Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 29, 18:50 
Kellemeseket mindenkinek

Gondoltam Ádám kérdése mindenkit érdekelhet, tehát gyűrűáraim jövőre:
-2mm-től 4,4mm-ig 85ft
-4,5mm-től 6,5mm-ig 110ft
-7mm-től 10,5mm-ig 160ft
-10,5mm-től 230ft
Áraimban benne van az áfa is, esetleges elszámolási lehetőségként.)
Természetesen a méretek a furatokra vonatkoznak.
Az árak 12 karakterig érvényesek (karakternek nem számolok pontot, vesszőt, és egyébb rövid jelet),
13-ik karaktertől 3ft-t számolok fel karakterenkét.
Megrendeléseknél vegyünk fel kapcsolatot, mivel minden megbeszélésen alapszik:)

3 héten belüli átfutással tudok dolgozni, természetesen nem szezon időszakban ez jóval gyorsabb.
Sürgős gyűrűt csak annak készítek aki már az előző idényben is tőlem rendelt!!! Ha ez nem valósult volna meg
előzetes megbeszélés alapján 200%-os felárral tudom elválalni!!

Minőségi garanciát válalok.

Mindenkinek eredményes madarászást kívánok.
Bevíz Tibor gyűrűkészítő beviztibor@gmail.com 30/327-0187 begin_of_the_skype_highlighting 30/327-0187 end_of_the_skype_highlighting

_________________
BTibor

_________________
BTibor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 14, 21:17 
Szia Tibi!
Oké várom a pü-t!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 13, 23:04 
Sziasztok,

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de szerencsére eléggé el vagyok havazva :)
Arra felé volt dolgom, gondoltam összekötöm a kellemest a hasznossal, és elvittem a gyűrűket, csak sajnos nem találtalak otthon.
Pü-ben megírom, hogy tudjuk rendezni a dolgokat. addig is jó madarászást! :drunken:





Attila69 írta:
Sziasztok!
B.Tibi!
Jössz monorra??????Rendezném a saramat!
Te varázsló vagy,hogy kerültek a gyűrűk a postaládámba? :shock:
Múltkor küldtem pü-t nem kaptad meg?

_________________
BTibor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 6, 22:59 
Sziasztok!
B.Tibi!
Jössz monorra??????Rendezném a saramat!
Te varázsló vagy,hogy kerültek a gyűrűk a postaládámba? :shock:
Múltkor küldtem pü-t nem kaptad meg?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 7:50 
Beviz Tibor írta:
Helló Marcsi

Nemtom láttad már az idei minőségemet, de szerintem van olyan jó mint a lézeres:)

Üdv.:Tibor


:wink: :wink:

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 2, 22:51 
Helló Marcsi

Nemtom láttad már az idei minőségemet, de szerintem van olyan jó mint a lézeres:)

Üdv.:Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 9:41 
ok, én nem gyűrűzök egy db-ig.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 0:13 
Mint mondtam, nem én gyűrűztem a madarat, én így vettem.

A Szűcsről meg annyit, hogy én mindíg korábban kértem, így nem volt tömeg, és jobban ráért csinálni. Így nekem sose késett, igaz, ha okt elején kértem, akkor kb nov elején, közepén kaptam meg... De nem azért mert nem volt kész, hanem, mert nem adhatta ki előbb, még ilyenkor is húzta a bajszát, de jogosan. Nos nem sok gyűrű készítő van az országban, így rengeteg megrendelésük van a szezonban, én nem csodálkozok, hogy késik, s néha téveszt., pláne, hogy ő kézzel csináálja, mert egy gyári gép, nem két fillér, és nagyon sokára jön csak vissza az ára.

És a minőségére se volt eddig panaszom, persz sok ismerősöm panaszkodott rá, s láttam is ezt-azt...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 23:41 
Végre valaki érti miről beszélek....

Beviz Tibor írta:
Sziasztok

Rögtön helyesbítek, kövezés előtt remélem. A nem az a fontos helyett, a nem az a legfontosabb helytálóbb.

Műanyag gyűrűk készítésében én is gondolkodtam, de miután körbejártam a témát rájöttem nem OK a dolog.
Az okaim között volt pl. az említett kikopás, de a gombás betegségek gyakrabb megjelenése is (gondoljunk pl. a műszálas zoknira),
de levágni sem jobb ugyanis a műanyag levágásakor nagyon összenyomódik és roncsol az alumínium is könnyen levágható (kis madaraknál) de nem gyűrűdik annyira.

Üdv.: Tibor

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 23:25 
Sziasztok

Rögtön helyesbítek, kövezés előtt remélem. A nem az a fontos helyett, a nem az a legfontosabb helytálóbb.

Műanyag gyűrűk készítésében én is gondolkodtam, de miután körbejártam a témát rájöttem nem OK a dolog.
Az okaim között volt pl. az említett kikopás, de a gombás betegségek gyakrabb megjelenése is (gondoljunk pl. a műszálas zoknira),
de levágni sem jobb ugyanis a műanyag levágásakor nagyon összenyomódik és roncsol az alumínium is könnyen levágható (kis madaraknál) de nem gyűrűdik annyira.

Üdv.: Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:52 
Sziasztok

Meg kell védenem azt aki azt mondja,sajna előfordul gond a gyűrűkkel (pl.megdagadt láb).
Ilyen előfordulhat keringési probléma miatt is, de inkább bőrbetegség ált-ban gombásodás az ok.
Azt is ki merem jelenteni , hogy vannak az átlagnál sokkal erősebb madarak is, de ilyenkor a szülőkből kell kiindulni,
ha ők átl. felettiek lemérem a méreteiket (tolómérő jól jöhet!:)) és az alapján rendelek pár gyűrűt. Bizti ami bizti.
Színmutáció kitenyésztésénél sajna ez az eljárás használhatatlan mivel ott a fiókák lehetnek "méreten aluliak, ill.
felettiek is.
Amikor több madár elpusztul adott évben gyűrű probléma miatt, el lkel gondolkodni hol a hiba, és kiküszöbölni!
Semmiképpen nem lehet azonban kijelenteni, hogy a gyűrűzés hülyeség. Nem a tenyésztők megállapítása miatt,
ugyanis nem az a fontos Pista bácsi vagy Mari néni tenyésztette a madarat, hanem az hogy tenyésztett és nem
befogott vagy felmenői nem illegálisak.
A témát lehetne még boncolgatni, de jobban örülnék ha ezt egy komoly madarász összejövetelen tehetnénk meg,
akár egy ital mellet.

Üdv.: Bevíz Tibor
gyűrűkészítő

_________________
BTibor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:26 
Köszi!

Nekem is valami hasonló rémlik...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:24 
HA jól tudom azok a műanyag gyűrűk lézer-gravírozottak és valóban, idehaza senki sem gyárt ilyet. Hátránya, hogy pár év alatt lekopik róla a felirat (állítólag).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:10 
Nos bevallom, lehet, hogy sorjás gyűrű volt, de sajnos nem néztem meg amikor levágtam, kidobtam, elég ideges voltam miatta, lehet, hogy az volt, nem én gyűrűztem, s nem az én madaram volt, mármint nem nálam kelt. Én is találtam már ilyet, bár a galambászkuckós gyűrűkkel még nem volt bajom, én onnan rendelek.
Már régóta szemezgetek a műanyag gyűrűkkel, de azokat valami speckó eljárással, speckó szerszámokkal csinálják, ÉS ÉN úgy tudom, MO-n nem csinál ilyet senki. Vagy lehet, hogy igen, de valami olyasmi rémlik, hogy lekopik róla a szám, nem tudom, ebben TÉNYLEG tudatlan vagyok.

De visszatérve, nem bizti, hogy sorjás volt, ami inkább szembetűnő volt, az az, hogy talán vékonyabb falú, és magasabb volt, mint a "szokásos"

A gyűrűt, mint jazonosító, tehát nem jelölő, jónak tartom, én nem erre panaszkodok, csak arra, hogy igenis okozhat galibát, és Murphy törvénye szerint, mindíg azzal a madárral van gond, amit a legjobban féltessz.

Amit írtam idegességemben írtam, mivél tényleg nagyon pipa voltam, nem vagyok egy ideges ember, de akkor törni-zúzni volt kedvem...
Csaba kicsit finomította is a hozzászólásom, hogy ne legyen durva.
Csak hiába van igazatzok, mert a számok nyílván titeket igazolnak. De annak a madárnak amelyiknek gondja van ez miatt, " nem mondhatom, hogy csak 150-ből egyel van gond, s megszívad, mert te vagy a "nyertes"
Ugye értitek, én a madarat sajnálom, nem a gyűrűzést ellenzem. Mert ha azt mondjuk ez vele járója, akor lehet tényleg nem gyűrűzök többet.


És az előzőre, én sose mondtam olyat olyan madárra, hogy az enyém, ami nem az volt, ez kicsit rosszul esett, mert a H18 megmondhatja, én még az első generációt se tartom az enyémnek, hisz az még csak a kezdet.
Nem vagyok az a kiállításra járó ember, engem valahogy nem érdekelnek az érmek, de a minőségi madarak annál inkább.
Aki ismer személyesen, és tudja most is min dolgozok, mik a célok, az tudja, hogy nem a levegőbe beszélek, és rengeteg pénzt, időt, energiát fektetek bele, és igencsak távol vagyok a kupeceskedéstől.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 21:35 
Nekem nincs még tapasztalatom a 4,5mm alatti gyűrűk felrakásával, de szerintem nem lehet sokkal bonyolultabb mint a többi.
Tény hogy van pár olyan, nálam nagyobb tenyésztő is aki ellenzi a gyűrűzést. Szerintem az ilyen tenyésztők azért nem gyűrűznek, mert az összevissza csereberék, kupeckodások után a más madarát is saját tenyésztői sikerének könyvelteti. Ezért van az hogy valaki nem is szeret gyűrűs madarat vásárolni. Érdekes ugye?
Emiatt én (CSAK) a zárt gyűrűs madarakat vásárolom meg. Remélem, itt is behozzák a nyugaton lévő előírásokat.

Gyűrűzéssel kapcsolatban vannak még infók az oldalamon.


Kép

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 21:05 
Még két dolog:

A fehérmellűek nálad születtek? Írhatnál róluk bővebben, ha igen. A másik: a németeknél a nagyobb apácapintyek (amilyen szerintem a fehérmellű) 2,8-as gyűrűvel vannak gyűrűzve.

És lezárva a vitát: nem tartunk hülyének. van dolog a mondataidban, amit ÉN magam hülyeségnek tartok, de téged nem tartalak annak. Azért volt muszály nekem is írní, mert ha valaki olvassa a te kirohanásod, azt hiszi, hogy esetleg a te általad leírtak a járható út. Én szerettem volna árnyalni, hogy te talán általánosítasz kicsit. És valóban, a te tapasztalataidról csak találgatunk, de a mienket meg pontosan ismerjük, és az nem egyezik a tieddel. Ezért írtam csupán.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 21:03 
Azért nem mondhatom, hogy kevés madarat gyűrűztem le, engedd meg, hogy ezt én tudjam, hány pici ment át a kezeim közöt...

Akkor leírom mi is történt, kedves, ha már engem tartassz hülyének...

Az aktuális madarat még fiatalon vettem, még ki se volt színesedve. A gyűrű mérete szabványos volt, és nem is volt baj mostanáig. DE, ( a madár mint írtam, kb egy éves...)
Szóval a madár lábának a tövére szorult rá a gyűrű, tehát nem a lába vastagodott meg, hanem a gyűrű kezdte ki a csűd-ét a madárnak. Én már csak akkor vettem észre sajnos amikor a madár sántított, így rögtön kivettem, és láttam mi a helyzet.
A gyűrűt óvatosan felhúztam, és bekentem tetrán kenőccsel, majd visszaengedtem a madarat. Igen ám, de ahol kikezdte a gyűrű, ott megdagadt a madár lába, gondolom begyulladt , és ismét rászorult a gyűrű, így a levágása mellett döntöttem, mármint a gyűrűnek, de a madárka lába ugye ott nagyon érzékeny volt, égy akármennyire is óvatosan várgat le, sok vért vesztett a madárka, és nagyon sajnáltam, és ez igenis a gyűrű hibája, erről nem tudtok meg győzni. Szerencsétlen madár még él, s javul, de nem kis fájdalomba részesült ez a hülyeség miatt.
És bevallom, gyűrű levágásában nincs rutinom, ez volt a második, de nem kívánom senkinek, amikor egy oldalcsípővel óvatosan vágja a gyűrűt a kis törékeny lába mellett.

Szóval lehet szidni, már ez sem érdekel, és nem is jövök vissza erre az oldalra pár napig, mert úgyse bírom ki szó nélkül.
Ez tipikusan az a helyzet, hogy én látom, mi van, ti meg találgattok.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 20:42 
Szia Misi

Valóban nem értem a problémád minden tekintetben. Marcsi és én is legyűrűztünk már több száz madarat, így add meg nekünk a lehetőséget, hogy esetleg véleményezzünk. Én is tenyésztettem már sok mindent, de amit írsz olyat még nem láttam: prémium kajától megnőtt a lába. A lába? Szóval ami hozzád kerül az óriásira nő. Fimoman szólva is ez badarság. Az adott fajra jellemző gyűrűméretek időnként változnak, és legtöbbször néhány tizedmilimétert nőnek. Ha az éppen elfogadott mérettel gyűrűzöl nem lehet baj. Lehet mi sz.rul tartjuk a madarainkat, de egészséges madár lába NEM dagadhat bele a rá való gyűrűbe. Abban versenyezni botorság, hogy ki a gyakorlottabb, de a leírtakból bizonyos számomra hogy te eddigi pályafutásod alatt nem gyűrűztél tucatszám madarat. Szerintem nagy tapasztalatod sincs ebben. Ez adódik abból hogy ritka, nehezen költő madarakat tartasz, és nem is baj. A Marcsi és az én véleményem, hogy a minőségi tenyésztés alapja a gyűrű. Semmi baj, ha te máshogy gondolod, legfeljebb nem veszünk madarat egymástól a jövőben.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 20:14 
Érthető az indulatod és az meg nagyon jó, hogy leírtad és megosztottad velünk (ez is egy tapasztalat). Vannak akik másként látják és ők is megírják a véleményüket - még ez sem lehet gond. Lehet a végén valami mindenki számára hasznos sül ki belőle. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 19:45 
Még annyit, hogy én nem a fiókák gyűrűzéséről beszéltem, hanem már eleve, jól gyűrűzött madarakról.
2.5-2.7 kell pl a fehérmellűnek, 2.7 volt rajta, szóval ez senki hülyesége, de a madár lába mégis erősebb lett az átlagnál, pontosabban az egész madár, költésre készítettem fel őket, és bomba formában volt, most lesz egy éves, s végig prémium kaját kapott, szóval érthető, hogy miért lett szűk, na de ha most veszek egy gyűrűs madarat, rögtön vágjam le a gyűrűt a lábáról, mert nálam megnő?????
Szóval vagy félre értettél, vagy tényleg nem értesz, de most már tényleg befejezem, mert még megbántok valakit.

brimston írta:
Szia Misi

Valahol érthető a kirohanásod, de mivel ezt ide tetted fel, a hozzászólásokat is el kell fogadd. Marcsival értek egyet tökéletesen, és egyes esetekben nem értem a problémád. A fiókák kidobálása a gyűrű miatt kivédhetetlen, ha ezt tapasztalja az ember, elfogadom, még egyszer nem probálkozik. De egyébb okból érthetetlen. Ha a madárnak megfelelő méretűt használsz, az nem lötyöghet, nem szorulhat, ha mégis, az a te hülyeséged. Ha nincs elég gyakorlatod feltenni, akkor ismét érthető az ügy. A különböző méretű fiókák problematikáját szintén nem értem. Nálam szinte csak így van, a rózsásfejű kicsik különböző korúak, ezért egymás utáni napokban teszem fel. Meg kell várni a pontos időt. Ez mind a te felelőséged!!! Ha ezeket nem tudod, akkor valóban ne csináld. Beleakadásról meg nem is beszélek. Normális heylen hova akad be?
Gyűrűzés nélkül pár éven belül azt se fogod tudni, ki kivel van, mit miért, és ki kicsoda. Saját vélemény volt.

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 8:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO