Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 12, 20:59 
hangyasmedve írta:
100as gipszkarton U profil tálca, benne 32mm es kanalizálási PVC cső, magasságuk 1mm rel nagyobb a profil oldalmagasságánál. Fedél fürdőszobai álmenyezet, lukacsos lemez. Egyik vége enyhén felhajtva, hogy csúsztatható legyen. Két befőttes gumi a biztonság kedvéért szökés ellen.

Ez egyszerű, de mégis hatékony, profi megoldás! Nem kell gyűjtögetni az "összetevőket", gyorsabban elkészíthető és még jól is néz ki. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 okt. 12, 20:37 
Csatolmány:
DSC00113.JPG
DSC00113.JPG [ 123.9 KiB | Megtekintve 7706 alkalommal. ]


Ötlet, amit eddig nem próbáltam, de úgy látszik bejött.
52 báb fejlődik benne egyenlőre.
100as gipszkarton U profil tálca, benne 32mm es kanalizálási PVC cső, magasságuk 1mm rel nagyobb a profil oldalmagasságánál. Fedél fürdőszobai álmenyezet, lukacsos lemez. Egyik vége enyhén felhajtva, hogy csúsztatható legyen. Két befőttes gumi a biztonság kedvéért szökés ellen.
Hulladékból összeállitható.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 5:37 
Ay enyémek nagyon szeretik a gombát. A galambgombát és a törzsökgombát legalábbis pillanatok alatt betermelték.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 22:42 
hangyasmedve írta:
Ezt találtam egy angol oldalon.

Ideális (a bebábozódáshoz). Én gyógyszeres dobozokba tettem (meg bébiételesbe amikor már más nem akadt idehaza), az is "működött". ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 21:44 
Ezt találtam egy angol oldalon.
Csatolmány:
superworms-in-cups.jpg
superworms-in-cups.jpg [ 85.57 KiB | Megtekintve 7788 alkalommal. ]


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 20:10 
hangyasmedve írta:
Szerintem lenne egy egyszerűbb megoldás is. A kukacokat egy olyan lyukméretű rostán engedném át, amin a bábozódni valók fennmaradnának.

Az átmérő szinte ugyanaz. A hosszuk az ami jobban eltér. Ráadásúl mi van ha nem akar átmenni a lukon? :mrgreen:

hangyasmedve írta:
Esetleg arra is gondoltam, hogy kifurkált fát rakni be, és talán az arra érettek maguktól elhúzódnának.

Korhadt fa is jó, mert kifúrják maguknak. Csak elég sok vagy elég nagy fa kellene. Az egyesével szétválogatott azért is jobb, mert nagyobb a bebábozódás hatásfoka, de működik a "korhadt fatörzs" is.

hangyasmedve írta:
Kérdés még a cella min max mérete. A cellába pedig egy kutyatápbogyó talán kielégitené őket a bábozódásig???

Bebábozódáskor már nem nagyon esznek, szóval simán elég annyi "útravaló" :) A lényeg, hogy ha együtt vannak akkor nem bábozódnak be. Ezt ki lehet használni és kukac állapotba "kényszeríteni" őket. Amikor már elég olyan méretű van amit lehet küldeni bábnak, akkor egyszerűen átpakolod őket a "cellákba". Ennek a "cellának" nincs maximális mérete, a minimális pedig az amiben elfér a kukacka (némi talajjal amibe belefúrja magát)....

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 19:35 
Köszi Warhawk
Egy angol oldalon olvastam, hogy 1,5 től 2 hüvelykes kukacokat raknak bábozódni.
Szerintem lenne egy egyszerűbb megoldás is. A kukacokat egy olyan lyukméretű rostán engedném át, amin a bábozódni valók fennmaradnának. A többi mehetne vissza a növesztőbe. Kérdés a lyukméret???
Esetleg arra is gondoltam, hogy kifurkált fát rakni be, és talán az arra érettek maguktól elhúzódnának. Nem biztos megoldás, de lehet beválik. Utána persze áthelyezés cellába. Kérdés még a cella min max mérete.
A cellába pedig egy kutyatápbogyó talán kielégitené őket a bábozódásig???


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 7:45 
Gyászbogarak tenyésztése kissé nehezebb mint a lisztkukacoké, de persze ez sem egy nagy ördöngösség.

Amire érdemes odafigyelni:

- A kukacok csak akkor bábozódnak be, ha egyedül vannak! (Egy olyan vegyületet választanak ki ami meggátolja a bábozódást). Vagy megfelelő rejteket kell adni a lárváknak vagy (jóval hatékonyabb) egyesével átpakolni őket kisebb dobozokba amíg bebábozódnak.

- Sötét helyen kell a lárvákat/bábokat/bogarakat tartani.

- Meleg! 25-28 C° kell a lárvák megfelelő fejlődéséhez és a peterakáshoz. Sokkal magasabb sem jó, de az alacsonyabb hőmérsékleten a fejlődésük lelassul, 15 C° alatt pedig elpusztulnak.

- Páratartalom. 70-75% rel. páratartalomra van szükség. Ha búzakorpában tartod őket akkor az könnyen bepenészedhet ilyen magas páratartalom mellett, szóval vagy nagyon oda kell figyelni a búzakorpára vagy inkább nedves tőzeges földkeveréket kell használni. Az aljzatot kb 3 havonta cseréljük ki.

- Petéiket korhadó fákra rakják, ha bogaraknak ilyet teszünk be, akkor jobb eredményt érhetünk el.

- Táplálásukra megfelel ugyanaz mint a lisztkukacoknak, de mindenképpen kell adni emellett állati eredetű fehérjét is, különben nem fejlődnek rendesen, nem fognak bebábozódni. A főtt vagy a nyers hús teljesen megfelelő erre a célra.

- Erős a rágószervük ezért olyan edénybe kell tartani őket amit nem tudnak átrágni. Ha a madarak nem elég "gyakorlottak" a gyászbogár lárva fogyasztásában, akkor a lárvákat célszerű megölni etetés előtt. A lárvák védekezésként nem csak harapnak, de képesek egy csípős váladékot is kifecskendezni. Kisebb testű madaraknak vagy fiókáknak csakis megölt lárvákat adjunk.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 6:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO