Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 17, 20:23 
Sol írta:
Szeretném kérdezni,hogy Ti mit tudtok arról,hogy lehet-e adni a madaraknak fűszernövényeket? (konkrétan a menta és a kakukkfű érdekelne)
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat! :)

Sajna a legtöbb fűszernövény mérgező (többé-kevésbé). Legalábbis én úgy tudom... ennélfogva én igyekszem kerülni a táplálékként történő hasznosításukat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 20:25
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Bonyhád-Szekszárd-Pécs,attól függ :)
Valódi név: M.Ildikó
   
Hozzászólás 2011 jún. 17, 18:36 
Sziasztok!
Szeretném kérdezni,hogy Ti mit tudtok arról,hogy lehet-e adni a madaraknak fűszernövényeket? (konkrétan a menta és a kakukkfű érdekelne)
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat! :)

_________________
"Magunkénak tudni egy kis lényt, méltónak lenni a szeretetére, a kezünkben tartva érezni szíve minden dobbanását, élvezni a bizalmát, s végül megérteni, hogy összetartozunk.Ez igazi örömöt jelent az életben."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 máj. 6, 8:01 
Warhawk írta:
Ezek után ha valaki úgy érzi persze nyugodtan kinevethet emiatt engem :mrgreen:
Én biztosan nem foglak kinevetni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Az alma magot én is kiszedem,igaz nekem nincs olyan sok madaram hogy ne férne bele az időmbe.
Van aki így,van aki úgy csinálja. :wink:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 5, 21:33 
SzBSanyi írta:
Nálam évek óta kapják az egész almát, a hullámosoktól az amazonokig, semmi bajuk sincs szerintem a magtól.

Testtömeg függő, hogy mennyi kell a halálos adaghoz. Minél nagyobb a madár, annál többet visel el a szervezete. Azonban attól, hogy nem hal bele azonnal, még károsíthatja a szervezetét, amit ha nem is lehet feltétlenül észrevenni külsőleg, de attól még lehetséges (májkárosodás, emésztőrendszer károsodása, szaporodási képesség csökkenése, stb).

Természetesen nem 1-2 magtól fog elpusztulni vagy megbetegedni egy hullámos vagy nimfa papagáj (pláne nem egy ara). Ezt senki sem állítja. De minél kisebb (súlyú) a madár és minél fiatalabb, annál biztosabb, hogy egyre kisebb mennyiség okozhat (akár ránézésre nem is látható) problémákat vagy elhullást Ez nem egy teória ez tény.

Én senkit sem akarok lebeszélni vagy rábeszélni semmire sem, mert ez csak az én véleményem, de ha tudom valamiről, hogy rossz és minimális munkával (egy mozdulattal ki lehet vágni a magházat) ki tudok védeni egy potenciális veszélyforrást, akkor miért ne tegyem meg?

Ezek után ha valaki úgy érzi persze nyugodtan kinevethet emiatt engem :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 máj. 5, 19:12 
madaras86 írta:
Én ezt értettem, hogy kisebb a súlyuk, stb. De ezek konkrétan nagy ívben tesznek 7 db magra, 14-től sincs bajuk, meg 28tól sem. Csak ennyi:) Én nem érzem ezt kockáztatásnak a madaraim 15 év almamaggal való mérgezése után. Elhullásom meg alig-alig van, lekopogom.
Befogtam, csak úgy érzem, hogy annyira nem ezen múlik, hogy valaki jól tartja-e a madarait, mégis sokan ilyen hülyeségekre hegyezik ki.


Nálam évek óta kapják az egész almát, a hullámosoktól az amazonokig, semmi bajuk sincs szerintem a magtól.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 19:52 
Én sosem adom a madaraimnak az almamagot, sőt semmilyen gyümölcs magját.

Vizsgálatok alapján az amigdalin nevű anyagot 1830-ban vonta ki keserűmandulából, valamint azonosította első ízben két francia kutató.
1837-ben igazolták, hogy a vegyület nem más, mint a toxikus ciánglikozid, mely enzimatikus hatásra ciánhidrogénre, cukorra és benzaldehidre bomlik. Mérgező hatása azon alapul, hogy a citokrómoxidáz nevű enzimet gátolva bénítja a szövetek oxidációs folyamatait, így a megfelelő oxigénkínálat ellenére is végső soron a sejtek fulladásához vezet.
Gyorsan felszívódik és megfelelő mennyiségben (halálos dózisa 0.5 - 2.5 mg / test kg) néhány percen belül halálos kimenetelű ideg- és légzésbénulást okoz.

Csekély mennyiségben ugyan, de az alma magja is tartalmazza a halálos vegyületet.

Ha van időnk, inkább vágjuk ki az alma magját :wink:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 15:42 
Avokádó...

Warhawk írta:
Erősen mérgező, szerencsére inkább a gyümölcs rész, mintsem a mag.

Update: Az avokádó egy a madarakra mérgező vegyületet is tartalmaz (az éretlen avokádó is mérgező, de ez azon felül található benne), az emlősökre ez az anyag nem veszélyes. Hatása: szívelégtelenséget okoz. Jobb félni mint bajba kerülni- kerüljük az avokádót (függetlenül az avokádó fajtájától).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:58 
Én ezt értettem, hogy kisebb a súlyuk, stb. De ezek konkrétan nagy ívben tesznek 7 db magra, 14-től sincs bajuk, meg 28tól sem. Csak ennyi:) Én nem érzem ezt kockáztatásnak a madaraim 15 év almamaggal való mérgezése után. Elhullásom meg alig-alig van, lekopogom.
Befogtam, csak úgy érzem, hogy annyira nem ezen múlik, hogy valaki jól tartja-e a madarait, mégis sokan ilyen hülyeségekre hegyezik ki.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:39 
madaras86 írta:
"Egyes számítások szerint viszont több ezer almamag elrágcsálása szükséges ahhoz, hogy a nem kívánt hatás bekövetkezzék. Ha az almamagnál a 300 ppm ciánhidrogén tartalmat használjuk fel a letális dózis kiszámítására, akkor kb. 5000 - 7000 db almamag lenne szükséges 50 mg ciánhidrogén előállítására."

Tényleg utoljára :lol:

Egy felnőtt ember mondjuk 70kg tessúlyú. Számoljunk 7000 almamaggal. A "teszt" madár legyen 70gr. A 7000 magot elosztom 1000-el. Ugye már nem is kell olyan sok. Ennyi almamag már képes lehet bajt okozni egy ekkora madárnál.

madaras86 írta:
Egyébként bocsánat, tudom fafejű vagyok....

No problem. 8) De én nem kockáztatok inkább. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:36 
Egyébként bocsánat, tudom fafejű vagyok....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:31 
Hát ebbe 6 volt. Tudom nem vagyok normális.......

"Egyes számítások szerint viszont több ezer almamag elrágcsálása szükséges ahhoz, hogy a nem kívánt hatás bekövetkezzék. Ha az almamagnál a 300 ppm ciánhidrogén tartalmat használjuk fel a letális dózis kiszámítására, akkor kb. 5000 - 7000 db almamag lenne szükséges 50 mg ciánhidrogén előállítására."

"sárgabarackmag
A nemesített sárgabarack esetében gyermekeknél 20, felnőttnél 40 mag elfogyasztása mondható veszélyesnek, 60 mag halálos is lehet."
Ovisként annak idején egy héten 7X meghaltam volna. Vödörszámra ettük húgommal. Gondolom itt is fajtafüggő is a dolog.

Lényeg a lényeg, az én madaraim esznek almamagot és köszönik szépen jól vannak, sőőőőőőőőőőt, még a kecskékre oly jellemző tollproblémáik sincsennek, végre megvan a rejtély kulcsa?:D

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:22 
madaras86 írta:
Basszus, mindjárt felvágok egy almát és megszámolom hány mag van benne.

Nem is a darabszám lenne a lényeg, hanem a súlyuk (azon belül is gondolom van olyan amiben több, van amelyikben kevesebb az amigdalin).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:20 
Azért voltak ott is hasznos dolgok.....
Meg itt is vannak hülyeségek. Mindenhol van mindenféle infó ki kell tudni szűrni a megfelelőeket meg oda kell figyelni, hogy ki írja.

Basszus, mindjárt felvágok egy almát és megszámolom hány mag van benne. Az fix, hogy azt mindet egyszerre megeszik, mert az az első amit letámadnak, amíg abból van addig az almával nem is foglalkoznak. De van olyan ember aki kimagvaz egy kosár almát és a magot odaadja a madarainak? Jut eszembe! Van! Mikor anya almáspitét süt akkor a csutkát adom oda nekik, bőségesen.....Én akkor is azt mondom, hogy enyhééééééééééén túlparázzátok ami az almát illeti. Avokádót nem tudom sose adtam madaraimnak, és szintén nem is fogok, ott nagyobbnak érzem a kockázatot.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:14 
madaras86 írta:
Parrotlandon keress rá a csíráztatott napraforgóra, azt hiszem ott olvastam, de akkoriban rákerestem, fent volt több helyen is.

Ja, én azt hittem valami komoly helyre gondoltál... :lol:

madaras86 írta:
Túlparázzák a dolgokat, mint annyi minden mást. Ha valaki megetet egy párral egy ládányit egy nap alatt, abból biztos lehet baj, csak melyik madár eszik meg annyit?

Almából adhatsz nekik egy ládányit, de én az almamagról beszélek. Leírt orvosi eset, hogy egy csésze magtól egy ember meghalt. Az is igaz, hogy azért nem értékelhető ez, mert nem jegyezték fel, hogy mekkora volt az a csésze és milyen idős illetve milyen testsúlyú volt az illető. De maga a cianid egy hihetetlenül erős méreg (oké, a már említett amigdalin nem annyira mérgező, de mérgező).

Amennyi magtól egy ezüstcsőrű pinty leesik, annyitól egy kecskepapagájnak még látszólag semmi baja sem lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:11 
Közben utána olvastam a csíráztatott napraforgónak, ott egy külföldi cikkről volt szó, de leszavazták a cikket:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 21:01 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Bár ha az almamagból indulok ki, arra is azt mondják,hogy mérgező. Meg a csíráztatott napraforgóra is.

Nos, az almamag mivel ciánt tartalmaz igenis mérgező (pontosabban egy toxikus ciánglikozidot amigdalin-t). Egy - két magtól biztos, hogy semmi baja sem lesz (tekintve hogy a halálos dózisa 0.5 - 1.5 mg / testtömeg kg). Persze kiszámolhatjuk, hogy egy 40gr -os madárnak nem kell olyan nagyon sok almamag, hogy elérje azt a szintet ami már bajt okoz vagy akár halálos.

Viszont én azt még sehol sem láttam/olvastam, hogy a csíráztatott napraforgó mérgező lenne. Természetesen nem is az.


Parrotlandon keress rá a csíráztatott napraforgóra, azt hiszem ott olvastam, de akkoriban rákerestem, fent volt több helyen is.

Télen, főleg ha esetleg költőpárról van szó, ami alatt kölykök is vannak, akkor kapnak napi 1-2 almát a kecskéim, páronként. Ha kis pici almáról van szó, akkor 2-t is. Sose szedtem ki a magját, első dolog amit megesznek. Nem is fogom sose kiszedni, ez 100%. Túlparázzák a dolgokat, mint annyi minden mást. Ha valaki megetet egy párral egy ládányit egy nap alatt, abból biztos lehet baj, csak melyik madár eszik meg annyit?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 20:55 
madaras86 írta:
Bár ha az almamagból indulok ki, arra is azt mondják,hogy mérgező. Meg a csíráztatott napraforgóra is.

Nos, az almamag mivel ciánt tartalmaz igenis mérgező (pontosabban egy toxikus ciánglikozidot amigdalin-t). Egy - két magtól biztos, hogy semmi baja sem lesz (tekintve hogy a halálos dózisa 0.5 - 1.5 mg / testtömeg kg). Persze kiszámolhatjuk, hogy egy 40gr -os madárnak nem kell olyan nagyon sok almamag, hogy elérje azt a szintet ami már bajt okoz vagy akár halálos.

Viszont én azt még sehol sem láttam/olvastam, hogy a csíráztatott napraforgó mérgező lenne. Természetesen nem is az.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 20:42 
Olvasgattam és bizonyos helyeken azt írják,hogy az avokádónak csak bizonyos alfajai mérgezőek és csak általánosítás az, hogy mérgező. Mindezt azért, mert mi úgyse fogjuk tudni melyik adható melyik nem és jobb nem kockáztatni. Ez most abszolút nem biztos, csak olvastam..........Inkább csak nyugtatásképp írom......
Bár ha az almamagból indulok ki, arra is azt mondják,hogy mérgező. Meg a csíráztatott napraforgóra is. Nálam meg töménytelen mennyiségben kapják. Na meg a mérgező szobanövényekből is hogy bezabált még annak idején az első kecském, mikor kiszabadult a bérházban.
Azért szándékosan inkább ne adjuk nekik;) Kivéve az almát meg a csíráztatott napraforgót.......

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 3, 15:37 
tom0919 írta:
Visszatérve a mogyoró fertőzéshez. Én leszoktam fagyasztani, ezzel az avasodás kiküszöbölhető, csak azt nem tudom, hogy a fertőzés kiküszöbölhető e így?

Az esetlegesen felhalmozódott mérgek sajna nem bomlanak le a hidegtől ha már benne vannak a terményben. Nem direktben a gombákkal van ugyanis a baj, hanem az általuk termelt mérgekkel (ezeket a mérgeket nevezik aflatoxinnak).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 jan. 3, 14:39 
Visszatérve a mogyoró fertőzéshez. Én leszoktam fagyasztani, ezzel az avasodás kiküszöbölhető, csak azt nem tudom, hogy a fertőzés kiküszöbölhető e így?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 279 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 9:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO