Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 22:22 
Szia Tangara!

Rendben, bár Pesttől kb. 60 km-re lakom, de holnap Pesten van dolgom.
Úgy néz ki, hogy még megyek a héten valamelyik délután.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 21:54 
Szia Beró!!
Te vagy az én emberem!! Hát ha holnap nem is, de mindenféleképpen felkereslek, mert muszáj a tenyészetnek a korpa. Holnap este hívlak telefonon úgy kb. 19 óra körül, akkor érek haza a melóból.
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 13:16 
Tangara írta:
Szia Csaba!
Hol tudtál korpát szerezni?? Égre-földre kerestem, de nem kaptam sehol. Milyen üzletben vásárolható?
Üdv Tangara


Szia Tangara!
Ha holnap ki tudsz jönni a Blahára én vihetek neked, akár egy zsákkal is.
Kb 30-35 kg=1250 Ft (vagy vihetek a sajátomból.)

Bero
20/52-33-446

_________________
Bero


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 3, 11:45 
Bármelyik gyógynövény vagy bio boltban lehet kapni, bár ott valószínű drágább.
A madaras tesco-ban nézted már?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 2, 8:17 
Szia Csaba!
Hol tudtál korpát szerezni?? Égre-földre kerestem, de nem kaptam sehol. Milyen üzletben vásárolható?
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 1, 14:41 
Sziasztok.

Valamelyik nap nézegettem a lisztkukac „tenyészetemet”, amit a kiskereskedőknél vásárolt kukacokból csináltam. A már bebábozódott kukacokat nem etettem fel a madarakkal, hanem korpára rakva hagytam, hadd fejlődjenek ki.
Találtam pár elpusztult bogarat, melyet eleinte azt hittem hogy az idő fogai emésztettek fel. Szépen be voltak száradva, nem is volt meg mindegyiknek az összes testrésze. Szétszakítva viszont a potrohhájukat, mozgást véltem felfedezni bennük. Nagyon apró, szabad szemmel alig látható, sárgás-fehér bogarak „özönlöttek” ki belőle.
Ezek lennének a tenyészet nagy ellenségei, az atkák? Így első ránézésre határozottan atkákra hasonlítanak. Ha nem sötét háttéren, és kisebb mennyiségben látná az ember, észre sem venné őket…
Csak a felnőtt bogarakat támadják meg az atkák, vagy a kukacokat, illetve a bebábozódott lárvákat is?

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 27, 9:00 
A petéket nagyon nehéz észrevenni, a frissen kelt kukacokat is csak nagy figyelemmel, inkább a korpa mozgásából észleled.
Nálam csak a bogarak betelepítése után 4 héttel jelentek meg az apró lárvák, tehát ha még nincs semmi, ne aggódj.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 20:11 
Szia Gyuszi
A tenyészet teljesen rendben van, amióta be lett indítva csak kétszer kaptak uborkát. Inkább sárgarépát adok nekik. Lassan majd megnézem van e már lárva, mert mióta elhoztuk őket nem voltak bolylgatva.
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 24, 22:06 
Szia Tangara!

Bocs, hogy még csak most reagálok, de úgy látom már kaptál válaszokat. Én is óvlak attól, hogy túl magas páratartalom legyen a lisztkukacos edényben és nemcsak a molyok miatt. A lisztbogár atka kipusztíthatja az egész tenyészetet, mint nálam is tette. Úgyhogy csak csínján az uborkával, azért jobb a répa, mert kevesebb nedvességet tartalmaz és később is szárad ki. Nekem nincs tapasztalatom a zsemlemorzsával, lehet, hogy jó az is. Most már nincs visszaút, mert a korpára nem tudsz áttérni: ha minden igaz, a morzsa azóta már tele van petével. Mármint ha az is jó lisztkukac számára... :75:
Én a korpában bízom, az tuti. Esetleg van valakinek tapasztalata zsemlemorzsával?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 18, 20:17 
Szia Tangara

A lisztbogár sajátja a fény előli menekülés. Tehát ha a tenyészeted jól akarod elhelyezni akkor a legmelegebb és legsötétebb helyre tedd a szobában. Nem kívánatos a sok pára mert akkor erősen molyosodik a tenyészet. Bár ha van esetleg kínai fülemüléd az nagy örömmel gyüjti a repkedő moly lepkéket. Ha van megfelelő mennyiségű bogarad, azokat tedd minél előbb friss korpára, így azonos korú lárváid lesznek. Ha az átrakás után kb két héttel még van élő bogarad, akkor azt célszerű újabb friss korpára továbbrakni mert ilyenkor még bőven raknak petét. Jó erdményt, sok lisztkukac lárvát!
üdv.

_________________
LJ


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 18, 20:00 
Szervusz Józsi!

Nálam a madárszobában vannak a lisztkukacok egy lezárt edényben. A madárszoba egyik ablaka viszont, május óta nyitva van. Csak amikor felhőszakadás van akkor csukom be. Kb reggel 10.30-tól süt be a nap úgy 19.30-ig. Persze a felső sorban lévő kalitok és a lisztbogár tenyészet védelmében -- az erős napsütés ellen-- félig van leengedve a redőny. Remélem jól csináltam?
Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 18, 15:02 
Szia Laci

A lisztkukac fejlődése hőmérséklet függő. Ha hagyományosan hagyjuk fejlődni az évszaknak megfelelő hőmérsékleten , akkor egy generáció lesz egy évben. Temperált helyen/28 Celsius fok/ 10-12 hét alatt lefut ugyanez a folyamat. A tószegi szaporító telepen is ezen a hőmérsékleten megy a tenyésztés.

_________________
LJ


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 17, 16:26 
Szia Gyuszi!
Megcsináltam a lisztkukac telepet, de tegnap hazafelé már nem kaptam sehol
korpát, így annak hiányában zsemlemorzsát szórtam a meglévő kopás-lisztkukacos tenyészetre, majd rátettem egy kisdarab fehér szövetet, arra pedig egy-egy darab sárgarépa szeletet és egy darab uborka szeletet. Ahogy megbeszéltük lefedtem egy harisnyadarabbal. Most reggel megnéztem és a nagyobb bogarak szépen falatoztak. Mikor lesznek belőlük feletethető méretü lárvák?
Köszi Laci


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 8, 14:41 
Szia Guvat

Engem kért meg a tószegi vállalkozás vezetője, hogy tegyek fel egy hirdetést a Parrotlandra

üdv.:LJ

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 8, 13:40 
Sziasztok!
Ezt találtam a Parrotland-on, az apróhírdetések között::

"Hirdetés fajtája: Kínál
Kategória: egyéb
Megnevezés Élő eleség hüllőknek, madarknak
Ár:
Hirdető: Lj
Elérési adatok: 06 30 405 1077

Megjegyzés:
T. Madártenyésztők

Tószegen /Szolnok mellett/ nagytételben kapható lisztkukac és gyászbogár lárva. Apró madarak neveléséhez külön kapható apró kb.1 cm-es lisztkukac."


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 7, 11:09 
Üdv. Mindenkinek

Valóban az odatalálás nem egyszerű, erről csak annyit , amint írtam a szomszédos műhelyekben nem tudtak eligazítást adni.

Segítségképpen ha valaki Kecskemét- Tiszakécske felöl megy , át kell menni az egész településen és a Szolnok felöli végén /Tószegnek/ van ez a telep. A portán a 3. kapu balra.

Amint látom a legkiadósabb az aprót megvenni/3500 Ft/kg./, ha ezt nem etetjük el ebben az állapotában, jól tartva 2-3 kg kifejlett lesz belőle.
Igazad van egy tenyészet elindítására is alkalmas.

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 6, 19:47 
Én is voltam tavaly ezen a telepen, akkor is 3.500 Ft volt egy kg apró lisztkukac. Vettem is egy kilót, ez a tenyészetem alapja. Mindenesetre félelmetes mennyiségű kukac van ott, ameddig a szem ellát, ládák és ládák... Elég kalandos különben odatalálni, eltévedtem vagy hatszor.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 5, 7:56 
Szervusz Józsi !

Köszönet a lelőhely elérhetőségének a leírásáért, én ugyanis mindig tőlük veszem a lisztkukacot Monoron, de sosem kértem el a címüket, így aztán megrekedtem volna a következő monori börzéig.
A turajárat gondolata is jó ötlet átadom egy pár szegedi kereskedőnek az infót hátha látnak benne rációt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 jún. 4, 20:28 
Kedves Tippadó Madarásztársak

Úgy érzem "forrt a téma" ami az élőeleséget illeti. Jobbnál jobb javaslatok érkeztek. Egy véletlen folytán kaptam egy tippet, ha ismeritek , elnézést kérek. Mivel itt nem hangzott el, úgy érzem érdemes lesz pár szóban írnom róla.

Kiderült, hogy Tószegen /Szolnok mellett/ van hazánkban, tudomásom szerint, a legnagyobb élőeleség előállító vállalkozás. Mivel a téma foglalkoztat, elhatároztam elmegyek a helyszínre, ha engedik megnézem a technológiát is.Úgy indultam el, hogy nem tudtam róluk semmit még egy telefonszámot sem, csak egy olyan infót, hogy úgy tudom, hogy....
Erre a nem túl stabil infóra, egy kalandos utazás után /egy utcával távolabb is megmosolyogták kérdésem amikor elmondtam mit keresek/ dél körül érkeztem meg a helyszínre.

Egy régi baromfi nevelő telepet alakítottak át erre a célra, és kiderült, hogy két féle lárvát termelnek:lisztkukac és gyászbogár lárvát. Megvallom a gyászbogár tűnik a külső burkolat eltávolítása után mennyiségileg kiadósabbnak./1 kg 2400 Ft/

Meglepetésemre kínáltak egy olyan lehetőséget amiért tulajdonképpen ezt leírom. Rögtön az asztrildos időszakom jutott eszembe, hogy milyen nagy gond volt az apró, frissen vedlett lisztkukac előteremtése a fiatalok neveléséhez.

Van ugyanis egy olyan lehetőség, hogy 1 cm körüli apró lisztkukacot is tudnak tisztán adni. Bár ennek kicsit borsosabb az ára /3500 Ft/kg/ de egy eldorádó az apró madarasoknak. A kifejlett lisztkukac 1200 Ft/kg.
A fiatal lisztkukac kitin tartalma nem olyan vastag mint később, tehát az etetése sokkal kedvezőbb.

Sikerült a telepvezetővel is pár szót váltani, már 10 éve működnek, eddig szinte csak nyugati piacra termeltek. Évente 52 mázsát állítanak elő.

Gondolkodnak azon, hogy indítanának túra járatokat , így nem kellene oda utaznunk. Meg lehetne előre a mennyiséget rendelni.

Ami még fontos, hogy mind a 3 féle terméket az év bármely szakában lehet náluk kapni.

Elérésük: egy nő ad felvilágosítást 06 30 405 1077

Javasoltam, tegyék fel a Parrotlandra is a kínálatukat.

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 9:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO