Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 30, 17:16 
jojo írta:
Venni?

Az országban ezer darab hever ami a kutyának se kell, ott fetrengenek évek óta, ha elhozol párat csak örülnek neki...Én meg járom az országot.
De azért kösz a tippet. :)

Én tudok neked ötletet adni ha elég gyors vagy és bátor. Ja és még hosszabbítót is kapsz tőlem párat, hogy meg tudd oldani... :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 30, 6:58 
Venni?

Az országban ezer darab hever ami a kutyának se kell, ott fetrengenek évek óta, ha elhozol párat csak örülnek neki...Én meg járom az országot.
De azért kösz a tippet. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 17:40 
jojo írta:
Úgy értettem a láncfűrész volt mindenestül 14.e...
Most névnapomra kaptam az új láncot de rövid volt de becserélték egy megfelelőre de egy ezrest rá kellett fizetnem, de sebaj.

Minél hosszabb a penge annál nehezebb kiszúrni vele a fát, az enyém 40 cm-es.Tényleg jól meg kell fogni a fűrészt, és csak nagyon óvatosan kell a beszúrást kezdeni.

Spec én rühellem a benzinest, én még csak azt láttam, hogy szenvedés van vele, persze csak az ilyen olcsóbb akármikkel.Én is csak füstfejlesztőnek hívom, meg kertbüdösítőnek.

Egyébként meglepő mit bír ez az Oregon.Remélem még vagy 5-6 odút elbír... kár, hogy most kifogytam a rönkökből...Nem tud valaki egy védett erdőt amit senki nem vigyáz?? Kimennék...csak rohadt hosszú zsinór kellene. :lol:

Szia,tűzelési szezon van......Tűzépen kapsz rönköt amely nincs fel kúglízva...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 17:09 
jojo írta:
Egyébként meglepő mit bír ez az Oregon.Remélem még vagy 5-6 odút elbír... kár, hogy most kifogytam a rönkökből...Nem tud valaki egy védett erdőt amit senki nem vigyáz?? Kimennék...csak rohadt hosszú zsinór kellene. :lol:

Ha korábban szólsz... :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 16:37 
Úgy értettem a láncfűrész volt mindenestül 14.e...
Most névnapomra kaptam az új láncot de rövid volt de becserélték egy megfelelőre de egy ezrest rá kellett fizetnem, de sebaj.

Minél hosszabb a penge annál nehezebb kiszúrni vele a fát, az enyém 40 cm-es.Tényleg jól meg kell fogni a fűrészt, és csak nagyon óvatosan kell a beszúrást kezdeni.

Spec én rühellem a benzinest, én még csak azt láttam, hogy szenvedés van vele, persze csak az ilyen olcsóbb akármikkel.Én is csak füstfejlesztőnek hívom, meg kertbüdösítőnek.

Egyébként meglepő mit bír ez az Oregon.Remélem még vagy 5-6 odút elbír... kár, hogy most kifogytam a rönkökből...Nem tud valaki egy védett erdőt amit senki nem vigyáz?? Kimennék...csak rohadt hosszú zsinór kellene. :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 16:15 
jojo írta:
Az enyém Oregon és majdnem új gyári lánc volt.Persze ez sem egy nagy márka sztem, de ezzel a fűrésszel már egy kertnyi erdőt kivágtam.Talán 14.e. Ft. volt anno.

Én ennyiért vettem az egész fűrészt láncostul, mindenestül. :lol: Persze ennek megfelelően csodákat nem lehet elvárni tőle. A kertnyi akácot kivágtam, felaprítottam. Ekkor a lánc feladta a reménytelen harcot. Most vettem egy az előzőnél nagyságrendekkel jobb láncot (továbbra is filléres kínait, de tényleg sokkal jobbat mint volt). Egyszerűen sajnálom a pízt a minőségi láncért, mert többe lenne egy jó lánc mint az egész hacuka eddig... persze ennek megfelelően "csak" vágni lehet vele fát, de azt meglepően jól (a maga 1:25 arányú keverékével egyben füstfejlesztő kézi készülékként is funkcionál).

Ha ismét venni fogok gépet, akkor csakis olyat amiben automata láncfeszítő is van és ennél egy "picit" komolyabb, bár ezt sem bántam meg a célra pont elég volt. De rönkodút az életben nem fogok tudni vele készíteni az biztos. :mrgreen:

Amúgy ehhez hasonlatos a "csoda" (CHS 5200, 3 LE, 50 cm láncvezetővel):

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 15:19 
dekopiral vágtam de ha hiszed ha nem éget a lap rendes fekete volt aztán kiresdzeltem nagy nehezen


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 9:58 
Az enyém Oregon és majdnem új gyári lánc volt.Persze ez sem egy nagy márka sztem, de ezzel a fűrésszel már egy kertnyi erdőt kivágtam.Talán 14.e. Ft. volt anno.
Viszont most kaptam egy új Sthil láncot, meg a régi gyárit megéleztettem, úgyhogy, lassan készíthetem az 1 méteres rönkodút a királyoknak...Talán kész lesz mire ivarérettek lesznek... :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 9:53 
Ócsó kínai láncfűrésszel (és lánccal) meg se próbáld... :lol: (Próbáltam, tudom miről beszélek).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 9:51 
Hali!

Ha rájössz a nyitjára, akkor semmi ördöngösség nincs benne.
Ki kell szúrni a láncfűrésszel a közepét és ennyi...
A bebújónyílást meg kivághatod körkivágóval, vagy erdészfúróval, vagy dekopírral, és 1 perc alatt kész van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 márc. 29, 0:14 
én akacbol készitem...probaltam a lancfureszt de szinte lehetetlen ben tartani ezert kete hasitotam baltaval majd kivalytam es alul felul osze erositetem es nagyon super...ami kihivas volt az a ropnyilas na ott volt munka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 feb. 15, 23:03 
Warhawk írta:
SzBSanyi írta:
Képzeljétek ma megérkeztek a rönkodúk :)
Most még nem rakhatom fel a madaraknak mert még száradni kell nekik 2-3 hétig.

KépKépKépKép

Közelebbről megvizsgálva ... vélemény? Jók lettek? Mennyibe fájt darabja? Kitől vetted? Megannyi kérdés... :D



Köszi hogy átraktad a cuccot ide, először ezt kerestem csak a nagy rohanásba nem volt időm megkeresni ezt a részt.
Első véleményem "szuper" hogy később mi lesz azt még nem tudom, nagyon remélem hogy nem fog repedezni. 9-10 rugó /db.

Üdv. Sanyi

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 szept. 12, 22:10 
Hali!
Ez a láncfűrészes módszer nagyon jojo! :08:
Jut eszembe, azért aki nem sűrűn használt még láncfűrészt az óvatosan bánjon vele mert elég baleset veszélyes amíg a hegyét betolod a fába, jól meg kell fogni mert kiugorhat a kezedből!!!!!!!!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 19:49 
Hali!

Most "kiszúrásos" módszerrel kezdtem a leendő szenegáliak odúját.Így kellett volna kezdeni az előző odúknál is....1 óra alatt kész lett.

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

És kész a "luk". Persze van teteje és alja is.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 21:37 
Én is lefogom vágni az alját úgy néz ki. Eddig úgy akartam, hogy nem vágom le hanem fentről szépen kivájom az egészet a kellő mélységig és akkor nem külön részből van az alja (csak a teteje), de ez lehetetlen feladatnak bizonyul.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:14 
Így a leírás alapján jól csinálod, mi a gond?

Véletlenül" én is most csinálok a verébpapiknak odút, bár ringlótörzsből.

Az aljából és a tetejéből levágok láncfűrésszel egy szeletet ugye ez tiszta--az egyik a teteje, a másik az alja.

Utána 12-es (vagy hasonlóval) fafúróval kifurkálod a rönk közepét, a furatok olyan szorosan legyenek ahogy csak tudod fúrni.Minél nagyobb darabot fúrjál ki (azaz sűrűn legyenek a furatok) aztán lehet nekiesni a vésővel.Így haladsz belülről kifelé.Kifelé már egyre könnyebb.

De én most gondolkodom azon, hogy egy kb. 30-40 mm-es "erdészfúróval" (van több neve is) kifúrom a közepét.Viszont ugyebár rövid ennek a szára ezért hozzá hegesztek egy kb.400 mm. hosszú köracélt és így már át tudom fúrni az egész hosszot.Ezzel akár lehet érintőlegesen azaz ráfedéssel fúrni a másik furathoz közel és talán így lesz a legkönnyebb.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 14:29 
madár írta:
Kanike írta:
madár írta:

Egyik se akácfából van mert az akácfa nyersen is kemény, ha megszáradt akkor viszont vetekszik a keménysége a vaséval. Aki ebből akar odút készíteni és még nem csinálta, de ha már másból csinálta is kössefel "a fehérneműt" aki nem hiszi próbálja ki.

Tényleg iszonyat kemény egyébként. Lábonszáradt akácból készítem most életem első itthoni rönkoduját kézi vésővel. Nagyja megvan, de sajnos nem tudom úgy megcsinálni ahogy akartam. Nemtudom az alját szép egyenesre kihozni meg kiszedni rendesen, úgyhogy le kell vágnom és másik oldalról is kivésni. Majd ezután visszafúrni az alját... :( Esetleg ha valakinek mégis van ötlete hogyan tudnám megcsinálni megírhatná.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 20:40 
Hidd el mielőtt hozzászóltam volna, azaz már sokkal régebben utánanéztem az akácnak(akváriumi felhasználás érdekében). Hát bizony én is csak a netről szedtem a mérgező mivoltát.Az rendben van, hogy néhány oldal írhat ökörséget mert a Wikipédia sem mindig etalon, de jóformán mindenütt írtak mérgező mivoltáról.Na valami csak van benne...
Viszont ezeréves szokás (akár nálunk), hogy a nyulaknak akáclevelet adnak, a fiatal (és nem is annyira fiatal) ágakkal egyetemben, és még sincs semmi bajuk.Az már igaz, hogy ez meg ellentmond a mérgező mivoltának.(bár lehet, hogy a nyusziknak tud valamit a gyomruk)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 17:17 
Kanike írta:
madár írta:
Szervusz.
Igen van két pár nagy Sándor papagáj ( 15 évesek), két pár Rózsa kakadu ( 8 évesek), két pár Jákó (6 évesek), két pár király papagáj (11 évesek), három pár kis Sándor papagáj (9 évesek), egy pár Nemes (5 évesek) stb. Természetesen nem veszem kötekedésnek, és a madaraim se kapnak mindennap új ülörudat de amikor kapnak addig " rágják " amíg van rajta héj.
Köszi a választ ez így már elég meggyőző. :wink: És gratula a szép állományodhoz.

Üdv.
Köszi a gratulát, annyit még a rönkoduhoz- nekem a hullámosokat és a zebrákat kivéve mindenütt másut rönkodu van felrakva ( már 7 éve). Nem én csináltam az odukat, de mivel láttam, hogy készülnek- nem olyan egyszerü az mint ahogy sokan elképzelik. Egyik se akácfából van mert az akácfa nyersen is kemény, ha megszáradt akkor viszont vetekszik a keménysége a vaséval. Aki ebből akar odút készíteni és még nem csinálta, de ha már másból csinálta is kössefel "a fehérneműt" aki nem hiszi próbálja ki.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 jún. 24, 15:21 
madár írta:
Szervusz.
Igen van két pár nagy Sándor papagáj ( 15 évesek), két pár Rózsa kakadu ( 8 évesek), két pár Jákó (6 évesek), két pár király papagáj (11 évesek), három pár kis Sándor papagáj (9 évesek), egy pár Nemes (5 évesek) stb. Természetesen nem veszem kötekedésnek, és a madaraim se kapnak mindennap új ülörudat de amikor kapnak addig " rágják " amíg van rajta héj.
Köszi a választ ez így már elég meggyőző. :wink: És gratula a szép állományodhoz.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO