Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 13:42 
mona76 írta:

Kép


Szia, Mona! Nagyon szép ez a kalitka, ügyesek vagytok!! A dróthálónak mekkora a luknagysága?

_________________
N.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 11:51 
mona76 írta:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Megpróbálom kiagyalni :scratch:,hogy mit is tegyek. Egyébként ezt a leválasztásos dolgot már én is sokszor hallottam,úgyhogy lehet csak veszek még egy párt.A katalinoknak meg csinálok egy másik kalitot.Csak az ember ki ne vágjon vele együtt :66:

Jó ötlet! Nem lenne szerencsés a katalinokat és a hullámosokat együtt tartani. :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 11:23 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Megpróbálom kiagyalni :scratch:,hogy mit is tegyek. Egyébként ezt a leválasztásos dolgot már én is sokszor hallottam,úgyhogy lehet csak veszek még egy párt.A katalinoknak meg csinálok egy másik kalitot.Csak az ember ki ne vágjon vele együtt :66:

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 10:01 
Pfúúú Mona nagyon tetszik a kalit! Szép! Szerintem nyugodtan tegyél be hozzájuk még egy párt, úgy szerintem már biztosan párba állnak valahogy. Max párcserével, de menni fog :) Én is leválasztanám, nekem is úgy költöttek. Amíg nem mentek be az oduba, együtt voltak 4-en, de amint meg lett az első toji, leválasztottam. Látták egymást, de a viták mégis ki voltak küszöbölve.

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 28, 19:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Rácz Zsolt
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 8:38 
Szia Mona

Nem tudom én lehet nem választanám ketté csak lehet be kéne még rakni egy odút és ha megtudod oldani akkor úgy legyenek, hegy egyforma magasan legyenek.
Kis veszekedés biztos lesz, de szerintem nem fogják egymást bántani.

_________________
http://itlosz.fotoalbum.hu/
Rácz Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 6:47 
Igen a hullámosok közzé terveztem berakni őket,mert úgy hallottam,hogy tolerálják egymás társaságát.De,ha jól értem a költő,vagy legalábbis költeni látszó párokat szét kell választani? :shock:
Tőletek többet lehet tanulni mint a szakirodalomból!
De akkor a katiknak megint nem lesz helye,vagy csináljak még egy kalitot? :roll:

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 19:43 
Szia.!
köszi a gyors reakciót. :D
párnak biztos, hogy pár.. ivarerett mind a kettő. szóval valóban az lehet a baj, hogy egyedül vannak... sztem szerezz be még 1 párt, tedd be hozzájuk, és ha kialakultak a párok, a kalitot válaszd ketté. így nem lesz dominancia csata... :D

a katalinokat a hulikhoz szándékozod berakni?

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 19:29 
Sziasztok!
Gondolkodtunk már azon is,hogy veszünk még egy párt,de félek,hogy velük is így járunk,meg még katalinokat mindenképpen akarok venni és úgy meg már zsúfoltság lenne,nem?
Megpróbálok képeket feltenni.Jó,hogy nektek ez ilyen profin megy! :31:
Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 19:07 
Szia Mona! :D
Elöszőr is üdv nálunk. :D
Másodszor ha megkérhetlek tölts fel egy képet a párodról!. hátha kideül vmi turpisság...
a hely mérete az tökéletes, a kaja is megfelelő. a tojód most két éves, nekem volt 3,5 éves tojóm, ami szépen költött, szóóval biztos nem azzal van a baj...
a szimpátia, hát igen, az közbeszólhat, nekem volt egy párom, amit 2 éven keresztül nem sikerült költésre bírnom, pedig mindent megkaptak... aztán jött két huli, és láss csodát mindegyik párbaállt egy-egy újjal és költöttek is szépen...
szóval, ha megteheted, sztem szerezz be még 2 hullámost... :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 15:15 
Szerintem az is jobb lesz a semminél. Nekem a párom nimfák mellett költött, mondjuk volt még 2 hím a közelben... hát nem tudom. Szerintem az fog segíteni. 1 pár hulit nem akarsz?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 15:05 
Bocsi elfelejtettem írni,hogy 1 hónap múlva érkeznek hozzájuk kis katalinok,ha minden igaz!Talán ez majd segít a helyzeten,vagy csak ivarérettek hangja segít? :)

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 15:00 
Felváltva kapják,de mag mindig van előttük.A helyük egy 120×100×100-as szobai kalitka.Ahogy javasoltad előrelapoztam és tényleg sokan írják,hogy egy pár nem pár!
Ja és csiráztatott magokat is kapnak.

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 14:50 
mona76 írta:
Szia Brigi!
Sajnos egyedül vannak,csak a tojó :? jár be az oduba.Magot is kapnak,meg répát,tojást,almát,túrót,tyúkhúrt. Mondjuk a tojó elég válogatós,amíg a hím nem volt mellette addig ezeket meg sem kóstolta.Elég vad is. :|
A hím sokkal kedvesebb.Amikor közelít a tojó felé hátulról,az hirtelen megfordul és odakap.Nem lehet hogy már túl öreg?Egyáltalán meddig tart náluk az ivarérettség?
Köszi :)



Szerintem biztos nem lehet öreg a költéshez. Nekem 3 éves tojóm sorba tojt most 3x is, rengeteg tojit, és szerintem a tied sem lehet ennél öregebb.
És ezeket a kajákat milyen sűrűn adod nekik? Mekkora a helyük? Én arra gondolok, hogy nem szimpatikusak egymásnak, vagy a többi madár hiánya miatt nem akarnak költeni.

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 14:42 
Szia Brigi!
Sajnos egyedül vannak,csak a tojó :? jár be az oduba.Magot is kapnak,meg répát,tojást,almát,túrót,tyúkhúrt. Mondjuk a tojó elég válogatós,amíg a hím nem volt mellette addig ezeket meg sem kóstolta.Elég vad is. :|
A hím sokkal kedvesebb.Amikor közelít a tojó felé hátulról,az hirtelen megfordul és odakap.Nem lehet hogy már túl öreg?Egyáltalán meddig tart náluk az ivarérettség?
Köszi :)

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 14:30 
mona76 írta:
Sziasztok!
Új tag vagyok és azt szeretném kérdezni,hogy vajon mi lehet a probléma a madaraimmal?A nőstényt 2009.05 hónapjában vettük,szerintem még fiatal volt,mert a csőre feletti viaszhártya még kékesfehér volt,és a hegye fekete.2010.11 kapott egy hímet maga mellé (ő is fiatal volt mert még a szemében nem volt fehér gyűrű),akivel látszólag elég hamar megtörtént a dolog. :oops:
Azóta is folyamatosan eteti a nőstényt,csináltam egy sokkal nagyobb röpdét,odút,de azóta sincs szaporulat.Úgy látjuk,hogy a kaját ugyan elfogadja a nőstény de nem engedi magához közel a hímet.Kérem aki tud segítsen,mert már azon gondolkodom,hogy lecserélem őket :41:
Előre is köszönöm mindenkinek!



Először is kijavíthatlak? Nem nőstény, hanem tojó :) Bejárnak az oduba? Vannak körülöttük más madarak? A hulikat a többi madár látványa, hangja szaporodásra készteti, 1 pár ritkán költ, de nem kizárt persze. Kicsit olvass vissza, elég jól kitárgyaltuk már ezt a témát. Mivel eteted őket? Csak mag, vagy van lágyeleség is, zöldségek, gyümölcsök? Ilyeneket milyen gyakran adsz nekik?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 14:19 
Sziasztok!
Új tag vagyok és azt szeretném kérdezni,hogy vajon mi lehet a probléma a madaraimmal?A nőstényt 2009.05 hónapjában vettük,szerintem még fiatal volt,mert a csőre feletti viaszhártya még kékesfehér volt,és a hegye fekete.2010.11 kapott egy hímet maga mellé (ő is fiatal volt mert még a szemében nem volt fehér gyűrű),akivel látszólag elég hamar megtörtént a dolog. :oops:
Azóta is folyamatosan eteti a nőstényt,csináltam egy sokkal nagyobb röpdét,odút,de azóta sincs szaporulat.Úgy látjuk,hogy a kaját ugyan elfogadja a nőstény de nem engedi magához közel a hímet.Kérem aki tud segítsen,mert már azon gondolkodom,hogy lecserélem őket :41:
Előre is köszönöm mindenkinek!

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 13, 7:11
Hozzászólások: 1
Valódi név: Györfi Alpár
   
Hozzászólás 2011 ápr. 13, 12:29 
helló egy olyan kérdéssel fordulnék felétek hogy mi a gond akkor ha a tojó kidobja 1 nap után a tojást az odúból ?
Nem tudom mi lehet a gond első évem papagájokal eddig csak kanárikat tenyésztettem.
Zavarva nincsenek nagyon piszkálva nem volt a tojás csak barátnőm leste meg párszor.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 8, 21:03
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Kővári Rita
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 14:36 
Köszönöm szépen, nekem is nagyon tetszik! :)
Egy baj van vele, hogy sajnos már eladtam. Egy picit megbántam, mivel ilyenem nem most fog születni. De hát sajnos késő bánat. :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 márc. 21, 21:38 
Rituss, nagyon szép az avatarodban levő madárka!! :oops:

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 10:29
Hozzászólások: 73
Valódi név: Marton Márk
   
Hozzászólás 2011 márc. 21, 20:49 
Köszönöm a választ!

_________________
Marton Márk
mark.marton@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 9, 17:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO