Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 21, 23:00
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Békés megye
   
Hozzászólás 2012 nov. 25, 21:53 
Helló.
Érdeklődnék hogy hol lehet olcsón 20x20-as 1.8 as vastagságú drótfonatot venni? Békés megyei vagyok, de ha valaki távolabb tud jó helyet, írhat :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 12, 18:19
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Somogy
   
Hozzászólás 2012 aug. 4, 14:56 
baltibb írta:
A 19x19-es pont hegesztett dróton a zebrapinty méretű madár kibújhat szerintetek? :?: :?:


19x19-es 0,8 vastag pont hegesztett háló van a zebrapintyeimnél és gond nélkül vannak bent. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 23, 23:20
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 máj. 27, 12:17 
Sziasztok!

Két 100x60x60-as ketrec készítéséhez keresek kb. 100x20mm-es vagy 50x20mm-es rácsot.
Honnan érdemes rendelni? Olcsóbb érdekelne. Egy hirdetős oldalon a 100x20-asnak 1750ft a négyzetmétere ami szerintem kicsit sok. Volna valakinek egy jó tippje?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 ápr. 3, 10:48 
ki bizony
nekik ennél kisebb méret kell, 10*10-es vagy 12*12-es


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 márc. 30, 20:53 
A 19x19-es pont hegesztett dróton a zebrapinty méretű madár kibújhat szerintetek? :?: :?:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 23:16 
SzBSanyi írta:
adam92 írta:
Ha előbb idekeveredek IDRE-re biztos bekéredzkedek a mórahalmi látogatásom alkalmával hozzád Sanyi. :D Már így is tervbe van, hogy elmennék 1-2 helyre olyanokhoz akik nagymadarakkal foglalkoznak és megnézem a röpdéket/madárházakat. Nagyon pöpec módon akarom itthon majd megcsinálni ha odajutok.


Szia Ádám,

Na, itt voltál Mórahalmon és nem kerestél fel :( , na de jössz még biztosan a Fürdőbe :wink: mobil számom megtalálod ugye?
Üdv. Sanyi

Hát az az igazság, hogy 1-2 éve voltam és akkor még nem IDRE-ztem. Meg előtte voltam még amikor a bivaly rezervátum átadó volt. A fürdőben a kis koktélos pult a kedvencem. :)

Egyébként a benti röpdék azok mekkorák? (lehet a röpdésbe kellene ezt már folytatni majd)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 22:54 
adam92 írta:
Ha előbb idekeveredek IDRE-re biztos bekéredzkedek a mórahalmi látogatásom alkalmával hozzád Sanyi. :D Már így is tervbe van, hogy elmennék 1-2 helyre olyanokhoz akik nagymadarakkal foglalkoznak és megnézem a röpdéket/madárházakat. Nagyon pöpec módon akarom itthon majd megcsinálni ha odajutok.


Szia Ádám,

Na, itt voltál Mórahalmon és nem kerestél fel :( , na de jössz még biztosan a Fürdőbe :wink: mobil számom megtalálod ugye?
Üdv. Sanyi

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 22:51 
Ha előbb idekeveredek IDRE-re biztos bekéredzkedek a mórahalmi látogatásom alkalmával hozzád Sanyi. :D Már így is tervbe van, hogy elmennék 1-2 helyre olyanokhoz akik nagymadarakkal foglalkoznak és megnézem a röpdéket/madárházakat. Nagyon pöpec módon akarom itthon majd megcsinálni ha odajutok.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 22:39 
conure írta:
Oszd el két részre, és csináld meg normálisan. Ha később rájössz, hogy kicsit nagyobbakat akarsz tartani (nem hullámost vagy törpét) akkor nem kell majd szét berhelned az egészet. Egyszer kell voliert építeni, de akkor az olyan is legyen.



Igaza van Conurenak, ha már csinálod akkor csináld meg mindjárt úgy hogy nagyobb testű madaraknak is akár megfeleljen. Saját tapasztalatból mondom, ha én is megcsinálom az elején normálisan akkor nem verem magam +költségbe. Nálam is volt bent OSB lap, még a nagysanyik nem kerültek be addig okés volt, na de ezután :cry: , sajnos szétszedték a mennyezeten az OSB lapot, ja és a pont hegesztett hálót is szétkapták (1,4mm).
Első képen látod az első "annó szerintem tuti megoldás volt" később viszont kiderült hogy mégsem. Hozzáteszem, ha nem váltasz nagyobb madarakra akkor nagyon jó úgy ahogy elgondoltad, de csak akkor. :wink:

Kép

Kép

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 22:14 
Oszd el két részre, és csináld meg normálisan. Ha később rájössz, hogy kicsit nagyobbakat akarsz tartani (nem hullámost vagy törpét) akkor nem kell majd szét berhelned az egészet. Egyszer kell voliert építeni, de akkor az olyan is legyen.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 20:22 
Nagy Tamás írta:
HA a belső rész egyben van, tehát a(különböző fajú) párok egymást szabadon elérik, akkor nem sokkal vagy előrébb, mert a vége ugyan úgy rossz lesz.
A párokat teljesen egymástól elválasztva kell tartani, mind a kinti részben, mind belül. Maximum télen lehet össze engedni őket(persze itt is meg kell gondolni, hogy mit mivel). És tavasszal pedig külön kell rakni őket. A fakkokat elválasztó dróthálót pedig érdemes duplán rakni. Mégpedig úgy, hogy a két drót "fal" között legyen minimum két,de inkább 3 cm-er, hogy ne tudják egymás csőrét,lábát stb-jét lecsípni! 2x2-es alapterületű röpdét 3 fele oszthatsz így kb egy fakk olyan 63-64 cm-lesz(én pont ilyet fogok csinálni, amint az időjárás engedi).

Tehát egy fakk 1 pár! Így max 3 párod lehet. Vagy másképp csinálod és belső részt is valahogy okosba felosztod, azt te látod, hogy mit tudsz kihozni a helyedből.


Szerintem osb lappal vagy valami vékony lemezzel választanám el mert sokkal olcsóbban jönnék ki :)
Köszi a válaszokat !:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 20:07 
HA a belső rész egyben van, tehát a(különböző fajú) párok egymást szabadon elérik, akkor nem sokkal vagy előrébb, mert a vége ugyan úgy rossz lesz.
A párokat teljesen egymástól elválasztva kell tartani, mind a kinti részben, mind belül. Maximum télen lehet össze engedni őket(persze itt is meg kell gondolni, hogy mit mivel). És tavasszal pedig külön kell rakni őket. A fakkokat elválasztó dróthálót pedig érdemes duplán rakni. Mégpedig úgy, hogy a két drót "fal" között legyen minimum két,de inkább 3 cm-er, hogy ne tudják egymás csőrét,lábát stb-jét lecsípni! 2x2-es alapterületű röpdét 3 fele oszthatsz így kb egy fakk olyan 63-64 cm-lesz(én pont ilyet fogok csinálni, amint az időjárás engedi).

Tehát egy fakk 1 pár! Így max 3 párod lehet. Vagy másképp csinálod és belső részt is valahogy okosba felosztod, azt te látod, hogy mit tudsz kihozni a helyedből.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 19:07 
Nagy Tamás írta:
Kolóniás tartásra rendezkedtem be én is. De már nagyon bánom, hogy nem fakkokat csináltam, mert most alakítom át a röpdéket... Nimfákkal is meggyűlhet a bajod kolóniában, én ezért számoltam fel őket, a kecskékről is vegyes vélemény van e téren.
A hullámosok is nagyon aljasak tudnak lenni egymással.
Szerintem ne vegyes kolóniát akarj összerakni, mert könnyen kedvedet szegheti a röpdékben, egymás által elpusztított madarak/fiókák látványa. Nincs is annál rosszabb érzés, amikor a kirepülés előtt álló fiókák holtestére bukkansz rá, és meglátod, hogy melyik madárnak véres csőre, na ő a gyilkos! Mint írtam kolóniáztam(nimfák-hullámosok együtt), de a nagyon sok kudarcba bele tört a bicskám. Ezért szépen átállok a páronkénti elhelyezésre. Persze volt nekem is pár évem, amikor minden nagyon jól ment, semmi baj nem volt az együtt tartott madarakból...
Kolóniát azonos fajú törpékből, hullámosokból, vagy ha nagyobb madarakra vágysz, akkor barátokból tudok elképzelni. A többi fajjal nem nagyon kísérleteznék.
Külső röpdére pedig min 19x19x1.5 mm -es dróton ajánlanám. Ezen már nehezen megy be valami ragadozó.
Barrabandról annyit, hogy pár ember már próbálkozott több párral együtt és általában az lett a vége, hogy így nem költöttek. Amikor párok el lettek különítve, volt költés is.


Meg lettem győzve! :) Utolsó kérdés itt csak mert már eléggé nem ebbe a kategóriába tartózik ez az egész: hány fakkra lehet max elosztani? Méret 2x2x2m-es kintiröpde + 3m hosszú,2m széles,1,5 magas zárt helyük ( egybe van az egész szabadon lenne az át járás) És milyen fajokat érdemes akkor ebbe 2-3 fakkba rakni ami 15.000Ft alatt van és mennyit?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 18:43 
Végül is attól függ mit vársz tőlük szelíden, van amelyik nem egy észkombájn de azért aranyos.

Értelmesek és nagyon jó fejek a pyrrhurák.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 18:27 
Frici írta:
A kínai nekem is megrozsdásodott, úgyhogy jobban jársz a drágábbal. Az általad felsorolt fajokból a törpéket, katit, rozellát, énekest, pennantot nem lehet más fajokkal együtt tartani, és szerintem a barátot meg a barrabandot se lehet így együtt költetni, és a hullámost is jobb mellőzni, mert előfordul, hogy megöli a másik madár fiókáit. Nimfa meg kecske jól megvan együtt, vagy csinálhatsz törpepapagáj vagy hullámos kolóniát, vagy barát kolóniát. Sok papagájt csak párban lehet tartani.


Hát ettől féltem :? Nekem igazából a Rozella tetszik (rubino,lutino) de azokról halottam már,hogy nem szabad más fajokkal tartani. Van most 2 Nimfa papagájom és nagyon sajnálnám ,hogy ha el kéne őket adnom vagy akár mi.. :( Amúgy ha kézzel nevelést is ki szeretném majd próbálni akkor melyik faj a legalkalmasabb 15.000Ft. alatt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 18:13 
Kolóniás tartásra rendezkedtem be én is. De már nagyon bánom, hogy nem fakkokat csináltam, mert most alakítom át a röpdéket... Nimfákkal is meggyűlhet a bajod kolóniában, én ezért számoltam fel őket, a kecskékről is vegyes vélemény van e téren.
A hullámosok is nagyon aljasak tudnak lenni egymással.
Szerintem ne vegyes kolóniát akarj összerakni, mert könnyen kedvedet szegheti a röpdékben, egymás által elpusztított madarak/fiókák látványa. Nincs is annál rosszabb érzés, amikor a kirepülés előtt álló fiókák holtestére bukkansz rá, és meglátod, hogy melyik madárnak véres csőre, na ő a gyilkos! Mint írtam kolóniáztam(nimfák-hullámosok együtt), de a nagyon sok kudarcba bele tört a bicskám. Ezért szépen átállok a páronkénti elhelyezésre. Persze volt nekem is pár évem, amikor minden nagyon jól ment, semmi baj nem volt az együtt tartott madarakból...
Kolóniát azonos fajú törpékből, hullámosokból, vagy ha nagyobb madarakra vágysz, akkor barátokból tudok elképzelni. A többi fajjal nem nagyon kísérleteznék.
Külső röpdére pedig min 19x19x1.5 mm -es dróton ajánlanám. Ezen már nehezen megy be valami ragadozó.
Barrabandról annyit, hogy pár ember már próbálkozott több párral együtt és általában az lett a vége, hogy így nem költöttek. Amikor párok el lettek különítve, volt költés is.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 16:32 
A kínai nekem is megrozsdásodott, úgyhogy jobban jársz a drágábbal. Az általad felsorolt fajokból a törpéket, katit, rozellát, énekest, pennantot nem lehet más fajokkal együtt tartani, és szerintem a barátot meg a barrabandot se lehet így együtt költetni, és a hullámost is jobb mellőzni, mert előfordul, hogy megöli a másik madár fiókáit. Nimfa meg kecske jól megvan együtt, vagy csinálhatsz törpepapagáj vagy hullámos kolóniát, vagy barát kolóniát. Sok papagájt csak párban lehet tartani.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 14:01 
jojo írta:
A kissanyit bátran be merném rakni.A nagyot persze már nem.De próbaképp azért megnézném, és ha bontaná akkor gyorsan kiszedném.(volt nagysanyim, tudom milyen csőre van)

De tudod ez olyan dolog, hogy volt aki berakott egy képet és sima csirkehálós röpde volt rajta.Tény, hogy elég nagy volt, de több nagysanyi is volt benne.(remélem jól emlékszem)Mindenki csodálkozva kérdezte, hogy még nem bontották meg?? A válasz :nem.

Talán a nagy helyen nem annyira akarnak kiszökni.Minden madaramnak nagy helye van ezért nagyon kevés rágásnyomok vannak a fafelületeken, de szerintem az is inkább a rágcsálási kényszer miatt van és nem azért mert szökni akarnának.
Megjegyzem, hogy sok deszka, lambéria van a röpdékben, simán ki tudnának jönni, de soha nem próbálták kirágni magukat.


A zárt helységbe először osb lapot akartam tenni de félek, hogy ki rágnák magukat rajt ezért inkább valami vékonyabb lemez lesz :)


Abban tudnátok segíteni, hogy mennyi madár férne el a röpdében hogyha min. 2pár Nimfa lenne és többifajból amiből lehet választani még abból 1-2pár (Kecske,Hullámos,Törpe,Katalin,Énekes stb.. Illetve majd később Barát,Pennant,Barraband stb..)

Röpde méret: zárt helységük: 3m hosszú,2m széles,1,5m magas + teljesen nyitott helységük:3x2x2m


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 12:27 
A kissanyit bátran be merném rakni.A nagyot persze már nem.De próbaképp azért megnézném, és ha bontaná akkor gyorsan kiszedném.(volt nagysanyim, tudom milyen csőre van)

De tudod ez olyan dolog, hogy volt aki berakott egy képet és sima csirkehálós röpde volt rajta.Tény, hogy elég nagy volt, de több nagysanyi is volt benne.(remélem jól emlékszem)Mindenki csodálkozva kérdezte, hogy még nem bontották meg?? A válasz :nem.

Talán a nagy helyen nem annyira akarnak kiszökni.Minden madaramnak nagy helye van ezért nagyon kevés rágásnyomok vannak a fafelületeken, de szerintem az is inkább a rágcsálási kényszer miatt van és nem azért mert szökni akarnának.
Megjegyzem, hogy sok deszka, lambéria van a röpdékben, simán ki tudnának jönni, de soha nem próbálták kirágni magukat.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 8, 20:55
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 12:11 
jojo írta:
Többen írták, hogy a kínai egyszerhorganyzott pár évet kibír, de én inkább a szinterezettet választottam (baromi drága 19x19 1.4mm.-2000 Ft.m2-re) de baromi erős.
A másik 19x19 1.4mm. de ezt sztem benyeltem mert ugyan 1.4-es de belül a drót kisebb átmérőjű.Ráadásul ez lenne a szenegáliaknak.Már csak abban reménykedek, hogy a nagy röpdében nem lesz kedvük pont ezt rágcsálni.
Én mindenképpen a valamilyen módon --védett pvc,szinter, festett-- hálót preferálom.

Bár a horganyzott hálókat is átfestettem régebben, sokkal tartósabbaknak bizonyultak.Ráadásul sokkal szebb egy zöld bevonat, természethűbb mint egy fém--azaz horganyszín.Még a fekete is jobban bejön.


És az ilyen 1.4mm-eset ha esetleg pár év múlva Kissándor meg hasonlóak lennének a röpdében akkor el tudja csípni?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO