Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 16, 11:31 
Ha jó minőségű magokat használsz nem szabad penészednie. Akármilyen gyakran öblögeted lesz szaga (tejsav) ami normális jelenség, az öblögetéssel meg tudsz szabadulni tőle. Bizonyos magok (pl retekmag) csírázás közben bolyhosak lesznek, de az nem penész! ;) Ha napfényes/világos helyen van akkor több lesz benne a C vitamin, ha sötét helyen csíráztatsz akkor meg több B2 vitamin lesz benne. Nem kell megvárni amíg 3-4 centis csírák lesznek, ha megjelennek a csírakezdemények akkor már elkezdheted feletetni. Ha viszont mungóbabot csíráztatsz, akkor kicsit tovább várj, amíg nagyobb csírák lesznek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 okt. 16, 11:02 
Már régóta szemezek a csíráztatással, de soha nem mertem igazából neki állni. Elkezdtem most utánna olvasni és itt is átolvastam ezt a topikot. Még mindig félek valamilyen szinten a penészedéstől és nagyon nem vagyok biztos magamban. Ha rendesen öblögetem akkor egyeltalán nem szabad semilyen illatának/szagának lennie? Mennyiszer öblítsem át, elég a napi 2 vagy inkább többször? Sötét helyre rakjam vagy mindegy hogy hova rakom? Nem szeretném az álományomat megfertőzni semmivel...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 10:20 
Hali. Ahogy én csinálom.
Kb 8óra áztatás.
Kép
Csírázási idő általában 1-2 nap, napi kétszeri öblítéssel csepegtető edényben. A csírázási idő a mag minőségétől és a hőmérséklettől is függhet.
KépKépKép
A megpattant magról a nedvességet felitatom törlő kendővel.
KépKépKép
A kész mag a hűtőben napokig gond nélkül tárolható,és adagolható.
Kép

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 6:54 
Helló!

Leírom a saját módszerem. Egy napig vízben áztatom a magot. Alaposan átmosom, majd víz nélkül, csak a magot teszem vissza a csíráztatóba, további egy napra. Újra átmosom, nagyon alaposan, újságpapírra, vagy itatósra teszem, általában egy éjszakára, vagy max egy napra. Ilyenkor már látni a csíra kezdeményeket. A következő lépésként, én lágyeleséghez keverem. Ismerek tenyésztőt aki ugyan olyan mennyiségű száraz maghoz keveri és úgy tálalja madarainak. A kívánatos biokémiai folyamatok már elindulnak, a keményítő kezd átalakulni, és a megfelelő hatást elérjük vele. Nagyon nagy hangsúlyt kell fordítani a mosásra, ugyanis a tejsavas erjedés következtében könnyen okoz hasmenést.

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 9, 15:53
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Baja
   
Hozzászólás 2011 szept. 14, 0:58 
Üdv!

Ha jól értelmeztem, a csíráztatás fázisai:
1, a magvakat enyhén citromos, vagy ecetes vízben több-kevesebb ideig (1-24 óra) beáztatom, majd
2, további kb. 2 napig gyakori lemosás mellett penészmentesen csíráztatok, és
3, tálalok...DE hogyan?

Én megpróbáltam lehetőleg tovább nedves közegben felkínálni az anyagot (hogy a madaraknak roppanós maradjon), ezért nedves p-zsebkendőn raktam a madarak elé, de az egzóták áthúzták a számításaim, mert kihúzták a magvak alól a zsepit, és a csőrük tövén papírdarabokkal szambáztak.

Felesleges volt a kínlódásom, vagy azért van ráció a dologban, csak mást kell keresnem...pld. szivacsot??!

megjegyzés: van, aki azt vallja, hogy elég csupán 12 - max24 óráig (egy-két csepp almaecetes) vízben tartani a magot, és már mehet is a madaraknak, mert a folyamat beindul, és az E-vitamin-tartalom gyakorlatilag már ekkorra is megnő?!

Ha valakinek van tippje, segítséget kérek!
Danke Sör!

Üdv: Optimista


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 18:48 
Hát nem tudom hogy az a fél óra mire elég,mennyire szívta meg magát a mag a citromos vizzel.
De ha kicsírázik és nincs penész akkor gond sincs. :)
Nekem még sose volt penészes,vagy büdös a kész mag, de mivel jön a nyár,ezért gondoltam hogy megelőzésképpen jó lehet ez a módszer a nagy melegben.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 17:40 
Hali!
Én végül is fél órát áztattam citromos vízben, aztán leöblítettem. Mivel nem voltam itthon, hogy öblögessem, most ahogy nézem kicsit szőrös a tetején pár szotyi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 6:50 
Frici írta:
Üdv mindenkinek!
A citromleves fertőtlenítésről kérdezném, hogy hogy is kell csinálni. Vagyis csak átmosni kell vele a magot, vagy rajta kell hagyni esetleg? Szóval, hogy hogy is kell pontosan. Köszönöm előre is.

És még annyit, hogy a citromsav ugyanúgy megfelel a célra? Végül is a savas kémhatás a lényeg.
Szia Frici így visszaolvasva azt gondolom hogy csak a beáztatási időre kell pár csepp citromlé a vízbe,utána már csak sima vizzel kell öblíteni napi 2x min.
Ezt most én is kipróbálom.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 15:07 
Üdv mindenkinek!
A citromleves fertőtlenítésről kérdezném, hogy hogy is kell csinálni. Vagyis csak átmosni kell vele a magot, vagy rajta kell hagyni esetleg? Szóval, hogy hogy is kell pontosan. Köszönöm előre is.

És még annyit, hogy a citromsav ugyanúgy megfelel a célra? Végül is a savas kémhatás a lényeg.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 márc. 9, 8:59 
tom0919 írta:
Köszönöm a válaszokat!
Még annyit kérdeznék, hogy van olyan ajánlott dolog mit mivel lehet csíráztatni, vagy inkább mit nem lehet együtt csíráztatni?

Talán annyi hogy ha naprát csíráztatsz, azt csak magában.
Ha valamilyen keveréket, akkor olyan magokat rakj a keverékbe amelyenek a csírázási ideje megegyezik.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 20:06 
Köszönöm a válaszokat!
Még annyit kérdeznék, hogy van olyan ajánlott dolog mit mivel lehet csíráztatni, vagy inkább mit nem lehet együtt csíráztatni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 14:09 
tom0919 írta:
Sziasztok!
Csíráztattam én is magokat vegyesen, volt benne napraforgó, szeklice, cirok, búza, árpa. Két napig áztattam, napjába többször is átmostam, utána már nem öntöttem rá vizet. Meg is jelentek rajta a csíra kezdemények, de rettentő büdös szaga van. Ez valóba ilyen büdös vagy valamit nem jól csináltam? :shock:

Szia nálam az ázási idő max 6-8 óra. Ennél többre nincs szükség, és nem is ajánlott mert ilyenkor már mérgező anyagok is felszabadulhatnak.
A lenmag és a napra esetében ez hatványozottan igaz, tehát én ezeket nem is használom erre a célra.!
Ezután valamilyen lyukacsos aljú zárható edényben,szoba hőmérsékleten,napi kétszeri öblítés mellett,a második napon már megpattan a mag.
Leszárítom, feletetem.
A legjobb reggelre időzíteni az etetést mert nagyon gyorsan emésztődnek. És csak annyit amit pár óra alatt elfogyasztanak a madarak a többi kuka.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 12:00 
tom0919 írta:
Csíráztattam én magokat vegyesen....Ez valóba ilyen büdös vagy valamit nem jól csináltam? :shock:

Nem, nem szabadna büdösnek lennie.

tom0919 írta:
Két napig áztattam

Szerintem ez kissé sok idő. Elég este beáztatni és reggelig ázzon. Utána nedves helyen napjában többször átmosva csíráztasd. De van erről bőven sok jó információ a neten.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 márc. 8, 11:53 
Sziasztok!
Csíráztattam én is magokat vegyesen, volt benne napraforgó, szeklice, cirok, búza, árpa. Két napig áztattam, napjába többször is átmostam, utána már nem öntöttem rá vizet. Meg is jelentek rajta a csíra kezdemények, de rettentő büdös szaga van. Ez valóba ilyen büdös vagy valamit nem jól csináltam? :shock:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tom0919 2011 márc. 8, 12:00-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 11, 17:57 
Hát ezt tényleg elnéztem ! Nagyon! :oops: :oops: :!: :roll:
Utána visszaolvastam, most már értem! Köszi a felvilágosítást!
:oops: 8) :D

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 11, 17:53 
Barka!
Valamit nagyon félreértettél a csírázással kapcsolatban! Ennek ugyanis nem az a lényege, hogy zöld kis csíranövényeket produkáljunk...
A magokban tápanyag raktározódik, a csírázáskor a magban lévő embrió ezt a tápanyagot éli fel, addig amíg nem alakul ki fotoszintetizáló része, amivel magának készít táplálékot.
A leggazdagabb tápanyagforrást a csírázás kezdetén jelenti a mag, azaz akkor amikor kezd kihajtani a magból. A maghéj megpattan és egy kis kezdemény jelenik meg rajta. Ekkor kell feletetni. Ez pár napos áztatás után elérhető, nem kell hetekig semmit sem áztatni...
Ha visszaolvasod ezt a topikot nyilván találni fogsz megfelelő csíráztatási módot, azt hiszem ezt mindenki egy kicsit másképp csinálja.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 11, 17:34 
Helo!

Megpróbáltam pár hete a csíráztatást ezzel a vizes megoldással amit a szakkönyvek is írnak. De csak2 hét elteltével keltek ki a magok ,és utána megpenészesedtek. :evil:
Pár napja megpróbáltam virágföldbe , egy kis tálcába vetni ( Vitakraft exota magkeverékből) és 3 nap alatt ki kelt és a kicsit locsolgatom és úgy nő a fény felé mint a gomba!

Az lenne a kérdésem,hogy ha szépen megnő ,kizöldel akkor ( a leendő pintyeimnek) így ahogy van, berakhatom majd táplálékkiegészítőként? :?: :D 8) :lol:

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 16, 21:48 
Helo!

Idézet:
Viszont, ha ennek csak fele igaz, nekem megfelel

Részemről megegyeztünk :D

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 15, 20:44 
Szia lax20!

lax20 írta:
de nem tudom, hogy milyen testszerveződési formák ellen használ.
Az legyen a szakemberek asztala.


Viszont, ha ennek csak fele igaz, nekem megfelel: Az ajakos virágúak (Lamiaceae) növénycsalád egyes tagjainak illóolajaiból készült kompozíciót: Aetheroleum Herbae Officinalis-t tartalmazzák. E növényi hatóanyagok jellemzői, hogy antibiotikus hatásúak, jól alkalmazhatók baktériumok, gombák,vírusok és paraziták okozta fertőzésekre.
Elpusztítja az immunvédekezést gyengítő vagy valamilyen fertőzést okozó baktérium, gomba és mikroparazita kórokozókat, stb.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 15, 16:31 
zozimo2 írta:
Most egy ideje az ekodiáros itatóvízzel öblítem le,



Helo!


Ez nem rossz ötlet, mert az ekodiár gombaölő hatású, de nem tudom, hogy milyen testszerveződési formák ellen használ.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 11:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO