Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 19:58 
Sziasztok!

Én a propoliszt méhésztől szereztem be. Ez egy darab sárgás-barnás színű anyag (finom virágpor illattal), kemény, és keménynek is kell lennie!
Egy hüvelykujjnyi darabot fél deci 70%-os tiszta alkoholba (nálunk gyógyszertárban kapható) reszelek bele olyan edénybe, ami hőre nem olvad el és nem nagy. Ezt beleteszem forrásban levő vízbe és forralom vele, amíg a propolisz fel nem olvad. Utána gáz lekapcs., és hagyom állni egy napig. Másnap és harmadnap még 1x-1x felforralom így és a 4.napon átszűröm tizsta kis üvegbe. Így egy sárgás színű tiszta folyadékot kapok, ez a propolisz kivonat. Ebből a madarak ivóvízébe vagy a lágyeleségre kell pár cseppet tenni. Természetesen minden nap frisset, és 4-5 csepp elég egy napra nekik.
(gyerekeknek és felnőtteknek teába keverve kell meginni. Mi naponta ihatunk belőle 5-8 cseppet, és akár egész ősszel-télen folyamatosan lehet belőle inni megelőzésképp. Ha fáj a torkotok, vagy olyan influenza szerű gyengeség van rajtatok, kockacukorra csepegtetve töményebben lehet bevenni, a kockacukrot áztassa el, de ne csepegjen belőle. Lassan kell elszopogatni és lenyelni, hogy a torokban is hasson)

A virágport csak tisztán a magok közé keverem. Egy napi eleséget "megsózok" vele.
(Ezt így tisztán mi is megehetjük egy kiskanállal naponta, de akinek nem tetszik az íze, mézzel keverve eheti)

Mindkettőt havonta 1x kapják 1 hétig. Nem egyszerre adom nekik, vagy virágpor, vagy propolisz.

Arra kell vigyázni, hogy aki virágpor vagy pollen allergiás, az nagy valószínűséggel ezekre is az lesz!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 19:34 
Hahó!

Nekem annyi jutott eszembe, hogy vajon nem hizlalja-e őket nagyon a méz?????
Az én madaraim nagy kalitkákban vannak, és sokat mozognak, vagy éppen költenek, nincs köztük dagi (épp most néztem).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 19:17 
Szia mona !

Helyes amit csinálsz, most már csak a módját is írd le, de részletesen, nehogy más úgy járjon vele,mint én a daluluval....
Na végre megnyílt a csatorna. Csak így tovább minél több módszer jön elő annál jobb. Majd összefoglaljuk a végén.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 18:50 
Sziasztok!

A virágpor nálam nagyon fogyóeszköz, meg a propolisz is, én magam készítem el a kivonatot belőle, és iszonyúan jó az immunrendszernek. Természetesen, mivel a madaraim a második gyermekeim, nekik is juttatok e finomságokból. Én havi kúrát tartok nekik belőle egy héten keresztül. A virágport bio boltban veszem meg, de én mindig megnézem, hogy kevés fekete "mag" legyen benne, mert az keserűbb, a madarak sem eszik meg. Ami szép sárga, és világosbarna, az az igazi!

Nem véletlen, hogy a méhek is a propolisszal vonják be a kaptár belsejét, hiszen az természetes antibiotikus hatással bír, ami ebben a megfázós-influenzás időszakban nekünk is jól jön. :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 15:34 
:54: Igen Gabesz ezekre gondoltam és még arra is, hogy ezekről irjunk néhány tapasztalatot, madarász fogást, a tartás során. Pl: virágpor, propolisz..stb...használtok - e ilyesmit titokban, hogy ki ne nevessenek benneteket ezért ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 15:26 
De jó! Idegen légiósok is olvasnak minket? Üdvözlet Nyuzilla papa!!! :D

Mi van még, mit tudni kell a mézről?
-ásványanyagok, vitaminok, aminosavak és antioxidánsok növelik tápértékét
-csökkenti az allergia okozta tüneteket
-remek energiaforrás
-jó tartósítószer
-nagyon finom de szörnyen ragad
-megszépíti a hajat és a bőrt- lehet, hogy a tollat is?
-és még ezt is találtam: "A hagyományos orvoslásban főszerepet játszó méz akár azokkal a baktériumokkal szemben is hatásos lehet, amelyek a legmodernebb antibiotikumoknak is ellenállnak." Erről itt olvashattok:
http://www.origo.hu/tudomany/elet/20021121meza.html

Pussz: Gabesz!

Ui: Tessenek mézcsurgatót használni és a mézesbödön tetejét az utolsó csukja be! :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 14:23 
Apukám (aki csak olvasgatni szokta az oldalt) nem volt rest felhívni, hogy neki még lennének ötletei pinty-méz összefüggésben:
Ananászos-mézes pinty-grill, fischer törpe-körettel. :-)

Ő egyébként nagyon szereti az állatokat, csak azzal nem tud megbarátkozni, hogy amikor itt alszik nálunk, zöldhajnalban ébresztik a madarak. Ha kérdezem tőle, hogy mit főzzek, mindig az a válasz, hogy valamit pintyből.
:103:

Jaj, ez új topikért kiált: sütés-főzés madarainkBÓL!!!
:twisted:
Ha szoktatok díszbaromfis oldalakat olvasni, ott gyakran előkerül, hogy megeszik-e a kedvenc kapirgálóikat...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 11:43 
:54: pincelakók !

Még nem minden hangzott el a Mézről!!!!!!!!!!!!!!.... ki tud még tapasztalatokat írni ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 8:44 
Sziasztok !

No özám igün szüp, ízös böszéd, mondaná a tápéi madarász barátom, ha még élne. Érdekes hogy Szeged és Tápé össze van épűlve és még mindég erős tájszólással beszélnek a mostani öregek.
Jó olvasni a számomra idegen Magyar nyelvű tájak jellegzetes szóhasználatát.
Megvallom e két hozzászólást többszőr elolvastam, hogy értelmezzem a mondatok jelentését, persze segítségűl kelett hívnom Gizmó linkjét is, de így is élvezetes olvasmány.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 7:52 
Priccses! :D

Nem, Gizmó! Leánkakoromban, mikor nagyanyám a sütőben a kürtöt sütte a kemencetorkában s én a szenesvasalót lengettem, hogy ki ne hűljön s, hogy a vasárnapi szelvétet kisimíthassa, addig jött egy szomszédasszony hogy kőcsönkérje a bévetőlapátot, met ő eppen kenyeret süt, na akkor hallottam. A kicsiház előtti tornáncon ülve sokszor hallgattam a gilicék burukkolását s míg nagyanyám a lépcsőn ülve almát hántott, sokat mesélt...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 23:21 
Érdekes dolgokat tudsz te Gabesz. Csaknem a muzsdán ülve olvastad, amíg a tieid a rendet priccesnadrágban vágták? Vagy az ácsmühelyben az ácsné mesélte e receptet, miközben a férje a hátsó rókanca mellé a bütüdeszkát bétette, s majd a vetegető melletti hevedereket vágta méretre?
Segítségként ajánlom annak, aki nem mindent ért: http://szekelymagyar.transindex.ro/

:lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 22:24 
Sziasztok!

Ez a piskóta engem is érdekel! :24:

A mézről én annyit említenék meg, hogy a táplálkozás egyik alapvető eleme kellene, hogy legyen, mert minden fontos vitamint és nyomelemet tartalmaz természetes formában. Így a madárkáinknak is csak hasznára válhat!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 22:16 
Már szóltam a "bögyösnek" és eljött, hát nem kipucolta, valami vegyszerrel, adott belőle egy cím nélküli flakkonnal. Mondtam is neki, hogy még egy párszor beleégetem a madárkaját és ingázni fog hozzánk, vagy hoznia kell egy másikat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 22:09 
eszterolajos írta:
Szia Csaba Te kipróbálod - e a dalauzi elkészítését ?


Hehe én annyira szeretem ezeket a mézes dolgokat, hogy inkább magamnak csinálnék...
Mostanában pórul jártunk párszor ilyen mézes szottyi és szezámmagos dolgokkal, mert noha nagyon jól nézett ki, a mag már meg volt avasodva...

Egyébként nem tűnik nagy őrdöngőségnek, csak a mézre kel figyelni. Ajánlatos mondjuk dupla falú edényben csinálni...
Ha a Zepter edényedből meg nem jött ki a trugyi, vidd vissza hogy cseréljék ki gariba mert elromlott :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 22:04 
Nana, mi az hogy untatsz!
Tesék csak ide szépen bemásolni, aki meg nem akarja nem olvassa el...
:14:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 20:53 
Szia Nyuzilla!

Elküldöm a pikóta készítését, variációit. Mást nem akarok untatni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 20:49 
Sziasztok!

Holnap reggel az első dolgom lesz,hogy összekenek néhány almaszeletet mézzel. Kíváncsian várom a hatást.

UP


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 15:31 
Értem, kössz !

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 15:21 
Mikor hogy. Nagyobbrészt mézezem, de már megesznek mindent anélkül is.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 15:17 
...és még mindég kensz rá mézet a gyűmőlcsre, vagy csak a szoktatási időben tetted ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO