Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2012 aug. 26, 14:03 
ckuzmos írta:
Szia,

nem ritkán, rendszeresen!
A legegyszerűbb lágykaja egyik alkotóeleme.
(tojás - répa - keksz)


Oké, köszi, akkor kipróbálom, ezt a receptet, kicsit megijedtem, hogy kekszet adjak neki, úgyhogy előbb kérdeztem :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 26, 7:50 
Szia,

nem ritkán, rendszeresen!
A legegyszerűbb lágykaja egyik alkotóeleme.
(tojás - répa - keksz)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2012 aug. 25, 9:34 
Sziasztok!
Ti szoktatok a madaratoknak nagy ritkán háztartási kekszet adni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 júl. 18, 19:01 
Warhawk írta:
Frici írta:
Ha nem dózerolja le valami vihar, egész jó lesz a fürtös termés :D

Mekkora terület ez? :D


Nem olyan nagy, kb. 60-70 négyzetméter lehet.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 18, 18:41 
Frici írta:
Ha nem dózerolja le valami vihar, egész jó lesz a fürtös termés :D

Mekkora terület ez? :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 júl. 18, 18:36 
Nállam is elég jó lesz ahoz képest ,hogy elősnek van .Bár a szél ledöntötte de kitámsztottam őket.

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 júl. 18, 18:18 
Ha nem dózerolja le valami vihar, egész jó lesz a fürtös termés :D .


KépKép

KépKép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 júl. 17, 12:48 
Fekete Csaba írta:
Én nem próbáltam adni, de kis mennyiségben nem tartom valószínűnek, hogy ártalmas lenne. Viszont valószínűleg túl sok haszna sincsen. A szója például megfelelő feldolgozás nélkül emberi fogyasztásra alkalmatlan. A benne lévő enzim gátlók megakadályozzák a benne lévő értékes fehérjék emésztődését és felszívódását. Ezért van az, hogy emberi fogyasztásra csak erjesztés, főzés vagy enzimatikus bontást követően alkalmazzák. A szójában található enzim gátlók és toxinok megvannak más babfélékben is, de kisebb mennyiségben. Az etetésnél tapasztalt ösztrogén szerű hatásnak van alapja, mert valóban igen nagy mennyiségben tartalmaz a szója fitoösztrogéneket. De azt hiszem, hogy olyan mértékű káros hatást, amit írtál, csak igen nagy mennyiség etetése esetén lehet tapasztalni.


Köszönöm a válaszod.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 júl. 16, 20:56 
Én nem próbáltam adni, de kis mennyiségben nem tartom valószínűnek, hogy ártalmas lenne. Viszont valószínűleg túl sok haszna sincsen. A szója például megfelelő feldolgozás nélkül emberi fogyasztásra alkalmatlan. A benne lévő enzim gátlók megakadályozzák a benne lévő értékes fehérjék emésztődését és felszívódását. Ezért van az, hogy emberi fogyasztásra csak erjesztés, főzés vagy enzimatikus bontást követően alkalmazzák. A szójában található enzim gátlók és toxinok megvannak más babfélékben is, de kisebb mennyiségben. Az etetésnél tapasztalt ösztrogén szerű hatásnak van alapja, mert valóban igen nagy mennyiségben tartalmaz a szója fitoösztrogéneket. De azt hiszem, hogy olyan mértékű káros hatást, amit írtál, csak igen nagy mennyiség etetése esetén lehet tapasztalni.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 júl. 16, 19:08 
Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni, szabad-e félérett szóját adni a tollasoknak?
Természetesen csak ritkán és keveset.

Ezt találtam:
Új-Zélandon figyeltek fel először arra, hogy a tenyésztett trópusi madarak – például papagájok – nemi érettségét jelző színes tollazat a szokásosnál sokkal hamarabb (18–24 hónapos kor helyett már 11 hetes [!] korban) jelent meg azokban az állatokban, amelyeket szójatápon tartottak. Egyidejűleg csökkent a madarak termékenysége, ami joggal bosszantotta a kereskedelmi célra tenyésztőket, ráadásul a frissen kikelt populációban sok életképtelen vagy torz egyed volt. Az életben maradt madarak többsége sem volt egészséges, csontrendszeri zavarok, golyva, az immunrendszer defektusai, emésztőszervi betegségek voltak rajtuk megfigyelhetők. Igencsak emlékeztettek részben azokra a rendellenességekre, amelyek a DES-(dietilstilbösztrol) katasztrófa idején emberekben mutatkoztak, részben a szteroid hormon túladagolásra, tehát felhívták a figyelmet a szójában lévő fitoszteroidok lehetséges betegségokozó hatására. Ekkor kezdődött a szója állatkísérleti és a rendszeresen tekintélyes mennyiségű szójakészítményt fogyasztó emberek orvosi vizsgálata.

A szója tripszingátló anyagának maradványai a leghatékonyabb tisztítás esetén is megmaradnak. Ezen kívül a szójában hemagglutinin is található, mely a véralvadást növeli. Mindkét anyag negatív hatással van a test hosszirányú növekedésére is. A szója fitáttartalma a kalcium és egyes feltétlenül szükséges nyomelemek (magnézium, réz, vas, és különösen a cink) felvételét gátolja. A szója tehát, miközben bőven tartalmazza ezen elemeket, az állati szervezetben való feldúsulásukat gátolja. Ezáltal hiánybetegségek alakulhatnak ki, ha a kiegészítő táplálék nem tartalmazza feleslegben ezeket az elemeket. A cink hiánya különösen problémás, mert ez fejlődési és reprodukciós zavarokhoz, idegrendszeri (intellektuális) eltérésekhez vezethet.

Számos növény tartalmaz még hormonszerü anyagokat a szóján kívül is, mint pl a lenmag, amely újra kezd divatba jönni, vagy a borsmenta is. Tudott dolog hogy ezek gyógyítólag hatnak. Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy ha a kelleténél többet fogyasztanánk avagy gyakrabban, akkor nem szolgálnák az egészségünket. A hangsúly tehát a mennyiségen és a gyakoriságon van. Erjesztve és mértékkel fogyasztva, a szójaételek is egészségesek.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 18:41 
Pár kép még a kertből:

Csatolmány:
fekete lencse.JPG


Csatolmány:
szójabab.JPG


Csatolmány:
sáfrány.JPG


A télen evett gyümölcs magokat elültettem, most így néznek ki:

Csatolmány:
licsi ..JPG


Csatolmány:
maracuja.JPG


Csatolmány:
kaktuszfüge..JPG


Csatolmány:
gránátalma.JPG


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 18:23 
jojo írta:
A mienk 96 méter hosszú és 11 méter széles és ebből 2 van..... :D

igaz a konyhakert csak 50 x 11 méteres.És rengeteg gumilemezem van..meg PVC-m.Tehát ez nem indok a nemtakarásra. :x

Láttam ettől 100 x nagyobb ilyen megoldást. :wink: Pl. eperföldeken, stb.

Ha kellenek a lemezek, odaadom ingyé.. dögnehezek...teherautóval kellene elszállítani.Még kerti tónak is jók.

Mulcs meg van a fűnyírásból.Tehát a takarásra minden adott.



Kerti tó?

Van egy hatalmas gödör a kertben, de jó lenne oda, nagy vágyam egy tavacska pici híddal pár halacskával...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 17:38 
A mienk 96 méter hosszú és 11 méter széles és ebből 2 van..... :D

igaz a konyhakert csak 50 x 11 méteres.És rengeteg gumilemezem van..meg PVC-m.Tehát ez nem indok a nemtakarásra. :x

Láttam ettől 100 x nagyobb ilyen megoldást. :wink: Pl. eperföldeken, stb.

Ha kellenek a lemezek, odaadom ingyé.. dögnehezek...teherautóval kellene elszállítani.Még kerti tónak is jók.

Mulcs meg van a fűnyírásból.Tehát a takarásra minden adott.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 17:13 
jojo írta:
Nos nekem is ez az első évem, bár mindig kertes házban éltem utáltam kertészkedni, inkább a dísznövények érdekeltek de a válság rákényszerített a termesztésre.Semmi bonyolult nincs benne.(persze a fiam mindennek utánanéz a neten, és olyan tanácsokat ad, hogy a fülem kettéáll.... (- 6 év) és láttam már 1-2 konyhakertet, de mindig van újdonság a Nap alatt)


Ugyan tavaly volt fürtösköles kisérleti jelleggel, de nem ördöngösség, túltermelés volt, tehát aki közelben lakik jöhet, 1-2 maréké, mert nemsokára itt az utánpótlás.

A bonyolultság a gyomlálásban és a hőségben van.. :) Már nagyon utálom.

De a gyom ellen mulccsal, és fekete gumilemezzel védekezünk, kivéve ott ahová lusták voltunk leteríteni.. :oops:

A kölesnek, van egy kb. 3 x 5 m-es gumilemez leterítve és úgy fél méterenként 5 cm. széles csíkokat kivágtunk hosszában, ide vetettük a magokat.Gyom alig van és brutál a termés.


Jó ötlet a ,,gyom ellen mulccsal, és fekete gumilemezzel védekezünk ,, a gond, 50m hosszú és 20m széles a telkünk.
Maradt a kapa és a kesztyű.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 16:57 
Nos nekem is ez az első évem, bár mindig kertes házban éltem utáltam kertészkedni, inkább a dísznövények érdekeltek de a válság rákényszerített a termesztésre.Semmi bonyolult nincs benne.(persze a fiam mindennek utánanéz a neten, és olyan tanácsokat ad, hogy a fülem kettéáll.... (- 6 év) és láttam már 1-2 konyhakertet, de mindig van újdonság a Nap alatt)


Ugyan tavaly volt fürtösköles kisérleti jelleggel, de nem ördöngösség, túltermelés volt, tehát aki közelben lakik jöhet, 1-2 maréké, mert nemsokára itt az utánpótlás.

A bonyolultság a gyomlálásban és a hőségben van.. :) Már nagyon utálom.

De a gyom ellen mulccsal, és fekete gumilemezzel védekezünk, kivéve ott ahová lusták voltunk leteríteni.. :oops:

A kölesnek, van egy kb. 3 x 5 m-es gumilemez leterítve és úgy fél méterenként 5 cm. széles csíkokat kivágtunk hosszában, ide vetettük a magokat.Gyom alig van és brutál a termés.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 14, 19:36 
columba írta:
...akkor meg miért!? :26: .... búcsú levelet sem hagyott...

Egész pontosan mi is volt az a lény?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 márc. 14, 19:34 
Warhawk írta:
columba írta:
Ha egy kanárinál valamivelnagyobb lágyat is evő, egy nap bekajál 10-12 fejlett liszkukacot lehet tőle valami baja?

Na, most biztos fáradt vagyok, de párszor el kellett olvasnom.... :)

Nam, ez abszolúte de normálisnak nevezhető. Biztos éhes lehetett.


...akkor meg miért!? :26: .... búcsú levelet sem hagyott...

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 12, 21:54 
columba írta:
Ha egy kanárinál valamivelnagyobb lágyat is evő, egy nap bekajál 10-12 fejlett liszkukacot lehet tőle valami baja?

Na, most biztos fáradt vagyok, de párszor el kellett olvasnom.... :)

Nam, ez abszolúte de normálisnak nevezhető. Biztos éhes lehetett.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 márc. 12, 21:51 
Ha egy kanárinál valamivelnagyobb lágyat is evő, egy nap bekajál 10-12 fejlett liszkukacot lehet tőle valami baja?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 26, 16:26 
visu írta:
Szerintetek ha veszek párszáz forintos műanyag dobozt tetővel az egyik bevásárló központban az nem olyan jó? Gondoltam egy 2-3 kg-os méretre.

Teljesen megfelel a célnak. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 7:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO