Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 15, 15:59 
Szia Zacsi,

hát nem tudom, nekem az oskolában azt tanították hogy az áram erősségének változtatásával nem lehet a fénycsövek intenzitását változtatni, mert a gyújtótekercs vagy begyújtja vagy nem.
Pont ezért nem lehet olyan villanykapcsolóknál használni fénycsöveket, melyek tekerősek vagy "érintő-kapcsolósak".


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 10:51 
Szia Csaba!

Ilyesmit idő/szakértelem hiány miatt nem tudok kivitelezni. Nem is olyan fontos. Igazából csak azt szerettem volna hogy amikor hazamegyek még égjen a villany mert szeretném megnézegetni a madarakat. De így már sötét van és nem akarom zavarni őket mert ha felkapcsolom akkor visszaülni már nehezebben tudnának villanyoltás után. Mindegy! Nem életbevágó de így csak reggel tudom őket csekkolni, rendezni, etetni. Bár amit zozimo2 írt az sem elvetendő a 90%-nyi fény lekapcsolásaval. Mindig agyalok, hogy hogyan lehetne egy kicsit jobban... :D :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 23:39 
ckuzmos írta:
Na olyat ami neked kell biztos nem fogsz kapni, de ha egy kis technikai ismereteid vannak, saját magadnak is össze tudsz rakni egy hasonló megoldást. Csak a méretezésre kell figyelni, illetve hogy ízzószálas égőt használj, mert a fénycsövek és kompakt fényforrások erre nem alkalmasak....

Ezzel nem értek egyet mert a fénycsövet is lehet fényerőszabályozni.


Nálam éjszakára a röpdében 2fm /meleg fényű/ fénykábel van . / 16.8W/m 300 Ft-tol métere/
Van energiatakarékossab is de az drágább LED spot /3W/db GU10,E27,E14-es foglalattal hideg ill. meleg fényű 2500 Ft-tol/db

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 23:00 
Szia Gumis,

létezik olyan lámpa, amiben beépített "aksi" van. Ezeket leginkább a lépcsőházakban használják, áramszünet esetén a vészkijáratot mutatják amíg bírja a szufla. Ahogy merül lefele az aksi, fokozatosan csökken a fény ereje.

Na olyat ami neked kell biztos nem fogsz kapni, de ha egy kis technikai ismereteid vannak, saját magadnak is össze tudsz rakni egy hasonló megoldást. Csak a méretezésre kell figyelni, illetve hogy ízzószálas égőt használj, mert a fénycsövek és kompakt fényforrások erre nem alkalmasak....

Persze komolyabb villamos ismeretekkel sokkal jobbat lehet építeni (kondi, ellenállás stb. szabályzással, esetleg relével megbolondítva) de általában az egyszerűbb használhatóbb... :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:24
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Zomba (Tolna m.)
Valódi név: Szűcs Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 22:52 
Sziasztok!
Én is használok alkonykapcsolót. Ez nem a fényerőt szabályozza. A kapcsolóba van beépítve egy fényérzékelő, mely a beállított fényerőnél kapcsolja a lámpát ki/be (vagy bármit, amit ráköt az ember). Nem a fényforrás közelébe kell helyezni, nyilván akkor semmi értelme és bezavarodik az egész (sötétben bekapcsol és akkor világos lesz, ezért röögtön le is kapcsol.)
Két időzítőt használok. Az egyikre az alkonykapcsoló van kötve nappal működik. Ha nincs elég fény napközben, az alkonykapcsoló bekapcsolja a világítást. Éjszakára világítás kikapcsolva, a másik időkapcsoló pedig kapcsolja az éjszakai fényt. Reggel, este fél órás átfedés van a két dolog között, így soha sem lesz teljes sötétség. Éjzakára 8 W-os neont használok. Ez elég erős ahhoz, hogy a madarak tudjanak tájékozódni a röpdében, de nem zavarja őket a pihenésben.

_________________
szz02


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 22:03 
Gumisember írta:
Hát amit írtam, hogy fokozatosan elvonni a fényerő/feszültséget hogy ne egyszerre legyen sötét. Ezzel (gondolom) ha apránként el-elvennék a fesz.ből távirányítással, akkor nem kellene náluk zavarognom és szétrebbentenem őket amikor már bóbiskolnak... :D

Ja értem!
Az alkonykapcsolós szerintem nem azt a fényerőt szabályozza, hanem a bejövőt az alkonyét”.
Még nem próbáltam ki.
Van ott olyan (nekem is van) amit lehet tekerni, de ahhoz ott kel lenned!
Persze nem minden fényforrást lehet szabályozni evvel a módszerrel.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 21:49 
Hát amit írtam, hogy fokozatosan elvonni a fényerő/feszültséget hogy ne egyszerre legyen sötét. Ezzel (gondolom) ha apránként el-elvennék a fesz.ből távirányítással, akkor nem kellene náluk zavarognom és szétrebbentenem őket amikor már bóbiskolnak... :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 21:41 
Gumisember írta:
még egy okosság holnap reggeltől a Lidl-ben.


zozimo2! Te hogy értelmezed a kütyü működését a leírás alapján? Mert nekem nagyon felcsillant a szemem mikor megláttam. Szerintem a távirányítóval lehetne szabályozni a fényerőt. Vélemény?


Szia!
Az a gond, hogy nem tudom mire gondolsz!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 21:03 
még egy okosság holnap reggeltől a Lidl-ben.


zozimo2! Te hogy értelmezed a kütyü működését a leírás alapján? Mert nekem nagyon felcsillant a szemem mikor megláttam. Szerintem a távirányítóval lehetne szabályozni a fényerőt. Vélemény?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 12:44 
zozimo2 írta:
Idézet:

Szia!
Ezt én úgy oldottam meg, hogy két időzítő van. Az egyik lekapcsolja a kb 90%-át, ekkor automatikusan felkapcsolódik a 7w-os alkonykapcsolós éjszakai lámpa, de egy lámpa még égve marad fél órát, majd a másik időkapcsoló ezt is lekapcs. Reggel meg fordítva.


Zsír! :D :D Ezt fogom csinálni! köszi a tippet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 22:59 
Gumisember írta:
Ezek tényleg jó dolgok! Nekem a legpraktikusabb lenne egy időzítővel kombinált fényerőszabályzós kapcsoló ami szép lassan veszi el a fényerőt mondjuk pár perc alatt. Így lenne a madaraknak ideje "elülni" éjszakára. De ilyet még nem láttam sehol.


Szia!
Ezt én úgy oldottam meg, hogy két időzítő van. Az egyik lekapcsolja a kb 90%-át, ekkor automatikusan felkapcsolódik a 7w-os alkonykapcsolós éjszakai lámpa, de egy lámpa még égve marad fél órát, majd a másik időkapcsoló ezt is lekapcs. Reggel meg fordítva.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 22:43 
Ezek tényleg jó dolgok! Nekem a legpraktikusabb lenne egy időzítővel kombinált fényerőszabályzós kapcsoló ami szép lassan veszi el a fényerőt mondjuk pár perc alatt. Így lenne a madaraknak ideje "elülni" éjszakára. Télen mire hazaérek este sötét van és már nyugszanak ilyenkor nem zavarom őket mert megriadnak és ha leoltom a villanyt, a sötétben összeverik magukat. Ez szerintem megoldaná ezt a problémát. De ilyet még nem láttam sehol.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 22:20 
Ez egy jó dolog, most kapható!

Alkonykapcsoló, állítható fényérzékelővel és időkapcsoló órával (max 12óra).

_________________
zozimo2


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 2, 7:35 
Nagyon jó és hasznos dolog.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 2, 2:38 
SZIASZTOK
unalmamban gondoltam irok néhány sort egy apróságról aminek én szemályesen igencsak nagy hasznát veszem az egzóták tenyésztésénél ez a VILÁGITÓ CERUZA !!, a fészekbe helyezve a tojások közé gyönyöröen láthatjuk, hogy melyik fias és melyik nem és igy időben eltávolithatjuk azokat a tojásokat amelyek csak útban vannak a fészekben , különösen jó ez a kis kellék azoknak a fészkeknek az ellenőrzésére amelyek hosszabb bebújónyilásal rendelkeznek , anélkül hogy a tojásokat bántani kéne csak bedugjuk a lámpát és gyönyörüen látjuk hogy hogy is áll a költés !!megpróbáltam néhány képet is késziteni nektek ime
Kép
szépen láthatjuk melyik üres és melyik fias tojás
Kép
üdes
Kép
fias szépen láthatjuk az erezést
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 19, 20:19 
A macskariogató őrszem!
Használat előtt jólakatni!
Madarat nem bántja, még a szőrét is odaadja fészekanyagnak.
Futni tud és mindig hátul!


Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 13:40 
Csak most kozmetikában vannak. Fazonra nyíratják a tollukat, meg egy kis manikür! :) Zsírleszíváson is gondolkozik, hogy beleférjen a kantárba! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 10:02 
Majd rakj fel képet! :P

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 6, 20:47 
lax20 írta:
neco írta:
Szerintem sem sok értelme van ennek. Én a kanárikat simán pórázzal-nyakörvvel szoktam sétáltatni....
...igaz az agresszívebb hímekre teszek csőrkosarat is! :wink:


Engem az érdekelne mit csinálsz a karmaival. Mert ugye azok is veszélyes fegyverek lehtnek. Főleg egy EKKORA madár esetén :lol:


Én mindig papucsot adok nekik!
Mindegyiknek névre szóló van!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 6, 20:23 
neco írta:
Szerintem sem sok értelme van ennek. Én a kanárikat simán pórázzal-nyakörvvel szoktam sétáltatni....
...igaz az agresszívebb hímekre teszek csőrkosarat is! :wink:


Engem az érdekelne mit csinálsz a karmaival. Mert ugye azok is veszélyes fegyverek lehtnek. Főleg egy EKKORA madár esetén :lol:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 16:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO