Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 19:40 
Szóval neked sincs még elég tapasztalatod, hagyjuk, nem akarok bizonyítani az igazam, majd ti is rájöttök, nem az én gyűrűm, de nem is ez számít, 2.7-es, ami kell rá, csak egyesek nem értik meg, hogy vannak erősebb madarak, és van az átlag...
Nekem kb jelenleg 140-150 egzótám van, sokféle, és puszta jelölőkkel simán elboldogulok, csak kell hozzá egy füzet. Ha valakinek nincs ennyi logikája, egészségére. kb 10 féle színű jelölő van, 1-20-ig, valamint álltalában 2 lába van a madárnak, tényleg nem értem mi a probléma, ja de mégis, ha évente kb 500 kicsi jönne ki tőlem, akkor tényleg lehet, hogy gondba lennék, de akkor ki is a tömeg gyáros???

Részemről a téma lezárva

brimston írta:
Szia Misi

Valahol érthető a kirohanásod, de mivel ezt ide tetted fel, a hozzászólásokat is el kell fogadd. Marcsival értek egyet tökéletesen, és egyes esetekben nem értem a problémád. A fiókák kidobálása a gyűrű miatt kivédhetetlen, ha ezt tapasztalja az ember, elfogadom, még egyszer nem probálkozik. De egyébb okból érthetetlen. Ha a madárnak megfelelő méretűt használsz, az nem lötyöghet, nem szorulhat, ha mégis, az a te hülyeséged. Ha nincs elég gyakorlatod feltenni, akkor ismét érthető az ügy. A különböző méretű fiókák problematikáját szintén nem értem. Nálam szinte csak így van, a rózsásfejű kicsik különböző korúak, ezért egymás utáni napokban teszem fel. Meg kell várni a pontos időt. Ez mind a te felelőséged!!! Ha ezeket nem tudod, akkor valóban ne csináld. Beleakadásról meg nem is beszélek. Normális heylen hova akad be?
Gyűrűzés nélkül pár éven belül azt se fogod tudni, ki kivel van, mit miért, és ki kicsoda. Saját vélemény volt.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 16:52 
Szia Misi

Valahol érthető a kirohanásod, de mivel ezt ide tetted fel, a hozzászólásokat is el kell fogadd. Marcsival értek egyet tökéletesen, és egyes esetekben nem értem a problémád. A fiókák kidobálása a gyűrű miatt kivédhetetlen, ha ezt tapasztalja az ember, elfogadom, még egyszer nem probálkozik. De egyébb okból érthetetlen. Ha a madárnak megfelelő méretűt használsz, az nem lötyöghet, nem szorulhat, ha mégis, az a te hülyeséged. Ha nincs elég gyakorlatod feltenni, akkor ismét érthető az ügy. A különböző méretű fiókák problematikáját szintén nem értem. Nálam szinte csak így van, a rózsásfejű kicsik különböző korúak, ezért egymás utáni napokban teszem fel. Meg kell várni a pontos időt. Ez mind a te felelőséged!!! Ha ezeket nem tudod, akkor valóban ne csináld. Beleakadásról meg nem is beszélek. Normális heylen hova akad be?
Gyűrűzés nélkül pár éven belül azt se fogod tudni, ki kivel van, mit miért, és ki kicsoda. Saját vélemény volt.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 16:40 
Nos egy fehérmellű nádipintynél biztos nem, s kérlek ne általánosíts, mert hülyét kapk, mi az, hogy drágább, azért, mert monoron már 3 ezerért is lehet egy-egy satnyát venni, én pl németbe van, hogy 80-100 euróért veszek egyet, és nem azért mert hülye vagyok....
Mi emberek is különbözőek vagyunk, vannak szebbek, és vannak csúnyábbak, tehát vannak olcsók, és vannak kapósak, ez egy nagyon idétlen duma, hogy kijelenti valaki, hogy egy gould, x ezer forint, annak a madárnak mindíg jelenlegi ára van, mint egy kiállításon amikor zsűrizik, a kutyát nem érdekli, milyen volt az két hete.
Nagyon sokan csak a madarak árát nézik, nem is nagyopn válogatnak, tehát csak a tömeg gyártásra mennek, ezekszerint nálad is ez van...
Ezt nem megbántásnak írtam, de legyünk már tisztába hogy egy azon színváltozaton bellül is vannak ár, minőség különbségek.


feketemarcsi írta:
A roller drágább, mint a gould. :wink:

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 16:28 
Nos nem akarok vitatkozni, de pár év múlva, ha esetleg, több, értékesebb madarad lesz, és jóval több tapasztalatod, te is másképp fogsz érvelni, ilyen esetben egy kanárit ne hasonlítsunk egy egzóta gyűrűzéséhez. ( pl egy vörös amarantal biztos gondba lennél)
Én nem arról beszéltem, hogy milyen nehéz fiókát gyűrűzni, bár sokszor azt sem olyan egyszerű, én az olyan hibákról beszélek, amik NEM, tehát NEM kiküszöbölhetők, pl egy fészekalljba is eltérő növekedésű egyedek lehetnek, nekem volt olyan párom, hogy az 5-ből kettő szinte életképtelen, satnya, kicsi volt, egy átlagos, és két hatalmas és ez gyűrűzéskor nem látod, s a közepesre ha méretezem a gyűrűt a két nagy szív, ha a nagyra méretezem, a két satnya szív.
És elakadni nem csak a drótba lehet, nekem pl vitrinbe vannak...
Majd rájössz, itt mindíg van mit tanulni...
Csak az a baj, hogy ez madárba kerül, és itt nem az árára gondolok.
Jelölő gyűrűket azért lehet használni, azok ha gond van, pikk-pakk leszedhetőek...


feketemarcsi írta:
Azért két dolgot mondanék neked:

1. Nálam kidobás ellen bevált az a módszer, hogy a gyűrűnek megfelelő színű fonaldarabkákat adtam a madaraknak a fészek elkészülte után, így azokat behordták bélelni a fészket, nem tűnik fel nekik a gyűrű, mert megszokták a színt.

2. Az a dolog, amibe beakadhat a gyűrű, gyűrű nélkül is komoly sérülést tud okozni, mert mondjuk a kiálló drótvég a szemét is kiszúrhatja a madárnak, vagy felszakíthat egy eret és a vérvesztés, vagy a sokk is megölheti.

Szerintem néhány kudarc miatt nem szabad ennyire elkeseredni. Az első gyűrűzések számomra is maga voltak a pokol, míg a Lajos el nem mesélte a trükkjét, így 5 másodperc az egész és biztos, hogy nem törik el egy ujjacska sem.

Gyűrűzés nélkül saját magunknak is nehéz lenne megkülönböztetni a fiókákat, nekem van 6 egyforma színű kanári párom, leválasztok kb. 20 egy korú, egyforma színű fiókát, beengedem a röpdébe, azt hiszem elég nagy bajban lennék, hogy melyik honnan származik. :roll:
Nem csak a koruk miatt van szükség a gyűrűre, hanem azért is, nehogy véletlen testvéreket, vagy közeli rokonokat állítsunk párba.
Én már jártam úgy, hogy sikerült a saját madaramat visszacserélnem, aztán otthon néztem meg, hogy az én gyűrűm van rajta, ha nem lett volna gyűrűs, akkor lehet, hogy a testvérével kerül párba és a kicsiknek mindenféle fejlődési rendellenességei lehettek volna.

Másrészt kiállításon kötelező a gyűrű, tehát bizonyos szempontból rá is vagyunk kényszerítve a használatára.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 10:01 
Másoknak is van ilyen, ennyire elkeserítő tapasztalata?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 22:14 
SOHA AZ ÉLETBE NEM FOGOK TÖBBET GYŰRŰZNI, DE HA LEHET, NEM IS VESZEK TÖBB GYŰRŰS MADARAT!

ELNÉZÉST A HANGVÉTELÉRT, DE NAGYON MÉRGES VAGYOK, S MEGOSZTANÁM VELETEK, MERT NEM TUDOM MÁSKÉPP LEVEZETNI!!!

Minden évben 2-3 madaram a gyűrűk miatt pusztul el, sérül meg, s természetesen mindíg a féltettebbek, az értékesebbek.

Mindent megpróbáltam, de mégis vannak, úgymond balesetek, pl, fennakad valahol a gyűrű miatt, erősebb madár, s a rá való gyűrű kicsinek bizonyul, így elszorítja a madár lábát, az átlagosnál kissebb a madár, így a nagy lötyögés miatt folyton elakad, fennakad, fiókáknál, eltörik a madár lábujja, hány, meg hány olyan madarat láttam börzén, hogy ki volt egyenesedve valamelyik ujja, mert eltörték gyűrű felhúzáskor, s rosszul forrt össze...
S persze érzékenyek is a zavarásra, sok párom dobta ki a gyűrűzés után a kicsiket, s sorolhatnám.
Bevallom, egyszer még véletlen el is törtem egy kis gould lábát a gyűrű felhúzásakor, már akkor megfogadtam, hogy nincs több gyűrű, de...
Szóval hagyjuk azt a maszlag dumát, hogy adjuk a nevünket a madárhoz. Ez a felfogás eleve hülyeség, mivel itt Mo-n eleve kevés a valódi tenyésztő, sokan összetesznek egy hímet, egy tojóval, azt várják a kicsiket, nem figyelve a színhibákra, tartás hibákra küllemre stb...
Akkor mi értelme?! A madár önmagáért beszéljen, ne a gyűrűje miatt. A gyűrű is csak az inkorrekt tenyésztők miatt kell, mert ha nem lennének kupecek, akkor egy madárnak max 2-3 gazdája lenne, így igenis egy kis ráfordítással, jegyzeteléssel megoldható lenne, valamint a másik ok, a kis hazug emberkék, vagy rosszul emlékezők, mert ha őszintén mondanák meg a madár korát, ismét nem lenne gond, az azonosítással.

Szóval én ezentúl nem gyűrűzők, és ha lehet, nem is veszek gyűrűs madarat, le lehet szólni érte, de nekem fontosabb az az évi két három madár, ami az emberi hülyeség miatt pusztul el, bénul le.

Szóval visszatérek a jó öreg papírhoz meg ceruzához.

Nem kérek kommenteket erre, csak leírtam a véleményem.
Ha akartok vitatkozhattok rajta.

PONT

_________________
Gouldamandínák....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2011 márc. 24, 9:26-kor.
Trágár szavak kiszedése.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 6, 22:38
Hozzászólások: 2
Valódi név: Tar János
   
Hozzászólás 2011 márc. 15, 19:59 
Valaki meg tudná mondani, hogy hullámos énekes és nimfa papagájokra milyen méretű gyűrű kell, és honnan lehet beszerezni??


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2010 okt. 25, 21:59 
Szia Tibi! Köszi a választ és az ajánlatodat,majd ha aktuális lesz megkereslek(nem sokára),de egyelőre várom a további hozzászólásokat,tapasztalatokat e témával kapcsolatosan.Üdv.Fábri Attila.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 9:22 
Szép napot mindenkinek.

Végre volt egy kis időm, (ma hajnal :) )és beleolvashattam néhány hozzászólásba.
Írtatok pl. a gyűrűk anyagminőségéről is. Ehhez szeretném megjegyezni, én már a tavalyi gyűrűknél is a szabvány
alu ötvözettel és vastagságokkal dolgoztam (ha nem így éreznétek írjatok, és mindenkit meghívok az esztergásom temetésére),
amit akármilyen Jákó legyen a talpán, nem roppanthat össze.

Szeretném magkérni az összes kedves madarászt,ha a gyűrűzéssel kapcsolatban bármilyen felvetése, tapasztalata, gondolata lenne, ne kíméljen írja meg.

beviztibor@gmail.com

Érdekelne egy szakirányú weblap készítéséhez továbbá az is,hogy:-
- ki?
-mikor?
-milyen madarat?
- mekkora gyűrűvel?
-milyen gyűrűvel?
-milyen időközzel?
-stb.
gyűrűz, gyűrűzött pályája során.

Segítségeteket előre is köszönöm:
Bevíz Tibor gyűrűkészítő

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 23:51 
Szép napot mindenkinek.

Zoldi felismerésére szeretnék hozzászolni.
Remélem már sokan tudják, hogy mostmár 1,5 éve jelölőgyűrűk készítésével foglalkozom.
Mivel első évemben nekem is sok felismeréssel kellett szembesülnöm, sok hiba volt munkásságomban.
Hibáim között volt a fent említett probléma is, én is csak 5mm-es magasságal dolgoztam.
Örömmel értesítek mindenkit, hogy minőségi javuláson kívűl, okultam a tenyésztők visszajelzéseiből, és már ma is gyártok 4mm-es
gyűrűt nem csak exótákra, de pl.:tűzfarkúkra is.

További kellemes madarászatot kívánok.

Bevíz Tibor
beviztibor@gmail.com

_________________
BTibor


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2010 okt. 22, 17:30 
Az ideális gyűrű paraméterei:

Üdvözlet mindenkinek, tisztelt tenyésztő társak!
Véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni a fentiekben leírt témával kapcsolatban.
Egzota tenyésztő vagyok, elsősorban Háromszínű papagájamandinákkal foglalkozom. Az idén tavasszal gyűrűztem őket először több, kevesebb sikerrel.
A problémám a következő: Rendeltem 2.7 mm-es alu zárt gyűrűket 5mm-es hosszal, melyet gyűrűzéskor nehezen tudtam felhúzni a 8-10 napos fiókák lábára. Először magamat hibáztattam rutintalanság okán, de később bebizonyosodott, hogy ez a hosszméret(5mm)túl nagy(magas) a fiókák lábára. Megmértem Vajó Sándortól("kuvik") vásárolt tenyészmadarak gyűrűhosszát és vagy jó 1 mm-rel volt rövidebb. Ez pont elég ahoz, hogy a gyűrű alá szorult lábujját könnyebben visszahúzzam. Így hát meg kell hogy állapítsam, az ideális gyűrű paraméterei(legalábbis a Háromszínű papagájamandina esetén) a következők: belső átmérő- 2,7 mm hossz-magasság-3,5-4mm, tehát összegezve a következőket: a 3 mm-es átmérőjű alatti gyűrűk hossza nem 5mm-es, hanem 3,5-4mm- hosszúnak kell lennie a könyebb és sérülésmentesebb és kíméletesebb felhelyezés miatt. Ezzel a hozzászólásommal nem a "spanyol viaszt" szeretném újra feltalálni, csak jó lenne egy egységesebb, mindenki által javasolt, és elfogadott szabványgyűrű létrehozása. Bár lehet, hogy tévedek ezügyben, de én nem találkoztam, (és sehol nem olvastam) eddig belső átmérőhöz tartozó gyűrűhosszakkal. Ha ez nem így van, elnézést kérek a tájékozatlanságom miatt, de valahol nekem is el kell kezdenem. Valamint szeretném megóvni az újdonsült tenyésztőtársaimat a "rossz" gyűrűméret miatt okozott csalódásoktól, a fiókák kínzásától, mert ezeket egy jó és könnyen kezelhető gyűrűvel elkerülhetjük. Nekem a fejemben megvannak az ideális gyűrűhosszak, de várom tapasztaltabb tenyésztőtársak véleményét, hozzászólását.

Tisztelettel, üdvözlettel: Fábri Attila


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoldi67 2010 okt. 23, 19:39-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 szept. 20, 21:27 
Mátyás Gábor írta:
zsuzsanna írta:
Én nem kereskedek a madarakkal, nincs az a pénz hogy bármelyiket is eladjam.Nekem összeszokott tenyészpárok vannak, tisztelem, és szeretem őket.És a gatyámat is reájuk költöttem már. :D elég szomoru, hogy ilyen megtörténhet.megse fordult a fejemben, de egy tapasztalt szem látja a nagy korkülönbséget.


Folyamatosan megtartod a szaporulatot?

Helló! nem, nem tartom meg, de időssebb madarakkal nem kereskedek.Megtehetném, de nem teszem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 19, 22:05 
zsuzsanna írta:
Én nem kereskedek a madarakkal, nincs az a pénz hogy bármelyiket is eladjam.Nekem összeszokott tenyészpárok vannak, tisztelem, és szeretem őket.És a gatyámat is reájuk költöttem már. :D elég szomoru, hogy ilyen megtörténhet.megse fordult a fejemben, de egy tapasztalt szem látja a nagy korkülönbséget.


Folyamatosan megtartod a szaporulatot?

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 21:46 
Én nem kereskedek a madarakkal, nincs az a pénz hogy bármelyiket is eladjam.Nekem összeszokott tenyészpárok vannak, tisztelem, és szeretem őket.És a gatyámat is reájuk költöttem már. :D elég szomoru, hogy ilyen megtörténhet.megse fordult a fejemben, de egy tapasztalt szem látja a nagy korkülönbséget.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 19:46 
ckuzmos írta:
zsuzsanna írta:
conure írta:
Ha vágott a gyűrű, meg ha nem szabvány anyagú, vastagságú stb.. akkor persze hogy összeroppantja. A minőség mindenek előtt :lol: .

conure gondolatmenetét folytatva:
A zárt gyűrű anyaga minden fajnál változó lehet, attól függően milyen erős a csőre. Egzótáknál műanyag vagy alu, jákóknál acél. Nincs az a Jákó amelyik össze tudna roppantani egy szabályos gyűrűt!!!

Erről van szó......ott a pont :lol:

A chippel kapcsolatban: azért van egy marha nagy hátránya amiről nem volt szó!! (igaz ez a hátrány "egyes" eladóknak előny!)
Mégpedig az, hogy a büdös életben nem mondja azt meg utána senki, hogy az a madár hány éves, vagy éppen vadon fogott-e, vagy tenyésztett -e!! Simán belerakják a tíz évvel ezelőtt behozott vadon fogott jákóba, (Zsuzsanna is ezt akarja) és máris árulják hároméves tenyésztettként (gondolom és remélem,hogy ezt nem akarja). Én minden esetre biztos nem vennék olyan chipes madarat amit személyesen nem láttam, hogy felcseperedik.......


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 13:30 
Sziasztok. Teljesen igazatok van a gyürüvel kapcsolatba. A vágott gyürüt, amikor törvényesen bahoztak madarakat, a karantén idő után rakták rá, azzal a számmal amit a hivatal megadott. Akkor volt olyan madárka aki nem birta elviselni, és összeroppantotta mivel ezek a gyürük nem voltak zártak. Nyilván, hiszen valahogy reá kellett rakni a lábukra.Mostmár, ha szaporulat van akkor természetes, hogy zárt gyürü kerül a madárra, amit a hivatal elő is ir.Régebben még nem volt ennyire elterjedve a chip. Mostmár egyszerűbb a dolog, ezt el lehet végezni. Biztosan vannak előnyei, én zárt gyűrűt teszek az utódok lábára de egyre elterjedtebb a másik megoldás.Nekem a szülők gyűrűvel vannak ellátva, de hamarosan chippet rakatok.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 12:43 
ckuzmos írta:
A zárt gyűrű anyaga minden fajnál változó lehet, attól függően milyen erős a csőre. Egzótáknál műanyag vagy alu, jákóknál acél. Nincs az a Jákó amelyik össze tudna roppantani egy szabályos gyűrűt!!! (Nem is olyan olcsó az ilyen gyűrű, de a madár árához képest még mindig kedvezőbb mint egy zebránál...)

Vagy még jobb az az alumínium ötvözet amiből a repülőgépekhez készítik az alkatrészeket, illetve egyes helyeken a borítást. Könnyű, de rendkívül kemény. Nem ugrik be az ötvözet pontos neve... mindenesetre kevés gyűrű készítő van aki a nagy gyűrűkhöz ne valami spéci anyagot használna. Pl egy Ara esetében nem csak a csőr, de a madár mozgása okozta kopás is jelentős (és a gyűrűnek ki kell tartania akár 60-80 évig is!).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 8:39 
emys írta:
Sziasztok!

Pár szót akkor a mikrochipről:

(nem kéne valakinek átmozgatni ezt valahová, teljesen szétoffoljuk szegény monort...)

Szóval madárban előnye: biztonságos (nem akad be mint esetleg a gyűrű), egyértelműen azonosítható, a madár chipszáma elhelyezhető országos adatbázisban, és így a megtalált madár visszakereshető (persze, ha valaki leolvassa)

Hátránya: drága, általában rendelői körülmények között kell berakni, olvasásához leolvasó kell, és előfordul, hogy elvész (főleg a bőr alattiak első időkben kilökődhetnek)


Tamás,

tapasztalatod szerint mennyi egy chip-nek az élettartalma? Mennyi idő alatt merül le vagy sül ki? (gondolom "márkától" függ...
Illetve van e arról infód hogy mennyire érzékenyek az elektromágneses dolgokra? (villám, kisülés, stb.)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 szept. 18, 8:10 
zsuzsanna írta:
conure írta:
Ha vágott a gyűrű, meg ha nem szabvány anyagú, vastagságú stb.. akkor persze hogy összeroppantja. A minőség mindenek előtt :lol:
Ha jól értelmezem szösszeneteidet akkor a jákódon vágott gyűrű volt!!!! és csip sem volt benne!!!! Jól értem????
Vagy vadon fogott volt a madárka?

Évekkel ezelőtt amikor meggyűrűzték nem birta elviselni. A minőséggel nincs baj, egyszerűen a csőrük erős.


Szia,

conure gondolatmenetét folytatva:
a vágott vagy hasított gyűrű jelölésre használatos! Nem pedig "folyamatos" azonosítóként! Egy jákónál nem mindegy a gyűrű anyaga sem, de ha hasított gyűrű volt rajta, akkor azt természetes hogy könnyebben össze tudja roppantani (Feltételezhető hogy nem kiskorában került fel rá, így felrakáskor szét is kellet feszíteni, majd utána összenyomni, így meg az anyag is megpuhulhatott a művelet során.)
Igaz én egzótákban vagyok inkább érintett, de ott rengeteg jelölő gyűrűt használok, amit le is veszek (hacsak az új tulaj kifejezetten nem szeretné) mielőtt elkerül tőlem a madárka. Sajnos a madarad tenyésztőjének is így kellet volna eljárnia. Sok gondot okozhat nemcsak egy kezdőnél, de tapasztaltabb tartóknál is. De ezt te is tapasztalhattad saját magadon, a levétele pedig nem egyszerű mutatvány jákóéknál.
Egyedi azonosításra nem használható a vágott gyűrű, hatóság sem fogadja el, a tenyésztőnek értékesítés előtt chippel kellet volna ellátnia az egyedet.

A zárt gyűrű anyaga minden fajnál változó lehet, attól függően milyen erős a csőre. Egzótáknál műanyag vagy alu, jákóknál acél. Nincs az a Jákó amelyik össze tudna roppantani egy szabályos gyűrűt!!! (Nem is olyan olcsó az ilyen gyűrű, de a madár árához képest még mindig kedvezőbb mint egy zebránál...)

A chipezésnek nállad jelen esetben, ha csak nem szeretnéd eladni, vagy bemutatókra vinni, egyedül a megszökésnél van "jelentősége". Vagyis ha megszökik, és megvan még a chipje (él is), akkor bizonyítható hogy a tied. De ahogy Emys is írta, ehhez még pár dolog szükséges...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 szept. 17, 23:06 
Köszönöm Tamás. De lenne még egy kérdésem. Ugyanez az altatás vonatkozik mondjuk 1- 2 hónapos kis madárra is?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 20:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO