Ezek a moly (talán a készlet-moly?) lárvái.


Én csak belekontárkodom. Épp tegnap fedeztem fel én is ezeket a kis kukacokat. A búzadarában (nem is ettem tejbegrízt, pedig nagyon akartam).

Dühömben beszórtam egy tálba a törpefürjeknek. Azt az örömöt, hívogatást, kéjelgést láttátok volna. Majdnem csicseregtek az örömtől. Én meg csak néztem, és már nem is bántam annyira azt a tejbegrízt.

OFF vége...

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 16:56 
Mivel nincs külön élő eleségek c. topic, ezért ide írom. Már úgy is szóba került párszor. Ha probléma, majd a moderátor segít ebben!
Szóval egy újabb alternatíva:
Kép
Ezek a moly (talán a készlet-moly?) lárvái.
Aprók, puha a kültakarójuk ,könnyen fogyasztják az apró madarak is. Nálam a tűzpintyek fiókanevelés idején számolatlanul ették, most két ékfarkú hímem a fő fogyasztó.
Hátrányuk, h gyorsan szőnek maguk köré finom selyem fonalakat, ami eltántorít6 egy kezdő asztrildot. Tartásuk sem valami szívderítő látvány, de mondjuk egy lisztkukacos láda sem éke a madárháznak. Én véletlen kezdtem "szaporítani" őket, egy napraforgó rostaaljat tartalmazó zsákban.
Persze hívatlan vendégként érkeztek, el is különítettem a zsákot a többi eleségtől. A lárvák kitermelését az ocsúból, maguk a lárvák végzik. Felmásznak a zsák falán belülről, az összekötött zsák redői közé. Innen már csak egy csipesszel ki kell szedegetni a lárvákat és mehet a madarak elé. Ha jócskán megmolyosodott a zsák tartalma(korpa, ocsú, de volt már hogy egy fél kilós mazsolás tasak rejtette a kis hamisokat) pár perc alatt könnyen kigyüjthető 50/100 db.Szerintem költés beindításhoz ill napos egzótafiak neveléséhez tuti eleség.Mivel világos, majdnem fehér a színük, könnyen megtalálják a jószágok.
Hasonló tapasztalatokak, hozzászólásokat 1éb élő eleségfélékről szívesen olvasnék!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 15, 20:53 
Szia Gyula!

Ezek az apró hurkák ürülékek lehetnek?
Kép

Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2008 aug. 14, 14:56 
Hegedűs Zsolt írta:
Ha már kezdődik a szezon, ismét felhívnám figyelmeteket néhány fontos , jó ötletre:

Hegedűs Zsolt írta:
A kalciumhiányt a lisztkukac etetése során elsősorban az okozza, hogy a lisztkukacot általában búzakorpán nevelik, nem pedig baromfi-indítótápon. A korpa rendkívül gazdag phytic-savban, ami megköti a kalcium nagyrészét, s hozzáférhetetlenné teszi a fiókák számára ezt a fontos ásványi anyagot.


Szia Zsolt!
Olvastam én is, és már indítótápot használok. A bogarak nagyon jól érzik magukat, én is, kukac sehol. Lepke az van.
Most azért csinálok korpában is, de éppen azon mérgelődök, hogy csak 25kg-os zsákkal lehet venni. Nem bontják meg, mert senkinek nem kell a többi. Azért valamit kitalálok, legfeljebb beleköltöznek a molyok.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 14, 14:26 
kuvik írta:
Hellllló Gyula!

Írni nem is tudok sokat, de örülök, hogy hírt adtál magadról.


Szia Sanyi!

Köszi, rendes vagy! Mást se tudok most, csak netezni....

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 14, 7:37 
Hellllló Gyula!

:08: :25:
Írni nem is tudok sokat, de örülök, hogy hírt adtál magadról.
:54:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 aug. 13, 23:10 
Ha már kezdődik a szezon, ismét felhívnám figyelmeteket néhány fontos , jó ötletre:

Hegedűs Zsolt írta:
Egy külföldi cikkben olvastam néhány érdekes gondolatot a lisztkukac etetésével kapcsolatosan.
Néhány megállapítást közzéteszek:
- A lisztkukac túlzott etetése szemfertőzést, lábszövetproblémákat és túlsúlyosságot okozhat. Ennek oka valószínűleg az lehet, hogy a magas lisztkukac fogyasztás befolyásolja a vitaminok felszívódását. Ajánlott maximális mennyiség 10db, vitamin ill. ásványianyag kiegészítéssel, pótlással.
- A fiókák számára kulcsfontosságúak az ásványi anyagok és vitaminok. A tenyésztett lisztkukacok túlzott etetése azonban kalcium és vitaminhiányt okozhat a fiókáknál, melynek következménye növekedési probléma, angolkór is lehet. Nagyon fontos a fiókákat ilyenkor kiegészítő táplálékokkal is ellátni, melyet porított alakban juttathatunk el számukra. Erre a lisztkukacokat is használhatjuk mint hordozókat, ha meghempergetjük őket vitamin- vagy ásványianyag porban.
-A kalciumhiányt a lisztkukac etetése során elsősorban az okozza, hogy a lisztkukacot általában búzakorpán nevelik, nem pedig baromfi-indítótápon. A korpa rendkívül gazdag phytic-savban, ami megköti a kalcium nagyrészét, s hozzáférhetetlenné teszi a fiókák számára ezt a fontos ásványi anyagot.
Tenyésztők alkalmazzák azt a módszert is, hogy az ásványianyag, vitamin port feloldják vízben, s a lisztkukacba fecskendezik etetés előtt. Injekcióstűn keresztül jutattják be a lisztkukacokba, 2-3 cseppnyit kukaconként, hony ne fokozzák túl a nyomást a férgekben, ne pusztuljanak el rögtön a lisztkukacok. / naponta 2-3 darabba/.
Másik megoldás, hogy vékonyan bekenik a lisztkukacokat margarinnal és beporozzák vitamin ill. ásványi anyag porral őket.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 23:00 
Pedig nem rossz dolog, nekem bejött, gyakorlatilag le áll a növekedésük. Nálam is most van rengeteg, pedig majd október -novembertől kellene.
3-4 hónapig kibírják, száraz korpában, vagy csirkenevelőtápban, kilyuggatott műanyagdobozban. Nedvességet ne kapjanak.
Én a zöldféléket is a hűtőben tartom, lágyeleséget, csíráztatott magokat, vitaminokat, stb. Szinte mindig tele van. Néha a nejem könyörög ilyenkor nyáron, hogy hadd tehessen be néhány dolgot ő is :lol:
Vaterán már 1000 Ft ért is vehetsz célnak megfelelőt: pl:
http://www.vatera.hu/lehel_hutogep_84748691.html


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 22:22 
Hegedűs Zsolt írta:
Hűtő nem megoldás?


Az jó megoldás lenne, de ott még nem tart a "projektem" ( :D ), hogy hűtőt üzemeljek be a jószágoknak. A családi hűtőbe pedig... rá sem merek gondolni, mit regálna a párom.
Egyszer azért megpróbáltam, de nem jött be: pár hét múlva megbarnulva hevert a korpában az összes pici lisztkukac. Lehet, hogy az meg túl alacsony hőmérséklet nekik. F..ne tudja.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 22:12 
Hűtő nem megoldás?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 22:02 
zozimo2 írta:
A baj csak az, hogy nem eszik meg az asztrildok. Mire letojnának, addigra kukac nem lesz. Te ezt már átélted, ha jól tudom.


Hát az a gond, hogy folyamatos üzem kéne. Most 6 ládám van, de ebben a melegben olyan piszok gyorsan nőnek a kukacok, hogy ha szinte minden tápanyagot megvonok tőlük, akkor is túl kevés ideig etethető.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 21:02 
waxbill írta:
Télen egy ilyen dobozért súlyával megegyező mennyiségű arannyal fizetnék.


Szia Gyula!
Vigyázz, mert fémdobozban van!
Kár, hogy nem mondtad előbb, mert éppen tegnap vásároltam egy doboz aranyat. Nem volt mese. Nejem szülinapja (50).
Így marad a kukac.
A baj csak az, hogy nem eszik meg az asztrildok. Mire letojnának, addigra kukac nem lesz. Te ezt már átélted, ha jól tudom.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 20:21 
zozimo2 írta:
Lisztkukacos bogaraim tele vannak molylepkével. Persze kukac sehol, gondolom ennek kampec, vagy nem árt nekik?
Más:
Kamrában megjelentek a molylepkék, sehol semmi fészek.
Egyszer csak kinyitom kedvenc aprósüteményes zárt fémdobozom, tele sütivel, az tele lukkal és százával kukaccal! Apró fehér kb. 6-8mm hosszú kukacok. Lepke sehol. Ez már döfi!!
Jók ezek etetni az egzótáknak??


Szia Zoltán!

A kis kukacok a sütisdobozban kiváló nevelőeleség! A molyfélék hernyóit a röpdés madarak is szedegetik. Télen egy ilyen dobozért súlyával megegyező mennyiségű arannyal fizetnék. :D

A lisztkukacok ládájában megtelepedő moly egyébként ártalmatlan a kukacokra és a bogarakra is. Tószegen, ahol mázsaszám állítják elő, csak úgy rajzik a moly a ládák között. Kérdeztem egy ott dolgozó asszonytól, mit tesznek ellene, de a válasz egy kérdés volt: "Minek? Nem csinál az kárt..."

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 10, 7:56 
Ha abból indulok ki, hogy a vadon élő madarak is fogyasztanak hernyókat, és a sütisdobozban nevelődő példányok majdhogynem "steril"-ek, nem fogyasztottak olyan dolgot ami kárt tehet az egzótákban, én megpróbálnám nekik adni.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 9, 20:55 
Lisztkukacos bogaraim tele vannak molylepkével. Persze kukac sehol, gondolom ennek kampec, vagy nem árt nekik?
Más:
Kamrában megjelentek a molylepkék, sehol semmi fészek.
Egyszer csak kinyitom kedvenc aprósüteményes zárt fémdobozom, tele sütivel, az tele lukkal és százával kukaccal! Apró fehér kb. 6-8mm hosszú kukacok. Lepke sehol. Ez már döfi!!
Jók ezek etetni az egzótáknak??

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 5, 20:22 
Zottan írta:
dujuor írta:
UI: ha megpróbálkoznék itthon kukuctenyésztéssel, olyan gyorsan rugnának ki itthonról az ősök, mielőtt kimondhatnám, hogy lisztkukacnembánt,korpántenyészik....vagy villámgyorsan el kellene takarítanom a kukucokat.

Ezért kell bevonni őket is a madarászatba!! :lol:
Egyébként ha a mütyürészős hang alatt orrhangú hívóhangokat értettél, akkor a zebrapinty az, amire gondolsz. A rizspintynek inkább magas pittyegő hangja van.


Köszönöm Zottan, Te is kincset érsz a tudatlanoknak.

Ami a kukucokat illeti. Anyám imádja a kezes nimfámat, apám, ha nagyom muszály, akkor megnézi őket (jobban segített a röpde építésében), párom rendszerinformatikus, nem igazán kompatibilis az állatokkal. Hagyja, hogy csináljam, de a gyeplőt Ő tartja, hogy legyen előttem egy fék is. Röpde hidegen hagyja, Rikit elviseli.

Végül is, ha anyám nem látja, és nem a lakásban keltetek kukacot, akkor nincs gond. Apámat hidegen hagyja.

Köszönöm még egyszer Zottan.

Kellemes estét kívánok mindenkinek: dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 5, 17:52 
dujuor írta:
UI: ha megpróbálkoznék itthon kukuctenyésztéssel, olyan gyorsan rugnának ki itthonról az ősök, mielőtt kimondhatnám, hogy lisztkukacnembánt,korpántenyészik....vagy villámgyorsan el kellene takarítanom a kukucokat.

Ezért kell bevonni őket is a madarászatba!! :lol:
Egyébként ha a mütyürészős hang alatt orrhangú hívóhangokat értettél, akkor a zebrapinty az, amire gondolsz. A rizspintynek inkább magas pittyegő hangja van.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO