Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 23:30 
zozimo2 írta:
Szia fric32!
fric32 írta:
Csodálkozva olvasom,hogy a csíráztatásnál milyen gondok vannak egyeseknél,én egész évben adom a csíráztatott magot,kisebb megszakításokkal,nállam hála ilyen gondok,hogy gombásodás nem fordul elő,mert szerintem ha megfelelő a magkeverék és rendszeresen le van mosva és tárolva akkor ilyen problémák nem lépnek fell.
Szerintem itt hanyagságról vagy sporlásról van szó.
(de ez saját vélemény) :salut:


Én is csodálkozom, mert nem a penészes magok volt a téma, hanem a domestos szerepe (DM magazin cikk).
Itt szinte mindenki magjai penészmentesek, azért ha megnéznénk nagyítóval szerintem meglepődnél te is!
Nálam minden nap van csíráztatott mag.
Naponta minimum háromszor öblítem etetés előtt, és megszagolom. A szagból lehet tudni, hogy mennyire kell átmosni.
Ennek ellenére előfordult, és csak akkor, amikor már túlnőtt a csira (1cm), hogy reggelre vékony fehér hártya képződött a csírák között (szerintem penész). Ja, és szabad szemmel nem is látszik, de más szaga volt, így megnéztem nagyítóval és akkor láttam.
A magok jó minőségűek.
A spórolás szerintem nem bűn, de én inkább pazarlásnak mondanám ezért is vetettem fel a domestos szerepét.
Amit a madarak nem fogyasztanak el a magkeverékből, azt másik madár szívesen fogyasztaná, pl. csíráztatva. Gondoltam valami fertőtlenítés azért nem ártana, mondjuk domestos. (DM cikk)
Azért mert mindenki tart tőle, (én is) attól még jó lehet!
Most egy ideje az ekodiáros itatóvízzel öblítem le, eddig bevált, igaz kevesebbet csíráztatok, így elfogy, mielőtt túlnőne a csíra.


én szerintem,ha odafigyel a tenyésztő akkor baj nem lehet,mert én ha nem tudom időben leöblíteni akkor inkább megy a kukába minthogy beetessem,mert sokan sajnálják kidobni és nem is gondolják mekkora bajt okoznak önmaguknak és madariknak a sporolással.
Én személyszerint az év minden szakaszába másképp csinálom,vagyis nem mindegy meddig áztassuk a magokat,hol tartjuk addig is,mikor öblítjük le elöször,hányszor és mikor etesük be a madarakkal milyen mennyiségbe.
Ezek a dolgok szerintem a tenyésztön múlnak és nem kell más hozzá csak egy kis lógika és idő,meg figyelem.
ha túl nőtt a csíra az is a tenyésztő hanyagsága,vagy nem tudom hogy nevezzem,mert én nem akkor etettem be mikor ki van csírázva hanem amikor csak épp meg van pattanva és nem yízesen,hanem ahogy kell.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 22:51 
Szia fric32!
fric32 írta:
Csodálkozva olvasom,hogy a csíráztatásnál milyen gondok vannak egyeseknél,én egész évben adom a csíráztatott magot,kisebb megszakításokkal,nállam hála ilyen gondok,hogy gombásodás nem fordul elő,mert szerintem ha megfelelő a magkeverék és rendszeresen le van mosva és tárolva akkor ilyen problémák nem lépnek fell.
Szerintem itt hanyagságról vagy sporlásról van szó.
(de ez saját vélemény) :salut:


Én is csodálkozom, mert nem a penészes magok volt a téma, hanem a domestos szerepe (DM magazin cikk).
Itt szinte mindenki magjai penészmentesek, azért ha megnéznénk nagyítóval szerintem meglepődnél te is!
Nálam minden nap van csíráztatott mag.
Naponta minimum háromszor öblítem etetés előtt, és megszagolom. A szagból lehet tudni, hogy mennyire kell átmosni.
Ennek ellenére előfordult, és csak akkor, amikor már túlnőtt a csira (1cm), hogy reggelre vékony fehér hártya képződött a csírák között (szerintem penész). Ja, és szabad szemmel nem is látszik, de más szaga volt, így megnéztem nagyítóval és akkor láttam.
A magok jó minőségűek.
A spórolás szerintem nem bűn, de én inkább pazarlásnak mondanám ezért is vetettem fel a domestos szerepét.
Amit a madarak nem fogyasztanak el a magkeverékből, azt másik madár szívesen fogyasztaná, pl. csíráztatva. Gondoltam valami fertőtlenítés azért nem ártana, mondjuk domestos. (DM cikk)
Azért mert mindenki tart tőle, (én is) attól még jó lehet!
Most egy ideje az ekodiáros itatóvízzel öblítem le, eddig bevált, igaz kevesebbet csíráztatok, így elfogy, mielőtt túlnőne a csíra.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 21:35 
Csodálkozva olvasom,hogy a csíráztatásnál milyen gondok vannak egyeseknél,én egész évben adom a csíráztatott magot,kisebb megszakításokkal,nállam hála ilyen gondok,hogy gombásodás nem fordul elő,mert szerintem ha megfelelő a magkeverék és rendszeresen le van mosva és tárolva akkor ilyen problémák nem lépnek fell.
Szerintem itt hanyagságról vagy sporlásról van szó.
(de ez saját vélemény) :salut:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 19:43 
Helo Miqlas!


Tudomásom szerint a penész gomba.
A gombák a savas kjözeget kedvelik.
:arrow: kis menyiségben a sav még "serkenti" a gombákat

De lehet én értettem félre valamit... :roll:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 júl. 23, 13:30
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 14:55 
Szervusztok!

Olvasgattam a fórumon és ide tévedtem. Egy-két gondolatom van a penészölő dologgal kapcsolatban.

Amiket eddíg írtatok ((alma)-ecet, citromlé, de ilyen a citrompótló tabletta = pl. borkősav) enyhén savas kémhatásúak.
A Domestos többek között hypo (nátrium-hipoklorit) tartalmú és lúgos.
Valószínűleg a semlegestől eltérő körülmények (mind savas, illetve lúgos pH) kedvezőtlen a penésznek, de a csírázást kis mennyiségben nem befolyásolja.

Szobafestőknél is láttam, hogy a penészes falat közönséges hypo-val permetezik be, ez el ias tünteti a penészt a következő télig.

Azonban állatok számára a hypo-t én inkább ezt nem ajánlanám, gondolom, még kis mennyiségben is megérzik az eleségen.

Üdv:
Miqlas


 
  
 
Hozzászólás 2008 aug. 1, 11:32 
Üdv mindenkinek! A jó minőségű mag átmosva és megfelelően tárolva nem penészedik, és jó modja necó,hogy hűtve akár egy hétig is gondnélkül tárolható. Valóban vannak gombaölő hatású készítmények,de ebbe az esetbe az állattartásba használt készítményeket javasolnám. Én a VANODINE V18 nevű szert használom, ez alkalmas víz , eszköz, stb. fertőtlenítésére (nem csak gombaellen) és nem toxikus. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 1, 7:05 
Sziasztok!
Egy érdekeség a Domestosról: ha Domestosos vízzel mosom fel a teraszt, az összes macskám ott terem, és nyalják fel a padlóról! Sosem volt még bajuk tőle... :shock:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 29, 17:21 
Hoppá!
Látom majdnem mindenki visszatért az évi megérdemelt szabadságáról.
Arra gondoltam, hogy az el nem fogyasztott magokat, esetleg másik madárfaj szívesen fogyasztaná. Egy kis fertőtlenítéssel csíráztatott magként bedobnám a közösbe. Fertőtlenítés nélkül nem szívesen tenném ........ kitudja.
Köszi a jó tippeket!

_________________
zozimo2


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 29, 16:18 
zozimo2 írta:


A penészedés elég ritkán jelentkezik nálam, inkább csak akkor, ha már túl nagy a csíra.....


Hoppá! erre még egy tippp....., ha "besokalok", én az éppen kicsírázott magokat a hűtőben tartom. Meg lehet állítani a fejlődést jó néhány napra, az ideális állapotban lehet tartani a magokat.
Etetés előtt langyos vízzel átmosva azonnal tálalható.

Penészedés nálam évek óta nem fordult elő.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 29, 8:27 
Sziasztok,

Valszínű jó lehet a Domestos is ugyanis ez egy "nagyon híg, de nagyon magas klórtartalmú oldat." Ha ez a téma szóbakerült, sokkal egyszerűbb HIPO- val megcsinálni ugyanezt., ez víztisztításban egyébként is bevált anyag.
Azt hogy milyen arányban :?: :?: :?:

De az almaecet világbajnok ötlet :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 29, 0:53 
Szia Zozi!

Olvastam én is a domestosról.... hát ezzel kapcsolatban nekem is fenntartásaim vannak?!
Viszont az áztató vízbe én teszek literenként kb. 2 cm3. almaecetet. Nem penészedik a mag még 3 nap csírázás után sem....

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 28, 21:37 
waxbill írta:
A citromlé nekem jobban tetszik...


Szia Gyula!
A penészedés elég ritkán jelentkezik nálam, inkább csak akkor, ha már túl nagy a csíra. A domestosnak a fertőtlenítő hatása izgat jobban, de én se merem megkockáztatni.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 28, 21:15 
zozimo2 írta:
Sziasztok!
Valahol olvastam, hogy a csiráztatáskor a magokra egy-két csepp domestost cseppentsünk.
Állítólag nem ártalmas ilyen kis mennyiségben. Fertőtlenítésre és penészedés ellen jó. Gondolom csak az első áztatásnál szabad.
Mi a véleményetek?


Szia Zoltán!

Én is olvastam azt a cikket, de kipróbálni sosem mertem. Igaz, hogy nálam sosem volt gond a penészedés, de van akinél a penész már a 2. napon megjelenik a magokon.
Hááááát... nem tudom.... :shock: A citromlé nekem jobban tetszik...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 24, 18:57 
Sziasztok!
Valahol olvastam, hogy a csiráztatáskor a magokra egy-két csepp domestost cseppentsünk.
Állítólag nem ártalmas ilyen kis mennyiségben. Fertőtlenítésre és penészedés ellen jó. Gondolom csak az első áztatásnál szabad.
Mi a véleményetek?

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
Hozzászólás 2008 feb. 8, 14:34 
Zsolt79 írta:
babavíz fertőtlenítőt teszünk (teljesen ártalmatlan citromsavas dolog )az előírt mennyiségben, a mag nem fog penészedni.


Szia!

Csak próbáltam ésszerűen és költségkimélőn egyszerűsíteni. Most bejött! 8) Az adagot tippeltem, szerencsém volt.

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 8, 13:03 
Hello,

Ne ciromlével, hanem speciális fertőtlenítő sterilizáló folyadékkal próbáld... a teszveszen kapsz.

Sok sikert Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 8, 12:47 
Sikerült a citromos fertőtlenítés! :)

Egy fürtöst beáztattam fél napra egy korsó vízbe, amihez cseppentettem 5 csepp citromlét. Ezután csak naponta átöblítettem sima folyó vízzel a fürtöt, és a 3. napra penészmentesen kicsírázott! :D

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 6, 12:33 
Szia Zsolti !

Végre láthatunk a honlapon...

Nincs semmi hozzáfűzni valód a képhez, vagy valami mondanivalód, így csak én ismerlek fel....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 feb. 28, 18:49
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 5, 13:15 
:P
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 13:14 
Én megpróbálom ezt a citromos fertőtlenítést. :wink:

A lakás, ahol 2 éve lakom vastagon penészgombás volt. Ahogy tudtam, kiirtottam, kifestettem. Az előző téllel nem volt gond, hiszen tél sem volt! :lol:
Most idén viszont (a rossz fal-hőszigetelés miatt) a fürdőben és a nagyszobának az északkeleti sarka nedvesedik belül és penészedik is. :evil: A friss kenyér 3 nap alatt penészes a kenyértartóban, a hűtőben ez az idő 1 hétre tolódik, de onnan is sok mindent ki kell dobjak a penész miatt.
A múltkor próbáltam kölest keltetni: agyagedény aljára fél centi homok, rá a magok, erre kb. 2 cm föld. Azt terveztem, hogy keltetek kölest, amit a madarak nem tudnak kiirtani, csak a zöldjét ennék: ha lerágták, kiveszem és pár nap pihenő után ismét kihajt. :) Bepenészedett VASTAGON az egész... :arrow: kuka... :(


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 7:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO