Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 25, 14:00
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2015 dec. 18, 21:26 
Kedves Antal!
Hálásan köszönöm a hozzászólásod, minden segítség jól jön. Tényleg nem sokat értek a gerlékhez, de ezekért kiteszem a lelkemet is, mert valamiért úgy érzem, velük javíthatok a régen elrontott dolgaimon.
Én is direkt nem írtam terméknevet, céget, senkinek sem szerettem volna a kis lába ujjára lépni, viszont tényleg nagyon elegem van a gerléim pocsékolásából. A termék jelentős része búzából állt, amit dobhattunk ki a takarításnál. Elkértem másik két termék összetevőinek is a leírását, mivel azokat már csak 20 kg-os kiszerelésben lehetett kapni és nem szerettem volna újabb pocsékolásba kezdeni. Nem részletezném, mi volt bennük, de több összetevőnek még csak a nevét sem hallottam. (Persze ez még nem zárja ki, hogy szeretik a gerlék.) Ami olyan volt, hogy itthon is megtalálható (pl. rizs, napraforgó) azokat kipróbáltam. Nem ették meg egyiket sem. Csak apróbb magokat esznek meg, kivéve a szeklicét, azt nagyon szeretik.
Megfogadom a tanácsod és szerzek máshonnan egy kis búzát, hátha az volt a baj, amit írtál.
A röpdéjükre nem panaszkodhatnak, egy kétajtós szekrény lett az oldalára fordítva és arra lett háló, ajtó téve. Nagyjából 100x142x58 cm. Nem sötét, az ablakkal majdnem teljesen szemben van. Van benne 2 cserép, kétféle golgota virág. Ezt Sára József kertésszel választottuk, nehogy mérgező növényt tegyünk be. Van egy hinta is, én készítettem. Szokták használni és reggelente, délután hallom őket kacagni. Hetente kétszer kapnak almaecetes-mézes-fokhagymás lötyit a vizükbe és egyszer pedig főtt tojást. Szóval azt hiszem, nincs rossz helyük, csak az etetésüket kell máshogy alakítanom. A múltkor eszembe jutott, hogy Afrikából származnak, az őseik biztos ettek kókuszt. Adtam nekik néha a répa, zeller helyett egy kis reszeléket. Most már nem akarják megenni a reszelt zöldséget, csak a kókuszt. Persze ettől még lelkesen váltogatom nekik, hiszen és sem szeretnék mindig rántott húst enni. Hát, kissé elkényeztetettem őket, nem tagadom. :) Holnaptól megpróbálok olyan keveréket adni nekik, amilyet Dóri ad a gyémántgerléinek. Remélem az majd megfelel nekik.
Tényleg köszönöm a segítségedet és szép estét!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 dec. 18, 20:22 
Üdv. minden olvasónak és a kérdezőnek!
Több féle gerlét tartottam, van most is, de ötletadó nem vagyok. Mégis minden esetben kényszerérzetem támad a válaszadásra, amikor kezdők eltévelyednek. Az egyszerű mindíg hasznosabb, mint a túlbonyolítás! Ettől még fontosabb, hogy a drága nem bíztos, hogy jó, akármilyen híres, híresnek hitt cég árulja is azt. A LEGFONTOSABB tanácsom, hogy a kész magokat egy pár madárnál eleve felejtsd el! Nem fogok néven nevezni egyetlen keveréket előállító, forgalmazó céget sem, mert nem óhajtok hítelrontási perbe keveredni, de hidd el, jobb ha magad állítod össze a galambjaidnak a legjobbat! A galambok, így a gerlék is válogatósak, de közel sem olyan igényesek, mint ahogy gondolod! A mag összeállításánál is jó a változatosság, de a túl sok féléből túl nagy lesz a pocsékolás. A tarhonyalevest is szeretem, de a halászlét jobban, tehát a galamb is kiválogatja a neki kedvesebbet, a többit kiveri az edényből. Ajánlom, hogy a takarmányukat ne negyvenféle magból, csupán öt-hat féléből állítsd össze. Köles, muhar, napraforgó, búza, apró kukorica, esetleg kevés árpa és kész! Ezt általában a legtöbb piacon, magárusnál beszerezheted! Az árak jóval kedvezőbbek a késztől, és nem kell egyszerre húsz kilókat megvenni. Külön arányokat nem írok, mert ez télen nyáron változhat, sőt fióka nevelésénél is változtatható. A búza minden galambfélénél jó. Nem szabad túletetni őket, mert ez esetben is pocsékolnak. Csak annyít, amennyít megesznek! Az éhes galamb a tiszta búzát megeszi! Ezt azért jegyzem meg, mivel a galamb megérzi a dohos, gompás, fuzikláriummal fertőzőtt magot! Ez ellen nem ad garanciát egyetlen gyári keverék sem! A tárolásnál, keverésnél, raktározásnál millió hiba adódhat. Tehát a vásárlásnál alaposan nézz meg minden magot, és az árusítás környezetét. A szag és szín, a tisztaság önmagáért beszél. Ennek ellenére nem árt minden magot átszellőztetni, nyáron a napra kiteregetni. Vannak gonbátlanító szerek is, de evvel ne foglalkozz! Tehát ne tőrd magad felesleges magvásárlással, és annak eladásával! Ennek ellenére más magokkal is kedveskedhetsz nekik, de felesleges! Ennél fontosabb a megfelelő méretű kalit, vagy röpde, a folyamatos takarítás, a tiszta ivóvíz, és a folyamatos ásványi anyag biztosítása.
Rövid tanácsomat, hidd el komolyan javaslom. Mind ezt úgy is mondom, mint aki nagy gyakorlattal ismerem a magtermesztés, és a takarmánykeverés fázisait, buktatóit. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 25, 14:00
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2015 dec. 18, 13:46 
Kedves Gerle Tartók, Ötletgazdák!

Hobbi kacagó gerle tartóként vettem egy kimondottan nekik való, neves cég által gyártott takarmánykeveréket. Sajnálattal jöttem rá, hogy a nagy része a szemétdombon végezte, mert gerléim nem voltak hajlandóak megenni a búzát, feles sárgaborsót és egyéb magokból is több félét, viszont pluszba vennem kellett hozzá kölest, hogy valamit azért ehessenek. Ettől felbuzdulva hosszas keresgélés, kis kérdezősködés, megfigyelés, több összehasonlítás, utánaolvasás után megterveztem egy több, mint 43 összetevőből álló takarmánykeveréket. Vannak benne neves cégek keverékei és magárusoktól származó termények egyaránt.
Viszont van egy problémám: A legtöbb keveréket csak 20 kg-os kiszerelésben lehet kapni. Mit kezdhetnék nagyjából 128 kg takarmánnyal egyetlen gerlepár mellett? Ha még rá is szánnék annyi pénzt, hogy előállítsam, akkor is ez hatalmas mennyiség, ennyit nem érdemes felhalmozni.
Szeretném megkérdezni, ötleteket kérni, mit lehetne kezdeni a többlettel? Pl. mi kellene ahhoz, hogy eladhassam a neten, piacon? Mivel neves cégek termékeit is tartalmazza szabadna-e árulni, esetleg új nevet adnom a keveréknek? Hogyan lehetne ezt legalizálni? Vajon lenne rá kereslet?
Minden értelmes ötletet, segítséget örömmel fogadok és előre is köszönök, mivel ezt a keveréket mindenképpen össze szeretném állítani, bár minimális búzát ez is tartalmaz.
További szép napot!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO