Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 9, 11:15
Hozzászólások: 62
Valódi név: Fogarasi Zoltán
   
Hozzászólás 2013 okt. 11, 12:04 
Sziasztok! Beírtam a segítségkérősbe is, de úgy látom áll a topic, mivel sürgős, gondoltam beteszem ide is, hátha segít valaki...

Van egy huli párunk, a szülők. Előző/első fészekaljból megmaradt egy albínó, kézzel neveltük, nagyon kedves, kezes. (A szülőket kereskedésből vettük, őket nem sikerült annyira megszelidíteni.) Amikor az albínó született, 5 tojásból kettő kelt ki, az albínó, meg egy másik, aki az első napokban éhenhalt, mert nem etették vagy nem tudott enni, ezt nem tudjuk, csak azt láttuk, hogy alig van a begyében valami.
Az albínó felcseperedett (most 7 hónapos), éltek szépen hárman a kalitkába.
Ismerősünk nagyon szeretne egy kézzel nevelt hullámost. Gondoltuk feltesszük az odut,kapnak lágyeleséget és ha összejön nevelünk neki is egyet. Lett 6 tojás, ebből 3 volt megtermékenyítve, egyik kikelt tegnap, a másik kettő várhatóan holnap és három nap múlva kel ki.

Csakhogy a kicsinek üres a begye, mintha ezt sem etetnék, sőt pár nap óta a hím bántja a tojót, nem engedi ki az oduból, ha sikerül kijutnia nem engedi be, néha kicsit megtépi, most is sebes a csőre feletti rész.

Kérdéseim: Miért bántja a hím a tojót? Miért nem etetik a kicsit?

Az albínó jóban van a szüleivel, nem bánt senkit és őt sem bántják. Amikor a tesóját nem etették, ő is pár napos volt, ezért gondolom nem lehet oka a problémának.
Nagyon elkülöníteni nem tudjuk, mert nincs másik kapitkánk és nagyon tenni sem tudnánk hova. Most azt találtam ki, hogy napközben hosszabb időszakokra kiveszem a hímet a kalitkából, hogy tudjon a tojó rendesen enni, hátha ezen múlik...

Mit tanácsoltok? Megszakad a szívünk, ha kicsit éhen halnak...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 jún. 23, 16:47 
Sziasztok! Nos szeretnék egy kis segítséget kérni. A korábban már említett párom mellé szereztem még 2 pár papeszt 1 hete. Meg van kettő tojóm még, az egyik 3 hónapos a másik egy éves.

A helyzet annyiban változott, hogy mikor telepítettem őket másik helyre, a tojóm bement az oduba, nehezítve a begyűjtését :D 1 hete kapnak megint tojásos lágy eleséget, már szépen bebarnult a csőre fölött a tojónak. Ám a helyzet változatlan. Ugyan azt csinálja a hímmel mint mikor nem volt mellettük senki. Oduba nem láttam még menni őket önszántukból, valamint ha a hím próbál "közösülni", mikor mászik a hátára az egyszerűen vagy kirepül alóla, vagy lecsipkedi a hátáról a hímet. Nem tudom mi lehet a baj, pedig etetik egymást, meg vakarásszák egymást, a hím udvarol előtte rendesen. Már 1 éve együtt vannak.

Nem szeretnék szívtelen lenni, de szeretnék végre fiókákat, várjak még velük? Vagy van egy 1 éves tojóm, azzal ki cseréljem a mostani tojót? A tojóval van egyáltalán baj? Vagy ez a párzás ez így működik náluk? :S


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 20:37 
makeszfiu írta:
Csodás :D Nemsokára lesz mellettük, még +2 pár, akkor már azért esélyes, hogy alkotnak valamit ugye? :D


Úgy már biztosan beindulnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 20:12 
Csodás :D Nemsokára lesz mellettük, még +2 pár, akkor már azért esélyes, hogy alkotnak valamit ugye? :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 19:19 
makeszfiu írta:
Vagy ez annak az esetnek az ékes példája, hogy "nem minden egyedül tartott pár fog költeni"?



Valószínűleg igen. Nálam kolóniában az odúfoglalás kb. az első órában lezajlik, aztán még némi civaj és kész, nem kell heteket várni.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 16:57 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Még új nekem, ez a papagáj "tenyésztősdi" dolog. Körülbelül már minden létező oldalt elolvastam ami ezzel foglalkozik. Papámtól egy örökléstannal foglalkozó könyvet is sikerült kiolvasnom (és megértenem).


Van 1 hullámos párom. 1 évesek lehetnek kb. Már 1 hónapja etetem őket tojásos lágy eleséggel, és az odu is már fent van. Etetik egymást, vakargatják egymás fejét. A tojó az oduba még nem ment be (legalábbis amikor látom), csak félig bekukucskál és ennyi. A hím rendszeresen próbálja "megdöngetni", ám amikor rááll a hátára a tojónak az azonnal, vagy kirepül alóla, vagy lecsipkedi a hátáról.

Azt szeretném megkérdezni, hogy meddig kell/lehet őket lágykajával etetni? Olvastam, hogy ha túl pörögnek, akkor agresszívak lesznek és kárt tehetnek egymásban akár.

Vagy ez annak az esetnek az ékes példája, hogy "nem minden egyedül tartott pár fog költeni"?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 27, 13:36 
Köszi, eddig úgy tűnik minden rendben.
Reggel kinyitottuk szegény hímet, és ahogy megvágtuk rengeteg vér ömlött belőle, szóval baleset érte szegényt, és belső vérzés miatt hat meg. :(

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 26, 20:44 
Minden maradjon ahogy volt. Megoldja innen már egyedül is.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 26, 20:16 
Sajnos nagy baj történt!!! :( Minden átmenet nélkül elpusztult a fiókáikat nevelő gyönyörű testes, jónevelő szipi-szupi szürkeszárnyú lilaörökítő hím hullámosom. :((( Reggel ott volt a kalitka alján.

A tojóra maradt a 4 kicsi felnevelése, mit tehetek érte, hogy könnyebb dolga legyen?

A fürtös fölötti ő.

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 9:09 
Frici írta:
Gergő írta:
Hello!
Ma reggelre kikelt az első fióka. A tojásos lágyeleséget, újra elkell kezdjem adni nekik? Vagy csak ha az összes fióka kikelt?


Persze, hogy rögtön adni kell! Csak gondolj bele, 7 tojásnál az első gyerek már két hetes lesz, mire kikel az utolsó, addig ennie kell valamit.

( Ui: nem emaileztünk huli ügyben mostanában? Expressz? :D )



Rendben, akkor adom nekik.
De, sajnálom is hogy elvitték őket, nagyon tetszett a 2 képen lévő :D na majd börzén hátha látok valami hasonlót.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 8:56 
Gergő írta:
Hello!
Ma reggelre kikelt az első fióka. A tojásos lágyeleséget, újra elkell kezdjem adni nekik? Vagy csak ha az összes fióka kikelt?


Persze, hogy rögtön adni kell! Csak gondolj bele, 7 tojásnál az első gyerek már két hetes lesz, mire kikel az utolsó, addig ennie kell valamit.

( Ui: nem emaileztünk huli ügyben mostanában? Expressz? :D )


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 8:48 
Hello!
Ma reggelre kikelt az első fióka. A tojásos lágyeleséget, újra elkell kezdjem adni nekik? Vagy csak ha az összes fióka kikelt?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 22:23 
zsuzsanna írta:
Gergő írta:
Hello!
Köszi, a lágyeleséget adtam nekik, de abbahagytam mert mostmár a tojó egy jó hete ki se jött az oduból. Tegnap óta viszont mindig kijön reggelre, és még mindig nem tojik tojást. Rosszidő lehet befolyással rá? Vagy várjak még türelmesen és tojik majd?

Szia!nem kell ide semmi extra. Ha benne vannak a korba,és elég meleg van akkor azok le fognak tojni


Remélem, jobbra fordul az időjárás. Köszi a segítséget.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 19:14 
Gergő írta:
Hello!
Köszi, a lágyeleséget adtam nekik, de abbahagytam mert mostmár a tojó egy jó hete ki se jött az oduból. Tegnap óta viszont mindig kijön reggelre, és még mindig nem tojik tojást. Rosszidő lehet befolyással rá? Vagy várjak még türelmesen és tojik majd?

Szia!nem kell ide semmi extra. Ha benne vannak a korba,és elég meleg van akkor azok le fognak tojni


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 19:09 
Hello!
Köszi, a lágyeleséget adtam nekik, de abbahagytam mert mostmár a tojó egy jó hete ki se jött az oduból. Tegnap óta viszont mindig kijön reggelre, és még mindig nem tojik tojást. Rosszidő lehet befolyással rá? Vagy várjak még türelmesen és tojik majd?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 13, 9:57 
Itt van két további link is erről:

A tojásos lágyeleség és a csíráztatásról.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 22:04 
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Nekem is az a gondom hogy nem költenek a hullámosaim valami jó lágy eleség keveréket vagy valami ilyesmit tudnátok mondani ami be indítja a madarakat hogy költsenek. :)

És amúgy mit értetek azon hogy csiráztatott magok? Mit kell csiráztatni nekik?

http://papagajok.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=468661


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 21:58 
Sziasztok!

Nekem is az a gondom hogy nem költenek a hullámosaim valami jó lágy eleség keveréket vagy valami ilyesmit tudnátok mondani ami be indítja a madarakat hogy költsenek. :)

És amúgy mit értetek azon hogy csiráztatott magok? Mit kell csiráztatni nekik?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 13:06 
Gergő írta:
Hello!
Hullámosaimat párba állítottam, feltettem az odúkat, eleinte nagyon kiváncsiak voltak, de most csak egyszer-kétszer mennek csak bele, inkább kint ülnek a rúdon meg a köteleken. Lehet, hogy napközbe mondjuk bejárnak, én csak reggel meg késő délután látom őket.Ez lesz az első költésük.
Ez igy nem rossz, fognak rendesen fészkelni?


Az odú jelenléte egy költés beindításához sokszor kevés. Mivel eteted őket? Sokszor egyfajta "flushing" kell nekik, ami alatt azt értem, hogy több zöldeleséget és lágyeleséget kapnak, ami megnöveli a libidójukat. A természetben is csapadékosabb időszakban állnak csak neki költeni, amikor bőven van vitaminban gazdag eleség, ami majd biztosítja nekik a fiókák sikeres felnevelését.
Persze ezt az emelt takarmányozást csak addig biztosítsd nekik, míg el nem kezdtek kotlani. Ha már ül a tojó, akkor ne adj nekik lágyeleséget, mert nem fog végigülni. Majd csak fiókaneveléskor kell biztosítanod csíráztatott magvakat, zöldet, fehérjét.
Javítsatok ki, ha nincs így!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 21:16 
Hello!
Hullámosaimat párba állítottam, feltettem az odúkat, eleinte nagyon kiváncsiak voltak, de most csak egyszer-kétszer mennek csak bele, inkább kint ülnek a rúdon meg a köteleken. Lehet, hogy napközbe mondjuk bejárnak, én csak reggel meg késő délután látom őket.Ez lesz az első költésük.
Ez igy nem rossz, fognak rendesen fészkelni?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO