Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 16:27 
Csipasz írta:
Üdv.5%-os biológiai úton erjesztett.

Emiatt nem lehet gond, valami más lesz ott a probléma. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 16:04 
Üdv.5%-os biológiai úton erjesztett.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 14:20 
Hali!

Hány %-os almaecetet adtál?

Gyakorlatilag én az 5%-os almaecetből arányosítva még többet is adok mint Te, fél literhez 5 ml-t.
/10 ml = 1 cl adagolható 1 liter vízhez/ Tehát elméletileg nem lőttél túl a célon. Én meg évek óta adagolom szinte minden nap.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 14:03 
Ödv:Mindenkinek! Almaecetet adtam a madaraimnak 27-napig.Öt liter vízhez 4cl-tert raktam.Valamit rosszúl csinálhattam.Mivel az ürülékük híg lett.Véleményt és ötletet szíves elfogadok.BF


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 16, 7:50 
madár írta:
...Zárás ként az almaecet NEM gyógyszer, NEM old meg minden problémát, viszont igen magas beltartalmú étrend kiegészítő,több hasznos dolgot tartalmaz pl. természetes vitaminokat és ezért inkább ezt használom...

Egyetértek. Volt egy remek kis írás (bár nem almaecettel kapcsolatban) ahol egy prof azt bizonygatta, hogy az aszkorbinsav (C vitamin) nem okozhat vesekövet az embernél (madár dettó), mivel a savas közeg a kalcium kötődését is gátolja (de a felszívódását nem!). Így a hatása épp a fordítottja mint azt sokan gondolják. Az a helyzet, hogy van benne valami.

Érdemes elolvasni ezt a kis cikket is itt: >>> Almaecet a madarászatban <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 22:43 
Galambász ismerősöm mondta, hogy ő bizony nem hagyja kárba veszni a konyhán keletkező savanyúságok levét sem, hanem felitatja a galambokkal. Mivel látok benne logikát , alkalom adtán és is követem a tanácsát.
-mivel élelmiszerről van szó kizárható hogy káros hatása(mérgező) legyen,
- épp úgy savasitja a bél tartalmát, mint a tiszta ecet (ilyen közegben a baktériumok nem érzik jól magukat),
-a hozzáadott fűszerek ( kapor , köménymag, fokhagyma, mustármag) illóolajai pedig önmagukban is antiszeptikus hatásúak,
- ingyen van!

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 17:54 
Nos miután a mai friss hozzászólást olvastam, elölről végigolvastam minden hozzászólást ami itt van a két oldalon.
A cikk nagyobb betűkkel itt van: http://www.buszesz.hu/hu/allattartas.htm


Miután a szemem ki akart folyni a régebbi írásnál, rákerestem.Nem volt nehéz csak az első sort kellett beütni a gugliba.

Én is csak gyarló ember vagyok és én is bedőlök a marketingnek ezért a normál almaecet helyett inkább a Teur... flaska tartalmát adom, amiben az almaecet mellett van fokhagymakivonat is és egyéb több vitamin is.( persze más formában is kapnak fokhagymaolajat meg egyebeket Gervit meg stb-t)

Persze ha nem telne ezekre az egyéb kiegészítő akármikre én is csak a sima almaecetet adnám, de kevés madaram van ennyinél még elmegy anyagilag.
Viszont a napi adagolásnak egyenlőre még hátrányát nem látom, de most megpróbálok időszakos szüneteket hagyni.
Olvastam régebben ezt a topikot de azt benéztem, hogy nem kellene naponta adni.Mindegy egyenlőre megúsztam.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 17:11 
Üdv mindenkinek.
Lassan 4 éve lesz, hogy felraktam az almaecettel kapcsolatos ismertetőt ide a honlapra.
Használni viszont 10. éve használom az 5%-os almaecetet 1%- os keverési arányban ( 100l-vízhez 1l almaecet). Az elmúlt időkben sokféle észrevétel-pro és kontra megjelent, semmit nem változtattam az elmúlt évek alatt a felhasználáson én kétnaponta etetek ( az ivóvizüket-főleg nyáron ) naponta ellenörzöm ha kell cserélem. Abban az esetben természetesen ha pl. féregtelenítőt, stb. itatok a madarakkal az tiszta víz NEM almaecetes vízzel történik. Sajnos az elkerülhetetlen, hogy ne legyen elhullás. Hallottam már olyan ról, hogy "nállam" nincs elhullás mondta a madarász, csak mosolyogtam Ő meg megsértődött ?????? Mikor az a vita zajlott, hogy kioldja a calciumot- meg vesekő alakul ki, meg lágytojás stb. Állatorvossal felboncoltattam az esetlegesen elhullott madaraimat,próbáljuk meg kideríteni mi lehetett az ok. Plusz kértem a dokit, hogy nézze meg azt is az almaecet 1%-os folyamatos itatásának talál e jelét-következményét pl. vesekő-calcium hiány stb. nem talált erre utaló jeleket.
Zárás ként az almaecet NEM gyógyszer, NEM old meg minden problémát, viszont igen magas beltartalmú étrend kiegészítő,több hasznos dolgot tartalmaz pl. természetes vitaminokat és ezért inkább ezt használom mint a "szépszínű és nevű MŰANYAG vitaminokat".

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 15:43 
Helyes.
Én minden nap (még ha mások ezt nem is helyeslik )adok minden madaramnak évek óta.
Lágytojás nincs, vesekő..na azt nem tudom, bár mindenki vidám és látszólag egészséges.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 0:38 
Nagy érdeklődéssel olvastam az itt leírtakat.Úgy döntöttem használni fogom az almaecetet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 jan. 29, 18:47 
Hali
Végigfutva az eddigi hozzászólásokat, nem vita képpen, csak ami eszembe jutott:
- igaza van Madárnak a HEMA is természetesen saját termékét próbálja meg reklámozni, de tudtommal az Ekodiar az nem HEMA termék, azt ők is máshonnan szerzik be (legalábbis nekem azt mondták és nem olyan címke van rajt mint a többi termékükön), az viszont biztos, hogy töményen sem oldja a Ca-t. Viszont az Ekodiar adagolása évente 2, az az kettő alkalommal kúra szerűen 20-30 napon át. (vagyis évente csak kétszer "mosatja" át a madarat)
- vagy 8-10 évvel ezelőtt megjelent egy cikk a DM-ben, egy belga fordítás volt. Ott kifejezetten az elsavasodás elkerülésére biztattak, még a sok savanyú gyümölcsöt sem ajánlották.
-az elsavasodás a köszvénytől kezdve, szívproblémákig számos bajt okozhat még a vesekövön kívül
- a vesekő állhat Ca-ból és húgysav kristályból, vagy kettő kombinációjából
- csak ámulok és bámulok, hogy Marcsi mi mindent össze etet-itat a madaraival (már amit eddig a fórumon évek alatt leírtál, azt én nem szeretném elfogyasztani) 100%- ban igaza van Madárnak, változatos természetes étrend és csak a minimális kiegészítők
-Marcsi olvasd el Dr. Gaál János prof. A díszmadarak egészségvédelme című könyvét, megfogsz lepődni azon amit a Ca adagolásáról ír, én azon csodálkozom, hogy egyáltalán még letudnak tojni a madaraid, vagy a fiókák feltudják törni a tojáshéjat.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 29, 8:41 
Warhawk írta:
Elnézést az off-topikolásért, de ezekre gondoltál?

Kondi-fix és Quiko-classic


Igen

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 29, 2:08 
Elnézést az off-topikolásért, de ezekre gondoltál?

Kondi-fix és Quiko-classic

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 29, 0:09 
feketemarcsi írta:
Semmilyen betegséget, fertőzést nem találtak a boncolásnál. 3 éves tojó volt, ott voltam, mikor boncolták, éppen azt ecsetelte a doki, hogy milyen szép a mája, a belei, tiszták voltak még a kis légzsákocskái is, a tojócsőben sem volt nyoma fertőzésnek, ami okozhatta volna a héj nélküli tojást.
Kálciumot is kapott a szépián kívül is, zeolit, kagylóőrlemény és ÁP 17 keverékét és minden este a tojás lerakása elött két pofára falta az edényből. Akkor cseréltem le azt a nyavalyás citrex-et almaecetre előtte 3 nappal.


Nem szeretnék itt most más irányú "vitát" kezdeni, a másik dolog amit nem értek az, hogy azon nem kellene egy kicsit elgondolkodni, hogy mi a fenének kel ezekkel a szerencsétlen madarakkal annyi mű tápot,vitamint stb. etetni ezzel sikerül jó messzire elkalandozni a természetes eledelüktől. Az így felnevelt madár elkerül az új gazdájához nem kapja a műanyagokat-tápot tovább az estek nagyszázalékában amit eddig és vége előbb utóbb. Nem kell követni a következőket: A madaraim a tojásos lágyeleségben kapnak Kondi-fix-et, répát, főttojást, Quiko-classikot ( talán ebben van valami vitamin ), almaecetet (1%), zöldet, gyümölcsöt és 11 féle magot összekeverve szárazon, áztatott (csíráztatott)magot, és ennyi. Természetesen nállam is előfordul beteg madár és elhullás is, a felnövő és önállóvá váló fiókák számával elégedett vagyok.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 23:52 
feketemarcsi írta:
Kálciumot is kapott a szépián kívül is, zeolit, kagylóőrlemény és ÁP 17 keverékét és minden este a tojás lerakása elött két pofára falta az edényből. Akkor cseréltem le azt a nyavalyás citrex-et almaecetre előtte 3 nappal.

Csak egy tipp: nem lehet, hogy hiába kapott rengeteg kalciumot, a madárnak D vitamin hiánya volt? Ebben az esetben ugyanis a kalcium nem tud felszívódni, hiába van elegendő a táplálékban.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 23:47 
zoldi67 írta:
Sziasztok!Ezt csak jelképesen taglaltam!Én csak arra akartam rávilágítani,hogy a kalcium felszívódásában lehet,hogy hosszútávon és rendszeresen sűrűn használva nem igazán jó.Ez egy örök vita téma lesz,mint pl. a főtt tojás káros hatása a májra.


A madaraink élete folyamán sok olyan dolog történik ami még egyenlőre rejtély előttünk így mindig nehéz lesz eldönteni mi miatt következett be. Természetesen az almaecet sem mindenható de az eddigi tapasztalatok alapján egy jó hatásfokú étrend kiegészítő, abban az esetben persze ha nem esünk túlzásba a keverési aránynál(1%). Ezt értem a főttojásra is.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 23:31 
Sziasztok!Ezt csak jelképesen taglaltam!Én csak arra akartam rávilágítani,hogy a kalcium felszívódásában lehet,hogy hosszútávon és rendszeresen sűrűn használva nem igazán jó.Ez egy örök vita téma lesz,mint pl. a főtt tojás káros hatása a májra.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 21:51 
feketemarcsi írta:
Nálam a rollerkanáriknál volt gond vele, vékony, porózus héjú tojások és egy madaram elpusztult a be nem héjasodott tojás miatt, fel is boncoltattam, semmi más baja nem volt, makk egészséges madár volt minden tekintetben. Csak az a nyavalyás héj nélküli tojás a hasában, amit nem tudott megtojni.


Ezt a nállad elöfordult problémát egyértelműen- bizonyítottan az 1%- os almaecetes víz itatása okozta???? Van egy madarász barátom akinek van úgy 15 pár kanária és soha nem itatott velük almaecetes vizet nem sok de előfordul nálla néha lágy tojás-na ilyenkor mivan???

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 21:45 
zoldi67 írta:
Sziasztok!Én amondó vagyok,hogy mindent csak mértékkel használjunk,mert át eshetünk a ló túl oldalára is.Az almaecetet én heti 1szer alkalmazom és kánikulában is maximum 5 napig,de viszont akkor csak fele ilyen töményen.Költési időszakban:Odú behelyezéstől-tojásrakásig és a fiókák 5 napos korukig nem kapnak.Egyébként mindig arra gondolok,mikor kapják eme oldatot,hogy az ecet oldja a kalciumot és a tyúk tojás héja megpuhul,ha beáztatjuk a töményebb ecetbe.


Kipróbáltad már az 1%-os vízbe beletenni a tojást ??????? :D
Amikor a madár megissza az 1%-os vizet ( pár ml-tert) nem egyből és közvetlenül juttatja a tojástartójába.
Ja és a lényeg az 1%-os keverési arány azt jelenti, hogy 100 l vízhez 1 l almaecet!!!??? Ki írta rajtad kívűl a tömény ecetet??? Érdemesebb tapasztalatot közre adni mint véleményt ugyanis a VÉLEMÉNY értéktelen termék a piacon!!! Abban az esetben ha tömény koncentrátumban itatnánk meg a madarakkal az alma ecetet nem is tudnának lágy tojást tojni két okból 1: több eszük van annál hogy megigyák, 2: ha mégse lenne több eszük és meginnák soha nem jutnának el a tojásrakásig mert elpusztulnának.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 28, 21:26 
Sziasztok!Én amondó vagyok,hogy mindent csak mértékkel használjunk,mert át eshetünk a ló túl oldalára is.Az almaecetet én heti 1szer alkalmazom és kánikulában is maximum 5 napig,de viszont akkor csak fele ilyen töményen.Költési időszakban:Odú behelyezéstől-tojásrakásig és a fiókák 5 napos korukig nem kapnak.Egyébként mindig arra gondolok,mikor kapják eme oldatot,hogy az ecet oldja a kalciumot és a tyúk tojás héja megpuhul,ha beáztatjuk a töményebb ecetbe.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 5:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO