Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 13:53 
Ha valaki tudja ki jár ki Monorra kukaccal, kérem szóljon...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 13:41 
Azt mondták, hogy csak külföldre szállítanak, Sz.fehérváron keresztül, mert ott adják át az árút, minden második csütörtökön
30/9534286
Ő a szállító, még nem hívtam fel, de mivel közel van fehérvár, lehet, hozatok vele, jövő csütörtökön, így mégis közelebb lenne, mert ugye az utiköltség se mindegy...
Tehát csak fehérvárig szállít, s Váczi Géza a neve.
Hozzáteszem, elnézve a térképet, lehet szerencsém lesz, s Dunaújváros fele jön, még ma felhívom.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 13:24 
Nekem is kéne ám kukac, még nem elég nagyok a saját tenyészetem, így be kéne pótolni a madárkák tenyészidőszakába.
Tavasszal láttam hogy volt kint valaki kukaccal, de a multkor nem láttam őket, igaz nem is nagyon keresgéltem.
Akkor ezek nam azok? Ne is hívjam őket?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2007 okt. 2, 13:01 
OK

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 12:03 
19 körül hívlak

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2007 okt. 2, 11:49 
Szia Misi!
Én itt lakom Szolnoktól 40 km-re mégis ugyanolyan bajban vagyok mint te, de három hete hoztam 2 kilót tőlük.
Ha gondolod, és csak tenyészet indításához kell kb. 1/2 kg-ot tudok nélkülözni.

Üdv.
Bero
20/52-33-446

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 10:36 
köszi, ezt is olvastam, de...,
az a gond, hogy ők ott nem árulnak, így más lehetett, ami nem lenne baj, csak...
én nem láttam még ott, igaz nem is kerestem annyira.
Mindenesetre most is megyek, de az a bizonytalansága miatt problémás..

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 10:30 
Monoron a múltkor árultak. LEhet, hogy most is lesz. Esetleg az jobban útba esik.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 10:26 
Sziasztok!

Nos én is belekezdek a bebogarasodásba, elolvastam minden eddigi hozzászólást, s egy két könyvecskét is. Már csak a beszerzés van hátra. De máris akadnak gondjaim...
Az előbb hívtam fel a tószegi tenyészetet, s mondták, hogy 14:30 ig dolgoznak. Hétvégén pedig szabad. Nos mivel nincs szabim, s postai utánvétet nem csinálnak, esetleg lenne egy olyan ember, aki a környéken lakik, s venne nekem 1 kilót, s délután tudnék menni érte, lagkorábban 17-re érnék oda.

Egyenlőre egy kérdés ez.
Hátha találok közelebb, így még nézelődök.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 szept. 17, 20:12 
Szia Waxbill

Sajnálom de valamit valóban nem jól csináltál. Biztos, hogy +4+5 fok körül volt a hűtődben?! Hiszen nyáron van fokozatkapcsoló és akár a normál hűtőtérben is tudsz mínusz fokokat előállítani. Azt biztos nem bírják ki a lárvák. Egyébként a külföldi honlapok is épp ezt az előnyét hangsúlyozzák a liszkukacnak a gyászbogárral szemben. Nálam a kifejlett kukacoknál ez működött, fiatal lárvával még nem próbáltam. Biztos, hogy volt elég korpa rajtuk?

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 szept. 15, 19:23 
Üdvözlöm a Kukacosokat /természetesen a lisztkukactenyésztőket/

Ennek ellenére, hogy a lisztkukac rovat olvasóit szólítom meg leírom röviden amit a gyászbogár lárva tenyésztéséről találtam.
A gyászbogárnak van egy érdekes sajátossága, ha társaival együtt maradva nem bábozódik, ugyanis a lárva a természetben amikor eléri végleges méretét a korhadó fában egy egyszemélyes üreget képez amelyben szinte elszigetelve magát társaitól, alakul át bábbá. Ezt az "egyedüllétet" kell biztosítani mesterséges körülmények között is. Ezt úgy lehet megoldani, hogy egy kis üvegben, műanyag tubusban egyenként elhelyezzük egy sötét meleg helyen a lárvákat. Célszerű ilyenkor még egy kis darab puffasztott rizst,sárgarépát mellé helyezni, ha esetleg még táplálkozni akar. A leírás szerint 10-14 nap alatt megtörténik a bábozódás. Párás , nyirkos melegben a báb újabb 10-14 nap alatt átalakul a kifejlett bogárrá. Amikor a bogár jól bebarnul akkor kell kitenni nedves fűrészpor+tőzeg/virágföld/ 5-8 cm vastag alzatára és napokon belül elkezdik a peterakást. Természetesen amikor kihelyezzük az előbb említett tőzeges talajra, ezzel egyidőben el kell kezdeni az etetést /pl. sárgarépa/ Egy hét peterakás után újabb tőzeges helyre célszerű áthelyezni a bogarakat, mert így több tenyészet elindulhat egyszerre. A bogár sokkal tovább él mint a lisztbogár, így kiadós mennyiségű utódot nyerhetünk a bogaraktól. Megjegyzem a lisztbogarakat is át lehet új korpára helyezni hetente, ha kb.100 bogár van egy korpás ládában, Még a harmadik helyen is raktak bőségesen petét./Ezt Tószegen tudtam meg/A gyászbogár kb . fél évet is elél. Meglepett az az irodalmi adat, amely 6 hetes teljes kifejlődésről irt a lárvák esetében. Hiszen így a lisztbogárnál is gyorsabban növekszik.

www.geocites.com/CapeCanaveral/Hangar/2 ... gfood.html

Jó keresgélést.

_________________
LJ


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 8:07 
Viszont ha jól tudom, a gyászbogár kukacát nem egyszerű bebábosítani. Ha sikerül is bebábozódnia, eltelik egy kis időbe mire bogara lesz az embernek. (sokkal több idő mint a lisztkukacnál)
„Hibernálás” nélkül, ami ugye nem megoldható, egy kukac elméletileg egy évig is képes elélni, anélkül hogy bebábozódna.

Egy kis olvasnivaló:
http://pyromaster.extra.hu/oldal2/aloldal8.htm


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 szept. 14, 20:08 
Sziasztok Lisztkukacosok

Na komolyra fordítva a szót, találtam egy érdekes összehasonlítást a lisztkukac és a gyászbogár lárva biológiai értékére vonatkozóan. Elolvasva egyértelműsíthető a leírás igazsága. Úgy érvel a szerző, hogy a lisztkukacnál kb. közel 10- szer akkora egy gyászbogár lárva tömege. Így a tömegegységre vonatkozó kitin mennyisége a negyed részét sem éri el a gyászbogár lárvánál. Ebből adódóan az emészthetősége sokkal jobb. Hüllőkkkel ,madárpókokkal végzett etetési összehasonlításokat és az eredmény jelentős különbséget adott. Kb. mintha a grízes tésztát a rántott húshoz hasonlítanánk.Elnézést ha valaki a grízes tésztát szereti jobban.
A gyászbogár hátrányairól is szól, a szaporítás macerásabb, hűtőben úgy tárolni mint a lisztkukacot nem lehet, mert 15 fok alatt elpusztul. /hazája:Közép és Délamerika/
Most kísérletezem a szaporítással, ha nem megy akkor egy-egy alkalommal hozni fogok a változatosság kedvéért a korábban leírt helyről.üdv.

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 5, 17:26 
Sziasztok!

Sajnos nem jött be nálam az LHP (Lisztkukac Hibernálási Project). :26:
Augusztus 21-én aranymellű asztrild fészekalj kelt, nagy magabiztosan vettem ki a hűtőből a lehűtött dobozt, de sajnos az apró kukacok kb. 95 %-a bebarnulva, elpusztulva hevert a korpában. Pedig terítettem rájuk kb. 2 cm vastagságban tiszta korpát is, és alatta a kukacok sem voltak nagyon nagy "népsűrűségben". Valamit nagyon elbénázhattam. Még szerencse, hogy a normál állományban is voltak kicsik, így abból tudtam biztosítani élőeleséget a nevelő szülőknek.
Nem baj, nem adom fel, valamit ki kell találni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 1, 19:31 
Szevasztok Kollégák!!
A mai naptól elkezdtem adni a sirálykáimnak a lisztkukacot, mert úgy néz ki most a tenyészet, hogy 0.5 cm-től 2.5 cm -ig találhatók feletethető példányok. Hogy minél később legyenek új bogarak, a nagyobb egyedeket választom ki, ezeket aztán egész gyorsan "felfalják". Kicsit odakanyarodnék a halas etetőanyaghoz. Én a sima vörös szunyoglárvát szoktam még adni nekik, úgy hogy egy kis mennyiséget teszek az etetőtálkába, majd sima egyszerű spricnivel -- két lövés-- beáztatom. Miután "bedagadt" , mehet a klitba. Ugyan nincs akkora sikere, mint a lisztkukacnak, de így is fogyasztják. Aki gondolja nyugodtan próbálja ki. DE!!! Nézzétek meg a dobozon a szavatossági időt!! Ez egyébként dobozos díszhaltáp.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 28, 21:10 
Szia!

Az ötlet lehet, hogy nagyon jó. El tudom képzelni, hogy az asztrildoknál fiókaneveléskor beválik. Igaz, hogy könnyen romlik, de hát cserélni kell... Az is lehet, hogy ki lehet szárítani. Próbálta már valaki?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waxbill 2007 szept. 1, 19:34-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 27, 21:35 
Most hallottam egy új - számomra legalább is- fehérje forrást egzótáknak:
Ez pedig nem más mint a halikra.
Mi a véleményetek róla?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 7, 5:25 
Szia Gyuszi, Hello Józsi!
Hát ez a kis tenyészet abból jött össze, amit Gyuszitól kaptam. Hetente kétszer kapnak pár szelet srépát vagy valami lédúsabb zöldséget vagy gyümölcsöt. Nemtudom mennyi madárnak lesz ez elég-- egy öt literes edény alján van kb két ujjnyi korpa-zsemlemorzsa keverék-- de arra gondoltam, ha beindulnak és kevés lenne, akkor majd a horgászboltból megpróbálom pótolni a hiányt menetközben folyamatosan.
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 6, 20:51 
Jól beindultál Tangara, szerintem a kilátások nagyon jók!!! :31:

Nekem most kb 1 liter 6-10 mm közötti kukac várja a hűtőben a jobb időket. Józsi tanácsának megfelelően szépen befedve pár centi tiszta korpával. Vésztartaléknak szánom, ha épp a kritikus napokban, a fiókák kelésekor netán nem lenne a tenyészetben megfelelő méretű. Neked is ajánlom, hogy próbáld ki, bár nálad valószínűleg a nagyobb, kifejlett méret lesz a kapósabb.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a hibernálás vége, mert ugye nem lehűteni nehéz valamit (vagy valakit), hanem felébreszteni. Addig az orvostudomány is eljutott, hogy kell egy embert lehűteni, csak még felébreszteni nem sikerült. :77:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 6, 20:35 
Szia Tangara

Az etetésen is múlik, hogy milyen intenzitással nőnek. De ezek az aprók 2-3 hét alatt biztos etetésre alkalmasak lesznek. Akkor célszerű a korábban leírtak alapján "lehalászni" és hűtőben eltárolni

Sok szerencsét , üdvözöllek

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 9:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO