Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:50 
Tompe73 írta:
rigóbaba írta:
Frici írta:
Én a nyolc generációt nem értem, hogy miért nyolc? Azt mondod, hogy visszamenőleg nyolc generáció tulajdonságai jöhetnek elő. Na ezt nem értem én. Miért nem jöhet elő visszamenőleg a tizenötödik, vagy százhuszonnyolcadik generáció tulajdonsága? Persze, hogy recesszív tulajdonságról beszélek, domináns csak a szülőtől jöhet.


és a szín recesszív vagy domináns tulajdonság? :roll:


mindkettő :lol:



oké :D mind1 milyenek lesznek, csak egészségesek legyenek. Úgyis gyönyörűek lesznek, mivel az enyémeim lesznek :oops: :lol:

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:46 
rigóbaba írta:
Frici írta:
Én a nyolc generációt nem értem, hogy miért nyolc? Azt mondod, hogy visszamenőleg nyolc generáció tulajdonságai jöhetnek elő. Na ezt nem értem én. Miért nem jöhet elő visszamenőleg a tizenötödik, vagy százhuszonnyolcadik generáció tulajdonsága? Persze, hogy recesszív tulajdonságról beszélek, domináns csak a szülőtől jöhet.


és a szín recesszív vagy domináns tulajdonság? :roll:


mindkettő :lol:

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:44 
Frici írta:
Én a nyolc generációt nem értem, hogy miért nyolc? Azt mondod, hogy visszamenőleg nyolc generáció tulajdonságai jöhetnek elő. Na ezt nem értem én. Miért nem jöhet elő visszamenőleg a tizenötödik, vagy százhuszonnyolcadik generáció tulajdonsága? Persze, hogy recesszív tulajdonságról beszélek, domináns csak a szülőtől jöhet.


és a szín recesszív vagy domináns tulajdonság? :roll:

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:38 
Én a nyolc generációt nem értem, hogy miért nyolc? Azt mondod, hogy visszamenőleg nyolc generáció tulajdonságai jöhetnek elő. Na ezt nem értem én. Miért nem jöhet elő visszamenőleg a tizenötödik, vagy százhuszonnyolcadik generáció tulajdonsága? Persze, hogy recesszív tulajdonságról beszélek, domináns csak a szülőtől jöhet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:27 
De ha egy recesszív tulajdonságot nézünk, ami csak akkor tűnik elő, ha megtalálja a párját, akkor az a tulajdonság elbújhat akár száz évig is, aztán egyszercsak megjelenik, mert akkor találkozott egy ugyanolyan génnel. Nincs értelme annak, hogy nyolc generáció... :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 19:33 
feketemarcsi írta:
Bármilyen lehet, mert visszaüthetnek 8 generációra és ha nem egységesek az ősök, bármelyik előjöhet. :wink:


Muszáj megkérdeznem, hogy miért pont nyolc? :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 19:19 
a feje halványsárga a hasa halvány sárgás-kékes árnyalatú, a szárnyai meg fahéjszínűek... vhol olyat mondtak rá, hogy szivárványos.

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 19:06 
feketemarcsi írta:
Bármilyen lehet, mert visszaüthetnek 8 generációra és ha nem egységesek az ősök, bármelyik előjöhet. :wink:


az szupi! És nem tudod véletlenül, hogy a tojót milyen színváltozatnak mondják hivatalosan?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 16:52 
ő nekik lesznek most fiókáik. Szerintetek kb. milyen színűek lesznek belőlük?

ő a tojó:
Kép

ő a hím:
Kép

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 19:12 
Örülök, hogy elfogadható érvekkel tudtam szolgálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 18:34 
Na így már elhiszem, hogy tényleg befolyásolják a hormonok a későbbi viselkedést!
Köszi szépen, hogy ráfordítottad az idődet! Érdekes és tanulnivaló dolog ez, amit érdemes meggondolni többször is párosításnál úgy gondolom.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 16:40 
Fekete Csaba írta:
... A következő cikkben...: Nature. 2001 Aug 2;412(6846):498-9....


Nem kispályások... :D

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 13:48 
Fekete Csaba írta:
Egy másik példa a tojásba juttatott hormonok szerepére, hogy a zebrapintyek tojásába több androgén kerül, ha a tojó vonzó hímmel párosodik.

Na, ez viszont tényleg megdöbbentett!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 13:04 
Természetesen lehet hinni dolgokban, de azért érdemes utánanézni, hogy mi az amit már kutatók kimutattak és bebizonyítottak.
A tojásba igenis jelentős mennyiségű sex szteroid hormon kerül az ováriumból. A következő cikkben elolvashatod ennek leírását: Nature. 2001 Aug 2;412(6846):498-9. A Nature az egyik legnevesebb tudományos folyóirat, úgyhogy nem bulvár szintű az információ. Ezek a hormonok nagyon stabilak, úgyhogy az embrió fejlődését igen hosszú ideig befolyásolják. Ráadásul ez nem csak egy passzív folyamat, hanem a tojó befolyásolni tudja, hogy mennyi szteroidot juttat a tojásba.
Azonban nem csak szex steroidok kerülnek a tojásba, hanem stressz hormonok is, mint corticosterone (Am Nat. 2005 Dec;166(6):751-66.).
A tojó cotricosterone szintjének emelkedése megemeli a tojás kortikoszteron tartalmát, ami például a hím utódok nagyobb embrionális mortalitásához, gyengébb, kisebb súlyú hím utódokhoz vezet. Sőt az ilyen tojásból kelt hím utódok immunitása is sokkal gyengébb lesz.
Egy másik példa a tojásba juttatott hormonok szerepére, hogy a zebrapintyek tojásába több androgén kerül, ha a tojó vonzó hímmel párosodik. Hogy megértsék ennek hatását, tojásokba androgént injektáltak a költés 2. napján. Ennek hatására a kikelt tojó fiókák kéregető magatartása sokkal erősebb lett és gyorsabban növő, erősebb tojók lettek ezekből a tojásokból. Hímeknél pont ellentétes hatása volt a kezelésnek. A hím utódok gyengébben kértek és gyengébb növekedésűek lettek, nagyobb halandósággal. (Proc Biol Sci. 2006 Jan 7;273(1582):65-70.)
Minden adat, amit itt leírtam tudományos cikkre alapul, ahol kontrollált körülmények közt megfelelő kontrollokkal összevetve vizsgálták a kérdést. Ez a három cikk csak egy kb 2 perces keresés eredménye volt, tehát ha valakit érdekel a téma, valószínűleg rövid idő alatt igen sok tudományos cikket tud még találni.
Még egy perc kereséssel találtam egy szintén tudományos cikket, ami pont a Marcsi által felvetett témát tárgyalja: General and Comparative Endocrinology
Volume 135, Issue 3, February 2004, Pages 365-371. Japán fürj tojók, ha stressz éri őket, megnövekszik a tojásaikban a cotricosterone szint. Hogy ennek hatását kontrollálhatóan vizsgálják, tojóknak cortikosteronet tartalmazó implantátumot ültettek be. Ez megemelte a tojás corticosterone tartalmát. Az ilyen tojásokból kikelt utódok gyengébb növekedésűek voltak és felnőtt korukban megnövekedett stressz választ adtak megfogásra és immobilizációra.
Ezek alapján azt hiszem, hogy nem nagyon érdemes vitatkozni a témán, ez igazolt tény. Természetesen, Norbi, ha nem férsz hozzá az idézet cikkekhez és el akarod olvasni, szívesen elküldöm a cikkek PDF verzióját.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 12:23 
Az emlősöknél az a helyzet, hogy bizonyos ideig hetekig vagy hónapokig együtt élnek a szülő és az embrió, így mivel összeköttetésben vannak, persze, hogy a véráram segítségével az embrió is kap szép mennyiségű hormont.

De a tojás nincs közvetlen összeköttetésben a madárral. Belátom, hogy ezek szerint van valami igazság a dologban, de így, hogy tojásról beszélünk a kezdetleges hormonok így is elég kevesen vannak és már a fejlődő embrió hormonháztartása gyakorol hatást rá.

Majd, ha a madarak is áttérnek a tojás helyett a szülésre (ha lesz ilyen, mert volt már rá példa, de belepusztult az anyamadár), akkor elhiszem, hogy nagyobb hatása lesz, de most még nem.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 11:17 
feketemarcsi írta:
Szia Cingii!

Meg van még az a kis pasztell színű, amit a nyáron tőlem vittél? Még nem mozgolódik?

Szia Marcsi!
Igen megvan a pasztell kék kicsi. a türkiz spangle a párja. (az is tőled van. :D) (ők vannak a képen. <----).
Hát próbálkozik a kicsike. és elég aktív már... még várok egy hónapot.azt februártól indul a tojásos.kekszes lágykaja. aztán kapják az odut március közepe felé. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 8:29 
Madaraknál nem tudom, hogy hogy van, de emlősöknél egyre több bizonyíték van arra, hogy a teresség alatt az anya hormonális állapota igen komolyan befolyásolja az utód felnőttkori viselkedését, sőt akár még az unoka viselkedését is. Az igaz, hogy a hormonok felnőtt korra felszívódnak, de a hatásuk nem tűnik el. Habár évtizedekig az volt az elmélet, hogy a genetika határoz meg mindent, ma már teljesen nyilvánvaló, hogy az epigenetikus módosulások legalább ilyen fontosak. A DNS metilációja illetve a DNS-t körülvevő fehérjék metilációja és acetilácója képes drámai mértékben megváltoztatni egy gén aktivitását, akár képes teljesen elhallgattatni egy gént. Az az elmélet is sokáig tartotta magát, hogy az ilyen epigenetikus markerek az ivarsejtek keletkezésekor eltávolítódnak. Ma már lehet tudni, hogy ez sem teljesen igaz. Habár az epigenetikai markerek többsége eltávolítódik ilyenkor, ez nem egy tökéletes törlés, szóval egy részük még az utódra is tovább öröklődik. Például veszélyeztetett terheseknél, ha fennáll a koraszülés veszélye, rutinban adnak szteroid kezelést azért, hogy a baba tüdeje a koraszülés idejére éretté váljon és a csecsemő tudjon alkalmazkodni a születés utáni élethez annak ellenére, hogy koraszülött. Ez egy igen fontos kezelés, mert enélkül a koraszülöttek nagy része valószínűleg meghalna. Kimutatták azonban, hogy ez az egy kezelés megváltoztatja a koraszülött felnőttkori stressz válaszát is. Ezt patkány kísérletekben igazolták is, sőt kimutatták, hogy nem csak az utód, hanem az unoka stressz válasza is megváltozik. Igazolták, hogy számos a stresszválaszban szerepet játszó gén epigenetikus jellemzői is megváltoztak a felnőtt utódokban, így például a glukokortikoid receptor epigenetikus mintázata is drámaian megváltozott attól az egy embrionális szteroid lökéstől. De nem csak a szteroidok tesznek ilyent. Kimutatott, hogy az anyai elhízás is epigenetikus változásokon keresztül hajlamosítja az utódot az elhízásra és befolyásolja az utód stressz válaszát is felnőtt korban. Nem tudom, hogy madaraknál milyen a viszony az anya és a tojás hormonszintjei közt, de meglepődnék, ha nem kerülne jelentős mennyiségű anyai hormon a tojásba.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 0:14 
Sziasztok!

Akkor sem lehet hormonokkal befolyásolni egy embrió majdani viselkedését. Max a hormontermelés lenyomatát kaphatta meg a szüleitől és amiatt lehet ő is olyan. A nyugalom nem azért kell nekik, hogy biztosan nyugodt madarak keljenek ki, hisz az egy légtérben tartott állatok utódainál megannyi viselkedési forma mutatkozik. Egyik idegesebb, mint a másik és fordítva.

Nekem totál nem logikus ez az egész hormonok által terjesztett agresszivitáselmélet. Hisz mire a fióka felnő, addigra milliószor felszívódik a szervezetében ugyanaz a hormon és, ami tojáskorában volt már rég feledésbe merül, mert nem lesz hatással a madárra a későbbiek során.

Na meg amúgy is. A vér szállítja a hormonokat, viszont a tojásban nem vér van, így aztán megint bukik a dolog. Persze beleszívódhat kis mennyiség.
A google sem dobott ki egyetlen egy olyan szöveget sem, ahol a tojásban lévő hormonokat taglalták volna...ez is érdekes dolog.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 0:11 
woow... és nem tudod hogy milyen helyeken lehet ilyet kapni? Én is helybe (fehérváron) 1-2 kisállatkereskedésben kérdeztem, de nem volt sehol. Lehet, hogy akkor érdemes nekem is beszerezni, legyen itthon, bármi baj van akár a hullámosoknál, akár a nimfáknál.

Na mentem alukálni, jóéjt és köszönöm a segítséget, holnap jövök!

Jóéjt

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 jan. 7, 23:55 
besegítetettél?? készen vásárolt eleséggel vagy te csináltál? Ha te csináltál, akkor hogyan és miből?? érdemes beszerezni kész eleséget, ha beüt a kraft véletlenül?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 13:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO