Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 28, 15:26 
Belépsz egy egyesületbe = kapsz azonosítót, tudsz venni gyűrűt. Mivel a gyűrű elkészítése elég sok idő (kézzel készülnek) így azt célszerű elég korán megrendelni (hónapokkal korábban). Ha mégis sürgős lenne, akkor persze extra felárért elkészítik gyorsabban is, de hát az extra felárt jelent...

Mitől jobbak a gyűrűs madarak? Nyomon követhető a származásuk, a koruk, a tenyésztőjük. Olyan ez mint a madár "személyi igazolványa" lenne. ;) Így nem fordulhat elő, hogy idősebb madarat adnak el neked fiatalként. Vagy nem teszel véletlen párba két olyan madarat akik bár más helyről származnak, de rokonok. És nem utolsó sorban a gyűrűs madarakat könnyebb eladni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 feb. 28, 15:17 
Üdv!
Új vagyok, kérdeznék:
Elképzelhető, hogy fognak kelni kis papagájok nálam. Ez az első alkalom. Az lenne a kérdésem, hogy az MGKSZnél lehet utólag és úgy is gyűrűt rendelni, hogy az ember nem tag, így drágább, de ugyanúgy sorszámozott és a nevemre regisztrált gyűrűket vehetek. Azt mondták, hogy a díszmadarak nem az ő hatáskörük, így tovább keresgéltem. Így jutottam az MDOSz-hez, csak nem tudom, hogy itt van-e ilyen fajta rendelési lehetőség és regisztráció vagy nincs?
Amúgy mi a jelentősége a "zárt gyűrűs" madaraknak? Mitől drágábbak? Az, hogy be lehet lőni a születési évét a gyűrű színéről? Vagy ez valami klubtagság és regisztráltság és egyéb plusszal is jár?
Köszi az infókat előre is!
Sz

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 26, 11:02 
Kellemeseket mindenkinek

Gondoltam Ádám kérdése mindenkit érdekelhet, tehát gyűrűáraim jövőre:
-2mm-től 4,4mm-ig 85ft
-4,5mm-től 6,5mm-ig 110ft
-7mm-től 10,5mm-ig 160ft
-10,5mm-től 230ft
Áraimban benne van az áfa is, esetleges elszámolási lehetőségként.)
Természetesen a méretek a furatokra vonatkoznak.
Az árak 12 karakterig érvényesek (karakternek nem számolok pontot, vesszőt, és egyébb rövid jelet),
13-ik karaktertől 3ft-t számolok fel karakterenkét.
Megrendeléseknél vegyünk fel kapcsolatot, mivel minden megbeszélésen alapszik:)

3 héten belüli átfutással tudok dolgozni, természetesen nem szezon időszakban ez jóval gyorsabb.
Sürgős gyűrűt csak annak készítek aki már az előző idényben is tőlem rendelt!!! Ha ez nem valósult volna meg
előzetes megbeszélés alapján 200%-os felárral tudom elválalni!!

Minőségi garanciát válalok.

Mindenkinek eredményes madarászást kívánok.
Bevíz Tibor gyűrűkészítő beviztibor@gmail.com 30/327-0187

_________________
BTibor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 23:10 
feketemarcsi írta:
Én eddig úgy tudtam, hogy kanáriból és egzótából az őszi kiállításokra csak azévi madarat lehet nevezni. :shock:


F1 és F2 - ből 1 - 2 éves madarak nevezhetőek. A kanári mindig tárgyévi lehet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 22:30 
kuvik írta:
Hali!!!

A gyűrűzésről annyit, hogy olyanok mondanak véleményt, akiket soha nem látok a kiállításokon. Ergo, nekik mindegy, hogy egyáltalán van e madáron gyűrű vagy nincs.És biztos, hogy nem vezetnek "nyílvántartást" a madaraikról, mert az egyedi jelölés nélkül elképzelhetetlen. Nos a gond az, hogy aki "nem állítja át" a madarai óráját, annak bizony szeptember- októberben el kell kezdeni a tenyésztést. Ez a papagájosokra, és a kanárisokra nem vonatkozik, de az egzótásokra igen. Ez pedig versenyhátrányt jelent sok alkalommal. (Már csak azért is, mert pl. februárban vége a tenyésztési szezonnak.)
Ja és akkor nem beszélek arról, hogy tőlünk fejlettebb madártartó országokban februárban a börzén már 5-6 hónapos madarakat árulnak, tárgyévi gyűrűzéssel. (És nem gondolom, hogy ők csalók lennének. Sőt!!!)
De nem is akarok én ehhez igazából hozzászólni, mert ez gondolom, hogy csak az én problémám. :65:



Szia Sanyi !

Ez a kérdés sok egzotát tenyésztő madarász problémája és a hazai gyakorlat enyhén szólva is gyerekcipőben jár. Többnyire csak beszélünk a tenyésztésről, versenyzésről, vérvonal kialakításról, de igazi irányvonalat nehezen lehet felfedezni, főleg olyat amihez igazodni is lehet.
Egy tény, hogy a "versenymadarászoknak" kell a legjobban odafigyelni a tenyésztésre, az egyedek jelölésére. Az meg külön bonyolítja a dolgokat, hogy az egzoták szaporodási időszaka szeptemberben kezdődik és még a tavasz beköszönte előtt befejeződik.
A versenymadarászoknak ez jó és rossz is egyben, de azért van megoldás ... Én például a fiatal madarakat versenyekre (kiállításokra) mindig második éves korukba viszem, kivéve a testtömegre és hosszra tenyésztetteket. Igaz így több madarat kell tartanom, de mindenkor van kiállítási példányom.
Gyűrűt meg szinte 5 - 1o db-os eltéréssel rendelhetek, mivel irányítani szoktam a szaporodást, csak a tenyésztési célnak legjobban megfelelő párok kapnak zöld utat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 21:45 
feketemarcsi írta:
Inkább legyen meg most a jövőévi, mint jövő márciusban sem...

Nekem ezzel a központi gyűrű rendeléssel az a bajom, hogy rajtatok keresztül tavaly 100 Ft/db volt a gyűrű, a győriekkel meg 63-ért rendeltük. A mai gazdasági helyzetben azért nem mindegy a dolog.



Szia Marcsi !

Rosszúl emlékszel az árra, ugyanis az a 1oo,- Ft. egy előre kalkulált tájékoztatást szolgáló irányár volt, ami függ és változik a mindenkori banki átutalás időpontjától, hazai és külföldi bankköltségtől, az Euró vásárlás időpontjában a napi árfolyamtól, valamint a külföldi postaköltségektől, illetve az árat befolyásolja még a gyűrű átmérője is.

Az idei gyűrűk döntő többsége 75,- és 9o,- Ft között mozgott. Ami a hasonló minőségű Német gyűrűknél meghaladja a 15o,- Ft-ot.

Mi is odafigyelünk, hogy a tagjainknak ne okozzunk felesleges töblettköltséget, viszont a minőség a madárnak és a COM előírásainak megfelelő legyen.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 21:20 
Idézet:
Kissé bajban vagyunk!

A Pyrrhuráknál a gyűrű felcsúszott a combjukra és az ízületek miatt már nem tudjuk lejjebbhúzni
.


Szia Jojo !

Egy kis korrigálás...

Ahova felcsúszott a gyűrű, az nem a madár combja hanem a lábszára... és korán tetted fel a gyűrűket azért csúszhattak fel.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 18:33 
Hali!!!

A gyűrűzésről annyit, hogy olyanok mondanak véleményt, akiket soha nem látok a kiállításokon. Ergo, nekik mindegy, hogy egyáltalán van e madáron gyűrű vagy nincs.És biztos, hogy nem vezetnek "nyílvántartást" a madaraikról, mert az egyedi jelölés nélkül elképzelhetetlen. Nos a gond az, hogy aki "nem állítja át" a madarai óráját, annak bizony szeptember- októberben el kell kezdeni a tenyésztést. Ez a papagájosokra, és a kanárisokra nem vonatkozik, de az egzótásokra igen. Ez pedig versenyhátrányt jelent sok alkalommal. (Már csak azért is, mert pl. februárban vége a tenyésztési szezonnak.)
Ja és akkor nem beszélek arról, hogy tőlünk fejlettebb madártartó országokban februárban a börzén már 5-6 hónapos madarakat árulnak, tárgyévi gyűrűzéssel. (És nem gondolom, hogy ők csalók lennének. Sőt!!!)
De nem is akarok én ehhez igazából hozzászólni, mert ez gondolom, hogy csak az én problémám. :65:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 9:05 
jojo: nem feltételeztem rólad hogy visszaélnél a gyűrűkkel, csak a problémát próbáltam felvázolni. Vannak akik úgy vélekednek mint te, és vannak aki nem. Nincs tökéletes rendszer itt sem, de meg lehet próbálni azt elérni, vagy legalább a türközőknek a dolgát megnehezíteni...

Marcsi: az árakat nem lehetett pontosan meghatározni, az idén sem lehet majd, csak körülbelüli értéket adni. Mivel az IDRE ezen soha nem „keresett”, nincs árrés amiben mozogva a költségek és árfolyamok ingadozása „eltűnik”. Tavaly is azt mondtuk hogy kb. 100Ft, arra számoljanak (függ a gyűrű méretétől is) és valószínű az idén is ezt fogjuk tenni. Utána pedig ha kevesebb lesz, akkor kevesebbet fog mindenki fizetni. A lényeg ne a 150-200Ft-os árakkal kalkuláljanak a tenyésztők.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 16:41 
Csabi igazad van, én erre a versenyidőszakra nem is gondoltam, mivel én soha nem állítottam ki madarat és asszem nem is fogok, ezek messze vannak tőlem, fogalmam se volt arról, hogy 3 hónap mennyi előnyt jelent, de főleg az nem jutott eszembe, hogy csaljak.Sem versenyen se itthon.Az itthoni csalásokról már azért hallottam innen onnan, de hogy a versenyeken is így csaljanak....

De ettől függetlenül szeretném ha a jövőévi gyűrűk a már fiókban legyenek mert biztos ami biztos. :oops:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 16:26 
Na ne máá... azért paraszt nem vagyok.Szeretem a fair játékot, nálam a tenyésztés (na ez még nem tenyésztés ami nálunk van :oops: ) és a gyűrűzés korrektül kell, hogy menjen, (szeretek nyugodtan aludni) én bármit őszintén elmondok még akkor is ha ezáltal a vevő eláll a vételtől.

A jövő évi gyűrűk felrakása idén akkor sem jöhetne szóba ha nem lenne idei a raktáron.Még attól is ódzkodom, hogy az idei megmaradt gyűrűket jövőre használjam el.

Akkor inkább nem rakok fel gyűrűket, nem fogok sumákolni.

A "babonáról" meg annyit, hogy bennem is van egy kis drukk, hogy egyáltalán lesz e szaporulat e vagy sem, de ne kelljen már kapkodni a gyűrűk miatt az utolsó pillanatban legfeljebb ránk marad, eladni meg azért nem fogom. :evil: Ne ezen a pár ezer forinton múljon a dolog akkor sem ha "előre iszom a medve bőrére."


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 16:19 
Sziasztok,

ne haragudjatok, akinek nem inge, az ne vegye magára. De!
Nem hiszem hogy nagyon sokat kellene ragoznom azt, hogy versenyszinten milyen jelentősége vagy hatásai vannak annak, ha a 1012-es gyűrűk már 2011 szeptemberében ott vannak a tenyésztőknél. Jojónak, csak mert tényleg elhiszem hogy nem gondolt még bele sohasem: egy madár (kanári, zebrapinty, hullámos), aki most kell ki, és legyűrűzik a piros gyűrűvel, versenyidőszakban sokkal nagyobb előnye lesz (visszaüt az a pár hónap)! Emiatt sehol sem szokták kiadni a gyűrűket novembernél előbb. Tavasszal meg simán eladhatják mint 2011-es ivarérett madarat stb. Tibi te ezt tudod nagyon jól, a megoldás rá a visszatartás lenne. Lehet előre készülni, előre gondolni, különbséget tenni papagájosok és nem papagájosok közt, de egységes szemlélettel kellene gondolkodni.

Tudom Tibi hogy sokszor és sokat beszéltünk már a témáról, biztos vagyok benne hogy el is vagy keseredve hogy a dolgok nem olyan ütemben történnek ahogy kellene, de előtte a magam harcát a megfelelő helyen meg kell vívnom. De neked is rengeteg problémád volt ha vissza emlékszel...
A folyamatot ha lassan is de sikerült elindítani, egyenlőre azonban nem kötelező, csak lehetőség. Mint mindent ezt is be kell járatni, bizalmat kell szerezni stb. De a lényeg, nagyon nem szerencsés ez a jelenlegi állapot, rendet kellene tenni ebben a témakörben is. Hogy miért? A legtöbbet szerintem te tudnál mesélni…

Marcsi: én már azt sem tudtam mennyibe került a tavalyi gyűrű, milyen költségei voltak, nem én intéztem az IDRE-ben. A kedvedért azért megkérdeztem Lajostól:
4-es alattiak 75; 4mm-es 80, 5,5mm-es 90 a 6mm-es pedig 100 Ft volt nálunk tavaly. Szóval igen, volt 100Ft-os gyűrű is, de az nálatok sem hiszem hogy 63Ft-ért adták…
A két árkülönbség amiatt volt, hogy nálunk az Euróba való átváltás majd átutalás és postázás költsége is fen állt, míg nálatok ez nem. De az sem mindegy milyen Euró/forint árfolyammal számolt az ember. Így azt hiszem nem olyan nagy különbség az a nagy különbség ugye? És akkor még nem is beszéltünk kipostázási költségről, amit már mindenki saját maga állt pluszban.

Egyébként az IDRE mint eddig minden évben eddig, most is készül a gyűrűk csoportos megrendelésére. Ha a Szövetségben nem is sikerül elindítani most, akkor nálunk megint lesz. Szóval így vagy úgy, de aki igényt tart rá, lehet készülni...

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 15:18 
Ha jól láttam, csak tervezik. Ez azt jelenti, hogy valamikor, talán, esetleg.. egyszer... stb.

A másik részre reagálva: ritka, hogy előre megrendeljék a gyűrűt. Gyakoribb (babona?), hogy inkább az utolsó pillanatban adják le a megrendeléseket (ahogy én hallom a gyűrűkészítőktől). Gondolom Csaba ezen lepődött meg és hitte azt, hogy itt már a jövő évit pakolják fel :oops: :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 12:58 
Most kicsit értetlenül állok a kérdés előtt nem értem mi a gond? Nem idén akarom az idei madarakat a jövő évi gyűrűvel ellátni, ez eszembe se jutott.(nincs is mit, idén már nem lesz több költés)De tényleg előrelátásból kértem, ne kelljen majd feledékenységből kapkodni, mert idén ez történt.

Lehet,hogy elkerülte figyelmemet, hogy csak központilag lehet rendelni?Bocsánat ezt nem tudtam... :oops:

De akkor küldjük a megrendeléseket.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 11:50 
SziaCsabi

Nem tudom ,hogy mire gondoltál, de szerintem aki időben megrendeli gyűrűit az előrelátó és nem csaló! Azt nem beszéltétek meg sem velem sem a többi gyűrűkészítővel, TUDTOMMAL, hogy központi rendelést szeretnétek.
Pontosítok ezer éve van róla szó de kivitelezését még senkinek nem sikerült megoldani.
Ha központi madárgyűrűzést szeretnénk, hozzáteszem az lenne a legjobb megoldás, ezt le kellene tisztázni a gyártókkal /kapacitás, felkészülés,
minőségi követelések, stb./ és a madarászokkal /ár, minőség, átfutás, stb/
is.

Én személyesen örülök annak ha valaki már most megrendeli gyűrűit mivel nekem sem kell hajnalokig dolgoznom vele, és ő is biztosan időben megkapja gyűrűit.

Üdv: Bevíz Tibor beviztibor@gmail.com

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 23, 8:10 
Beviz Tibor írta:
...
Egyébbiránt már készítem -tettem jövő évi vörös gyűrűket...

Üdv: Bevíz Tibor

jojo írta:
Mi már megkaptuk, köszönjük!


Gyerekek, még csak szeptember vége van, és a kék év! Már most pirosakkal szaladgáltok? Ne haragudjatok de így ez nagyon nincsen jól! :23:
Az ok hogy a tenyésztői szezon egyes fajoknál nem évfordulóval kezdődik, hanem picit hamarabb, de több mint 3 hónappal???

A szövetség tervezi a gyűrűk késztetésének, megrendelésének központi intézését:
http://www.mdosz.org/folap/hirek/53-ten ... grendelese
Kérem az IDRE tagjait küldjék el nekem mennyi gyűrűre lenne szüksége, illetve lassan elkezdjük mi is gyűjteni a megrendeléseket.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 21:13 
Akkor összeírom majd, hogy mennyi kell mostmár lassan, és hogy mekkorák. Vagy madár fajt írjak? Melyik a biztosabb? Ja és még1 kérdés. Mennyibe kerülnek a gyűrűk?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 19:51 
Mi már megkaptuk, köszönjük!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 21:41
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Beviz Tibor
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 19:42 
Szia Ádám bátyám:)

Minél korábban adod le annál gyorsabb az átfutás, és a dolgomat is megkönnyíti!
Egyébbiránt már készítem -tettem jövő évi vörös gyűrűket.

Üdv: Bevíz Tibor

_________________
BTibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 22, 18:40 
Bár még korán, de azért megkérdezném, hogy a jövő évi gyűrűkre mikor kell majd leadni a rendelést? (színes gyűrűkre)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO