Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 306 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 10:37 
Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!

Az lesz az, amit Warhawk a képen mutatott!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 8:52 
Én Barázdált csenkesznek nézem (Festuca rupicola),

de nem is a neve a lényeg, hanem az, hogy hazánkban terem és féléretten is bátran etethetjük vele madarainkat.

A hazai fűféléket kalászait mind érett, mind félérett formában felhasználhatjuk takarmányozásra, csakúgy mint a kalászos növényeket.

Néhány dologra figyelünk akkor nem lehetnek káros hatásai.

-ne szedjük utak mentén és ne adjuk vizes állapotban madarainknak.

- felhasználás előtt nézzük meg, hogy nem - e fertőződött anyarozzsal,
(mely igen erős mérgező hatású alkalloidokat tartalmaz. Az anyarozs egy élősködő gombafaj, a varjúkörömre emlékeztető, kemény, orsó alakú, sötét ibolyaszínű, vagy fekete képződmény), ami fertőzéskor néhány pázsitfűféle kalászában a mag helyén is kifejlődhet.
A kalász zöld színétől eltérő színéről könnyen felismerhető. Általában a hüvösebb, nedves területeken található meg.
Ezt a fertőzött kalász ne dobjuk el, hanem égessük el, így a további elterjedését megakadályozhatjuk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 22, 23:50 
Ez lenne az?

KépKép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 máj. 22, 21:49 
Nagy Tamás írta:
Helló!

Megnéztem, de nincs ez pont nincs benne az MM-ban!
Esetleg valakinek ötlet?


FRANCIAPERJE ??!!

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 7, 17:32
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: POMÁZ
   
Hozzászólás 2010 máj. 22, 19:56 
Nagy Tamás írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérédsem, hogy képen látható "gyomnövény" magjai adhatóek-e papagájoknak féléretten? Ja és mia pontos neve ennek a "fűfélének"?

Előre is kösz ia választ!

Kép

Kép

Kép



Szia a nevét én sem tudom, de nekem a röpdében lóg belőle egy csokorral és a kanárik imádják.Úgyhogy szerintem biztos nem mérgező.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 máj. 22, 19:28 
Ej, de régen tanultam ilyesmit! Szerintem valamelyik perje...
Magyarországi egyszikűből szerintem etetheted bármelyiket, nem hiszem, hogy mérgezőek. Az enyémek is kapnak többfélét, többek között olyasmit is, mint ami a képen van. :-) Persze figyelj rá, hogy ne legyen permetes, kutyapisis, kipufogógázas. De szerintem ezt tudtad Te is.. :-D

_________________
Annyi bölcsesség szorult belém, hogy néha szivárog...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 22, 17:33 
Helló!

Megnéztem, de nincs ez pont nincs benne az MM-ban!
Esetleg valakinek ötlet?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 21, 15:12 
Sziasztok!

Az lenne a kérédsem, hogy képen látható "gyomnövény" magjai adhatóek-e papagájoknak féléretten? Ja és mia pontos neve ennek a "fűfélének"?

Előre is kösz ia választ!

Kép

Kép

Kép

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 14:30 
Nálam ez is fogy. Muskotályzsálya. Apróra vágva teszem a lágyeleségbe.
Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 9:34 
feketemarcsi írta:
Szia!

Kanári keveréket tudsz venni bármelyik állateledel boltban, dobozban, vagy zacskóban, esetleg kimérve, csak lényeg, hogy kanárinak való legyen.

Ha azt szeretnéd, hogy szépen énekeljen, akkor én a csemegerudakat hanyagolnám, mert ha elhízik, nem fog énekelni és nem is egészséges neki. A vegyszermentes zöld, zöldség, gyümölcs mehet, de módjával, semmiből nem jó a sok.
Pl. egy héten egyszer adsz neki tojásos lágykaját, kétszer zöldet, egyszer gyümölcsöt, és minden nap magot és tiszta vizet, én rendszeresen adok vitamint is a madaraimnak, de ha nem akarsz költetni, szerintem hónapban egyszer elég, esetleg almaecetet is tehetsz a vízbe, tudjon rendszeresen fürdeni és egykeként szerintem jól meg lesz, ha még reptetni is tudod néha, akkor tuti teljes lesz a boldogsága.


Köszönöm gyors válaszod. A nénikémnek gyakran vettem kanári eleséget az utóbbi években és úgy tapasztaltam, ahány csomagolás és bolt, annyiféle a magkeverék, egyikben sok fekete magot látok, a másikban kevesebbet. Melyik nevűt, vagy cégjelzésűt vegyem, amelyikben jó a keverék aránya? Legutóbb a állatpatikában vettem.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 8:57 
Segítségeteket kérem! Vasárnap óta van egy szép, életerős hím kanárim (mozaik). Ezidáig papagájaim (rózsafejű, hullámos) és pintyeim voltak, de kanárim soha.
Hol vegyek eleséget????, hogy számára megfelelő legyen a magok keveréke, pld. állatpatikában vehetek? Ezen túlmenően gondolom szépiát, salátát, répát, tyúkhúrt adhatok még, talán ritkán tojást, vettem neki Vitakraft vitaminrudat. A kalitka aljában szemcsés homok van, amit állateledelt áruló boltban vettem. Szeretném, ha sokáig egészséges, vidám madár maradna és szépen fütyülne, mint most.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 12:09 
madár írta:
Mióta madaraim vannak (12 éve) amikor beérik a termése a tűztövisnek ( Pyracantha coccínea) vödör számra etetem velük, semmi gondot nem tapasztaltam.

Erről azt olvastam a neten rákeresve:

"Pyracantha berries are not poisonous as commonly thought; although they are very bitter, they are edible when cooked and are sometimes made into jelly."

Azaz termése nem mérgező mint azt sokan gondolják ellenben nagyon keserű.

Kép

Van valami hasonló kinézetű növény, azt hiszem annak mérgező a termése és azzal szokták összetéveszteni a tűztövist.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 23:21 
madár írta:
csibaat írta:
Hát inkább megritkítottam a megyfámat, na a rozik már rojtosra rágták a torppapikról nem is beszélve. Inkább nem kockáztatom az orgonát.


Szervusztok.
Mióta madaraim vannak (12 éve) amikor beérik a termése a tűztövisnek ( Pyracantha coccínea) vödör számra etetem velük, semmi gondot nem tapasztaltam. Különben ez a növény távolról rokona az alma féléknek, hasonló betegségek is támadják. A szomorú fűz ágait szintén nagy mennyiségben kapják a madaraim, természetesen a papagájok. Nem rossz a gyümölcsfa sem de ott nagyon kell figyelni a permetezésre, hogy mikor és mivel történt.


Én nem permetezek semmit sem, ugyanis csak meggyfa, bodza és csipkebogyó van a kertemben. A fuz még korai, még nem indult be.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 22:57 
csibaat írta:
Hát inkább megritkítottam a megyfámat, na a rozik már rojtosra rágták a torppapikról nem is beszélve. Inkább nem kockáztatom az orgonát.


Szervusztok.
Mióta madaraim vannak (12 éve) amikor beérik a termése a tűztövisnek ( Pyracantha coccínea) vödör számra etetem velük, semmi gondot nem tapasztaltam. Különben ez a növény távolról rokona az alma féléknek, hasonló betegségek is támadják. A szomorú fűz ágait szintén nagy mennyiségben kapják a madaraim, természetesen a papagájok. Nem rossz a gyümölcsfa sem de ott nagyon kell figyelni a permetezésre, hogy mikor és mivel történt.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 16:24 
Hát inkább megritkítottam a megyfámat, na a rozik már rojtosra rágták a torppapikról nem is beszélve. Inkább nem kockáztatom az orgonát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 13:28 
feketemarcsi írta:
Tűztövis? Tiszafa? Tujatermés? Most éppen nem jut eszembe több... Pedig a múltkor valaki mondott még valami hátborzongatót.


A tiszafát, meg a tujatermést javasolják papagájoknak?? Legalább tizenvalahány papagájos könyvem van külföldi és magyar, meg vagy 200 db ilyen magazinom, de én ilyet egyikben sem olvastam.
Azt, hogy Te valahol valamilyen fórumon olvastad, vagy éppen a szomszéd Pisti mondta, az nem hiszem hogy mérvadó lenne.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 13:27 
feketemarcsi írta:
Miért, az almamag mérgező? Én szeretem...

Az almamag ciánt tartalmaz. Kb egy csésze almamagtól egy felnőtt ember meghalhat. A madaraknál más a helyzet, mert a méreg mindig testtömegre számítódik, azaz amitől egy embernek kutya baja, attól lehet egy madár simán elpusztul már. Ráadásul ha hosszú távon nézzük akkor a kisebb mennyiség is gondokat okozhat (felhalmozódik, illetve a májat teszi tönkre).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 13:12 
feketemarcsi írta:
Miért, az almamag mérgező? Én szeretem...

Egy kis ciánt tartalmaz. Azért nem kell megijedni egy-két almamagtól nem betegszik meg senki. No de ha hosszútávon sokat eszik.....
feketemarcsi írta:
Én már sok olyan növényt olvastam a papagájoknak javasoltak közül, amitől mi is kinyúlnánk. :wink:

Nekem most hirtelen egy sem jut eszembe....segítenél??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 12:40 
Tapasztalataim szerint a kecske bármit elfogyaszt ,legyen az akár mérgező növény is.

Igaz sosem eszik egy fajtából sokat,állandó mozgásban van így nem halmozódik fel a szervezetében .
Egyedül a tiszafa ami kifog rajta. Ugy emlékszem néhány gramm is végzetes a számára.
Visszatérve a papagájokra,olvastam hozzászólásokban,hogy tiszafát tesznek be a röpdébe
Attól ,hogy esetleg a kecske kimul ,még a madár boldogan élhet,vagy fordítva.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 5, 12:20 
feketemarcsi írta:
Az akácnak a virágjáról, és a leveléről volt szó, a virágot mi is isszuk teában és a mézben is az van, mégis élünk. Az akácnak nem minden része mérgező.

Egyébként sok olyan dolgot adnak a papagájoknak, ami az embernek is mérgező, pl. tuját, tűztövist.


A levele mérgező!!!! A virágban lévő magkezdemény már mérgező!!! Azt Te nem eszed meg sem a mézben sem a teában, de a papagájok megennék!!!!
Hogy ki milyen, és főleg mennyi mérgező magot, ill. növényt etet meg velük, az egyéni probléma. Én még az almamagot is kiszedem, de hogy lekopogjam a közel két évtizedes papagájtenyésztői pályafutásom alatt, még nálam betegségben (balesetben igen) nem hullott el madár!!! kopp..kopp..kopp :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 5:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO