Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 23:03 
Krissz szerezz egy hosszú (4-5m) gégecsövet a porszívóhoz és akkor a masina maradhat a madárházon kívül. Lehet külön kapni. Akkor nincs akkora hangja bent. Csak így meg lehet hogy a tekergőző kígyó láttán kapnak szívinfarktust a madaraid.

Ezt pl. 7 méteresre lehet nyújtani:

http://www.vatera.hu/porszivo_gegecso_t ... 46459.html


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 21:35 
Na ez az?
Már gondoltam a porszívóra is de eddig még nem mertem bekapcsolni.
Kicsit zsúfolt a helység ahol a madarakat tartom és ezért sok helyen le ül a por.Tavasszal az átrendezés lesz az első,hogy könnyebb legyen a takarítás.Most a seprés és utána felmosás a takarítás nálam.De lehet,hogy még a porszívóval is megpróbálkozom.Előbb utóbb a madarak is megszokják a vele járó zajt.
De egy ilyen kis készüléket készítek azért.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 20:01 
Szia Krisz!

Ez a készülék, talán egy hűtőszekrény nagyságú levegőt tud/tudna „megtisztítani”.
Ha komolyam gondolod, a levegő tisztítását, akkor számíthatsz rá, hogy „huzat” lesz.
A levegőnek egy bizonyos erővel kell becsapódni a folyadékba, hogy ott is maradjon a sűrűje.
Ehhez teljesítmény kell, vagy is fel kell gyorsítani a levegő áramlását!
Most jutunk el oda, hogy nagy lesz a levegő kiáramlása, ami port és huzatot idéz elő!
(Én így gondolom)
Miért nem használsz a takarításhoz háztartási porszívót?!!?:110::75:

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 19:57 
HI!

ezt találtam:

http://www.bird-box.de/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?javascript_enabled=true&lang=de&darstellen=1&Kategorie_ID=42&Ziel_ID=1169&PEPPERSESS=46c07c475bd15a17abec5558031888ef

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 18:23 
én azt tapasztaltam ezeknél a párásítóknál hogy elég szép víztócsát hagynak...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 18:05 
rtomek pont ilyenre gondoltam én is.Milyen időközönként kel a vizet cserélni az edényben?
Lehet,hogy nálad nem volt sok por a madaraknál és azért nem volt piszkos a víz?
Nálam nagyon sok a por mert sok a madár is.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 22:34 
A DM - ben megjelent kép alapján még akkor elkészitettem a szerkentyűt ime
Kép


Kép

és belülről

Kép

igazat megvalva nem sokat használtam mert nem sok port szűrt le , legalább is nem nagyon volt a vizben szemét....
inkább úgy ahogy kuvik is irta a párologtató nekem is jobbnak tünik,nálam a fűtés a ház központijából van levezetve igy egyszerüen a radiátoron van egy edényben viz ha kell .
ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 16:44 
Azért nem olyan olcsó az ultrahangos!
Az ultrahangos párásítás magas frekvencián történik.
Mikroszkopikus méretű vízcseppek milliárdjait képesek a levegőbe juttatni. ( persze a benne lévő ásványi anyagokat is)
Csapvízzel is használható!
Ez már trükkös!

Kell hozzá egy vízlágyító patron. (ha alkalmas rá az olcsó készülék) Ezt nem kell cserélni, mert lehet hozzá kapni feltöltő csomagot. (kb,6-7000Ft)
Netán még is kispóroljuk a patront, akkor a helység tele lesz apró/nagyon nagyon apró fehér porral, amit csak a fekete bútoron, vagy Tv-n látni. (Anyám egy hétig takarított, igaz túl precíz)
A vízlágyító patron megköti a vízben található ásványi anyagokat, s így azok a víz elporlasztásával nem kerülnek ki környezetünkbe.

Vagy marad a desztillált víz.

_________________
zozimo2


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 15:33 
Helló!

Szerintem a a párásítás megoldható sokkal egyszerűbben is. Nekem is vannak ilyen "kütyüim" de nem használom, mert sokkal jobb egy párologtató "edény" melyet a fütőtestre helyezek. Természetesen a relatív páratartalmat folyamatosan mérem. Egy páratartalom mérő nem nagy beruházás, kilehet bírni, viszont ez "jelzi", és lehetővé teszi a baj megelőzését. Én konvektoros fűtést alkalmazok, és a kb. 25 légköbméterbe 1/2 l víz párolog el naponta, így van kb 60%-os rel. páratartartalom. ( A párologtató edénybe kb. 1.-1.2 l. víz fér.)
Jellemzően "beszáradást" nem szoktam észlelni. Ebben a szezonban még nem fordult elő -50-55 tojás esetében egyszer sem.
Az ionizátor nem rossz ötlet,- mert a lebegő port "lecsapja"- de nem nélkülözhetetlen. (Szerintem inkább ott van jelentősége, ha túltelepitünk, vagy sokat vagyunk egy légtérben a madarakkal, de inkább az előbbi a fontos.)
A párologtatás azért sok mindentől függ, de szerintem a mérés megmutatja a "helyes irányt".

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 14:51 
ckuzmos írta:
Sziasztok.

ajánlom figyelmetekbe:
http://bonair.hu/index.php?keret=termek ... gyarto_id=

A levegőtisztító berendezések viszonylag drágák, de hasonló hatást érhetünk el az ionizátorral is.


Ez tényleg nem drága. De eszembe jutott valami: ez nem zavarja a madarakat? Az ember hallási tartományába nem esik bele a működése, és a madarakéba? Vagy ez a frekvencia már jóval feljebb van minden élőlény által hallhatónál?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 11:20 
Sziasztok,
bizonyos aukciós weboldalakon olcsóbban is hozzá lehet jutni különféle párásító berendezésekhez. Vannak egész olcsók is.
Üdv.: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 10:26 
Sziasztok.

ajánlom figyelmetekbe:
http://bonair.hu/index.php?keret=termek ... gyarto_id=

A levegőtisztító berendezések viszonylag drágák, de hasonló hatást érhetünk el az ionizátorral is.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 17, 0:01 
Krissz írta:
Sziasztok.
Egy porszűrő és párásító berendezést szeretnék csinálni és ehez kérnék egy kis segítséget.Ha valakinek ilyen házilag elkészített készüléke van az ossza meg velünk,hogyan és miből csinálta.
Én ilyesmire gondoltam,hogy csinálok egyet.

Kép

Szia Krissz.
Nekem a padlástérben van a madaraim egy része (zebrák-sirálykák-neophemák) kerestem a megoldást a por felfogására -csökkentésére és a párásításra (lehetőleg a kettőt egyben). Kerestem és találtam egy szerkezetet ami megoldja mind a két feladatot. Nem messze a lakóhelyemtől egy illető gyártotta ezt a szerkezetet több méretben. Vettem egy középméretűt, kétnaponként kell utántölteni a vizet (ez a léghőmérséklettől füg) hetenként takarítom. Sajnos már nem beszerezhető, elhunyt a gyártó. Egy madarász barátomat is érdekelte volna de az említett sajnálatos ok miatt nem jött ösze. Ezért tüzetesen átnézte lerajzolta és ez lett belőle ami a DM-ben megjelent,Balázs Gyula (Gyulakalit) a tettes. Nála és még egy kecskeméti madarásznál is üzemel egy ijen áttervezett változat, meg vannak vele elégedve. A kecskeméti illető annyit változtatott rajta, hogy tett bele még egy terelőlemezt,minél többször ütközik a befujt levegő a vízzel annál több por csapódik ki a viz felületén. A müanyag edény tetejének az eggyik végén van a befúvó ventillátor (számítógép hűtőventillátor). A másikvégén nyílások a levegő kiáramlására. Ez egy kicsit egyszerűsített változata az eredetinek de azt mondják jó hatásfokkal üzemel. A terelőlemez(ek) és a víz között kell egy kis résnek lenni. Nálam ez 4.-éve működik(mármint az eredeti, éjjel nappal megy amíg a fűtés idény tart),csak télen csukott ablak és ajtó mellet használom 40 legköbméters a helyiség,gázkonvektorral fűtök (15-18 fokra) páratartalom 75-85 %-os.Üdv. madár. :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 feb. 16, 22:46 
Én is épp most töltöttem fel képet erről a kütyüről. egy másik topic-ban.

http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=503

Igaz, hogy nem egy fullos verzió, de nagyon olcsó. Van egy ötletem, bár lehet hogy hülyeség. Lehet kapni konnektorba dugható tárcsás időkapcsolót kb. 1000-1500 Ft-ért. Azzal lehetne szabályozni a működését, csak azt kéne kitapasztalni hogy ha x ideig megy akkor mennyit emel a páratartalmon. Amit ckuzmos írt példának párásító berendezést mennyibe kerülnek? Ez egyébként egy műanyag ételtároló doboz lyukkal a tetején, amire felkerül a 12 V-os ventillátor a működési elv meg látszik a képen.

Valami ilyesmi:

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2009 feb. 16, 20:57 
Sziasztok.
Egy porszűrő és párásító berendezést szeretnék csinálni és ehez kérnék egy kis segítséget.Ha valakinek ilyen házilag elkészített készüléke van az ossza meg velünk,hogyan és miből csinálta.
Én ilyesmire gondoltam,hogy csinálok egyet.

Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO