Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 7, 13:35
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 18:18 
Szia,

Hat az odun belul sotet van, es messze van a lampatol.
Viszont vizsgaidoszak miatt, kalit letakaras mellett ugyan de tobbszor is egettem a kisvillanyt ejjel...maskor mindig odafigyelek ezekre, de sajnos nm tudtam kikerulni a vizsgak miatt.
Ami a kalitban kb hajnali derenges fenyszintet produkal. Az oduban akkor is sotet van, de lehet hogy szegenyeket ez zavarta meg?

Akkor a tojasokrol letehetek? Kitartoan csucsukel rajta ma egyebkent.

Az elso tojasnal azt irjak a szakirodalmak teljesen normalis, ha meg nem ul, es elvileg az is kikel. Akkor a tobbi tojasnal miert olyan nagy baj ha felugyelet nelkul marad par orara?

Koszi
Udv


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 18:06 
Judea írta:
Sziasztok!

Kerdes a kotlasrol:
Hullamos papagaj parom elso koltese, (es nekem is elso ) 4 tojasnal jarnak 2 naponta jonnek menetrend szerint.
Elso tojason alig alig ult a tojom. Es a 2. es 3. tojas utan is elofordult hogy 2-3 orat is kint toltott az odun kivul egyhuzamban.
Sehol nem talaltam mennyit kene ulnie a tojasain hogy azok rendben legyenek.
Ez a 2-3 ora magarahagyas az belefer?
( A kalit szobaban van, melegben. )

Elore is koszi a segitseget!


Ha a hullámos egyszer beül a tojásokra onnantól kezdve csak enni jár ki rövid időre. Ha sokszor repül ki,vagy sokat tartózkodik kinn,az azért is lehet mert túl erős a fény és bevilágit az oduba. Nekem is volt ilyen,amikor nagyon közel tettem az odut a volier bejáratához. Most inkább hátrébb teszem a félhomályba,igy az oduban jóformán sötét van...
Ha benn van a kalitka,érdemes megnézni,hogy merre világit a lámpád,vagy az odú közel-e van az ablakohoz stb....

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 7, 13:35
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 14:43 
Sziasztok!

Kerdes a kotlasrol:
Hullamos papagaj parom elso koltese, (es nekem is elso ) 4 tojasnal jarnak 2 naponta jonnek menetrend szerint.
Elso tojason alig alig ult a tojom. Es a 2. es 3. tojas utan is elofordult hogy 2-3 orat is kint toltott az odun kivul egyhuzamban.
Sehol nem talaltam mennyit kene ulnie a tojasain hogy azok rendben legyenek.
Ez a 2-3 ora magarahagyas az belefer?
( A kalit szobaban van, melegben. )

Elore is koszi a segitseget!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 22:44 
amugy ahol most vannak azt is most fejeztuk be direkt kanarinak lett keszitve plafon falak szigetelve uveg ajto nagy ablak csempezve az is olyan H:4m Sz:2.5m es futve van elektromos futotestel stabil 20fok..szoval komolyan akarunk vele foglalkozni csak meg az elejen vagyunk es tapasztalat hijan:P


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 22:40 
Igen 2 mar ivarerett a masik februar marcius korul lesz majd...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 22:31 
Megprobalom kulon kalickaba tenni oket...a kicsikkel nem lesz gond..most ezert vannak jelenleg ilyen kicsi helyen mert egyetemen vagyok es fater a kanarik mellet veluk is folakozik...de ahogy jobb ido lesz a garazs atalakitasra kerul ami nem kicsi 5-6m szeles 7-8 hosszu es ez lesz felosztva+onnan nyilik majd ropde es ide tervezem majd a kicsiket tenni+nimfak+kanari...igen vannak meg ismeretekbe hianyossagaim deee igyekszem meg az elejen vagyok


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 22:05 
Nekem már csak egy kérdésem lenne... Rendesen belegondoltál abba, hogy "tenyészteni" akarsz??
A hullámos szapora, 3 pártól egy költés során akár 21 fiókát is foghatsz... Mit kezdesz ennyi madárral, ha nem tudod eladni????? Ennyinek már nagy hely kell...
Nem mondom, hogy ne tedd, nem lebeszélés, de gondold át rendesen. Biztos belevágsz e.

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 20:49 
lacikas92 ha mielőbb tenyészteni szeretnéd őket én azt javasolnám, hogy tedd őket páronként kalitkákba, adj nekik lágykaját meg odút és a siker nem marad el, már ha ivarérettek a papeszeid?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 20:37 
Lacikas92!

Igazuk van a többieknek,ilyesmit nem tehetsz,mert biztos,hogy megbetegszenek a madaraid.
Az én 4 pár hullámosaim 2.80x1x1.60-as kinti röpdében vannak.Ők hozzászoktak a hideghez,már el-el pottyantanak egy tojást, mégsem teszek fel nekik fészket.Még nincs itt az ideje,majd csak február végén,nem szeretném ha valami bajuk lenne.
Szerintem olvass és kérdezz sokat,hogy jól tudjál dönteni.Ne veszélyeztesd a madaraid egészségét.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 20:02 
lacikas92 írta:
Kirepules utan en arra gondoltam h egybol tennem oket kulon ahol vannak a nimfak ok egy olyan H:4-5m Sz:2-2.5m M:2 mertu helysegben vannak szabadon engedve.A hullamosok azert kerultek kisebb helyre mert igy tudom a melegbe tartasukat megoldani mert szeretnem h koltenenek hamarabb...


Én úgy látom,hogy madár ismereti hiányoságaid vannak,ne tenyéssz addig,amig mindent meg nem tudsz a madaraidró!
Külön nem teheted őket azonnal mert még eteteik a kicsiket kinn is.
Helyedben átraktam volna őket a nimfákhoz,ott akkora a hely,hogy ketté is választhatod a helységet,ha akarod hogy költsenek. De nem most 6-7 fokba!!!
A hullámos letojik neked kis helyen is,nem fogja azt mondani,hogy nem ha felteszed az odút,de a felelőség nálad van,hogy engeded-e ekkora helyen költeni!!!!!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 19:21 
Öhm... próbáld ki, aludj pár éjszakát a 6-7 fokban és hamar rájössz, hogy ez így hirtelen nem megy. Ezt úgy szokták, hogy egész nyáron kint vannak és a nyár végi egyre hűvösebb éjszakákon FOKOZATOSAN hozzászoknak a hidegebb és hidegebb időjáráshoz. Ha most kivágod őket a hidegre akkor elég hamar megfáznak és elpusztulnak jó eséllyel, akkor inkább add oda valakinek őket, aki örülne nekik és nem kinyírná őket.


lacikas92 írta:
Tamas es mitt mondol arra az otletre, hogy hagyok csak 1part bent akkor van eselyem arra hogy szaporodjanak???...es ha a masik 2 part kiengedem a nimfak kozze ahol 6-7fokos a homerselket es ok eddig 20 fokon voltak, a homersekletvaltassal nem lesz semmi gond igaz?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 19:00 
Ezt mindig mindenki leírja, hogy ennyi plusz odú kell. Öt párnak tíz, tíz párnak 15, ki rak fel ennyi odút? Kedvem se lenne ennyi üresen álló odút szögelgetni :lol: . Én 7 párnak 8-at raktam fel, mégsincs semmilyen fészekdúlás.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 18:58 
Tamas es mitt mondol arra az otletre, hogy hagyok csak 1part bent akkor van eselyem arra hogy szaporodjanak???...es ha a masik 2 part kiengedem a nimfak kozze ahol 6-7fokos a homerselket es ok eddig 20 fokon voltak, a homersekletvaltassal nem lesz semmi gond igaz?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 18:50 
sziasztok!
A méret amiben Laci most tartja őket, sztem is kicsi 3 párnak nekem ennél minden irányban kb 10 centivel nagyobban van 1 pár.. tehát kalkulájatok..a volierméret, sztem ideális,amit Norbi írt,ebben 3 pár meg a kirepültek tökelétesen jól megvannak...
Ha 3 pár van egy helyen,akkor minimum 5-6 odú kell...De még akkor is előfordulhatnak fészekdúlások...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 18:42 
Kirepules utan en arra gondoltam h egybol tennem oket kulon ahol vannak a nimfak ok egy olyan H:4-5m Sz:2-2.5m M:2 mertu helysegben vannak szabadon engedve.A hullamosok azert kerultek kisebb helyre mert igy tudom a melegbe tartasukat megoldani mert szeretnem h koltenenek hamarabb...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 17:03 
lacikas92 írta:
Es ha bovitenek magassagba az segitene valamit szerinted? es ha igen mennyit kene.Koszi


Figyelj,ahány tenyésztő,annyiféle módszer. Én azt az elvett vallom,hogy ha már a madarak fogságban vannak,akkor legalább kényelmes legyen nekik.

Gondold el,ha ebben a kaitkában lenne 3 pár után 15 kicsi...,még belegondolni is rossz!

Nekem is három páronként vannak szétosztva a volierekben:
Kép

a méretek 160 magas,100 széles,125 mély minden volier

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 16:49 
Es ha bovitenek magassagba az segitene valamit szerinted? es ha igen mennyit kene.Koszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 16:15 
Norbi83 írta:
lacikas92 írta:
sziasztok van 3 par hullamosom es azokat szeretnem tenyeszteni csak nem tudom h eleg nagy e a hely nekik:H:76 SZ:34 M55.Koszi eleore is a segitsegert
Kép


Á,felejtsd el! Ez kicsi! Egy párnak még talán-talán,de én még úgy se szivesen!




Sziasztok. Én is így tervezem hogy 3 pár hullámost tartok most még csak 1 pár van. Csak annyit szeretnék hogy akkor 3 párnak mekkora az ideális méret és hány odú kell nekik ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 15:53 
lacikas92 írta:
sziasztok van 3 par hullamosom es azokat szeretnem tenyeszteni csak nem tudom h eleg nagy e a hely nekik:H:76 SZ:34 M55.Koszi eleore is a segitsegert
Kép


Á,felejtsd el! Ez kicsi! Egy párnak még talán-talán,de én még úgy se szivesen!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 25, 15:37 
sziasztok van 3 par hullamosom es azokat szeretnem tenyeszteni csak nem tudom h eleg nagy e a hely nekik:H:76 SZ:34 M55.Koszi eleore is a segitsegert
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 23:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO