Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2011 máj. 30, 19:31 
Helo! Hallottam az Ausztriában vehetö Quiko-rol, cimet tud valaki?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 1:55
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Egeralja
Valódi név: Pető Gábor
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 21:27 
Bernát írta:
Gáborkah írta:
én még csakhobbiból tartok 1 pár hulit.
ÉS olvastam h. lehet a láygkajájukra adin mézt és ez be indítja őket párzásra ez igaz?



Tudod mi indítja be őket???

Az ösztön. :lol: :lol: :lol:
Hiába adsz nekik bármit,ha még nincsenek készen rá.
3 pár hullimnak ez az első költése és óramű szerint tojtak le.
Odu fel,vitaminos víz és naponta fött toji az első tojásig.2 hét alatt letojt mind.



Mi a márkája a vitaminnak amit a vízbe kell tenni?
Meg hogyan kell adagolni?
MErt holnapő megy anyum a kisállatkereskedésbe és akk leírom neki,hogy mit vegyen.
De amm a hulik nem nagyon szoktad inni nem?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 10, 18:27
Hozzászólások: 2262
Tartózkodási hely: Pécel
Valódi név: Füredi Bernát
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 16:53 
Gáborkah írta:
én még csakhobbiból tartok 1 pár hulit.
ÉS olvastam h. lehet a láygkajájukra adin mézt és ez be indítja őket párzásra ez igaz?



Tudod mi indítja be őket???

Az ösztön. :lol: :lol: :lol:
Hiába adsz nekik bármit,ha még nincsenek készen rá.
3 pár hullimnak ez az első költése és óramű szerint tojtak le.
Odu fel,vitaminos víz és naponta fött toji az első tojásig.2 hét alatt letojt mind.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 1:55
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Egeralja
Valódi név: Pető Gábor
   
Hozzászólás 2011 feb. 28, 16:43 
én még csakhobbiból tartok 1 pár hulit.
ÉS olvastam h. lehet a láygkajájukra adin mézt és ez be indítja őket párzásra ez igaz?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 19:24 
Warhawk írta:
eszterolajos írta:
...kevés fajra vonatkoztatott lágyeleség receptúra áll a rendelkezésünkre, de annál több tapasztalati adat van a madarászok kezében.

Sajnos úgy tűnik kevesen akarják/tudják megosztani ezeket az információkat velünk. :|



Lehet, hogy így van, de szerintem inkább nem tulajdonítanak jelentősséget annak, hogy ezzel is szabályozhatják a madár életreakcióinak gyorsítását, lassítását..ezért nem is törődnek vele... na meg félnek a nyílvánosságtól is...vagy nem ??

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 0:13 
eszterolajos írta:
...kevés fajra vonatkoztatott lágyeleség receptúra áll a rendelkezésünkre, de annál több tapasztalati adat van a madarászok kezében.

Sajnos úgy tűnik kevesen akarják/tudják megosztani ezeket az információkat velünk. :|

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 19, 13:36 
Kis ingyen reklám a terméknek és hasznos infó nekünk... :)

EGG-REARINGFOOD
Ezt a tojásos lágyeleséget a fiókákat nevelő madárnak szánják. Alacsony vastartalmú.

EGGFOOD COARSE
Növésben lévő, vedlő madaraknak (kalciummal dúsított).

EGGFOOD DRY
Méztől és egyéb nyalánkságoktól mentes, száraz lágyeleség.

EGGFOOD
Mézzel ízesített általános célú lágyeleség.

SOFTFOOD WITH FRUIT
Gyümölcsös lágyeleség.

UNIVERSAL PATE
Rovarokkal dúsított lágyeleség.

Kanáriknak van még sárga illetve piros színezős lágyeleség is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 19:16 
eszterolajos írta:
Az is tény, hogy kevés fajra vonatkoztatott lágyeleség receptúra áll a rendelkezésünkre, de annál több tapasztalati adat van a madarászok kezében. Ezek kitárgyalása lehetne a hozzászólások fö gerince, talán ezzel megelőzhetnénk sok félreértést ami jelenleg körűllengedezi ezt a témát.

Kedvcsinálókan/téma indítónak...

Bár ezt nehezen lehetne lágyeleség receptnek nevezni, de a kakaduk esetében a fiókanevelés időszakában sokan szinte mint rovarevő madarat táplálják a kakadukat (elsősorban fehérbóbításra gondolok). Ilynekor a sima tojásos lágyeleség helyett spéci "túrbó" eleséget adnak a madárnak. (Tehát a beindítás után a kotlás végétől).

Ez némely esetben 50% macskatápból vagy kuyatápból + a szokásos lágyeleség (főtt tojás, reszelt répa, keksz) áll, de hallottam már olyanról is, hogy darált marhaszívet kevertek a lágyeleség alaphoz. Igazából nem vagyok biztos abban, hogy ezek az arányok nem-e túlzóak-e kissé, de mivel jómagam még nem tenyésztettem ezeket a madarakat, kénytelen vagyok elfogadni a szóbeszéd alapú információkat. Az tény, hogy Ausztráliában ebben az időben (fiókanevelés) meglehetősen sok a rovartáplálék és néhány kakadufajnál a gyomortartalom vizsgálatokból kiderült, hogy egész szép mennyiségben kapnak a fiókák ebben az időszakban rovart is a szülők begyén keresztül...

Esetleg erről valaki valamit?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 14:00 
Nem tulzottan nagy a forgalom e kérdésben...

Azt javasolnám, hogy az áttekinthetőség miatt ne általában szoljunk hozzá, hanem részleteiről mondjunk el tapasztalatokat ...

Azt leszögezhetjük, hogy a :

Lágyeleség egy takarmánykiegészítő keverék, melynek beltartalmával szabályozhatjuk a madarak (az egyed) tenyésztési szakaszaiban jelentkező extra táplálék igényét.
Összetételét tekintve sokban eltér egymástól akár külső alakját, akár beltartalmát tekintve. Alkalmazásánál a fő szempont a tartási/tenyésztési cél érdekében a fajok igényeinek kielégítése.
Adagolása lehet rendszeres, vagy időszaki, ezt általában a fajok igényei határozzák meg.

Összetétele lehet előregyártott, (többnyire garantált beltartalmú) vagy sajár recepttúra alapján elkészített keverék.

Tehát kijelenthetjük, hogy az előzőek miatt igen fontos tényező a madarak helyes takarmányozása szempontjából.
Az is tény, hogy kevés fajra vonatkoztatott lágyeleség receptúra áll a rendelkezésünkre, de annál több tapasztalati adat van a madarászok kezében. Ezek kitárgyalása lehetne a hozzászólások fö gerince, talán ezzel megelőzhetnénk sok félreértést ami jelenleg körűllengedezi ezt a témát.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 10:26 
Jól beszélsz Warhawk!

Én is úgy vettem észre, hogy számos topikban felmerül a lágykaja kérdés!

Vladtepes!

Bírom a hozzászólásaidat! :salut:

Szeva Frici!

Én is lebeszélnének a Multifittről!(nem részletezem, de csak kis kiszerelésben lehet megvásárolni, a gyártó cég a hobbi madarászoknak készíti)
Én a Witte Molen-t fogom idén adni, ezt ajánlom neked is, de a CéDé is jó leghet, bár arról nincs tapasztalatom!
Az Orlux termékei közül régebben próbáltam a rovaros lágyeleségét, de a madaraim nem ették, úgyhogy kevernem kellett a saját készítésű lágykajámmal!
Már ha egy evőkanál mézt rácsurgatunk a lágykajánkra, az nagyon sok plusszt ad a madaraknak!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 9, 10:53 
eszterolajos írta:
Ennek kitárgyalását nagyon fontos alapismeret bővítésnek tartom, amit ismerni kell minden madárral foglalkozó személynek. Sok tapasztalat gyűlik össze és egy-egy kérdés mélyebb kifejtése lehet az igazán fontos benne.

Szerintem igény lenne rá (mármint az információra, a tudásra). Más topikokban rendszeresen felmerül a kérdés: Mit adjak lágyeleségnek, mikor adjam, stb. Próbálom most (direkt linkel) ide irányítani az érdeklődőket (szétszórtan képtelenség kezelni a dolgokat).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 9, 9:07 
Sziasztok !

A kérdést azért tettem fel, mert a hozzászólásokból az sejlik ki, hogy ezen a téren van még némi megbeszélni való.

Ennek kitárgyalását nagyon fontos alapismeret bővítésnek tartom, amit ismerni kell minden madárral foglalkozó személynek.
Sok tapasztalat gyűlik össze és egy-egy kérdés mélyebb kifejtése lehet az igazán fontos benne.

Előszőr azt kellene megismerni, hogy a lágyeleséggel való takarmányozás egyáltalán mire való a tenyésztési ciklusok során, de tovább fejtegetve a gondolatot... hogyan tudjuk a takarmányozással pihentetni, illetve stimulálni a madarakat?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 14:25 
Sziasztok. Multkor megkérdeztem a galambászkuckóban mi a különbség az Orlux és a CéDé
között, csak annyit mondott, kb mint a Ford és a Merci között.
A CéDé javára. Nekem ennyi elég volt. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 11:16 
CéDé tojásos lágyeleség tartalmaz:

Búzaliszt, szárított egész tojás, cukor, szójafehérje, kendermag, négermag, perilla vetőmag, törött hántolt zab, olajok és zsírok, D3-vitamin, E-vitamin, menadion nátrium-biszulfát komplex, thyamine monohidrát, riboflavin, kalcium-pantotenát, kolin-klorid, niacin, piridoxin-hidroklorid, B12-vitamin, folsav, biotin, aszkorbinsav, kalcium-karbonát, magnézium-oxid, mangán-szulfát, cink-szulfát, vas-szulfát, réz-szulfát, kobalt-karbonát, kalcium-jodát.

A "fülszöveg" pedig:

"Breeding and moulting periods are productive periods during which the youngsters are raised and new feathers are formed. This demands a high performance on nutrition. Therefore, during breeding and moulting periods, seed eating birds require a good mixture of seeds together with CéDé Eggfood being 1/4 of the daily ration. The correct quantity of food per day is an important factor for adequate absorption of seeds and eggfood alike. This way unbalanced nutrition is avoided."

Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy a CéDÉ elsősorban kanárikra specializálta magát, az utóbbi időben terjesztették ki a palettájukat más fajokra is (ami jelen esetben jelentheti azt is akár, hogy új csomagolást készítettek a meglévő termékhez).


A Quiko termékről:

Analízis: Nyersfehérje 17,5%, nyers zsír (min.) 6,2%, nyers rost (max.) 3,0%, nedvesség (max) 12%, kalcium (min) 0,19% (max) 0,69%, foszfor 0,24%. (Minimális mennyiség 453,59237 gramm termékben) : A-vitamin 22700 NE D3-vitamin 2000 NE E-vitamin 65,0 NE, 12,0 mg tiamin, riboflavin 12,0 mg, piridoxin-hidroklorid (B6 vitamin) 2,4 mg, tiamin-mononitrát 12,0 mg, 12,0 mg riboflavin, biotin 0,20 mg , aszkorbinsav (C vitamin) 200 mg.

És a "fülszöveg":

"Quiko Egg Foods are made with real whole eggs and pure honey without the use of oils, which may cause rancidity." (Azaz Mézből és tojásból készítik hozzáadott olaj nélkül).


Az Orlux termékleírása:


Nyersfehérje 17,0 %
Nyersolaj 4,8 %
Nedvesség 8,5 %
Nyers hamu 6,0 %
Nyersrost 2,0 %
Kalcium (Ca) 1,5 %
Foszfor (P) 0,4 %
A-vitamin 12.500 NE / kg
D3-vitamin 2.250 NE / kg
E-vitamin 45 mg / kg
K-vitamin 1,36 mg / kg
B1-vitamin 1,8 mg / kg
B2-vitamin 7,2 mg / kg
B3-vitamin (Panthotenic sav) 10 mg / kg
B6-vitamin 2,7 mg / kg
B12 vitamin 0,03 mg / kg
C-vitamin 54 mg / kg
Vitamin PP 36 mg / kg
Kolin-klorid 500 mg / kg
Folsav 0,68 mg / kg
β-karotin 7,50 mg / kg
H-vitamin (biotin) 0,06 mg / kg
L-lizin 0,92 %
Treonin 0,69 %
DL-metionin 0,43 %
Triptofán 0,19 %
Cisztin 0,32 %
Réz (II)-szulfát pentahidrátot - réz 17,71 mg / kg


"Fülszöveg" pedig:

"Ez az eggfood durva szerkezetű a jobb felszívódás érdekében. Az extra hozzáadott lizin és metionin garantálja az optimális növekedést és a toll összetételt. Az eggfood szárított rovarokat, szárított garnélarákokat, csipkebogyót, berkenyét és mazsolát is tartalmaz."



A Multifitt-ről semmiféle leírás, analízis nincs...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 8:09 
VladTepes írta:
Méz > a méz az méz alakú, nem multinál vett (nyomokban mézet is tartalmazó termék), hanem termelői méz.
Én azt teszek a lágy kajába (a répa, stb mellé). De ezt láttad is, múltok ott mixeltem a csízek lágykajáját az orrod előtt (igaz, az nem Orlux alapú volt).

Jogos, de sajna nem vagyok otthon egész nap, így a "házikoszt" nem megoldható.

eszterolajos írta:
Egy kérdésem lenne... hogyan oldjátok meg a különböző tartási, nevelési ciklusoknál a madarakszükségleteinek is megfelelő lágyeleség beltartalmának változtatását ?

Amíg nincs ilyen időszak (azaz a madarak csak mint táplálék kiegészítőt kapják) addig örülök, hogy egyáltalán ezt tudom adni nekik. Pont mint fent írtam; nem hagyhatom bent nekik estig, mert megromlik. A "gyárit" bent tudom hagyni. Ha eljön az az idő, akkor meg valahogy (még nem tudom, hogyan) de megoldom, hogy "házikosztot" kapjanak ;)

De ha valaki tud valami jobbat, örömmel fogadnám a jótanácsot.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 7:47 
Sziasztok !

Sokan és sokszor dícsérik az előre elkészített (gyári) lágyeleséggel való takarmányozás előnyeit.

Egy kérdésem lenne... hogyan oldjátok meg a különböző tartási, nevelési ciklusoknál a madarak szükségleteinek is megfelelő lágyeleség beltartalmának változtatását ?

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2011 feb. 8, 8:12-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 7, 22:13 
Frici írta:
Melyik lágyeleség a jobb minőségű, az Orlux, vagy a CéDé?

Én nemrég próbálkoztam az Oruxal. Kevesebb volt benne a méz (gyakorlatilag szinte semmi), talán emiatt nem is ették annyira. Most a Multifitt-et próbálom ki aztán majd a CéDé-t is. Eddig a legjobb tojásos lágyeleség a Witte Molen volt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 feb. 7, 21:14 
Melyik lágyeleség a jobb minőségű, az Orlux, vagy a CéDé?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 7, 10:46 
Ha jól tudom, akkor a CéDé-ből van 5 kilós kiszerelés is, ugyancsak 5 kilós a Witte Molené is.

Kép


Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2010 feb. 26, 19:38 
Sziasztok.
A tejre visszatérve annyit szeretnék hozzá tenni,hogy nálam a papagájok(hullámosok,kecskék,rozellák) költési időszakban folyamatosan kapnak 1-2 napos kenyér maradékot,friss tehéntejjel átitatom és úgy rakom eléjük.Másnap a maradék röpül.(de sose marad belőle).Ezt már 2 éve így csinálom.Persze más lágy eleséget is kapnak.
A sajtot én sem próbáltam még.(kicsit drága is lenne ennyi madarat avval tömni). :41:

_________________
Varga Krisztián


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 8:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO