Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 7, 12:48
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2016 ápr. 6, 8:00 
Burzsuj vagyok, én a gyűrűket Németországból rendelem. Sok cég foglalkozik vele ott, meg hollandiában is. Van műanyag, alumínium, acél. 2,00 tól 27,00 mm is ig, nyitott , zárt, feliratos, jelölő 15-20 színben,, klippes nagyobb madarakra. Amit csak akarsz. Én 2,7- 3,5 mm es feliratos, sorszámozott műanyagot rendelek kiváló minőségben, zártat ( de ha akarom elvágom), az ára 0,25 euro/ db. azaz kb 80 HUF. Bármikor rendelhetek az évben, egy 1 héten belül hozza a postás. Nekem nincs tengernyi fiatalom, úgy hogy azt a pár ezrest kigazdálkodom.
Kanál is van műanyag, fém, kivánság szerint.

Barátunk a google, üsd be vogel+ ringe, bird ring, etc.
Kép


Kép



Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 ápr. 3, 18:41 
Én most megcsináltam a kép alapján vékony fémlemezből. ( befőttes üveg teteje) De egyelőre csak drótra helyeztem fel gyűrűt. Úgy tűnik jó lesz.
A vasalós gyöngyeim belső átmérője szemre nem megkülönböztethető a gouldokra való 2.7-es mérettől. Föltettem egy papírlapra mindkettőt és alulról átvilágítottam, így jól látszik.
Még eszembe jutott a régi esernyők váza. Abból is lehetne csinálni. Régen linómetszéshez készítettem belőle szerszámokat. Kis fanyelet hozzá külön is lehet kapni barkácsboltban.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 nov. 25, 11:45 
Tényleg! :D Már gondolkodtam, hogy maszekban miből kéne megoldanom :'D De így asszem meg is van, köszi a segítségeket ;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 nov. 25, 0:51 
En altalaban a golyostollak kis fem "kituzojebol" (vagy minek is hivjak azt) csinalom ezt az eszkozt.
Tobbnyire csak le kell torni a tollrol es mar hasznalhato is hajtogatas nelkul. :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 nov. 24, 21:26 
Megmondom őszintén gyári nekem is csak egy van, de már nem tudom kitől kaptam, vigyázok is rá mint a szemem fényére :)
Eddig csak külföldön láttam árulni. Idehaza mindenki "barkács" megoldással orvosolja a problémát, egy kis alumínium lapból lehet hajtogatni.


Csatolmányok:
applicator1.jpg
applicator1.jpg [ 8.36 KiB | Megtekintve 22877 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 nov. 24, 20:17 
Na nekem pont olyanhoz kéne gyűrű felhelyező, mint amilyen "gyűrűt" az IKEAban lehet venni :D


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 nov. 24, 19:58 
Fém jelölőgyűrűt tudsz venni a Verseny utcában ( http://www.galamb.hu/) vagy a Galambász Kuckóban ( http://galambaszkucko.hu/ ). Esetleg használhatsz IKEÁS vasalós gyöngyöket ( http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50128572/ ), amiket hosszában bevágsz. Ha ilyent veszel, akkor az egy életre elég, de ezek azért vaskosabbak, mint a rendes jelölő gyűrűk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 nov. 24, 18:10 
Sziasztok!

Honnan tudok szerezni jelölőgyűrű (gumiszerű gyűrű) felhelyezőt? Tudom, google a barátom, de most nem segített :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 31, 12:05 
Hali,

én is leginkább a vasalós gyöngyöt használom, egy standard zebra lábán nem is ormótlan :)
Igaz, én keresztbe is félbevágom, majd utána hasítom be hogy nyitható legyen. Így színkombinációkkal tudok variálni, ami nagyobb mennyiségű madár esetén nem elhanyagolható funkció. Ugyan ezt alumínium gyűrűvel nem tudtam megvalósítani, ugyanis elkezdte koptatni a két gyűrű egymást, aminek következtében vagy vészesen elkoptak, vagy pedig összeszorultak.
Vasalós gyöngyből több fajtát is lehet kapni, nem csak az ikeásat, így némileg lehet a belső átmérővel is játszadozni. Amikor kutakodtam, három méretben találkoztam vele a játékboltokban, az ikeás a középméret volt, igaz nem sokkal volt kisebb a másik sem, viszont annál drágább.

Szívószálat nem próbáltam, túl vékonynak tartottam a falvastagságát és ezért élesnek.
Remélem tudtam segíteni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 29, 12:35 
Én a szívószálat még nem próbáltam. A Galambász kuckóba el kell menni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 29, 10:30 
Köszönöm a válaszokat. Ilyen gyöngy van raklappal az iskolában, és olvastam is itt, hogy alkalmazható. Én nagyon ormótlannak találtam, ezért nem is kísérleteztem vele. A kuckónak írni kell? Mert megrendeléshez nem találok felületet.
Mit szóltok a szívószálhoz? Egy zebrás helyen olvastam, de részletezés nélkül. Kipróbálom.
Az 5 mm átmérőjű szívószálból levágott darabot átvágtam, majd hengergetéssel, sodrással a kívánt méretre összeszűkítettem. Ezt három napja elvégeztem, és tartja a kis méretet. Próbáltam hevítéssel formatartásra bírni, de erre nem alkalmas az anyag. Egy próbát megér, ha hozzájutok, különböző szívószál fajtákat kipróbálok. Ha sikerül, beszámolok róla. Esetleg próbálta már valaki? És más ötletet fölvetettek már? Végül is nem egy Holdra szállás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 aug. 29, 4:43 
Az ikeas gyuruk nalam kisebb egzotakrol mint pl a helenapinty es kulonosen a tigrispinty gyakran lepotyognak.
Nagyobbakra priman bevaltak, a timori rizspinty mereteig. Javai rizspintyre mar kicsinek bizonyultak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 28, 9:30 
A legolcsóbb, ha bemész az IKEA-ba és veszel fél kiló színes gyűrűt, amit gyerekek használnak úgy, hogy mintákat raknak ki belőle és utána vasalóval összeolvasztják. ( http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50128572/ ). Ez kb egy életre elég. Ezt hosszába pengével be tudod vágni és kész a hasított gyűrű. Ez egy tökéletesen működő megoldás, bár nekem egy kicsit ez vaskosnak tűnik a gouldok lábán, így nem igazán szeretem rájuk tenni.
A galambász kuckóban tudsz venni különböző színű fém jelölőgyűrűket: http://www.galambaszkucko.hu/corelfajlo ... mgyuru.jpg .
Én ezt használom. Korábban a Verseny utcában ugyanez messze olcsóbb volt, mint a Galambász kuckóban, de tavaly 3mm-es jelölőgyűrűt itt nem tudtam venni, így maradt a drágább a galambász kuckóból.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 28, 8:16 
Kérek szépen segítséget abban, hogy Magyarországról honnan lehet rendelni egzótákra jelölőgyűrűt. Olyat, amit a már kirepült fiókákra lehet feltenni. Nem találtam jelenleg működő lehetőséget. Külföldről brutál drága kis tételben.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 29, 16:20 
Tisztelt Konsánszki László "tagtársam".

Mivel úgy érzem teljes napi munkámat ellopta, szeretném tudatni önnel 18000 Ft a mai világban nagy összeg.
A továbbiakban kérem tőlem gyűrűt ne rendeljen!!

Figyelmeztetem a madarász kollégákat az úr szereti a többieket átverni!!!

Bevíz Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2014 ápr. 24, 17:35 
Köszi szépen a segítséget! :D


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 24, 1:35 
Mokos Richárd írta:
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne hogy az AOB az melyik nemzetközi díszmadár szövetségnek a rövidítése?


AOB = Algemene Ornithologische bond van België

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2014 ápr. 23, 16:19 
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne hogy az AOB az melyik nemzetközi díszmadár szövetségnek a rövidítése?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 19:39 
conure írta:
baltibb írta:
Itt valami nem stimmel : HAITI ZÖLDSZÁRNYÚ ASZTRILD 6,5 6,5 Haitisittich (Psittacara chloroptera)


"Aratinga chloroptera chloroptera" = Haitisittich v. Hispaniolan conure gyűrű méret 6,5

Hát persze látom én a gondot, de azért helyre kell tenni a dolgokat, és a kormos légykapót ne hívjuk Fekete asztrildnak / ha jól emlékszem /


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 19:29 
baltibb írta:
Itt valami nem stimmel : HAITI ZÖLDSZÁRNYÚ ASZTRILD 6,5 6,5 Haitisittich (Psittacara chloroptera)


"Aratinga chloroptera chloroptera" = Haitisittich v. Hispaniolan conure gyűrű méret 6,5


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO