Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 24, 18:06 
A fürjek szapora állatok! :D

Hát igen, valóban nem csikóznak, vagy borjadzanak! :lol:
A Marcsi talán olasz vendégvadászokkal tartja a kapcsolatot?':wink:'


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 23, 20:13 
conure írta:
Hali

Az idén már 200db gyűrűt felhasználtál?

A fürjek szapora állatok! :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 23, 20:07 
Hali

Az idén már 200db gyűrűt felhasználtál?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 21:33
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mindszent (Csongrád megye)
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 22:35 
Szeretném kérdezni hogy a gyémánt galamboknak milyen és mekkora gyürü való illetve mikor kell meggyűrűzni öket és utólag(vásárból vett 1 évest) lehet e


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 14:50 
Üdv Lajos és a többiek
Teljes mértékben egyetértek mindennel amit az alábbiakban leirt!!!!!
Ilyen gondokkal sajnos mi is küszködünk igaz nem sokban befolyásolja a mi eggyesületünk munkáját de mégis....
Sok kis eggyesület van ( Szabadkán 3-4 ) az országban néhány taggal ! Sajnos nem lehet tudni mi a fe....nének vannak mivel nem vesznek részt szinte semmiben ( se kiállitást nem szerveznek , se nem vesznek részt a mások által szervezett rendezvényeken hogy legalább igy hozzájárulnának annak sikeréhez hamár ők maguk képtelenek bármire.......) de viszont épp olyan szavazati joguk van mondjuk a szövetség évi közgyűlésében mint akik komolyan működnek ( Béla sajnos ez a fránya demokrácia :twisted: )
Szerintem ha több kis egyesület összefogna :D mindenkinek jobb lenne , ja ja csak igy nem 5 elnök lenne hanem esetleg egy és ez bizony szörnyű csapás eggyesek elavult elméjének :shock:
Na ez valahogy igyvan nálunk de ahogy látom a határ másik oldalán is hasonló gondokkal küszködtök

de azért mindent bele , a természetben is ar erősek fenmaradnak a gyengék pedig......
ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 7:05 
Szervusz Béla !

Mindaz amit az előzőekben leírtál sajnos jellemzően felbukkan a honi madarászatban is. Reméljük hamarosan megoldódik, de nekem néha kétségeim támadnak az egyének/egyesületek hozzáállása miatt.

A madarászat hobbi és verseny is egyben, csak nálunk nics a kettő katagórikusan különválasztva. Ennek a ténynek egyik oka a kevés létszámmal bíró hazai madarász közösség, az ebből adodó gyenge szervezeti felépítés, és a mindenhol felbukkanó és mindent uraló forráshiány, ha meg van forrás nem minden Forintja van a célok megvalósításának alárendelve.
Kis egyesületek tevékenykednek mikro környezetben, kevés segítséggel és sokszor támogatás nélkül. Ebből adódik, hogy mindenkit fogadnak az egyesületek, ( tisztelet a kivételnek) mert szükségük van a támogatására, még abban az esetben is, ha tevékenységük olykor kizárólag csak a tagdíj befizetésére, vagy a börzén való kereskedésre szorítkozik.
Ilyen körűlmények közt nehéz igazán követelményeket állítani és főleg azt következetesen betartani/tartatni.
Ehhez jön még az EGO is, a minden áron győzni akarás kétes megnyílvánulása, annak is a egyik legkirívóbb esete az idegen gyűrűvel ellátott madár versenyeztetése.
Ez véleményem szerint egyaránt megalázza a kiállító tulajdonost, a szervezési munkában nyakig elmerülő rendezőket, de legföképpen a tiszta versenyben bízó tenyésztőket.

Ezek megváltoztatására bizony szemlélet váltásra lenne szükség, de az aztán nehezen kivitelezhető dolog lesz, de fáradozunk rajta, ha mégannyi "ellenséget" is gyűjtünk be közben.

Hát van mit tenni.......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 23:31 
Idézet:
Ez lehet hogy diktatúra de másként nem működik a dolog .


Ez nem diktatúra, hanem irányított demokrácia. Egyébként abszolút igazat adok. A kupeceket szerintem is csak így lehet kiszorítrani a tenyésztők közül. A kupec az kupeckodjon, ne állítsa ki más madarát egy kiállításon se. De azért lássuk be a kupecekre is szükség van néha, de az Ő munkaterületük szorítkozzon a börzékre.
Ami pedig a külföldön gyűrűzött, majd sajátként eladott madarakat illeti, én más irányú madármozgásról is hallottam.Mármint,h német gyűrűk utaztak szerbiába(bocs Roby) és ott vadon gyüjtött tojásokat tettek kanári alá és a kicsiket felgyűrűzték. Aztán ezek a jószágok kerültek vissza a "bejelentett német tenyészetekbe". Ezt én úgy hallottam, ha csak pletyka,
akkor nem én terjesztem ok?

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 20:47 
Sziasztok!

Ha esetleg valakinek szüksége van jó minőségű gyűrűkre, viszonylag rövid határidővel a Rostás Balázsnál rendelhetők! A minőség tökéletes minden szempontból! Natúr és színes gyűrűk egyaránt rendelhetők! A natúr gyűrűk olcsóbbak, de a beütött adatok nagyon precízek, jól láthatók, fekete színűek. A jan 20-án rendelt gyűrűk ma érkeztek meg.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 11:23 
eszterolajos írta:
Igen voltak és jelenleg is előfordulnak.

:shock:
Ilyesmire sosem gondolnék... De hogy lehet visszaélni a gyűrűzéssel? Miért jó ha más nevét rakom a saját madaramra?? Azzal tisztában vagyok, hogy vannak "tenyésztők" jó osztrák kapcsolatokkal és némi pénzért a saját gyűrűiket rakatják az osztrák madarak egy részére, hogy itthon jó pénzért eladhassák, de hogy belföldön ez hogy mehet?? Túl naiv vagyok...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 28, 7:55 
Idézet:
Zottan írta:
Edina, Gratula!!!!! :D
Többiek, egy dolgot nem értek!! Miért olyan baromi fontos, hogy ellenőrzött legyen a gyűrűrendelés??? Voltak visszaélések? Csak mert nálunk herefogóval kell erőszakolni a madarászokat hogy egyáltalán gyűrűzzenek...


Igen voltak és jelenleg is előfordulnak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 23:45 
Gyerekek miért van ez a szélmalomharc a gyűrűzés ellen ?
A VB egy madár sem volt gyűrű nélkül , erre ugy mindenki azt mondja hát az a VB na de a BÖRZÉN se volt még véletlenül sem gyűrű nélküli madár !!!!
A gyűrű körüli rendezést kizárólag a szövetségnek kellene rendezni( már erről többször irtam ), és ha a kiállitásokon kötelezővé tennétek ez megoldaná a problémát ( most mindemki azt mondja hogy nem lessz madár peddig ez nem igy van , visszajönnének az igazi tenyésztők a kiállitásokra és kiszorulnának a kupecek, mi is ilyen problémákkal küszködtünk 5-6 éve és igaz volt egy kis átmeneti idő 1-2 év,de ma már senki nem kérdezi hogy lehet - e kiállitani gyűrű nélkül . ezt egyszer el kell kezdeni mert csak ez a jövő, a H jelzést le kell védeni és a gyártóval szerződést kell hogy kössön a szövetség és meg van oldva a gond, és meglátjátok hogy mindenki meg fogja találni a módját hogy gyűrűzzön, mert ha nevel valamit meg szeretné mutatni és ahhoz bizony kell a gyűrű).
Ez lehet hogy diktatúra de másként nem működik a dolog .

jaj már megint belep...áztam abba ami nem rám tartozik BOCCSS
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 22:45 
Edina, Gratula!!!!! :D
Többiek, egy dolgot nem értek!! Miért olyan baromi fontos, hogy ellenőrzött legyen a gyűrűrendelés??? Voltak visszaélések? Csak mert nálunk herefogóval kell erőszakolni a madarászokat hogy egyáltalán gyűrűzzenek...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 19:30 
Helló!

Milyen más? Hát pont az lenne a lényeg, hogy a gyűrűkészítést az MDOSz "tarsa a kezébe", és ne engedjen "partizán munkákat". Ennek még van néhány egyéb vonzata is, pl. az egyesületek által használt H sorozat számok nincsenek is levédve. Tehát mindenki azt csinál amit akar, mert jogilag támadhatatlan. Ez egy kicsike szelet a madarászatban, de még ezt sem oldotta meg senki. Akkor mit kéne várni más ügyben. Mind amellett, hogy tudom, milyen "ÓRIÁSI" támogatottságban részesül az MDOSz vezetése. A gyűrűkérdés csak egy a sok közül. És biztos hogy ma a madarászatban nincs olyan ember, aki ilyen céltáblák elé oda állna. Alapvetően a választásokkal nincs baj, csak nem kéne "ezerrel" dolgozni a megválasztottak ellen. (Az az elmebajos magyar mentalitás!!!!) Ha nem idevaló a "duma", vágd ki Cs.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2009 jan. 27, 19:21 
Nekem időben kész lett a galambászban a gyűrűm. Január végére ígérték, 15-én érdeklődtem, 23-ára ígérték a gyűrűimet. 23-án délelőtt telefonáltam, délután a kezemben volt a gyűrűm.

A Galambászkuckós Úr azt mondta, hogy elég drága a felszerelés (a számok és betűk a gyűrű-beütéshez) és egyszerűen nincs aki kitanulná ezt, mert napi 1-2 órában nem lehet ezt csinálni. Maximum kis tételben.

És egy (számomra) jó hír (csak hogy mindenkinek elmondhassam):

Ma sikeresen leállamvizsgáztam, mától hivatalosan is személyügyi szervező vagyok.

Innentől pótolom mindenkinek, amit ígértem.

Küzmi, Te leszel az első...holnap már megyek dolgozni...

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 26, 19:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 18:51 
Hali!
Csak érdeklődés szinten. Más miért nem csinál gyűrűket?
Nincs jogosultsága, vagy a megfelelő berendezések,nyersanyagok annyira hozzáférhetetlenek?

_________________
H.Krisz, "Aki tűzzel köszön"


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 18:29 
feketemarcsi írta
Idézet:
Nekem már megvan az idre-től, de az is megoldás, ha az egyes egyesületek leadják a taglistát a gyűrűkészítőnek, vagy egyben intézik a gyűrűrendelést, az utánrendelőknek meg lehet adni igazolást, hogy egyesületi tag.


Ezt is meg lehetne tenni, de akik szüneteltetik a tagságukat, vagy nem fizetik a tagdíjat azzal mi a fenét csinál a gyűrű készítő. Nálunk van olyan tag ( nem is egy ) aki már más egyesületben is tag, de még csak véletlenűl sem rendezi a tagsági viszonyát, ezeknek ki vállalja az igazolás kiadását.

Fene egy cafrangos dolog ez....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 18:15 
Nem hiszem hogy ezt okoskodásnak kellene venni.
Köztudott probléma madaras berkeken belül, melyet csak a kezdő madarászok nem látnak és értenek. De ugyanilyen köztudott az is hogy miért telefonál olyan tenyésztő akinek sürgősen de most azonnal, lehetőleg tegnapra kell olyan madárra gyűrű ami mondjuk bejelentésköteles...
Attól még hogy valaki(k) beszélnek a problémákról és arról hogy már rég meg kellet volna oldani, vagy nem beszél róla mert inkább okosabbnak tartja hogy hallgat, a probléma igenis létezik.
Arról is lehet beszélni hogy ezt a problémát miként, kinek kellene megoldani, vagy kinek nem. Az viszont szerintem egyértelmű tény, hogy ezt nem egyesületi szinten kéne kezelni. A kényszer azonban nagy úr...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 17:55 
Helló!

Látom, szépen találgattok. Tőlünk csak rajtam keresztül fogad el megrendelést. Tehát H-10-t csak úgy "nyom le", ha én beszélek vele.(Persze mondhatjátok, hogy én is lehetek csaló!!!!????) Az egészben pedig az az igazság, hogy ez nem a Szűcs úr problémája, hanem a madarászoké. (MDOSz.) A regisztrációs kártyával meg kitörölhetjük azt a bizonyosat. Most is vannak olyan egyesületek, akik gyártatnak gyűrűt H- akarhanyas számmal, pedig nem tagja az MDOSz.-nek. Ez meg ne a gyártó problémája legyen már. Eddig még nem volt senki a "nagy szervezetben" aki helyére tette volna a dolgokat, és nem látom, hogy a közeljövőben valaki is normálisan helyére tenné. Láthatjuk, hogy mindenki olyan gyűrűket rendel amilyet akar, és onnan ahonnan akarja.
Meg lehet nézni a galambászoknál, ott minden gyűrűhöz tartozik egy igazoló lap. De kérdem én, hogy pl. kit érdekelne egy madár esetében ez Monoron, mikor a madarászaink jeletős része kupeckodik. (Még a "nagynevűek" is. És ezt még "nyíltan hírdetik" is.) Nekünk magyaroknak az a jó, ha minél nagyobb a káosz. Sajnos míg ez nem lesz a helyére téve "központilag, marad a "partizánkodás." Ja és még valami. Egy magánvállalkozó azt gyárt, amit megfizetnek neki. Amíg nincs írásos szerződés, addig nem is lehet tőle számonkérni semmit, maximum csak kérni lehet tőle. És még ha eggyel lenne is szerződés, akkor hol van a többi gyűrűkészítő? Nem feszegetem tovább a dolgot, mert biztos hogy megint megkapom, hogy "már mi a f... okoskodok megint!!!" De legalább ennyit megint leírtam. Majd "visszapattan"!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 17:01 
Hát azért kíváncsi lennék hány számot és melyik egyesülettel egyeztet mielőtt megcsinálja a gyűrűt...
Persze biztos van saját listája a számokkal és nevekkel amit a megrendelésekből állított össze.
De osztán lehet hogy én tévedek...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 27, 16:42 
Sziasztok!

Én csak a gyűrűim után érdeklődtem és kaptam némi plusz infót. Felhívtam Lajost és Ö mondta, hogy tegyem fel a fórumra. Ez minden.
(Azért annak örülök, hogy Ti sem találtatok benne újat, mert nekem se sikerült :lol: )

Nem jól tudom, hogy a rolleres gyűrűrendeléseket Dorombolóval egyezteti a Szűcs Úr? Csak az kaphat H-MNK-s gyűrűt aki Dorombi "nagykönyvébe" be van írva. Lehetne esetleg így az H-27-es is, nem?
Vagy egy példányt el kell küldeni Szűcs Úrnak a tagnévsorral és akkor könnyen ellenőrizheti, hogy kinek csinálhat gyűrűt adott számmal.

_________________
Moncsi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 7:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO