Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 15:11 
Sziasztok!
Nekem a pintycsapat nagyobb része és a papagájom nem volt hajlandó semmilyen gyümölcsöt elfogadni, valószínűleg olyan helyről jöttek, hogy nem ismertek ilyesmit. Valahol olvastam, hogy úgy kell megismertetni velük a gyümölcsöt, hogy minden nap ugyanoda letenni a kalitkában egy darab almát, vékonyan bekenve mézzel. Egy hét alatt beletanult mindenki, és annyira szeretik, hogy egy pillanat alatt eltakarítják. Mézesen megeszik a répát, narancsot, banánt, körtét, szőlőt is.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 15:00 
Sziasztok !
Erről mézről érdemes lenne elbeszélgetni, hogy kinek mi a tapasztalata vele.
Laci már el is kezdte, fontos dolgokat írt le, jól figyeljétek meg a tapasztalatait.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 14:57 
Szia Csaba Te kipróbálod - e a dalauzi elkészítését ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 14:53 
Szia Gabesz !

Köszi, hogy leírtad a folyamatot is, ha felszabadítanak a tilalom alól akkor kipróbálom ujra, de teszek bele egy kis szezám magot is, és mellé ülök nem a számítógép elé, talán úgy nem ég le a csemege.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 14:35 
Üdvözlök Mindenkit! A méz egy sokoldalú kiváló élelem, aminek helye van a madarak táplálkozásában is. Én az alábbi módon használom: Száraz lágyeleséghez (bármijen gyári) annyi mézet keverek, hogy pörgős maradjon,és ehhez keverek reszelt sárgharépát, csíráztatott magot, apróra vágott zöldet (spenót,mángold,stb.) Ezt a keveréket pintyfélékkel etetem, de gyümölcs darbkával bogyókkal kiegészítve nagyobb madaraknak is felkínálhatjuk. A méz sokoldalúságára jellemző, hogy tartósító hatása is van, így a lágyeleség kevésbé romlandó. Ezt a keveréket természetesen nem kell sütni, így a hőhatás miatt nem csökken a beltartrlmi értéke. Minden madárnak jóétvágyat. üdv:KL


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 13:56 
Köszönöm szépen, Kuzmi, hogy ilyen megtisztelő helyet és nevet kapott ez a topik!
No, akkor süssünk, főzzünk, kutyuljunk, de csak módjával! :lol:
Humorral fűszerezzünk! :D

Kedves Kuzmi! A dalaúzi a legfinomabb és a legkönnyebben elkészíthető örmény édesség: 1 csészényi mézet pergelni teszünk egy lábosba. Mikor picit már pergelődött, megváltozott a színe, belekeverünk 1 csésze előre pirított mákot és 1 csésze félbe vágott szintén előre pirított diót. Ezt a masszát összedolgozzuk és vajazott tepsibe öntjük, ahol az majd szépen megkeményszik.

Feltételezem, ugyanezt a műveletet elvégezhetjük kedvenceink magkeverékével is, de csak a mézet pirítsuk, hogy aztán megköthessen... Gondolom, ez a trükk. És valami formára is szükség van, de arra megteszi egy kávéscsésze is, szerintem... Vajazd vékonyan ki, öntsd bele a masszát és szúrj bele még melegen egy pálcát. Attól majd fel is lehet függeszteni a finomságot... Már persze, ha sikerül és beválik az ötlet Lesz majd legalább 6 sikerült vagy félresikerült mézeskarika :D .

Kedves Nyuzilla! Ez a piskóta recept az Utipéteré :wink: Ha mesütöd, felvágod darabokra és megszárítva szerinte hetekig eláll. Szerintem is 8) De ne használj sütőport!

Pussz: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 11:30 
Halihó!
Akkor hogy is van ez a piskóta? Megsütöm, felvágom kicsire és hagyom megszáradni?
Mondjuk én a kutyának is magam sütöm a kutyakekszet, meg is kapom a páromtól, hogy a kutyának-macskának gyakrabban (és finomabbat) főzök, mint neki. Egyébként érdekes: a kutyának szánt rizs sose csomós.... :-)))


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 10:10 
Köszi, Csaba !
Na itt kitombolhatjuk főzési tudományunkat.

A " dalauzi " = a madarak etetésére való csodaszer amit Gabesz ajánlott egy korábbi hozzászólásában. :25: Ez különböző étkezésre való anyagok keveréke, / lehetőleg a házastárs legdrágább "ZEPTER" edényébe való beleöntése, elkészítés gyanánt / melyet ha mézzel kiegészítessz és sokáig sütsz, és idönként nem kavirnyálsz, egy nagy büdős, :100:
az edényt elmoshatatlanná tevő (kidobandó) trutyivá válik,
ami még füstől is közben az önkéntes tűzoltók nagy örömére. :22:
Ezért a munkádért aztán kaphatsz szobafogságot és kitiltanak a konyhából legalább két hétre.
Vagy elküldenek a búsba madarászni. :38:
Javaslatom : ha nem ismered a módját az elkészítésének és ha jót akarsz magadnak, ne próbáld ki mert nem fognak meg :27: érte.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 9:30 
Na madárkáim, különzárkába kerültetek!
:35:
Most akkor mondja meg nekem valaki hogy mi is az a dalaúzi!
:24:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 20:59 
Egyfenét kell törölni,azért nem árt diliház idre sem!!!! csak át kell rakni,nem beszélve,ahol ennyi -hogy hű legyek doromboló stílusához- tojó összejön,lenne téma bőven,a komoly tenyésztési eszmecserén felül is!!! nem gondoljátok????Persze,amíg csak a fiúk voltak többségben,nem hiányzott nekik,komoly eszmecsere folyt,és nem volt kisiklás!!! de nekünk ezt nem mindig sikerül betartani!!! :06: és utána nagyon-nagyon furdal bennünket a lelkiismeret!!!!Így aztán a végső szót úgyis az illetékes komoly és ellentmondást nem tűrő fiúk mondják ki.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 20:19 
Vagy inkább törüljünk mindent!!!
Adjuk Kuzmi kezébe azt a seprűt 8) ! De majd visszakérem :96: !

Közben már megfordult itt egy-két rolleros, és szerintem nem néztek jó szemmel... :roll: (Mona kivétel! :wink: ) mert hallgattak. Úgyhogy ha megkérhetlek, Kuzmi, légy olyan jó és töröld itt lefele a konyhaszagos hozzászólásokat! Pliiiiiiz!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 20:13 
Jó mind amit javasoltok, de Mona ....Gabesznak nincs seprője....

Itt van Csaba is csak hallgat és lapul.. majd javasol valamit, erre tényleg nincs csoport, de hát...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 20:00 
Gabesz boszorkánykonyhája - avagy mit süssünk a madárnak? Nyelvészek előnyben! :57:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 19:47 
Mi legyen a topik címe?
Agyament madarász?, Madarasok konyhája?, Pihentagyú madarász? vagy csak simán Jómadár?

És hová, melyik csoportba tegyem? Mert itt olyan nincs, hogy hülyeség szakcsoport (Még szép)... Lehet, ennek külön csoport kell :lol: , hogy majd könnyedén ki is lehessen vágni onnan :roll:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 19:09 
Jó nyíssunk. Te nyissál, majd oda is jönnek a rákeresők dögivel .....Küzmi meg átrakja innen az egészet, mert mégiscsak ez a csevej nem való az itteni komoly témákhoz.
Valamikor a krumpliból pálinkát föztek, na aztán az volt egy "dögös" ital,
még a kutya is behúzta a farkát a szagától.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 19:04 
pergel=pörköl, hergel=hörköl?
Gizmó, már csak te hiányzol!!! Mondd már meg, hogy a pityóka az burgonya! Ahogy a murok az sárgarépa. És nálunk pityókából is lehet bort csinálni... (krumplit cserélnek szőlőre, szőlőből meg bor lesz.) Na, attól lehetsz pityókás :D

De szerintem nyissunk ennek a témának egy másik topikot :lol: , mert hanem itt kikapok...:57:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 18:56 
A pityóka kétféleképpen is ismerős
a/ burgonya, krumpli, "mifene" Ezt öregapám mondta rá Mikor krumpli volt a köret " mifenét raktál már megint elém "
b/ pityóka, pityókás = " kissé részeg állapot"

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 nov. 12, 19:36-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 18:50 
Na látod mit nem tanulok !!! Sosem hallottam ezt a kifejezést a pirításra.
Én mindég pörkölést hallottam.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 18:47 
Talán ezt nem mondanám el. :57:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 18:37 
Én meg azon vagyok megrökönyödve, hogy beütöm a gúgliba, hogy dalaúzi és negyedik találatként a roller kanárisok topikját adja :shock: ! Várhatóan majd újabb hölgyemények és urak fognak majd idejárni :lol: konyhatündérkedést tanulni - Lajostól :57: Ez aztán a mézes-madzag! Ezt jól kisütöttük :wink: !

Mit pergettél? (pörgettél?) A pergelés=pirítás. Nálunk a krumplit (pityókát) pergetik=géppel szedetik ki a földből...
Ez aztán az OFF! ... :65:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 nov. 12, 18:49-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 11:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO